صفحه 161 از 317 نخستنخست ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171211261 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    سند پیش شما باشه یا نباشه، کپی برابر اصل شده از سند توسط محضر (از صفحه ی توضیح مشخصات ملک + صفحه ی نقل و انتقالات که در آن رهن به دانشگاه نوشته شده باشه) لازمه + اصل (یا کپی برابر اصل) قبض آب، برق، گاز و تلفن. امیدوارم قبلاً که من همه ی اینها رو توضیح داده بودم خونده باشید و از مالک گرفته باشید الآن دوباره مجبور نشوید یک روز عقب بیافتید. اگر این طور شد به دفتر حقوقی دانشگاهتون یک التماس و تعهدی بکنید که براش میارید (آخه ملک رو که خودش دیده رهن داده اید و سند رهن دارید براش می برید) و نامه ی شما رو برای دفتر پژوهشی و بعد برای وزارت علوم بفرسته چون خود اونجا هم چند روز طول می کشه... (نگید من گفتم، اما برای وزارت هم یک بهانه ای جور کنید دستی ببرید نگذارید تا 15 بهمن که دانشگاه نامه ها رو می فرسته کار عقب بیافته بیخودی)
    و ای کاش این ویکی سایت فعال بشه...
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اخه مسئول فرصت دانشگاهمون هیچی درباره مدارکی که شما گفتین بهم.نگفت. فقط هی میگفت زودتر وثیقه رو.بیارین. منم فکر میکردم به جز سندی که تو دفترخونه تنظیم میشه چیزی لازم نیست.

Junior Member

سلام دوستان
    من شنیدم که اگر کمتر از 6 ماه بمونیم تعداد روزهای باقیمانده رو حساب میکنن و باید پس بدیم.
    من بورس نیستم و نصف کمک هزینه رو گرفتم حالا چطوری با من حساب میکنن؟
    باید به صورت ارزی پس بدم یا ریالی؟

Junior Member

سلام دوستان،
    این تعهد محضری کارمندی که به دانشگاه میدیم، باید ترجمه رسمی بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعدا جز مدارک لازم برا ارسال به سفارته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mktech نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من شنیدم که اگر کمتر از 6 ماه بمونیم تعداد روزهای باقیمانده رو حساب میکنن و باید پس بدیم.
    من بورس نیستم و نصف کمک هزینه رو گرفتم حالا چطوری با من حساب میکنن؟
    باید به صورت ارزی پس بدم یا ریالی؟
    فرض کنید شما برای 180 روز 6000 یورو گرفته اید
    که مبلغ 6000*3200 یعنی 19.2 میلیون تومان باید به بانک پردداخت شده باشه
    چون بورس نبودید، نصف این مبلغ یعنی 9.6 میلیون تومان رو وزارت علوم داده و 9.6 میلیون رو شما به بانک پرداخت کردید
    حالا به ازای هر روزی که از سفر زودتر از 180 روز برگردید، 6000/180 یعنی 33.3 یورو رو باید عیناً به صورت اسکناس به بانک عودت دهید
    و برعکس همون اتفاق اولیه رخ میده
    بانک ارز رو از شما می خره، یعنی 33.3*3200 تومان یعنی 106500 تومان ارز رو می خره
    و حالا نصفش رو به حساب شما واریز می کنه، و نصفش رو به حساب وزارت علوم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gisya نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    این تعهد محضری کارمندی که به دانشگاه میدیم، باید ترجمه رسمی بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعدا جز مدارک لازم برا ارسال به سفارته؟
