صفحه 17 از 129 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1282

موضوع: در مورد I-20

پیش فرض پاسخ : در مورد I20

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید .هنوز I20 من صادر نشده و در 10 روز آینده صادر میشه و به دستم میرسه،،میخواستم ببینم میشه تو این فاصله من از سفارت دوبی وقت بگیرم یا اینکه باید صبر کنم تا I20 صادر بشه؟ چون باید برای ترم پاییز برسم

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad2919
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید .هنوز I20 من صادر نشده و در 10 روز آینده صادر میشه و به دستم میرسه،،میخواستم ببینم میشه تو این فاصله من از سفارت دوبی وقت بگیرم یا اینکه باید صبر کنم تا I20 صادر بشه؟ چون باید برای ترم پاییز برسم
    اگه مطمئن هستی که تا روز مصاحبه میرسه، مشکلی با گرفتن وقت وجود نداره. اگه با پست معمولی بفرستند از روز ارسال تا برسه ایران حدودا 20 روز طول میکشه که با احتساب مشکلات احتمالی باید 1 ماه در نظر بگیری. بعضی دانشجوها با در نظر گرفتن حدود زمان رسیدن زودتر میرن کشور محل مصاحبه و نامه رو تو هتل قبل از مصاحبه تحویل میگیرن که به نظر من ریسکش بالاست و هر کسی حاضر نمیشه این کار رو بکنه، البته در این حالت دوم نامه رو با یه پست مطمئن و سریع مثل Fedex میفرستن که چون ایران ت ح ر ی م هست نمی تونن به اینجا بفرستن. بعضی هم که با پرینت نامه میرن سفارت و برای آفیسر توضیح میدن که اصل نامه تو راهه و اصل رو بعدا تحویل سفارت میدن البته این به شرطی است که روز مصاحبه سفارت پرینت اسکن نامه رو قبول داشته باشه که ظاهرا بعضی هاشون این کار رو انجام میدن، اینکه دبی قبول میکنه یا نه رو باید مستقیما از خود سفارت بپرسی. در مورد رسیدنت به ترم پائیز هم مطمئنا دیر میرسی و از همین الان به فکر late arrival باش و اگرم میبینی نمیشه قبل از اینکه برای ویزا اقدام کنی، با دانشگاه صحبت کن که تا دیر نشده defer کنی برای ترم spring و با نامه جدید بری سفارت، چون اگه با نامه پائیز ویزا بگیری و به ترم نرسی، ممکنه برای ویزات هم مشکل پیش بیاد، ضمن اینکه ممکنه آفیسر ببینه به ترم نمیرسی و اصلا ویزا نده. به نظر من تا دیر نشده با دانشگاه مکاتبه کن و مطمئن که شدی برای ویزا اقدام کن. ببخشید اگه توضیحات نگران کننده بود، هدفم این بود که از مشکلات احتمالی باخبر باشی و کارتو مطمئن تر پیش ببری. انشااله که ویزا رو میگیری و به موقع میرسی. موفق باشی
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

فوری ... فوری
    مشکل من تقریبا برعکس اکثر دوستان است. من تاریخ ورودم در I-20 روز 18 آگوست خورده. به دلیل اینکه پذیرش اولیه ام بدون فاند بود، دیر اقدام کردم که بعدا فاندم ردیف شد و الان full fund هستم و این مسئله در I20 هم آمده است. برای مصاحبه اضطراری اقدام کردم و از بدشانسی موفق شدم برای 17 آگوست وقت بگیرم :-[. به نظر شما روز مصاحبه آفیسر به من گیر نمی دهد که فقط یک روز از وقتم باقی مانده؟ آیا این دلیلی برای reject هست؟ به نظر شما آیا باید وقت مصاحبه را کنسل کنم؟
    در صورت امکان لطفا هر چه سریع تر راهنمایی ام کنید. با تشکر فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas_angouti
    فوری ... فوری
    مشکل من تقریبا برعکس اکثر دوستان است. من تاریخ ورودم در I-20 روز 18 آگوست خورده. به دلیل اینکه پذیرش اولیه ام بدون فاند بود، دیر اقدام کردم که بعدا فاندم ردیف شد و الان full fund هستم و این مسئله در I20 هم آمده است. برای مصاحبه اضطراری اقدام کردم و از بدشانسی موفق شدم برای 17 آگوست وقت بگیرم :-[. به نظر شما روز مصاحبه آفیسر به من گیر نمی دهد که فقط یک روز از وقتم باقی مانده؟ آیا این دلیلی برای reject هست؟ به نظر شما آیا باید وقت مصاحبه را کنسل کنم؟
    در صورت امکان لطفا هر چه سریع تر راهنمایی ام کنید. با تشکر فراوان
    شما برای دیفر کردن اقدام کردید؟ به هر حال معمولا برای کلیر شدن حداقل یکی دو ماه زمان لازم هست (هر چند که موارد خیلی کوتاه تر هم وجود داشته)، بعید هست که شما به این ترم برسید و احتمال خیلی زیاد باید دیفر کنید، اگر دیفر هم کرده باشید که دیگه مشکلی نیست در مصاحبه، البته این نظر من هست

