صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Low GRE VERBAL score of iranian students

شما بهتر از من می دونید که تعداد لغاتی که هر فرد می دونه و توانایی فهمش از مفاهیم پیچیده لغوی یکی از مهم ترین معیارهای هوش و موفقیت در امریکاست. حتی این کسانی که می گن جرج بوش خنگه هم به همین موضوع استناد می کنن! اگر چند ماه نه چندان فشرده روی GRE وقت بذارید نتیجه اش رو می بینید...

Senior Member saheb آواتار ها

my verbal gre score was also low, that was an excuse for many universities to reject me

but i think if u can persuade a professor that u will be a talented and active student , maybe , they waive ur score as some universities did it on my applciation and awarded me assistanships
    HAPPINESS

my GrE verbal is 280 and some universities just said because of your score you are rejected.
    Michigan State University suspended my application till next year,they said you can apply with better score.
    I didnt study for verbal last time at all.
    in my situation it is rational to study verbal and take GRE again?can I mend it by studing ?

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

درود،

خوشبختانه یا متاسفانه جی ار یی جنرال یکی از فاکتور های بسیار سرنوشت ساز در ورود به مقاطع تکمیلی دانشگاههای آمریکاست و بجرات می توان گفت کسانی که نمره خیلی خوبی بویژه در بخش وربال و انشا این آزمون کسب می کنند برگ برنده بسیار مهمی را در دست دارند. اما اینطور که معلومه دانشجویان ایرانی چندان در این آزمون بویژه بخش وربال و انشا موفق نیستند.!حال بنظر شما چرا ایرانی هاکمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟
    بلکم بشه یه جور این معضل واکاوی کنیم و را ه حل های مناسب ارایه شود.
    دلایلی که من به ذهنم میرسند (با توجه به اینکه خودمم تا الان یکی از قربانیان جی آری جنرال هستم!!)

1- عدم اعتماد بنفس ، به گونه ای که تفکر غالب بین متقاضیان ایرانی اینه که از بخش وربال بویژه سبک جدید نباید انتظار زیادی در کسب نمره اید ه آل داشت! یعنی یه جورایی وربال یک مشکل لاینحل(!)تصور شده و این تصورهم داره سینه به سینه به ارث می رسد متاسفانه!

2- نداشتن منابع مناسب، من یک سرچ در سایت آمازون در مورد کتاب های جی آریی جنرال کردم، تعداد بسیار زیادی کتاب دیدم . بنظرم منابعی که در ایران واسه جی آر جنرال استفاده میشه بروز نیست! و این حلقه نداشتن منابع مناسب داره نسل به نسل به ارث میرسه ، و باید این مشکل هم یه جوریی حل بشه.حدس میزنم بچه های دیگر کشور ها منابع بهتری در اختیار دارند. اکثر ما فک می کنیم که باید لغت خوند که این یک تفکر اشتباه است چرا که انگلیسی بیش 500 هزار لغت({ بلکم بیشتر داره}) و من حساب کردم با توجه به اینکه هر لغت چند تا معنی ممکنه داشته باشه تسلط به لغات در انگلیسی از توانایی یک انسان خارج است!! مگر اینکه از زمان تولد تا موقع مرگ لغت بخونه! این دامنه گسترده لغات در انگلیسی خود اهمیت داشتن منابع معتبر را دو چندان می نماید.

شاد ، سربلند و استوار باشید
    ویرایش توسط Royal2009 : April 27th, 2012 در ساعت 12:06 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