    من تا به حال ندیدم و نشنیدم همچین چیزی. اما سفارت هایی مثل سفارت آمریکا خیلی مشتاق چیزی هستند به اسم ties to the country of residence و شما با داشتن ترجمه ی این تعهد می توانید ادعا کنید که اگر بر نگردم بدبخت می شوم. یعنی داشتنش خوبه. هرچند شما ممکنه به مأمور سفارت بگین همچین چیزی هم دارم میخوای ببینی و اون هم بگه No thank u! در ضمن هزینه ی ترجمه ش شاید خیلی زیاد بشه شاید تا 200 تومن (از بس که متأسفانه پر حرفی شده در این سند تعهد. پر از بندهای تکراری فاقد وجه قانونی. مثلاً نوشته ضامن حق نداره به دادگاه مراجعه کنه یا وکیل بگیره!!! آخه در کدوم نظام قضایی ممکنه حق دادگاه رفتن از کسی سلب بشه؟! اون هم با همچین سندی! حالا شما باید پول ترجمه و تأیید همه ی این پر حرفی ها رو بدهید. اصلاً فکر کنم برخی عبارات بکار رفته در این سند رو هیچ مترجم رسمی و غیر رسمی بلد نباشه. من که توی حرف زدنم چهارتا کلمه درمیون یک کلمه عربی بکار می برم مغزم هنگ کرد بفهمم عقد لازم ملتزم چیه. چند تا پست قبل تر توضیح دادم که ضامن وقتی ملک وثیقه میگذاره باید مرتهن هم حاضر باشه. اما دانشگاه حاضر نبود بیاد. دوهفته طول کشید مدیر حقوقی دانشگاه رو قانع کردم وقتی در این سند نوشته «قبض و اقباض نمودم»، یعنی ملک رو وثیقه گرفتم اما دوباره موقتاً به مالک پس دادم که بره توش زندگی بکنه و این لازم می کنه که نماینده ی حقوقی دانشگاه حاضر باشه در محضر. حالا این رو چه جوری می خواهند ترجمه کنن؟ می ترسم بنویسند دچار انبساط و انقباض شدم!)
    بنابراین پیشنهاد می کنم اگر اسناد دیگه ای دارید که اثبات می کنه شما به وطن خودتون بر خواهید گشت، از ترجمه ی این سند مضحک صرف نظر کنید.
    حتی پیشنهاد می کنم یک گواهی (حتی انگلیسی) خودتون بنویسید که توضیح بده شما به دانشگاه چنین تعهدی داده اید و اون رو دانشگاه مهر و امضا کنه.
    من چون سند ملکی که وثیقه گذاشته ام رو ترجمه کرده ام و داخلش یک خط نوشته که این ملک به صورت گارانتی نزد دانشگاه است از این لحاظ کمکم می کنه اما برای حالت دو ضامن نمی دونم چه کار کنید بیشترین کمک به شما رو با کمترین هزینه برای شما تأمین می کنه.
    ویرایش توسط Risky : January 24th, 2015 در ساعت 01:46 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    فرض کنید شما برای 180 روز 6000 یورو گرفته اید
    که مبلغ 6000*3200 یعنی 19.2 میلیون تومان باید به بانک پردداخت شده باشه
    چون بورس نبودید، نصف این مبلغ یعنی 9.6 میلیون تومان رو وزارت علوم داده و 9.6 میلیون رو شما به بانک پرداخت کردید
    حالا به ازای هر روزی که از سفر زودتر از 180 روز برگردید، 6000/180 یعنی 33.3 یورو رو باید عیناً به صورت اسکناس به بانک عودت دهید
    و برعکس همون اتفاق اولیه رخ میده
    بانک ارز رو از شما می خره، یعنی 33.3*3200 تومان یعنی 106500 تومان ارز رو می خره
    و حالا نصفش رو به حساب شما واریز می کنه، و نصفش رو به حساب وزارت علوم.

