صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 103

موضوع: زمان مناسب براي ورود به امريكا پس از صدور ويزا

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب براي ورود به امريكا پس از صدور ويزا

دوستان یک سوال داشتم i-20 من تاریخ ورود رو 9 سپتامبر زده ,می خواستم بپرسم من باید 120 روز قبل برای مصاحبه برم یا 90 روز؟؟؟دانشگاه تو اکسیپت پاکتم نوشته 90 روز اما بعضی از دوستان گفتند 120 روز.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چه زمانی من یاید سفارت برم؟9 جون؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط sby نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم i-20 من تاریخ ورود رو 9 سپتامبر زده ,می خواستم بپرسم من باید 120 روز قبل برای مصاحبه برم یا 90 روز؟؟؟دانشگاه تو اکسیپت پاکتم نوشته 90 روز اما بعضی از دوستان گفتند 120 روز.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چه زمانی من یاید سفارت برم؟9 جون؟
    دوست من سلام
    دانشگاه نوشته که شما 90 روز قبل تاریخ I-20 برید مصاحبه؟ من نمیفهمم اینارو. واسه مصاحبه شما بعد از دریافت I-20 باید برید. حالا یا درجا بهتون ویزا میدن، که احتمالش خیلی کمه، یا میرید تو کلییرنس. در حالت اول که درجا بهتون ویزا بدن 2 حالت داره، ویزاتون سینگل باشه یا مالتیپل. اگه سینگل باشه، با توجه به اینکه 90 روز بیشتر اعتبار نداره، اگه شما تا شروع ترمتون بیشتر از 90 روز مونده باشه، آفیسر بهتون میگه برو و فلان تاریخ بیا پیک آپ کن ویزاتو. اگه مالتیپل باشه که همونجا صادر میشه و شما هم میای خونه با ویزای 2 ساله.
    در حالت دوم که کلییرنس بخوره بهتون، صبر میکنید تا کلییر شید، بعد که شمارتون اعلام شد، یه تاریخی داره این کلییرتون. به فرض شما 30آپریل کلییر شید، تاریخ ی که تو سایت سفارت برای اعتبار کلییرتون میزنن معمولا تا 2 ماه هست، مثلا 30جون. یعنی شما تا 2 ماه فرصت دارین برین پیک آپ ویزا. شما کی میرین پیک آپ؟ ( به فرض بدترین حالت یعنی سینگل بودن ویزا، برای مالتیپل مشکلی نیست که کی برید پیک آپ) وقتی باید برین که اگه ویزا صادر بشه، تا شروع ترمتون کمتر از 90 روز مونده باشه. مثلا اگه 25 می برید پیک آپ و ویزاتون 27 می بخوره، تا 27 اگوست اعتبار داره و شما که شروع ترمتون 9 سپتامبره میتونین از 10 اگوست (30 روز قبل از تاریخ شروع ترم) وارد آمریکا شید. اما اگه به فرض شما 1 می برید پیک آپ، ویزاتون 3 می صادر شه، تا 3 اگوست اعتبار داره و شما حداکثر میتونین 30 روز قبل شروع ترم یعنی 10 اگوست وارد آمریکا شید و این روز ویزاتون باطل شده.
    پس ربطی نداره که شما 120 روز قبل یا 90 روز قبل برید مصاحبه، باید دید کلییر میخوره بهتون آیا؟‌اگه اره چقدر طول میکشه؟ همه اینها مهمه. اما هر چه زودتر برید مصاحبه بهتره.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member

دوستان ممنون میشم اگه کسایی که برای پیکاپ ویزا رفتن و اطلاع دارن کمک کنن! من می خوام بدونم issue date که در ویزا قید می شه درست همون تاریخ ۲ ۳ روزی هست که پاسپورت رو تحویل می دیم به سفارت؟ یا ممکنه مثلا تاریخ ۱۰ روز بعدش بخوره؟من می خوام بدونم که مادرم فرصت داره به پروازش برسه یا باید بلیطش رو عوض کنه؟
    مرسی

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elsaeedlou نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم اگه کسایی که برای پیکاپ ویزا رفتن و اطلاع دارن کمک کنن! من می خوام بدونم issue date که در ویزا قید می شه درست همون تاریخ ۲ ۳ روزی هست که پاسپورت رو تحویل می دیم به سفارت؟ یا ممکنه مثلا تاریخ ۱۰ روز بعدش بخوره؟من می خوام بدونم که مادرم فرصت داره به پروازش برسه یا باید بلیطش رو عوض کنه؟
    مرسی

سلام
    من 23 می مصاحبه داشتم
    روز قبلش که 7 تا پاس تحویل دادیم و روز بعد که پاسپورت هارو تحویل گرفتیم همشون زده بود 23 می توش.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

من از تاریخ ای 20 و ورودم دقیقا 33 روز می شه. ایا این 3 روز ممکنه در فردگاه مشکل ساز شود برام؟ اگر اره راه حلی داره ؟ چون من نمی تونم تاریخ ورودمو عوض کنم به خاطر اعتبار ویزا.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

دوست من این 30 روز متن قانونشون هست و اینا باید راجع به موارد اینچنینی کاملا جدی باشن. من هم با دوستان با تجربه ی فورم مشورت کردم و هم با international student advisor دانشگاه که هر دو گفتن زودتر از 30 روز از تاریخی که در I20 ذکر شده نمیشه وارد آمریکا شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    من از تاریخ ای 20 و ورودم دقیقا 33 روز می شه. ایا این 3 روز ممکنه در فردگاه مشکل ساز شود برام؟ اگر اره راه حلی داره ؟ چون من نمی تونم تاریخ ورودمو عوض کنم به خاطر اعتبار ویزا.
    Quaecumque Vera

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

بسیار ممنون از جوابتون. دانشگاه می گه درسته که توی ای 20 نوشتیم 25اگوست ولی این تاریخ شروع ترمه و 19 آگوست ما اورینتیشن و .. دارم و از اون تاریخ یه ماه قبلش مشکلی "امیدوارند" پیش نیاد تاریخ ورود من 22 اگوست هستش. نظر دوستان هم همینه؟ اگر پرینت از calender دانشگاه بگیرم و بهشون نشون بدم.
    ویرایش توسط mohmad0014 : June 9th, 2013 در ساعت 08:40 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خواهش میکنم. من دقیقا درباره ی همین مساله با international student advisor دانشگاه یه سری مکاتبه داشتم که عملا من چند تا تاریخ دارم: یه تاریخ شروع کلاس ها، یه تاریخ orientation program، یه تاریخ که به من recommend شده یه امتحان زبان بدم و یه تاریخ I20، و دقیقا همین تاریخ I20 از همش دیر تره! اما در جوابم فهمیدم که فقط تاریخ I20 مهمه و اصولا بین همه ی این نامه ها این I20 هست که بار حقوقی داره و اون افسری که احتمالا اطلاعات شما رو در port of entry بررسی میکنه همین تاریخ I20 شما رو فقط میبینه که توسط دانشگاه براشون ثبت شده و زودتر از 30 روز از اون نمیشه وارد آمریکا شد. حالا باز میتونید با دانشگاهتون یا افراد با تجربه تر از من مشورت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    بسیار ممنون از جوابتون. دانشگاه می گه درسته که توی ای 20 نوشتیم 25اگوست ولی این تاریخ شروع ترمه و 19 آگوست ما اورینتیشن و .. دارم و از اون تاریخ یه ماه قبلش مشکلی "امیدوارند" پیش نیاد تاریخ ورود من 22 اگوست هستش. نظر دوستان هم همینه؟ اگر پرینت از calender دانشگاه بگیرم و بهشون نشون بدم.
    Quaecumque Vera

سلام.
    دوستان در جاهای مختلفی اشاره کردن که از زمانی که کسی کلیر میشه، 90 روز (یا 120 روز؟) وقت داره که بره ویزاش رو پیکاپ کنه.
    میخواستم ببینم این قضیه رو جایی تو خود سایت سفارتی یا وزات خارجه آمریکا توضیح داده؟ اگر لینکی براش هست ممنون میشم بهم بگین.
    من هفته پیش کلیر شدم، ولی به دلایلی تا 24 تیر ماه نمیتونم برم برای پیکاپ. میخوام ببینم مشکلی ایجاد نمیشه؟ دوباره نرم تو کلیرنس؟

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samani_ghaemi نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان در جاهای مختلفی اشاره کردن که از زمانی که کسی کلیر میشه، 90 روز (یا 120 روز؟) وقت داره که بره ویزاش رو پیکاپ کنه.
    میخواستم ببینم این قضیه رو جایی تو خود سایت سفارتی یا وزات خارجه آمریکا توضیح داده؟ اگر لینکی براش هست ممنون میشم بهم بگین.
    من هفته پیش کلیر شدم، ولی به دلایلی تا 24 تیر ماه نمیتونم برم برای پیکاپ. میخوام ببینم مشکلی ایجاد نمیشه؟ دوباره نرم تو کلیرنس؟
    همون صفحه که اعلام میکنه کلیر شدین میگه تا کی مهلت دارین واسه pick up. البته هرچه زودتر برین بهتره و احتمال reclear خوردن کمتر می شه.