با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز، defer کرده ام ولی I-20 جدید به دستم نرسیده و تا روز مصاحبه هم به دستم نمی رسد. سؤال مشخص من این است که آیا اگر با I-20 قبلی که تاریخ ورود من در آن یک روز بعد از مصاحبه زده شده، بروم مصاحبه reject می شوم؟ چون وقتی که گرفتم اضطراری بوده، اگر کنسلش کنم سابقه بدی برایم به حساب می آید؟

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas_angouti
    با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز، defer کرده ام ولی I-20 جدید به دستم نرسیده و تا روز مصاحبه هم به دستم نمی رسد. سؤال مشخص من این است که آیا اگر با I-20 قبلی که تاریخ ورود من در آن یک روز بعد از مصاحبه زده شده، بروم مصاحبه reject می شوم؟ چون وقتی که گرفتم اضطراری بوده، اگر کنسلش کنم سابقه بدی برایم به حساب می آید؟
    با این توضیحاتی که دادی احتمال اینکه آفیسر به خاطر تاریخ نامه ریجکت کنه زیاده، چون تا اونجائی که من دنبال کردم، روی تاریخ ورود به آمریکا از روی I-20 خیلی حساسن که زودتر یا دیرتر کسی وارد نشه، با این حساب شما اگه ویزا هم بگیری خیلی دیرتر از تاریخ نامه وارد آمریکا میشی و عملا ترم رو هم از دست دادی. به نظر من اگه دیفر کردی و منتظر نامه جدید هستی در اولین فرصت برای سفارت این مسئله رو توضیح بده و وقت رو کنسل کن، این بهتره تا اینکه تو ویزا و ورود و نرسیدن به ترم به مشکل بر بخوری، ضمن اینکه اگه فکر می کنی چون وقت اضطراری گرفتی، در صورت کنسل کردن سابقه بدی میشه برات، نهایتش اینه که میری یه کشور دیگه ولی اون رو هم اگه شرایطت رو براشون توضیح بدی منطقی هستن و قبول می کنن، پس نگران سابقه بد و این حرفا نباش. موفق باشی
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

l آیا در فرم I-20 منبعی که شما به عنوان تضمین مالی به دانشگاه معرفی کردید نوشته می شه؟ چون من می خوام به جای فرستادن BS برای دانشگاه از یک دوست در آمریکا بخوام که خودش اونجا تضمین مالی رو برای دانشگاه بفرسته و به من گفتن که اگر سفارت متوجه بشه که شما در آمریکا آشنایی دارید دیگه ویزا نمی دن
    بعدش اینکه تو I-20 هزینه ها و تضمین مالی برای یک سال نوشته می شه یا کل دوره تحصیل.
    از اساتید محترم خواهش می کنم اگر کسی می تونه یک نمونه فرم I-20 رو اینجا بزاره تا ما هم بیشتر آشنا بشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2010 نمایش پست ها
    l ...
    از اساتید محترم خواهش می کنم اگر کسی می تونه یک نمونه فرم I-20 رو اینجا بزاره تا ما هم بیشتر آشنا بشیم
    google it:
    http://images.google.com/images?q=I-20

Most of the time, they mention what kind of financial support do you have (TA, RA, personal etc.)
    But if it is personal funding, you should provide a BS on the interview day, so they'll find out that you have some friend or relatives in US who wants to support you.

Actually it's not a bad point by itself, but you should convince the interviewer that you'll have enough reasons to come back to Iran after graduation, and also you can fund yourself, if your friend doesn't want to do it anymore, for any reason.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از قبرس در سال 2010

من برای ترم تابستان پذیرش فول ولی فقط برای همون ترم دارم. کسی نمیدونه اگه داخل آی20 این موضوع ذکر بشه آفیسر نمیگه چرا فقط فاند برای یک ترم داری و کلا این جور وقتا پذیرش میدن یا نه؟

Junior Member

با داشتن پذیرش از یک دانشگاه آمریکایی میشه ویزا گرفت؟ یعنی بدون دخالت دانشگاه خودمون می تونیم ویزای دانشجویی بگیریم؟
    H1B visa چه نوع ویزایی هست؟
    بعضی از دانشگاه ها رو دیدم که داشتن license های موقت ایالتی جزو شرایط پذیرششون بود این لایسنس ها رو چطور میشه دریافت کرد؟ با ویزای دانشجویی میشه این مجوزها رو دریافت کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)