صفحه 35 از 317 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444585135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام
    من بورس داخلم. ميخام براي فرصت مطالعاتي اقدام كنم. چند سوال:
    1- آيا براي ويزاي كشورهايي مثل ايتاليا، بلژيك، سوئد يا فرانسه چرخش مالي يا وثيقه ملكي و نمره زبان لازمه؟(MSRT 63 دارم)
    2- كدوم سفارت راحت تر ميشه ويزا گرفت؟
    3- اگه بخام همسر و فرزندم رو هم ببرم امكانش هست؟(توصيه شما چيه؟)
    4- وزارت علوم به بورسيه ها ارز ميده يا بايد خودمون پولشو بديم؟
    خيلي ممنون ميشم اگه كسي جواب بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    سلام
    1- آيا براي ويزاي كشورهايي مثل ايتاليا، بلژيك، سوئد يا فرانسه چرخش مالي يا وثيقه ملكي و نمره زبان لازمه؟(MSRT 63 دارم)
    سلام دوست عزیز. به هیچ وجه دیگه امیدوار نباش که وزارت پولی بده چه ریال چه ارز چه بورسیه و چه غیر بورسیه. البته اگه با هزینه شخصی می خواین برین که خوب بحث جداست و ربطی هم به وزارت اصلا نداره. از سال بعد که چه عرض کنم از چند ماه قبل فقط فرصت مطالعاتی داخل کشور.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    سلام

هرچند همه بچه های بورسیه این روزا اوضاعشون اصلاً خوب نیست و نه از ارز برای فرصت مطالعاتی خبری هست و نه از مقرری شش ماهه که جزو حقوق دانشجویان بورسیه محسوب میشه، اما راهنمایی کردن دوستانی که میخان پروسه فرصت رو دنبال کنند، رو وظیفه خودشون میدونند. لذا جواب سوالات شما اینه: (البته این اطلاعات مربوط به سوئد هست)
    1- برای سوئد موجودی حساب از همسر و فرزند شما می خان. اما در مورد خودتون، نامه ساپورت مالی وزارت علوم کفایت می کنه. سفارت مدرک زبان از شما نمی خاد ولی دانشگاه و وزارت علوم از شما حداقل مدرک ام اس آر تی میخاد. این مدرکی که الان دارید کفایت می کنه.
    2- سوئد ویزاش 3 هفته تا 1 ماه طول میکشه.
    3- به همسر و فرزند به راحتی سفارت سوئد ویزا میده. اما از الان به فکر آپارتمان باشید که خیلی خیلی سخت گیر میاد!
    4- طبق حکم بورس داخل شما، وزارت موظف هست که هزینه فرصت مطالعاتی، بلیط رفت و برگشت و بیمه شما رو به صورت ارز بده. اما در حال حاضر وزارت هیچ پولی نمیده. هرچند سال آینده اصلاً معلوم نیست قراره چه اتفاقی بیفته.

Junior Member

سلام. كسي ميدونه فرصت مطالعاتي داخل كشور براي بورسيه ها چه شرايط و مزايايي داره؟ و آيا وزارت علوم براي شركت در همايش هاي بين المللي خارجي پولي ميده؟چقدر؟

Junior Member

سلام
    بنده قصد گذراندن فرصت با هزینه شخصی در کشور اسکاتلند را دارم و فقط نیاز به معرفی نامه از طرف وزارت علوم برای نظام وظیفه دارم. از خانم اکبری سوال کردم گفتند فعلا برای کشورهای حوزه بریتانیا کمک هزینه ای داده نمیشه (اگر فکر کنیم پول باشه) ولی در مورد معرفی نامه به نظام وظیفه اظهار بی اطلاعی کردند.
    آیا دوستان تجربه مشابه ای دارند؟ آیا وزارت معرفی نامه به نظام وظیفه میدهد یا به کلی اجازه گذراندن فرصت در بریتانیا داده نمیشه؟

Junior Member

کسی خبر جدیدی از وزارت علوم داره ؟ با کسی تماس گرفته شده؟ بالاخره از این نامه معرفی به بانک برای ارز خبری هست یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hida نمایش پست ها
    کسی خبر جدیدی از وزارت علوم داره ؟ با کسی تماس گرفته شده؟ بالاخره از این نامه معرفی به بانک برای ارز خبری هست یا نه؟
    فعلا خبری نیست. خانم اکبری میگه ده روز آینده. یک سری اولویت بندی دارن که اون هم خانم اکبری تعیین می کنه. تا حالا هیچ کس نامه ارز نگرفته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa12 نمایش پست ها
    فعلا خبری نیست. خانم اکبری میگه ده روز آینده. یک سری اولویت بندی دارن که اون هم خانم اکبری تعیین می کنه. تا حالا هیچ کس نامه ارز نگرفته.
    دوستان خانم اکبری الان در ساختمان شهرک قدس هستند یا در ساختمان میدان فردوسی. راستش من در مهر ماه پرونده فرصت را تکمیل کردم و حتی ضمانت نامه بانکی هم روی آن گذاشتم بعد خانم اکبری منو فرستاد ساختمان میدان فردوسی. توی ساختمان فردوسی یه نامه به من دادند که برم دانشگاه خودم و ازآنجا به بانک معرفی بشم ولی بانک گفت که ارز نداره و معادل ریالی میده که اصلا بدرد من نمیخورد و دست آخر من به این سفر نرفتم . حالا میخوام برم ضمانت نامه را پس بگیرم و نامه برای بانک ببرم ولی نمیدانم از کجا شروع کنم. چون از شهر من تا تهران راه زیاده لطفا اگر کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه. ممنون

دوست عزیز، خانم اکبری الان در ساختمان نزدیک میدان فردوسی هستند. کاش بتونید باهاشون تلفنی صحبت کنید. چند صفحه قبل یکی از دوستان شماره اتاق خانم صالحی رو گذاشته شاید بدردتون بخوره!
    بنظر من کاش یکی مثل خانم اکبری میتونست عضو این فروم باشه!!!! چقققدر خوب میشد.

Junior Member

شماره تماس با خانم اکبری: ۹۶۶۶۴۴۱۹ -۰۲۱

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)