من تا به حال ندیدم و نشنیدم همچین چیزی. اما سفارت هایی مثل سفارت آمریکا خیلی مشتاق چیزی هستند به اسم ties to the country of residence و شما با داشتن ترجمه ی این تعهد می توانید ادعا کنید که اگر بر نگردم بدبخت می شوم. یعنی داشتنش خوبه. هرچند شما ممکنه به مأمور سفارت بگین همچین چیزی هم دارم میخوای ببینی و اون هم بگه No thank u! در ضمن هزینه ی ترجمه ش شاید خیلی زیاد بشه شاید تا 200 تومن (از بس که متأسفانه پر حرفی شده در این سند تعهد. پر از بندهای تکراری فاقد وجه قانونی. مثلاً نوشته ضامن حق نداره به دادگاه مراجعه کنه یا وکیل بگیره!!! آخه در کدوم نظام قضایی ممکنه حق دادگاه رفتن از کسی سلب بشه؟! اون هم با همچین سندی! حالا شما باید پول ترجمه و تأیید همه ی این پر حرفی ها رو بدهید. اصلاً فکر کنم برخی عبارات بکار رفته در این سند رو هیچ مترجم رسمی و غیر رسمی بلد نباشه. من که توی حرف زدنم چهارتا کلمه درمیون یک کلمه عربی بکار می برم مغزم هنگ کرد بفهمم عقد لازم ملتزم چیه. چند تا پست قبل تر توضیح دادم که ضامن وقتی ملک وثیقه میگذاره باید مرتهن هم حاضر باشه. اما دانشگاه حاضر نبود بیاد. دوهفته طول کشید مدیر حقوقی دانشگاه رو قانع کردم وقتی در این سند نوشته «قبض و اقباض نمودم»، یعنی ملک رو وثیقه گرفتم اما دوباره موقتاً به مالک پس دادم که بره توش زندگی بکنه و این لازم می کنه که نماینده ی حقوقی دانشگاه حاضر باشه در محضر. حالا این رو چه جوری می خواهند ترجمه کنن؟ می ترسم بنویسند دچار انبساط و انقباض شدم!)
    بنابراین پیشنهاد می کنم اگر اسناد دیگه ای دارید که اثبات می کنه شما به وطن خودتون بر خواهید گشت، از ترجمه ی این سند مضحک صرف نظر کنید.
    حتی پیشنهاد می کنم یک گواهی (حتی انگلیسی) خودتون بنویسید که توضیح بده شما به دانشگاه چنین تعهدی داده اید و اون رو دانشگاه مهر و امضا کنه.
    من چون سند ملکی که وثیقه گذاشته ام رو ترجمه کرده ام و داخلش یک خط نوشته که این ملک به صورت گارانتی نزد دانشگاه است از این لحاظ کمکم می کنه اما برای حالت دو ضامن نمی دونم چه کار کنید بیشترین کمک به شما رو با کمترین هزینه برای شما تأمین می کنه.
    پس با توجه به صحبت شما در مورد دادن یورو، صحبت یکی از دویتان من نادرست بود.اینطور نیست که دانشجویی که بوری نیست و نصف پول یورو رو به قیمت مرجع از بانک می خره، پس از بازگشت بتونه یورو داده شده رو که خودش پولشو داده نزد خودش نگه داره یا در بازار مثلا به قیمت بازار بفروشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bah90 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اخه مسئول فرصت دانشگاهمون هیچی درباره مدارکی که شما گفتین بهم.نگفت. فقط هی میگفت زودتر وثیقه رو.بیارین. منم فکر میکردم به جز سندی که تو دفترخونه تنظیم میشه چیزی لازم نیست.
    ببینید من هم یک چیزهایی رو یادم رفت بگم به شما/ مدارکی که دانشگاه از من خواست. کارمند دانشگاه ما بخاطر اتفاقی که بینمون افتاد، خواست کار من رو خوب خوب راه بیاندازه و گفت بذار همه ی چیزهایی که باید بیاری رو الآن برات بنویسم. اینها بود:
    1- اصل سند تنظیم شده در محضر (یعنی یک نسخه از برگه ی کاهی مانندی که فرم تعهد ملکی رو در اون تایپ کرده اند و مثل بنچاق رهن یا خرید و فروش منزل می مونه. این برگه باید در سه نسخه حداقل تنظیم بشه، یکی برای محضر، یکی برای شما، یکی برای دانشگاه، یکی برای ضامن. شد چهار تا؟ نمی دونم. به هر حال دانشگاه یک نسخه ی اصل ازش میخواد. محضر هم میخواد. ضامن هم که مالک باشه یکی اصل می خواد. می تونید برای خودتون نسخه ی کپی بر دارید.)
    2- کپی برابر اصل سند ملک. اگر سند ملک دفترچه ای منگوله دار است، باید از صفحات مشخصات ملک و صفحات نقل و انتقال اون که نوشته که ملک به رهن دانشگاه در اومد کپی برابر اصل ببرید. اگر سند ملک تک برگی است که همون تک برگ کپی برابر اصل بشه.
