صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23

موضوع: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    من با دوستاني از پاكستان و هند صحبت كردم و گله كردم كه اين بخش وربال عجب سخته و جالبه كه اون آقايان دكتر پاكستاني و هندي گفتند بخش وربال يك بخش كاملا هوشيه و ما در پاكستان يا هند شيوه هاي حدس زدن معني از ريشه ها و شيوه هاي ديگه رو كار ميكنيم اما وقت زيادي براي حفظ كردن نميگذاريم . در ايران منصف باشيم دوستان زياد روي وربال وقت نميگذارند شايد در بهترين حالت 6 ماه و اكثرا 2 ماه . من تو همين فاروم دو هفته هم ديديم. با اين اوصاف 350 گاها 400 هم ديدم گرفتم .واقعا خوبه . همين دوستان اگه 8 ماه بخونن حتما 600 به بالا ميگيرند. بعد هم تفكر اشتباه در ميان ما اينه كه GRE‌رو ميشه با يكسال با نمره ي خوب به ثمر رسوند. ما فراموش ميكنيم كه اين آزمون طوري طراحي شده كه دوستان Native ‌هم باهاش مشكل داشته باشن چه برسه به ما كه اكثرمون 2-3 ساله به فكر افتاديم زبان بخونيم. اون هم انگليسي كه در كشور ما مثل هند ، حتي زبان دوم هم نيست. حالا من تو اين دو سه سال بهترين چيزهايي كه خوندم داستان هاي كوتاه كه آموزشگاه ها مجبور ميكنن بخونيم يا اگه متني مقاله اي در اينترنت ديديم در راستاي علاقمنديم اونو ترجمه كردم كه ببينم چي گفته. كجا ميشه من نوعي رو با آمريكايي كه هر روز با متون و مقاله هاي انگليسي. اخبار روزمره. سايتها و فيلم ها سريال ها و كلا فرهنگ انگليسي در تماسه مقايسه كرد؟ قطعا من شانس كمي داشتم كه لغاتي كه ميدونم و در كتاب ها نيست و در GRE هم خواهد آمد رو به چشم ببينم. ما اكثرا بدون اينكه جايگاه لغات رو بدونيم شروع به حفظ كردنشون مي كنيم چون زماني نداريم كه اين همه تعمق كنيم. و اشتباه بزرگ و نابخشودنيه ما تعميم مسائل به هم هست. سال اول من از يكي اينجا در مورد GRE پرسيدم و اون با خيال راحت گفت فقط Q خيلي مهمه و من دقت نكردم دارم از كي راهنمايي ميخوام. البته اين حرفو زياد شنيده بودم. بخاطر همين هيچوقت زمان براي V‌نگذاشتم. اما بعد ها با اساتيد كه تماس گرفتم مبني بر اينكه وربال يك بخش استدلال و هوشه بهم گفتن تمايل دارن كساني رو بگيرن كه 1400 به بالا بيارن. اونها هيچ بخشي رو Ignore نكردن بر خلاف تصور اكثر ماها.
    من از همين جا به دوستاني كه به قول دوستمون رزومه ي درخشاني ندارند يا دانشجوي شريف نيستند ميگم كه با يك سرمايه گذاري 1 ساله روي GRE‌حتي از نمره ي كم تافل شما چشم پوشي ميشه. من تقريبا با 12 تا استاد از ايالات مختلف در اين مورد حرف زدم. و هيچكدون نگفتن كه V يا W‌كم اهميته. اما ميدونم كه براي رشته هايي مثل تاريخ و.. نوشتار اهميت بالاتري هم داره.
    اين چند سايت رو به شما پيشنهاد ميكنم كه حداقل روزي يك مقاله از آنها رو ترجمه كنيد. اين ثابت ميكنه بر خلاف تصور اكثريت GRE لغات مهجور و بي كاربرد نيستند بلكه لغلت سطح بالا براي حتي يك آمريكايي هستند.

http://www.nytimes.com
    http://www.theatlantic.com
    http://www.newyorker.com
    http://www.scientificamerican.com