به نظر من دلیل اصلی اینه که هنوز اکثر بچه ها از جمله خودم(اون موقع که میخواستم امتحان بدم) برامون جا نیفتاده که GRE چقدر میتونه تاثیر گذار باشه. یکی ار دوستان حرف خوبی میزد و میگفت میخوای بری دانشگاه خوب باید به اندازه کنکور ارشد برای GRE وقت بذاری. یعنی باید وقت گذاشتن برای GRE مثل یه پیش فرض برای همه باشه. بگه حالا که من میخوام برم آمریکا پس 7-8 ماه برای GRE وقت میذارم با برنامه ریزی و روزی 5-6 ساعت.
    البته این بحثیه که برای همه ی اپلیکنت ها صدق کنه که GRE بالا در هر صورت میتوه تاثیر خیلی خوبی داشته باشه. وگرنه تعداد زیادی هم هستند که جواب های خوبی از اساتید داشتن و با یه GRE معمولی پذیرش های خیلی خوبی گرفتن.
    اکثر بچه ها GRE میخونن تا 1100 به بالا بگیرن. یعنی توقع هم پایینه. مثلا من ندیدم کسی که بگه من برای 600 به بالا خوندم و شدم 350. کسایی که وقت میذارن نمره ی خوبی میتونن بگیرن.
    با اینکه منابع نیست ریاد موافق نیستم. ولی خوب شاید یه سری منابع خوب وجود دارن که ما ازشون خبر نداریم. مثلا اینجا یکی از بچه مطلب جالبی نوشته بود. منابع زیاده و انقد زیاده که اصلا وقت نمیشه خوند. از جدیدترین کتابها گرفته تا مجله های national geographic , .... همش رو میشه خرید. توی اینترنت هم که با تقریب خوبی میشه گفت PDF و اسکن همه کتابها و منابع مهم رو راحت میشه پیدا کرد. یه سری از بچه ها توی همین فروم نمره های خوبی دارن (توی هر دو ورژن) ولی واقعا وقت گذاشتن و زحمت کشیدن. یکسال برای GRE خوندن. توی فروم مشاوره هم که بهترین راهها برای گرفتن نمره ی خوب گفته شده و کامل بحث شده که ریوایز دیگه لغت حفط کردن نیست ....
    بزرگترین مشکل اینه که جا بیافته حداقل 7-8 ماه باید خوب خوند تا نمره بالا گرفت.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

یک تفکر اشتباه بین اکثر بچه ها وجود داره که فکر می کنند باید لغت حفظ کنند! و برای این کار به روش هایی مثل جی 5 و جعبه لایتنر رو می اورند که از نظر من فقط و فقط وقت تلف کردنه و صرفا جنبه تبلیغاتی داره!
    اگر کسی میخواد در بخش وربال موفق باشه نباید 3500 لغت بارونز رو حفظ کنه! چون هیچ وقت با هیچ روشی نمیتونه همشونو حفظ کنه! و اگر هم همشونو حفظ کنه الزاما نمیتونه نمره ی خوبی بگیره! برای موفقیت در این روش باید 1100 لغت مخصوص جی ای ری رو یک دور ( نه بیشتر!9 حفظ کرد و بعد روز و شب باید خبرهای New york times, washington post برای مدت چندین ماه ( و بعضا تا یکسال!) خوند. این طوری میتونه انتظار کسب یک نمرهی بسیار عالی! رو از بخش وربال داشته باشه. بخش کوانت هم که اگر مهندس باشه و بی دقتی نکنه راحت 800 بگیره. برای بخش انشا هم من شخصا فقط 10 تا سمپل خوندم ( بدون این که هیچ کتابی خونده باشم) و همون ها رو الگو برداری کردم ( این سمپل ها در هیچ کتابی نبود و یکی از بچه های همین فروم اپلودش کرده بود) و نمره 4 گرفتم که کاملا راضیم!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

من با اینکه جی آر یی جنرال گاهی سرسری گرفته میشه موافقم و چه بسا که لازمه بیشتر از یک کنکور ارشد واسش وقت گذاشت!
    اما راجع به منابع ببینید همین الان دوستمون گفتن که باید واشنگتن پست و .. خوند یا اون لینکی که گذاشته شده برخی از منابع مثلا Critical Reasoning Bible من خودم اولین باراسمشو می شنوم
    این روش که واشنگتن پست و..بخونید من اخیرا با تغییر جی آر یی زیاد می شنوم اما آیا این روش واقعا جواب میده>؟ قطعا طراحان سوال جنرال از این روزنامه های یا مجلات سوال طرح نمی کنند و از یک استایل خاص جهت طراحی سوال استفاده می کنند که منابع معتبر می تونند کمک بکنند. بهرحال فرصت محدود هست ونمیشه همه چیز رو خوند و مسلط شد. مثلا همه در مورد ارشد یک سری کتاب خاص رو معرفی می کنند خب قطعا کتاب های جنبی هم مفیده اما اولویت با خوندن کتاب های مرجع و مورد تایید هست.