    3- کپی برابر اصل کارت ملی و صفحه ی اول شناسنامه ی ضامن (مالک)
    4 -کپی برابر اصل کارت ملی و صفحه ی اول شناسنامه ی دانشجو (شما)
    5- اصل قبض آب
    6- اصل قبض گاز
    7- اصل قبض تلفن
    8- اصل قبض برق (که چهار مورد اخیر هم کپی برابر اصل هم قبوله)
    اما باز هم امیدوارم هیچکدوم اینها رو از شما نخواد...

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenaaa نمایش پست ها
    پس با توجه به صحبت شما در مورد دادن یورو، صحبت یکی از دویتان من نادرست بود.اینطور نیست که دانشجویی که بوری نیست و نصف پول یورو رو به قیمت مرجع از بانک می خره، پس از بازگشت بتونه یورو داده شده رو که خودش پولشو داده نزد خودش نگه داره یا در بازار مثلا به قیمت بازار بفروشه.
    بله. این صحبت کارشناس مالی وزارت علوم بود. آقای هاشمی فکر کنم. همچنین در این 200 باری که من رفتم وزارت علوم، از خانم اکبری چند بار با تأکید شنیده ام که «عین اسکناس رو برای روزهایی که زودتر برگشته اید پس می دهید به بانک». حتی یک نفر رو دیدم که یورو رو آورده بود گذاشته بود روی میز خانم اکبری! خانم اکبری گفته بودن به من چرا میدی ببر بده به بانک. این بنده خدا نفهمیده بود یا هر چی، به هرحال برده بود به صورت آزاد فروخته بود ارز رو. بعد خانم اکبری تقریباً به حالت داد (!) داشتند بهش می گفتند که عین ارزی که برای اون چند روز گرفتی رو باید تهیه کنی ببری به بانک تحویل بدی.

Junior Member

سلام. آیا بلیط برگشت من می تونه از کشور دیگه ای باشه؟چون دعوتنامه من از یک کشور و استاد مشاور من از کشور دیگه است

Junior Member

سلام دوستان،
    من ورودی بهمن 90 هستم و یک ماه هست که درخواستم رو به دانشگاه دادم. الان ظرفیت جدید به دانشگاه اعلام شده. امروز تماس گرفتم گفتن با توجه به اینکه شما باید تا آخر اسفند خارج بشید از بالا به ما گفتن درخواستهای ورودیهای بهمن 90 رو بررسی نکنیم!!! در حالیکه هنوز دو ماه تا آخر سال 90 باقی مونده! و الان در کمال تعجب سهمیه را به یک ورودی 91 که اتفاقا بورسیه هم هست دارن میدن. جالب اینجاست که تابستان که دوستان هم ورودی من میخواستن اقدام کنن به اونها گفته بودند شما صبر کنید تا ورودیهای مهر 90 که جلوتر از شما هستن درخواست بدن الان نوبت شما نیست. اما الان برعکس ما که جلوتر هستیم را دارند حذف میکنند. این تصمیم یک بام و دو هوا و زدن تو سر ورودیهای بهمن 90 آیا در تمام دانشگاهها هست؟!
    من الان منتظر فرم ds هستم که برم برای گرفتن ویزا. آیا کسی میدونه برای من شانسی هست که بعد از گرفتن ویزا به وزارت علوم مراجعه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط royasm نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من ورودی بهمن 90 هستم و یک ماه هست که درخواستم رو به دانشگاه دادم. الان ظرفیت جدید به دانشگاه اعلام شده. امروز تماس گرفتم گفتن با توجه به اینکه شما باید تا آخر اسفند خارج بشید از بالا به ما گفتن درخواستهای ورودیهای بهمن 90 رو بررسی نکنیم!!! در حالیکه هنوز دو ماه تا آخر سال 90 باقی مونده! و الان در کمال تعجب سهمیه را به یک ورودی 91 که اتفاقا بورسیه هم هست دارن میدن. جالب اینجاست که تابستان که دوستان هم ورودی من میخواستن اقدام کنن به اونها گفته بودند شما صبر کنید تا ورودیهای مهر 90 که جلوتر از شما هستن درخواست بدن الان نوبت شما نیست. اما الان برعکس ما که جلوتر هستیم را دارند حذف میکنند. این تصمیم یک بام و دو هوا و زدن تو سر ورودیهای بهمن 90 آیا در تمام دانشگاهها هست؟!