در مورد منابع من از اكثر هندي ها كه پرسيدم همين منابع كه در كشورمون به چاپ ميرسه ميخونن. اما تاكيد اونها روي كاپلان بيشتره. به نظر كيم از بارونز سخت تر مياد و اونا بهش بيشتر اهميت ميدن چون زبان انگليسي رو ميدونن و منبع سخت تري رو براي آزمون ميخونن.
    BIGBOOk‌حتي رفرنس رياضي اكثر كشورهاي آسياييه . و نميشه نكات انحرافي گنجونده شده در اين تست ها رو به جرم تاريخ گذشته بودن در نظر نگرفت.
    موفق باشيد.
    موافقم و تازه از اون گذشته نمرات بر مبنای درصده مثلا اگه نمره ات از 88 درصد متقاضیان کمتر باشه مثلا می شی 320 ، برای نمراتی مثل 600 باید نمره ات بره جزو نمراتی که مثلا از 30 درصد متقاضیان کمتره و نظر به متقاضیان پرشمار هند و پاکستان و چین و ... اساسا این کار کار سخت دشواریه!!! و به نظرم بچه ها اگه شخصیت شون جوری بود که چنین انرژی هایی رو بذارن که شاید رزومه شون اونقدر خوب بود که دیگه نیازی به این همه تلاش نداشتن!!!
    واقعا که!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟

سلام در ادامه تكميل صحبت عزيزان در رابطه با اين موضوع مورد بحث من تجربه خواندن و ازمون gre با فرمت جديد را دارم فقط در چند خط ميتونم بگم واقعا gre ازمون جالبيه و شرط لازم براي گرفتن نمره خوب در مبحث verbal داشتن طرز تفكر علمي انتقادي و استدلالي است يعني اينكه شخص بتواند همانند يك دانشجو و يا استاد امريكايي كه در ان سيستم اموزشي رشد يافته فكر كند نه اينكه چند هزار تا لغت حفظ كند و برود سر جلسه ازمون اين كار فقط به درد كسب minimum نمره ميخورد با اين شيوه نميتوان نمره بالا گرفت اگر شخص يادگيري و حفظ لغات را از طريق يادگيري مباحث etymology و يا حفظ همراه با text يا تست انجام دهد جواب بهتري ميگيرند نه مجموعه كتابهاي 3500 ويا 1100 بارونز....... مبحث رياضيات هم در عين سادگي نكات هوش و ريز تستي هم دارد كه با كمي تمرين ميشود تمام نمره ان را گرفت . داشتن نمره بالا در gre ميتواند مانند اب رو اتش ضعفهاي موجود در مدارك از قبيل نمره كم معدل, recommendation ضعيعف و رزومه علمي پايين و ضعيف بودن دانشگاهها ما در مقايسه با دانشگاههاي خوب امريكا از نظر بار علمي و تحقيقاتي باشد . پس دوستان اگر به دنبال پذيرش خوب هستيد به دنبال گرفتن نمره خوب gre باشيد و براي نمره خوب ديدتان را نسبت به اين ازمون عوض كنيد .....

پیش فرض جداول آماری ets

خالی از لطف نیست که جداول آماری ets مربوط به آزمونهای جدید از سال 2011 به بعد رو یک نگاهی بهش بندازیم
    این جداول برحسب سن، رشته و از همه جالبتر کشورها مرتب شده اند.
    از نکات برجسته میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
    1- عملکرد خارق العاده چینی ها و شرقی ها در بخش ریاضی
    2- عملکرد خارق العاده کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان در بخش وربال
    3- عملکرد ضعیفتر ایرانی ها در مقایسه با کشوری مثل ترکیه (البته از نظر جامعه آماری ظاهرا در ترکیه افراد سطح بالاتری امتحان می دهند)
    4- عملکرد کمی تا قسمتی خنده آور کشورهای عربی دوست و برادر از جمله عربستان سعودی
    5- کاهش مداوم تعداد شرکت کننده های ایرانی از حوالی 6800 به 5300 در طی 4 سال
    6- افزایش رعب انگیز تعداد شرکت کننده های هندی از حدود 30 به 96 هزار در طی 4 سال

2011-2012
    2012-2013
    2013-2014
    2014-2015

food for thought
    ویرایش توسط BenFranklin : January 28th, 2016 در ساعت 05:45 PM

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123