صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: تفاوت های تحصیل در خارج (به وِیژه آمریکا، کانادا و اروپا) در مقایسه باتحصیل در ایران

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت های تحصیل در خارج (به وِیژه آمریکا، کانادا و اروپا) در مقایسه باتحصیل د

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    کتابخانه های غیر استاندارد ایران فقط یک توهین به دانشجو محسوب می شه و البته بماند که استادای ایران هم نقش بزرگی در دلزدگی دانشجوها ایفاء می کنند.
    وقتی استادهای لیسانسمون سر کلاس برای دیوار درس می دادند و اصلا مهم نبود که کسی گوش نمی ده، واقعا چه انگیزه ای برای درس خوندن (مخصوصا درس های خسته کننده فنی) باقی می مونه
    یادمه برای بعضی مسائل که خودتون بهتر می دونید سالن مطالعه خواهران کنار کتابخانه دانشکده نبود بلکه در یک سوراخ که معمولا موجودی از اونجا و اطرافش رد نمیشه قرار داشت. هر وقت هم می رفتی توش همه مقنعه و مانتو هاشون را در آورده بودن با موبایل موزیک پخش می کردن می ر...ق...ص...ی....دن!
    خلاصه ما که کلا تو دانشکده جا واسه درس خوندن نداشتیم. کتابخانه دانشگاه هم تا ما دانشجو بودیم کار ساختش تمام نشد.
    باید بریم آمریکا ببینیم این کتابخونه که می گید چی چی بید!
    حالا سعید چرا از آمریکا دلگیری؟ از دست ویزا؟

پیش فرض پاسخ : تفاوت های تحصیل در خارج (به وِیژه آمریکا، کانادا و اروپا) در مقایسه باتحصیل د

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    یادمه برای بعضی مسائل که خودتون بهتر می دونید سالن مطالعه خواهران کنار کتابخانه دانشکده نبود بلکه در یک سوراخ که معمولا موجودی از اونجا و اطرافش رد نمیشه قرار داشت. هر وقت هم می رفتی توش همه مقنعه و مانتو هاشون را در آورده بودن با موبایل موزیک پخش می کردن می ر...ق...ص...ی....دن!
    خلاصه ما که کلا تو دانشکده جا واسه درس خوندن نداشتیم. کتابخانه دانشگاه هم تا ما دانشجو بودیم کار ساختش تمام نشد.
    ما کتابخونه داریم ولی بچه ها بهش میگن طویله!!
    وایرلس دانشگاه رو آوردن تو کتابخونه که بچه هایی که لپتاپ دارن توی سایت دانشگاه نیان!!!!!! الان سایت دانشگاه فقط واسه پی سیه که اونجا دارن! اوج تفکر یعنی این!!
    حالا حدس بزنین کتابخونه چی شده دیگه! محل مسابقات PES! گوش کردن به موزیک! فیلم دسته جمعی دیدن! محل اینترنت گردی و صورت کتاب(ترجمه کنین انگلیش!) و خنده بازار! یعنی هر کاری میکنن جز درس خوندن...ما ها هم که میخوایم کمی بخونیم باید یا از 7 تا 9 صبح اونجا درس بخونیم یا از 7 بعدازظهر به بعد!!

توی آمریکا هم کم نیستن دانشجوهای UNDERGRAD بی ملاحظه که توی کتابخونه شلوغ می کنن می خندن بازی می کنن...کتابخونه های دانشگاه هم 2 راهکار گذاشتن اول اینکه به دانشجوهای فوق لیسانس و دکترا دفاتر کوچیک تک نفره ای توی کتابخونه می دن برای مطالعه متمرکز...
    راهکار دوم هم سالن های quiet area برای مطالعه هست...اگر کسی توی اون سالن ها شلوغ کنه بهش تذکر میدن...

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    ما کتابخونه داریم ولی بچه ها بهش میگن طویله!!
    وایرلس دانشگاه رو آوردن تو کتابخونه که بچه هایی که لپتاپ دارن توی سایت دانشگاه نیان!!!!!! الان سایت دانشگاه فقط واسه پی سیه که اونجا دارن! اوج تفکر یعنی این!!
    حالا حدس بزنین کتابخونه چی شده دیگه! محل مسابقات PES! گوش کردن به موزیک! فیلم دسته جمعی دیدن! محل اینترنت گردی و صورت کتاب(ترجمه کنین انگلیش!) و خنده بازار! یعنی هر کاری میکنن جز درس خوندن...ما ها هم که میخوایم کمی بخونیم باید یا از 7 تا 9 صبح اونجا درس بخونیم یا از 7 بعدازظهر به بعد!!
    Before the Dawn

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    واقعا اینطوری کتابخونه خواهران؟
    والا تو کتابخونه دانشکده ما باور کنید کسی جیکش در بیاد چنان نگاه های معنا داری از طرف همون هم اتاقی ها هم بهش میشه که بنده خدا باید آروم کیف و سایر وسایلش رو ببنده بره بیرون. فکر کنم البته بادی بگم مطمئنم یک استثنا هست و غلبه جو با این چیزیه که فرمودید.