    من الان منتظر فرم ds هستم که برم برای گرفتن ویزا. آیا کسی میدونه برای من شانسی هست که بعد از گرفتن ویزا به وزارت علوم مراجعه کنم؟
    بله حتماً. شما هر طور شده ویزای خودتون رو دریافت کنید. مشکل وزارت علوم اینه که میگه اگه ظرفیت به شما بدهم شما نمی توانید ویزا بگیرید و در مهلت مقرر خارج شوید. سفت هم روی این مسئله ایستاده.
    راست میگین. دقیقاً سیاست یک بام و دو هواست. وزارت با تسامحی که قائل شد برای ورودی های مهر 90 که تا پایان ترم 7 مجاز شدن از کشور خارج بشن، باعث شد اونها که البته دوستان عزیز ما هستند ظرفیت دانشگاه ها رو از دست ما که طبق قانون برای ترم ششم اقدام کردیم بگیرن. یعنی من آخر ترم 5 اقدام کردم، اما ظرفیت رو به کسی که ترم 7 بود دادند، در حالی که قانون میگفت ترم 6.
    حالا به هر حال. این رو گفتم که بگم من هم ضربه خورده ام اما این حرف من رو گوش بدهید.
    شما اصلاً عصبانی و ناراحت نشوید. این جمله را ملکه ی خود کنید «من برای تحقیقم باید به آمریکا بروم، اگر شد که بروم، می روم. اگر نشد هم بعداً برای مقاطع بالاتر می روم.» بعد این جمله را هم به کارمندان دانشگاه بگویید. به آنها بگویید حاضرم تعهد بدهم که اگر به هر دلیلی نتوانستم ظرف مدت مقرر از کشور خارج شوم و پول دریافت نکردم شکایتی نداشته باشم، حتی اگر چهارصد هزار تومن برای تعهد محضری خرج کرده باشم.
    حالا توجه کنید که شما چقدر کار دارید و دو ماه، آن هم دو ماهی که از نیمه ی اسفند همه جا تعطیل است، واقعاً کم است:
    باید بروید محضر تعهد محضری بدهید که ظرف مدت مقرر به کشور باز خواهید گشت و ... .این کار ممکن است یک روز طول بکشد، ممکن است مثل من دو ماه طول بکشد. آیا دو ضامن کارمند رسمی قطعی شاغل (غیر بازنشسته) دم دست دارید؟ اگر دارید الآن بروید تعهد را سر خود بدهید. بدون این که دانشگاه به شما فرم بدهد. (البته جوری نشود که به کارمند دانشگاه بر بخورد) درباره ی تعهد با حالت ضامن از این پست من مطالعه کنید. حالت ملک رو اصلاً توصیه نمی کنم چون استعلام ثبت لازم است که ممکن است یک روز تا یک ماه طول بکشد، اگر استعلام مالیات بخواهد 3 روز، و اگر استعلام شهرداری بخواهد 1 روز تا دو هفته طول بکشد. ضمن این که نماینده ی حقوقی دانشگاه هم باید در محضر حاضر شود تا امضا کند. پس سراغ وثیقه گذاشتن ملک نروید و دو کارمند رسمی در آشنایان خود پیدا کنید. به نظرم سراغ کارمندهایی که 1.2 میلیون تومان میگیرند تا ضامن شوند هم نروید چون هم پرداخت این پول حرام است هم این که ممکن است شما نتوانید از وزارت پول بگیرید 2.4 میلیون سوخت می شود هم این که در مجموع 12 میلیون قرار است از مزایای ارزی و ریالی استفاده کنید پس ارزش ندارد.
    همچنین شما باید از سفارت آمریکا وقت بگیرید، یک بلیط رفت و برگشت و هتل مناسب هم پیدا کنید.
    بعد به ایروان یا عشق آباد یا دوبی بروید. بعد به کشور برگردید و منتظر کلیرنس بمانید.
    بعد به همان کشور ثالث بمانید و ویزا را تحویل بگیرید یا شرکت های خدمات پیکاپ این کار را بکنند.