مرسی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من شخصا نظرم اینه که یکی از فاکتورهای خیلی مهم برای به نتیجه رسوندن این بحث در نظر گرفتن انگیزه هاست.
    تصور کنید که من اصلا رزومه خوبی نداشته باشم و فقط قصدم گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معمولی باشه که نیاز به جی آر ای بالا نداره، آیا به نظرت منطقی یه من برای جی آر ای به اندازه یک کنکور ارشد انرژی بذارم. یا اینکه اصلا من رزومه چشمگیری دارم (مثل خیلی از دانشجوهای شاگرد اول شریف و تهران) ، ایمیل زدم به استادا و یک استاد خوب بهم گفته که حتما برای دانشگاه ما اقدام کن و من حتما هواتو دارم ، بازم به نظرت انگیزه ای می مونه ؟؟ من هر جور فکر کردم دیدم موردی به ذهنم نمی رسه که یک ایرانی انگیزه ای برای جی آر ای بالا داشته باشه، مگر این که یک دانشجوی بازیگوش شریف باشی که توی لیسانس کم کاری کردی ، توی فوق لیسانس ترکوندی و حالا برای جبران لیسانس واقعا نیاز به جی آر ای بالا داشته باشی، در غیر این صورت موارد خیلی محدوده ، اگر شماها مورد دیگه ای سراغ دارید که واقعا جی آر ای بالا می تونه به فرد کمک کنه ، به من معرفی کنید
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    من شخصا نظرم اینه که یکی از فاکتورهای خیلی مهم برای به نتیجه رسوندن این بحث در نظر گرفتن انگیزه هاست.
    تصور کنید که من اصلا رزومه خوبی نداشته باشم و فقط قصدم گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معمولی باشه که نیاز به جی آر ای بالا نداره، آیا به نظرت منطقی یه من برای جی آر ای به اندازه یک کنکور ارشد انرژی بذارم. یا اینکه اصلا من رزومه چشمگیری دارم (مثل خیلی از دانشجوهای شاگرد اول شریف و تهران)
    درسته این نبود انگیزه طرز تفکر اشتباه ماست که فکر میکنیم یه GRE کار راه بنداز کافیه ولی برای همه اینجوری نیست. یه عده ای اصلا دلیلی نداره که وقت بذارن چون با همون + 1100 یا حتی 1000 هم کارشون حل میشه. ولی در کل اینجوری نیست.
    شما خودتون، دامنه افرادی که GRE میدن رو دارید محدود میکنید. شاگرد اولهای شریف و تهران تعدادشون بسیار کم. و کسانی که رزومه خوبی ندارن.
    من سال 88 GRE دادم و توی امتحان آبان ماه 3500 نفر توی امتحان شرکت کرده بودند. بحث سر رزومه های معمولی که میتونن با یه GRE خوب :
    1- رنک دانشگاهشون رو ترقی بدن
    2- میتونن برای اسکولارشیپ ها و فلوشیپ ها در نظر گرفته بشن که با GRE پایین احتمالش خیلی کمه.
    استثنا خیلی زیاده ولی همونجور که توی کامنت قبلی منم گفتم مسئله تاثیر مثبت GRE روی شرایط شماست. خواه نا خواه با هر شرایطی یه GRE خوب تاثیر خیلی مثبتی میتونه داشته باشه.
    شما با معدل 15 و GRE = 1100 یکجا اپلای میکنید که با GRE= 1500 میکنید؟ مسلما دومی با اولی برای کمیته پذیرش یکی نیست. بخصوص وقتی بحث رقابت در میون میاد.وقتی شرایط دو تا اپلیکنت مثلا برای مستر که معمولا مقاله ای هم ندارن یکی باشه خوب مسلما GRE و تافل و SOP نقش مهمی پیدا میکنن.
    ایمیل زدم به استادا و یک استاد خوب بهم گفته که حتما برای دانشگاه ما اقدام کن و من حتما هواتو دارم ، بازم به نظرت انگیزه ای می مونه ؟؟ من هر جور فکر کردم دیدم موردی به ذهنم نمی رسه که یک ایرانی انگیزه ای برای جی آر ای بالا داشته باشه، مگر این که یک دانشجوی بازیگوش شریف باشی که توی لیسانس کم کاری کردی ، توی فوق لیسانس ترکوندی و حالا برای جبران لیسانس واقعا نیاز به جی آر ای بالا داشته باشی، در غیر این صورت موارد خیلی محدوده ، اگر شماها مورد دیگه ای سراغ دارید که واقعا جی آر ای بالا می تونه به فرد کمک کنه ، به من معرفی کنید
    بازم همون محدودیت. ایمیل زدن به استاید نیازمند داشتن رزومه تحقیقاتیه یا کلا یه چیزی که به درد پوزیشن خالی استاد بخوره مثل سابقه کار مثلا برنامه نویسی.شما کلا دانشجویان لیسانس رو در نظر نگرفتید. تعداد زیادی بدون فوق و با لیسانس اپلای میکنن. اکثریت بچه های لیسانس مقاله، تجربه کار تحقیقاتی، سابقه کار مناسب و مرتبط ندارن پس عملا ایمیل زدن به استاد فایده ای نداره و باید به معدل و GRE تکیه کنن.
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1731
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ht=#post650546
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ht=#post697481

