صفحه 145 از 317 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155195245 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin666 نمایش پست ها
    اگر از دوستان کسی قطها میخواد بره هلند لطفا بگه
    سلام من هم هلند اقدام کردم - چندتا سوال داشتم اگه لطف بفرمایید پاسخ بدید ممنون میشم. لطفا ایمیل بزنید: kahroba531@gmail.com
    از لطفتون سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    عزیز شما هم مقصدتون انگلیسه؟ استاد راهنمای دومتون ازون دانشگاه هست؟میشه لطف کنید من رو راهنمایی بفرمایید؟من سال اول هستم و اول راه اما نمیخوام هیچ فرصتی رو ازدست بدم و اگر موقعیت خوبی باشه حتما به post doc هم فک مکینم.
    ان شاء الله با استفاده از این چست هایی که اینجا هست بتونید به موقع کارهاتون رو انجام بدهید و سفر موفقی داشته باشید. فقط چندتا ایده هم من بهتون یادآوری کنم. نخست این که پروپوزال نوشتن دکتری و دفاع از اون هیچ کاری نداره. اصلاً چیز خاصی نیست. داورهای پروپوزال هم قصدشون داوری نیست، قصدشون کمک به شما و راهنمایی برای طول دوره ی تحقیقاتتونه. بنابراین قلم رو بگذارید روی کاغذ (کیبورد!) و شروع کنید به نوشتن. اوایل ترم سوم دفاع کنید. امتحان جامع هم اگر دارید در زودترین فرصت ممکن بدهید تا زودترین وقت ممکن به فرصت مطالعاتی بروید. من خودم پروپوزالم رو ترم پنجم دفاع کردم. اما باورتون نمیشه که همون اسلایدهایی رو ارائه کردم که دقیقاً یک سال قبلش بدر ترم سوم به استاد راهنمایم ارائه کرده بودم.
    در مورد پست داک، کلاً بعضی ها دلایلی می آورند ند که شما هرچه زودتر دوره ی دکتری تون رو در داخل بدون فرصت مطالعاتی هم که شده تموم کنید و سریعتر به پست داک بروید بهتر است (من خیلی قبول ندارم)
    البته انکار نمی کنم که کلاً پذیرش برای پست داک گرفتن بسیار راحت تر و معمولاً با فاند همراه است.
    از طرف دیگه، پیش اومده برای بعضی ها که برای فرصت مطالعاتی رفتند، اما کمی بیشتر موندند و پست داک گرفتند. و البته وسطش برگشتند دکتری شون رو دفاع کردند دوباره رفتند تا پست داک رو تموم کنند و در آخر برگردند. ظاهراً این کار قاعده ی مشخصی نداره. یعنی شما که دکتری تون رو تموم نکرده اید که نمی تونید برای پست داک اون دانشگاه خارجی از استادش درخواست کنید. اما اون می تونه به شما این پیشنهاد رو یده. برای خود من اینطور رخ داد که استاد خارجی گفت پروپوزالت رو برام ترجمه کن ببینم بیای یا نه. وقتی براش فرستادم، بعد سه هفته جواب داد که پروپوزالت به درد ما می خوره و خوشحال میشیم بیای. حتی می تونیم پروپوزالت رو برای یک دوره ی دو ساله به موسسه ی فلان بفرستیم که پول هم بهمون بده. اگه بخوای میتونی الآن بیای می تونی سال دیگه. (خوب این معنیش می تونه پست داک باشه. چون سال دیگه من مدرکم رو اینجا گرفته م.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Organic Chemistry, University of Tehran

سلام
    دوستان من یه سوالی پرسیده بودم اینجا که کسی نمیدونست
    حالا که خودم فهمیدم گفتم بذارم دوستان استفاده کنند.
    کسانی که برای فرصت مطالعاتی اقدام میکنند برای کانادا باید به صورت آنلاین برای work permit اقدام کنند
    و وقتی به سوالات پاسخ میدند چنین مدرکی ازشون میخواد
    Proof that you meet the requirements of the job being offered
    در تعریفش اومده اگه کاری که شما براش به کانادا میاید regulated occupation باشه شما باید از ایالتی که میرید مدرکی بیارید دال بر اینکه از نظر اونها شما توانمندی لازم رو دارید
    طبق مکاتبات من با Ordre des chimistes du Québec

برای شیمیست ها و ایالت کبک جوابی که دادند اینه

In response to your question hereafter, an Internship does not need to get a professional licence since R & D is considered as an exception in our professional Chemist Act.