    بعد به کشور برگردید و بلیط پرواز به آمریکا رو بخرید و سپس کارهای بانک رو انجام بدهید و پول را بگیرید.
    خوب، 28 اسفند که پنجشنبه است. از الآن تا 27 اسفند 50 روز مونده. اگر کلیرنس شما به طور خوش بینانه 45 روزه بیاد، شما برای همه ی کارهای دیگه فقط 5 روز وقت دارید. حالا هم که می فرمایید DS نگرفته اید.
    اما در مورد بحث ظرفیت. اول این که برای کارمندها و وزارت و دانشگاه هیچ فرقی نمی کنه که دانشجو بورسیه باشه یا نباشه. درسته که اگر باشه، دو برابر باید بهش پول بدهند، اما برای اونها زیاد فرقی نمی کنه.
    دوم این که ظرفیت چیزی نیست که آیه ی قرآن باشه. شما اگر زودتر هم به وزارت علوم مراجعه می کردید شاید می توانستید با ادب و زبان نرم و در عین حال برهان های عقلانی که می آورید ظرفیت بگیرید. چون افرادی که قرار است از ظرفیت استفاده کنند یعنی ظرفیت را گرفته اند خیلی هایشان وسط کار گیر می کنند یا بی خیال می شوند. خیلی ها هم ویزا نمی توانند بگیرند. خلاصه دانشگاه به شما می گوید کلی آدم جلوی شماست، در حالی که مدارک آنها هنوز کامل نشده است. اگر شما زرنگ باشید و مدارک خودتان را (تعهد محضری و ویزا) را زودتر ببرید و دلیل قانع کننده هم به همراه ادب و دور از عصبانیت داشته باشید، ان شاء الله کار شما راه می افتد.
    در کل چند بار بر ادب و احترام شدید به کارمندان و با اخلاق نیکو و زبان نرم و ... تأکید کردم. اگر قرار باشد شما به فرصت مطالعاتی بروید تنها راهش همین است. وگرنه وضع شما به گونه ای است که در تمام مراحل، کارمندها می توانند کار شما را سد کنند. قانون و مراحل هم که قربانش بروم به نحوی تنظیم شده که هیچ کس سر در نیاورد تا کارمندها بتوانند هر جور خواستند کارها را انجام دهند. پس شما به نحوی با آنها برخورد کنید که روال کار به نفع شما انجام شود.
    مثلاً سند ملک من مشکلی داشت که ثبت احوال گفت باید یک ماه بماند. با کارمند ثبت به نحوی خوب برخورد کردم که گفت برو با رییس اداره صحبت کن اگر موافقت کردند من انجام بدهم. با رییس هم همین طور صحبت کردم. رویش نوشت که انجام بدهید. کارمند هم گفت که این کار غیر قانونی است، اما چون رییس نوشته من انجام می دهم و دست خط رییس را باید نگه دارم که موقع بازرسی گرفتار نشوم!
    یک نکته ی دیگر این که در تمام مسیر شما بارها اذیت خواهید شد. اما به این فکر کنید که تمام کسانی که فرص رفته اند می گویند اولاً خیلی مفید بوده، ضمن این که به محض این که پایشان به دانشگاه مقصد رفته تمام خستگی این دوندگی های بیخودی از تنشان در رفته.
    به طور خلاصه: شما به انجام دادن موازی کارهایتان فکر کنید. به دانشگاه و وزارت علوم مراجعه کنید و بگویید اگر اجازه دهید من شخصاً برای ویزا و تعهد اقدام می کنم. اگر توانستم مدارک را به موقع بیاورم شما به من ظرفیت و نامه بدهید.
    و بدانید که کارمندان وزارت علوم احتمالاً این اختیار را دارند که اضافه ظرفیت به شما یک نفر بدهند. «اگر بخواهند». یعنی باید درخواست شما را در کمیسیون بررسی کنند و اضافه ظرفیت بدهند.
    سعی کنید مدارک خودتان را زودتر از آن دوستتان ببرید که 91 است. چون او فعلاً فرصت دارد... تا او تعهد محضری را تحویل نداده باشد و مدارکش به وزارت نرفته باشد ظرفیتی به او تعلق نمی گیرد...
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)