Global Moderator

Simon آواتار ها

من با دوستاني از پاكستان و هند صحبت كردم و گله كردم كه اين بخش وربال عجب سخته و جالبه كه اون آقايان دكتر پاكستاني و هندي گفتند بخش وربال يك بخش كاملا هوشيه و ما در پاكستان يا هند شيوه هاي حدس زدن معني از ريشه ها و شيوه هاي ديگه رو كار ميكنيم اما وقت زيادي براي حفظ كردن نميگذاريم . در ايران منصف باشيم دوستان زياد روي وربال وقت نميگذارند شايد در بهترين حالت 6 ماه و اكثرا 2 ماه . من تو همين فاروم دو هفته هم ديديم. با اين اوصاف 350 گاها 400 هم ديدم گرفتم .واقعا خوبه . همين دوستان اگه 8 ماه بخونن حتما 600 به بالا ميگيرند. بعد هم تفكر اشتباه در ميان ما اينه كه GRE‌رو ميشه با يكسال با نمره ي خوب به ثمر رسوند. ما فراموش ميكنيم كه اين آزمون طوري طراحي شده كه دوستان Native ‌هم باهاش مشكل داشته باشن چه برسه به ما كه اكثرمون 2-3 ساله به فكر افتاديم زبان بخونيم. اون هم انگليسي كه در كشور ما مثل هند ، حتي زبان دوم هم نيست. حالا من تو اين دو سه سال بهترين چيزهايي كه خوندم داستان هاي كوتاه كه آموزشگاه ها مجبور ميكنن بخونيم يا اگه متني مقاله اي در اينترنت ديديم در راستاي علاقمنديم اونو ترجمه كردم كه ببينم چي گفته. كجا ميشه من نوعي رو با آمريكايي كه هر روز با متون و مقاله هاي انگليسي. اخبار روزمره. سايتها و فيلم ها سريال ها و كلا فرهنگ انگليسي در تماسه مقايسه كرد؟ قطعا من شانس كمي داشتم كه لغاتي كه ميدونم و در كتاب ها نيست و در GRE هم خواهد آمد رو به چشم ببينم. ما اكثرا بدون اينكه جايگاه لغات رو بدونيم شروع به حفظ كردنشون مي كنيم چون زماني نداريم كه اين همه تعمق كنيم. و اشتباه بزرگ و نابخشودنيه ما تعميم مسائل به هم هست. سال اول من از يكي اينجا در مورد GRE پرسيدم و اون با خيال راحت گفت فقط Q خيلي مهمه و من دقت نكردم دارم از كي راهنمايي ميخوام. البته اين حرفو زياد شنيده بودم. بخاطر همين هيچوقت زمان براي V‌نگذاشتم. اما بعد ها با اساتيد كه تماس گرفتم مبني بر اينكه وربال يك بخش استدلال و هوشه بهم گفتن تمايل دارن كساني رو بگيرن كه 1400 به بالا بيارن. اونها هيچ بخشي رو Ignore نكردن بر خلاف تصور اكثر ماها.
    من از همين جا به دوستاني كه به قول دوستمون رزومه ي درخشاني ندارند يا دانشجوي شريف نيستند ميگم كه با يك سرمايه گذاري 1 ساله روي GRE‌حتي از نمره ي كم تافل شما چشم پوشي ميشه. من تقريبا با 12 تا استاد از ايالات مختلف در اين مورد حرف زدم. و هيچكدون نگفتن كه V يا W‌كم اهميته. اما ميدونم كه براي رشته هايي مثل تاريخ و.. نوشتار اهميت بالاتري هم داره.
    اين چند سايت رو به شما پيشنهاد ميكنم كه حداقل روزي يك مقاله از آنها رو ترجمه كنيد. اين ثابت ميكنه بر خلاف تصور اكثريت GRE لغات مهجور و بي كاربرد نيستند بلكه لغلت سطح بالا براي حتي يك آمريكايي هستند.

http://www.nytimes.com
    http://www.theatlantic.com
    http://www.newyorker.com
    http://www.scientificamerican.com

در مورد منابع من از اكثر هندي ها كه پرسيدم همين منابع كه در كشورمون به چاپ ميرسه ميخونن. اما تاكيد اونها روي كاپلان بيشتره. به نظر كيم از بارونز سخت تر مياد و اونا بهش بيشتر اهميت ميدن چون زبان انگليسي رو ميدونن و منبع سخت تري رو براي آزمون ميخونن.
    BIGBOOk‌حتي رفرنس رياضي اكثر كشورهاي آسياييه . و نميشه نكات انحرافي گنجونده شده در اين تست ها رو به جرم تاريخ گذشته بودن در نظر نگرفت.
    موفق باشيد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین