صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 103

موضوع: زمان مناسب براي ورود به امريكا پس از صدور ويزا

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    ببخشید دوستان فکر میکنم سوال ام تکراری باشه ولی پست ها رو که خوندم جواب های مختلفی بود نفهمیدم کدوم درسته.
    سوالم اینه که تا چند وقت بعد از گرفتن ویزای دانشجویی میشه وارد آمریکا شد.میدونم قانونش 3 ماهه ولی تو پست های دوستان خوندم که بهتره زودتر از یک ماه به شروع دوره وارد نشین. آیا این درسته؟ سوال دیگه ام اینه که معمولا چند وقت قبل از شروع کلاس ها وقت ویزا بگیریم بهتره. میدونم که قانونا هر وقتی میشه رفت ولی باز تو پست ها خوندم که بعضی آفیسر ها گیر میدن که چرا انقدر زود اومدی؟!!! (موردی که خوندم مال ارمنستان بود) اگر احیانا جای پست ام تو این تاپیک نیست عذرخواهی می کنم بذارین به پای تازه واردی
    شما قانونا نمیتونید زودتر از یکماه به شروع کلاس وارد امریکا بشین. به نظر من 3-4 ماه قبل از شروع کلاس زمان خوبیه واسه مصاحبه .

به نظرم دیگه با شرایط ایرانیا و دنگ و فنگ های سفارت ها مثل ریجکت و ری ریجکت و ری ری ریجکت و ریفیوز و ری ریفیوز و ری ری ریفیوز و ری ریجکت ریفیوز و آپدیت و ری آپدیت و ری اینترویو و این مسخره بازی ها بهترین کار اینه که آدم مینیمم 4 ماه زودتر بره. چون کلیرنس ها عمدتاً 30 تا 60 روزه و در برخی موارد تا 90 روز هم طول میکشه! یک ماه هم فرصت بزارید برای زود رفتن و خونه گرفتن و ساعت خواب تنظیم کردن و گواهی نامه و 1000 تا چیز دیگه! تازه اینطوری مشکل بلیط پیدا نکردن هم پیش نمیاد!! :-|

حالا اگر رشته مهندسی هست یا احتمال ریجکت مصاحبه میره 6 ماه زودتر. اگرم کسی پرسید بگید دانشگاه گفته که زود برو برای ویزا و apply early :پی! تازه اینطور می تونی پیش وجدانت راحت باشی که زود اقدام کردی و اگر ترم رو از دست دادی تقصیر تو نبوده

سلام
    تاریخ آی20 یکی از دوستان من برای ترم بهار 13 آگوست بود و دانشگاه تا 19 آگوست نامه لیت ارایوال داده بود که نرسید و دانشگاه هم نه تاریخ رو تمدید کرد و نه قبول کرد دیفر کنه. برای همین ری-اپلای کرد برای همون برنامه قبلی برای ترم پاییز 2014 هست (که البته ادوایزر دانشکده گفته خوشبین ه و ادمیشن میگیره واسه پاییز به احتمال زیاد). حالا امروز (30 ژانویه) کلییر شده. با توجه به اینکه جواب اپلیکیشن پاییز اوایل ماه می میاد، کدوم راهکار رو پیشنهاد می کنید؟

1- اینکه از ESL یه آی20 بگیره و با اون بره واسه پیکاپ؟ و در امریکا وقتی ادمیشنش اومد به آی20 جدید منتقل شه. (ممکنه یه وقت مشکل ساز شه این در پیکاپ، یا با توجه به اینکه ادمیشنش از جای خوبی بوده واسه بهار اون گیر متداول رو که باعث ریجکت ESL ای ها میشه نمی دن بهش؟)
    2- اینکه اینو بیخیال شه و وقتی جواب در ماه می اومد دوباره بره مصاحبه.
    3- پیشنهاد دیگه ای اگه هست ممنون می شم بفرمایید.

مرسی
    ویرایش توسط shabgard66 : January 31st, 2014 در ساعت 10:56 AM

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب براي ورود به امريكا پس از صدور ويزا

سلام

ببخشید یک سوالی داشتم.

زمانی که تاریخ Issue برای ویزا 15 آپریل 2014 باشه و ویزا هم مالتیپل باشه، تا چه زمانی میشه وارد آمریکا شد؟

آیا این قضیه ی 3 ماه درسته؟ اگر درسته میشه لطفا یه لینک معتبر بدید؟

ممنون

Junior Member

سلام،
    سوالی که داشتم اینه که در کدوم فرم زده شده که یک ماه زودتر از تاریخ I20 اجازه ورود ندارید. حس می کنم اینو تو یکی از فرم هام دیدم ولی هر چی می گردم پیداش نمی کنم!
    ممنون

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ns1369 نمایش پست ها
    سلام،
    سوالی که داشتم اینه که در کدوم فرم زده شده که یک ماه زودتر از تاریخ I20 اجازه ورود ندارید. حس می کنم اینو تو یکی از فرم هام دیدم ولی هر چی می گردم پیداش نمی کنم!
    ممنون
    یک ماه نیست. سی روز است. می دانید که بعضی از ماه ها ۲۸ روزه ، ۲۹ روزه و ۳۱ روزه اند.

قانون سی روز ، در همان قوانینی که شما بدون خواندن آن اکسپت کردید آمده است

اکثر ایرانی ها در همه موارد از جمله نصب نرم افزار ، ثبت نام در کلاس ، مراحل پر کردن اطلاعات DS160 و وقت سفارت و ... قسمت قوانین را نمی خوانند و سریع به انتها می روند. اگر کاغذی باشد امضا می کنند اگر کامپیوتری باشد تیک می زنند و روی اکسپت کلیک می کنند

اگر می خواهیدیکجا به فارسیگفته باشد ، برو تو سایت کنسولگری آمریکا در دبی ، قسمت سوال های متداول برای ویزای دانشجویی ، به فارسی ویدئو گذاشته است.

