صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: خرید خانه در آمریکا

پیش فرض پاسخ : خرید خانه در آمریکا

دوستان در مورد خرید خونه تو آمریکا چند تا سوال داشتم. اول اینکه چه کسانی حق خرید خونه رو دارن؟ آیا حتما باید سیتیزن آمریکا باشی یا با گرین کارتم میشه خونه خرید؟ دوم اینکه متوسط قیمت خونه هارو که تو چندتا ایالت مختلف بررسی کردم حدود 160 تا 190 هزار دلاره که عموما خونه هاش بزرگتر از خونه های ایرانی هستن مثلا متراژهای 500 – 400 مترمربع چیز رایجیه و آپارتمان 100 متری از نظر آمریکاییا خیلی کوچیکه! و اینکه حدود 90 درصد قیمت خونه رو میتوان قسطی داد اونم تو یه بازه پرداخت اقساطی 20 تا 50 ساله با بهره وام 1 تا 5 درصد که بسیار جالبه! حالا یه سری محاسبات انجام میدم میخوام بدونم درسته یا نه؟
    تا اونجایی که از دوستان ساکن آمریکا شنیدم حداقل حقوق برای یک کارگر تازه کار ساعتی 8 دلاره پس اگه روزی 10 ساعت کار کنه میشه 80 دلار و اگه ماهی 22 روزم کار کنه ( 2 روز تو هفته استراحت کنه) میشه 1760 دلار! که تو سال میشه 21120 دلار که پس از کسر مالیات (بر اساس جداول مالیاتی سال 2012) تهش دقیقا 17190 دلار میمونه! اگه مخارج زندگیو ماهی 1200 دلار بگیریم (بر اساس در نظر گرفتن اجاره خونه، خوراک، بیمه درمان، پوشاک و قبض های آب و برق و...) میشه 14400 دلار سالیانه (ارقام بر اساس پرس وجو از دو نفر از دوستان بنده یکی در میسوری و یکی در شیکاگوه، البته مشخصا مخارج در نیویورک و کالیفرنیا بالاتره و در تگزاس هم پایینتر اما این ارقام معتبره) پس در کل همین کارگر ساده سالی 2790 دلار سیو میتونه داشته باشه! حالا قیمیت خونه 100 متر مربعی رو 100000 دلار بگیرین (قیمت خونه در میسوری، شیکاگو، تگزاس و...) که 10 درصد اون میشه 10000 دلار که تقریبا برابر پول پس اندازی 3 سال این کارگر سادس که باید نقدی پرداخت کنه (ضمن اینکه سال به سال حقوقش بالاتر میره) اگر حتی سود بانکی رو 5 درصد بگیریم باید این کارگر 90000+ 0.05*90000 دلار یعنی تقریبا 95000 دلار رو در یه بازه 20 تا 50 ساله پس بده، حالا بدترین حالت یعنی 20 ساله رو هم درنظر بگیرید باید سالی 4750 دلار پس بده و اکنون چون تو خونه ی خودشه اجاره نمیده (اجاره 500 دلار فرض شده) پس سالی 6000 دلار اضافه میاد که 4750 تاش رو قسط خونش میده که 1250 تام براش باقی میمونه که با 2790 تای قبلی میشه تقریبا میشه 4000 دلار که باهاش میتونه ماشین خوب هم بخره (اگه قسطیم بخره که فبها). پس این کارگر ساده میتونه بعد سه سال خونه با ماشین بخره.
    حالا دوستان میخوام نظرشونو درباره درستی این محاسبات ارائه بدن که اگه درست باشه واقعا رویاست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    دوستان در مورد خرید خونه تو آمریکا چند تا سوال داشتم. اول اینکه چه کسانی حق خرید خونه رو دارن؟ آیا حتما باید سیتیزن آمریکا باشی یا با گرین کارتم میشه خونه خرید؟ دوم اینکه متوسط قیمت خونه هارو که تو چندتا ایالت مختلف بررسی کردم حدود 160 تا 190 هزار دلاره که عموما خونه هاش بزرگتر از خونه های ایرانی هستن مثلا متراژهای 500 – 400 مترمربع چیز رایجیه و آپارتمان 100 متری از نظر آمریکاییا خیلی کوچیکه! و اینکه حدود 90 درصد قیمت خونه رو میتوان قسطی داد اونم تو یه بازه پرداخت اقساطی 20 تا 50 ساله با بهره وام 1 تا 5 درصد که بسیار جالبه! حالا یه سری محاسبات انجام میدم میخوام بدونم درسته یا نه؟
    تا اونجایی که از دوستان ساکن آمریکا شنیدم حداقل حقوق برای یک کارگر تازه کار ساعتی 8 دلاره پس اگه روزی 10 ساعت کار کنه میشه 80 دلار و اگه ماهی 22 روزم کار کنه ( 2 روز تو هفته استراحت کنه) میشه 1760 دلار! که تو سال میشه 21120 دلار که پس از کسر مالیات (بر اساس جداول مالیاتی سال 2012) تهش دقیقا 17190 دلار میمونه! اگه مخارج زندگیو ماهی 1200 دلار بگیریم (بر اساس در نظر گرفتن اجاره خونه، خوراک، بیمه درمان، پوشاک و قبض های آب و برق و...) میشه 14400 دلار سالیانه (ارقام بر اساس پرس وجو از دو نفر از دوستان بنده یکی در میسوری و یکی در شیکاگوه، البته مشخصا مخارج در نیویورک و کالیفرنیا بالاتره و در تگزاس هم پایینتر اما این ارقام معتبره) پس در کل همین کارگر ساده سالی 2790 دلار سیو میتونه داشته باشه! حالا قیمیت خونه 100 متر مربعی رو 100000 دلار بگیرین (قیمت خونه در میسوری، شیکاگو، تگزاس و...) که 10 درصد اون میشه 10000 دلار که تقریبا برابر پول پس اندازی 3 سال این کارگر سادس که باید نقدی پرداخت کنه (ضمن اینکه سال به سال حقوقش بالاتر میره) اگر حتی سود بانکی رو 5 درصد بگیریم باید این کارگر 90000+ 0.05*90000 دلار یعنی تقریبا 95000 دلار رو در یه بازه 20 تا 50 ساله پس بده، حالا بدترین حالت یعنی 20 ساله رو هم درنظر بگیرید باید سالی 4750 دلار پس بده و اکنون چون تو خونه ی خودشه اجاره نمیده (اجاره 500 دلار فرض شده) پس سالی 6000 دلار اضافه میاد که 4750 تاش رو قسط خونش میده که 1250 تام براش باقی میمونه که با 2790 تای قبلی میشه تقریبا میشه 4000 دلار که باهاش میتونه ماشین خوب هم بخره (اگه قسطیم بخره که فبها). پس این کارگر ساده میتونه بعد سه سال خونه با ماشین بخره.
    حالا دوستان میخوام نظرشونو درباره درستی این محاسبات ارائه بدن که اگه درست باشه واقعا رویاست.
    من فقط یکی دو نکته میتونم خدمتتون عرض کنم:

اولا آپارتمان 100 متری درکانادا و امریکا کوچک که نیست هیچ، خیلی هم بزرگه! یک فرد مجرد یا زوج جوان معمولا در آپارتمانهای 50-60 متری زندگی میکنند بخصوص در شهرهای بزرگ.ولی در این قبیل شهرها قیمت آپارتمان بیشتر از حدی است که شما درنظر گرفتید.

ثانیا در آنالیزتان چند تا اشتباه محاسباتی وجود دارد:

- شما 5 درصد سود را برای کل مبلغ خانه در طول 25 سال نظر گرفتید درحالیکه این سود درهرسال است و compound میشود. اگر قیمت خانه ای فرضا 100 هزار دلار باشد (که امکان ندارد خانه خوبی به این قیمت پیدا کنید)، با سود 5 درصد در سال برای 25 سال، پرداختی شما حدود 600 دلار در ماه خواهد بود یعنی درکل حدود 180 هزار دلار.

- قیمت خانه قابل سکونت در شهر های بزرگ بالاتر از حدی است که شما گفتید، و در عوض در شهر های کوچک که ممکن است خانه به این قیمت ها پیدا شودکار کمتر و حقوق پائینتر است. در نتیجه شما نمیتوانید مزایای هردو را داشته باشید. مخارج هم در عمل بالاتر از آنچه است که شما حساب کردید.

علیرغم این موضوع بله کاملا ممکن است که یکنفر با درآمد مثلا دو سه هزار دلار درماه بتواند بمحض اینکه 10 درصد پول پیش را فراهم کرد خانه و ماشین قسطی بخرد.

خب دوست عزیز نظرات من بر اساس اطلاعاتیه که از آمریکاییا و یا دوستان ایرانی ساکن اونجا بدست آوردم. یه آمریکایی که ساکن میسوری بود گفت یه خونه 1000 فوت مربع (93 متری) غیر از نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو عموما قیمتی در حدود 100 هزار دلار داره! در مورد حداقل دستمزد هم از دوستان ایرانی شنیدم که برای یه کارگر در فروشندگی ساعتی حداقل 8 دلاره حتی در ایالت های نه چندان گران! حتی همین بچه ها گفتن که دانشجوها (که نهایت حقوقشون 2 هزار دلار در ماهه) هم میتونن خونه قسطی بخرن! فک کنم نظرات شما بر پایه کاناداست که گرونتره!

Senior Member

خريد خانه يا ماشين در امريكاي شمالي زياد سخت نبست وفقط يك نكته دارد و ان اينكه تا زمان اتمام اقساط بايد شغل مطمئن داشته باشيد كه الزاما هم نبايد درآمد خيلي زيادي داشته باشد تا زمانيكه شاغل هستيد مي توانيد بارها قرض و كرديت بگيريد و خريد نماييد ولي واي بحال روزيكه منبع درامد شما قطع شود ويا نتوانيد كار كنيد !!! بنظر من مهم نيست چقدر وام مي خواهيد بگيريد بلكه مهم اين است كه ايا تا اتمام اقساط توان باز پرداخت را داريد !