Junior Member

من چند تا تفاوت دیدم:
    من تو دانشگاههای بهشتی و مدرس درس خوندم، تو یه دانشگاه غیرانتفاعی الان درس می دم و الان از UBC تو رشته مدیریت سیستمهای اطلاعاتی پذیرش گرفتم. بنابراین مثالهام بر اساس این دانشگاههاست.
    1.ایمیل می زنم به phd Administrator باور کنین انگار استاد همون دانشگاه باشم، همون طوری باهام رفتار میشه، حداکثر سه ساعت بعد جوابش رو می گیرم. به حدی کمک کننده هستن که گاهی چیزی که خودم هم ازش خبر ندارم یه دفعه می بینیم ایمیل زدن و بهم گفتن حواست به فلان چیز باشه (مثلا خونه رو تو کدوم بخش شهر بگیری یا یه جا الان می تونی برا خونه ثبت نام کنی). حالا تو ایران کی حوصله داره جواب شما رو بده. باور کنین گاهی خودم رو جای اون می ذارم، می بینم خودم حوصله جواب دادن به خودمو ندارم اما اون جواب میده. بدون اینکه من تقاضایی کرده باشم، خودش رفته به یه دانشجوی سال بالایی گفته که باهام تماس بگیره تا ببینه چه سوالاتی دارم و چطور می تونه کمکم کنه. معادلش تو ایران، مثل اینه که اون phd admin فامیل دورتون باشه.
    2.استادا، هشت صفحه پلان می دن که می خوان چی کار کنن. من تو ایران فقط یکی دو تا از استادم این کار رو می کرد و بقیه معلوم نبود می خوان چی کار کنن.
    3.شش ماه مونده و من شماره دانشجویی مو گرفتم و با هر کس دیگه ای که تو دانشگاه کار داشته باشم، حداکثر سه چهار روزه جوابمو میده (از این نظر Univ. of Houston مثل ایران بود). بعلاوه، منو به یه شبکه اجتماعی خصوصی دانشگاه اضافه کردن. اونجا اولا اکثر ایرانیها همدیگه رو پیدا کردیم، حتی ایرانیهای سال بالایی. بعلاوه توش کلی اطلاعات مربوط به زندگی، خونه پیدا کردن و غیره هست.
    4.استادام تو بهترین مجلات رشته ام (با IF بالای 3) سالی از یک تا سه تا مقاله دارن. از این جهت اصلا با ایران قابل مقایسه نیست.

البته من هنوز اونجا نرفتم دارم این حرفا رو می زنم

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    توی آمریکا هم کم نیستن دانشجوهای UNDERGRAD بی ملاحظه که توی کتابخونه شلوغ می کنن می خندن بازی می کنن...کتابخونه های دانشگاه هم 2 راهکار گذاشتن اول اینکه به دانشجوهای فوق لیسانس و دکترا دفاتر کوچیک تک نفره ای توی کتابخونه می دن برای مطالعه متمرکز...
    راهکار دوم هم سالن های quiet area برای مطالعه هست...اگر کسی توی اون سالن ها شلوغ کنه بهش تذکر میدن...
    در کتاب خونه های المان، بشدت روی سکوت کتابخونه تاکید میشه! به طوری که اگر مسئول کتابخونه بیاد 2/3 دقیقه با یک دانشجو صحبت کنه تا مشکلش رو برطرف کنه، اگر این کار باعث مزاحمت یک دانشجوی دیگه بشه، اون شهص خیلی جدی به مسئول میگه: ساکت باش! و اون هم ساکت میشه میره سر کارش ( مقایسه کنید با ایران، که خیلی از کارمندا، در محیط کارشون چه برای رئیس و چه برای ارباب رجوع، خدایی می کنند!)
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

. من قصد دارم برای ارشد اقدام کنم ولی متاسفانه اطلاعی از سبک تحصیل ندارم.

من نمیدونم که سطح امتحانات و قبولی چطوریه؟ یعننی اگه کسی در طول ترم خوب بخونه میتونه تو امتحانات قبولی بیاره یا اینکه آمادگی برای امتحانات شرایط خاص خودشو داره؟ و اینکه (به جز دروس پروژه) همه دروس امتحان کتبی دارن؟

پیش فرض پاسخ : تفاوت های تحصیل در خارج (به وِیژه آمریکا، کانادا

سطح دانشگاه های خارج با ایران در سطوح مسله ارشد دکترا شاید فرق کنه ولی در bachelor یا همون لیسانس واقعا اران کم نداره من مطمعنم

تفاوت که
    جا افتادن در محیط
    آشنایی با مردم فرهنگ زبان
    کاریابی در آون محیط
    آشنا شدن با استادانه با تجربه در ایران بالعکس

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)