یکی دیگر از قوانینی را که نخواندید و امضا (تایید) کرده اید ، این است که کلیرنس ویزای f1 تا ۱۲۰ روز طبیعی است و برای سفارت اهمیتی ندارد کلاس شما شروع می شود.
    ویرایش توسط robotic : June 7th, 2014 در ساعت 08:29 AM
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif, Phil of Sci

سلام دوستان.
    من تاریخ ورودم توی آی-20 12 اگوسته اما دیرتر می رسم. برا همین دانشگاه یه نامه ی late arrival برام ایمیل کرده. الان سوالم اینه که آیا نشون دادن پرینت اون ایمیل -که قاعدتا از حیث حقوقی آفیششیال محسوب نمیشه- افسر مربوطه رو توی فرودگاه متقاعد می کنه؟

Junior Member

سلام دوستان همسرم 15 می (25 اردیبهشت)از باکو برای دریافت ویزا توریستی اقدام کرد و به افیسر گفت که باید16 آگوست(25 مرداد) برای شرکت در کنگره اونجا باشه تا الان که خبری از ویزا نشده!!!؟ حالا همسرم میخواد یک هفته قبل از همایش به نیویورک بره به نظر شما بلیط رزرو کنه؟ یا ویزاش برای 25اگوست صادر میشه؟ امروز باید بلیط رزرو کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eliebadi نمایش پست ها
    سلام دوستان همسرم 15 می (25 اردیبهشت)از باکو برای دریافت ویزا توریستی اقدام کرد و به افیسر گفت که باید16 آگوست(25 مرداد) برای شرکت در کنگره اونجا باشه تا الان که خبری از ویزا نشده!!!؟ حالا همسرم میخواد یک هفته قبل از همایش به نیویورک بره به نظر شما بلیط رزرو کنه؟ یا ویزاش برای 25اگوست صادر میشه؟ امروز باید بلیط رزرو کنه ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    از اونجایی که مصاحبه شما با جناب جرج انجام شده و ویزایه درخواستی توریستی بوده سعی کنید هر چه زودتر بلیط رزرو نمایید (نه خرید !) و رزرو را مجددا رزرو کنید تا موقعه ویزا
    بلیطو از ایرلاینهایی رزرو نمایید که حداقل جریمه تغییر تاریخ و کنسلی رو داشته باشند. مثلا قطرایرویز برای کنسلی 150 دلار می گیره ولی اکثر ایرلاین ها 50 دلار می گیرن
    شما دو حالت دارید
    1- ویزا بگیرید که اگه تا 16 اگوست بلیط نگرفته باشید مبلغ زیادی باید برای بلیط هزینه کنید چون اون موقع به احتمال زیاد روی کلاس بیزینس فقط جا می ده
    2- ویزا نگیرید که اگه قبلا بلیطو گرفته باشید فقط هزینه کنسلی رو می دید

نتیجه: سریع رزرو کنید

Member jingolofski آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS in Mathematics & MS in Electrical Engineering

من یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من الان در امریکا هستم و میخوام ویزام رو توریستی تمدید کنم برای شش ماه دیگه تاریخ انقضای ویزای من 26 نوامبر هست اگه بر فرض موافقت کنند با تمدید و شش ماهه هم تمدید کنند میشه تا May میتونم بمونم حالا اگر تو این فاصله برای ترم پاییز یک دانشگاه بتونم پذیرش بگیرم و تغییر حالت ویزا رو بدم این وسط دو ماه تا آگوست رو دارم برای اون دوماهی که تا شروع کلاسهام برای ترم پاییز هست از من ایرادی نمیگریند؟؟ مثلن منظورم این هست که اگه جواب ویزای دانشجوییم و پذیرش از طرف سفارت برای تغییر حالت ویزا توی ماه می به دستم برسه بابت اون دوماهی که تا شروع کلاسها دارم ایرادی ازم نمیگریند؟؟؟ چون من شنیدم دانشجوها یک ماه جلوتر فقط میتونند وارد خاک امریکا بشند.
    میشه لطفن من و راهنمایی کنید؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من تاریخ شروع ترمم 18 آگوست هستش. 30 جولای ویزام کلیر شده. حالا میخوام ترم فال رو به ترو ژانویه دیفر کنم. دانشگاه قبول کرده که دیفر کنم. آیا باید دوباره برای ویزا برم مصاحبه؟ یا همین ویزا کفاف میده؟ خیلی ممنون.

Junior Member

سلام
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم
    4اگوست ویزام کلیر شده و تا 16 نوامبر وقت برا پیک آپ دادن و تاریخ I-20 بیستم اگوست هست.
    منم درخواست دیفر به ژانویه 2015 دادم که احتمال زیاد موافقت میشه.
    حالا نمیدونم ایا بعد از دریافت I-20 جدید باید برم برای پیک آپ؟
    این سوال شما هم سوال من هم هست که ایا دوباره باید درخواست ویزا بدیم با I-20 جدید
    در ضمن اگه برا پیگ آپ تو اکتبر تا نوامبر برم و توضیح بدم که I-20 بعد دیفر دارم ممکنه مشکلی پیش بیاد، مثلا بگن ویزارو نمیدیم یا دوباره باید برای ویزا apply کنی( با توجه با این که مهلت دریافت ویزا رو نوامبر اعلام کردن برای من)
    ممنون میشم اگه کسی که میدونه اطلاعات بده و منو از نگرانی در بیاره