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

دوستان مطلع کمی از شرایط خرید خونه در آمریکا اطلاعات بدن ممنون میشم.قوانین،قیمتها،اجاره و ........
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

پیش فرض خرید خانه با وام یا اجاره خانه؟!

سلام دوستان
    یک دانشجویی دکترا ایرانی در امریکا، معمولا حداقل 5 سال باید اجاره خونه بده.... خیلی از دانشجوها میتونن تا ماهی 1000$ برای مسکن هزینه کنن، یعنی در این 5 سال 60000$....واقعا در نگاه اول حداقل برای یکی مثل من خرید خونه غیر ممکن به نظر می یاد، اما به نظرم ارزش بررسی بیشتر داره...و میشه راه و روش های خوبی براش پیدا کرد، که احتمالا به درد من یا شما نخورن ولی شاید برای مثلا یک زوج، دو دوست صمیمی، با داشتن اعتبار و آشنای کافی در آمریکا شدنی باشه.
    کسی در مورد سوالات زیر اطلاعاتی یا نظری داره؟
    1)آیا دارنده ویزای F-1 قانونا میتونه خونه بخره در آمریکا؟
    2)ما به چه وامهایی و با چه نرخ بهره ای میتونیم دسترسی داشته باشیم؟ آشناهای احتمالی مون در امریکا چی؟
    3) نسبت اجاره به قیمت ملک چقدره تقریبا؟مثلا در pitssburgh ، برای اپارتمانهای یک یا دو خوابه...
    4) هزینه های مالکیت خانه مثل مالیات بر دارایی و بیمه یا هزینه های تعمیرات چقدره؟
    5)آیا میشه یه خونه رو دو نفری خرید؟

پیش فرض پاسخ : خرید خانه با وام یا اجاره خانه؟!

شما میخوای بری pittsburgh ؟ من هم واسه پاییز امسال پذیرش دارم

در کل نگاه کردم میشه با وام های 15 یا 30 ساله خونه خرید مثلا یه خونه 120 هزارتایی میوفته ماهی 300 تا 400 دلار
    البته نمیدونم شرایطش واسه خارجی ها چطوره ولی خیلی بصرفه تر هستش!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

بله , من هم پاییز امسال قراره برم pittsburgh.
    شاید 15 ساله یا 30 ساله برای خیلی ها شدنی نباشه، ولی حتی زمانهای کمترش هم ارزش بررسی داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

سلام
    من و همسرم به صورت اف 1 و اف 2 داريم ميريم يکي از روستاهاي ايالت نيويورک به نام ايتاکا که فاصله 5 ساعتي تا نيويورک داره.
    اجاره خانه در آنجا ماهيانه بين 800 تا 1000 دلار است که من خوابگاه دانشگاه را گرفتم ماهي 1000 با همه امکانات که در 5 سال ميشود 5×12×1000= شصت هزار دلار
    همچنين با نگاه به کريگليست خانه‌هايي با قيمت 60000 دلار کمي بيش و کمي کم در ايتاکا موجود است و من ميتوانم اين هزينه را با فروش مسکن و ... در تهران فراهم کنم.
    از آنجا که من کاملا وابسته به فاند خود براي يک خانواده 2 نفره هستم و هيچ درامد يا پشتوانه ديگري نخواهم داشت صرفه جويي اين 1000 دلار ميتواند تاثير بالايي بر کيفيت زندگيمان بگذارد.
    از طرف ديگر خانه تهران را ميتوانم 1ميليون تومان اجاره دهم که با احتساب دلار 3500 تقريبا 300 دلار در ماه خواهد شد.
    از طرف ديگر خانه در ايران گران ميشود مثلا سالي 20 درصد و مثلا در 5 سالي که من دکترا ميگيرم 2 برابر ميشود به ريال.
    از طرف ديگر دلار هم ممکن است در اين 5 سال گران شود يا نشود نميدانم.
    از طرف ديگر خانه در امريکا مشمول ماليات ميشود.
    از طرف ديگر ممکن است نتوانم خانه را بعد از 5 سال در ايتاکا بفروشم به قيمت مناسب چون قصد ماندن در ايتاکا را ندارم و اگر بشود ميخواهم به شهر بزرگتري بروم.

به نظر شما خانه خريدن در امريکا به صرفه است؟ يا همان اجاره بهتر است؟

ممنونم

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

Hello,

The F-1 Visa for students is not an acceptable Visa for traditional mortgage loans which include: Conventional, FHA, VA, and USDA loans. Here are the guidelines:

Non-permanent resident aliens are non-United States citizens who are permitted
    to reside in the United States on a temporary basis and may have been granted
    authorization to work in the U. S. by the U. S. Citizenship & Immigration
    Services (USCIS). These borrowers follow the non-permanent resident alien
    guidelines.

These Non-permanent resident aliens must have valid visas or other
    proof of legal residency.

Acceptable visas include but are not limited to E-1, H-
    1B, H 2A, H-2B, H-3, L-1, G series and O-1.
    For more information about visas, visit the USCIS website:
    http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

You would need to find a bank that lends to foreign nationals and they will probably want 40-50% down payment.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)