Not to be confused with a work permit delivered by Immigration organization as the green card in USA

Regards !

Martial Boivin, chimiste, MBA
    Président-directeur général et secrétaire
    Ordre des chimistes du Québec
    514-844-3644 poste 24
    514-501-0467 (Cell.)
    administration@ocq.qc.ca
    martial.boivin@gmail.com

کاری که من کردم این بود که همین رو تو یه نامه نوشتم و به جای مدرک مربوطه upload کردم چون اگه مدرک ارسال نشه شما نمیتونید ادامه بدید فرآیند apply رو

Junior Member

دوستان عزیزم نامه ای که از وزارت امور خارجه می گیریم فارسی هست. آیا نیازی هست که اون رو ترجمه کنیم؟ بعضی از دوستان گفتند این نامه اصلا به دردمون نخورد واقعا همچین چیزی درسته؟
    خیلی لطف می کنید اگه من رو راهنمایی کنید. این نامه دیر به دستم رسید و نیاز به کمک فوری دارم. ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_rag_85 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم نامه ای که از وزارت امور خارجه می گیریم فارسی هست. آیا نیازی هست که اون رو ترجمه کنیم؟ بعضی از دوستان گفتند این نامه اصلا به دردمون نخورد واقعا همچین چیزی درسته؟
    خیلی لطف می کنید اگه من رو راهنمایی کنید. این نامه دیر به دستم رسید و نیاز به کمک فوری دارم. ممنونم.
    سلام
    نه نیاز به ترجمه نداره
    به هرحال در سفارت ارایه بدید بهتره، برای بعضی از سفارت ها مهمه

Junior Member

سلام دوستان من برای فرصت مطالعاتی می خوام برم اروپا ترجیحا المان و فرانسه اما دنبال جایی هستم که برای شش ماه به من هزینه بده اطلاع دارید که کدوم دانشگاه این کارو می کنه?

سلام من می خوام بدونم چجوری می شه از یکی از کشورهای اروپایی برای فرصت مطالعاتی هزینه دریافت کرد? رشته من عمران هست الان دانشجوی دکترام.
    ویرایش توسط pouya_shahi : November 4th, 2014 در ساعت 09:28 PM

Junior Member

خیلی ممنون ازراهنماییتون. فقط مشکلی که هست اینه که میگن ممکنه به رشته نفت ویزا ندن.با توجه به اینکه رشته نفت توی اروپابه جزانگلیس اونقدرا قوی نیست وقطب اصلی اون کانادا وآمریکاست میشه امکان ویزا گرفتن برای این کشورا هست؟یه سوال دیگه شما اول پروپوزال نوشتید بعد برای فرصت اقدام کردید یا موضوع و پروپوزال رو براساس دانشگاه و استاد مقصد انتخاب کردید؟

سلام دوستان
    می دونید که هنوز هم به انگبستان نمی فرستند یا اینکه تصمیمشون عوض شده؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohimba نمایش پست ها
    سلام من می خوام بدونم چجوری می شه از یکی از کشورهای اروپایی برای فرصت مطالعاتی هزینه دریافت کرد? رشته من عمران هست الان دانشجوی دکترام.
    باسلام
    این تجربه شخصی من و چند تا ازدوستامه، امیدوارم بدردتون بخوره
    در ایمیل های اولیه به استاد خارجی حرفی در مورد پول نزنید، چون این ممکنه در مرحله ی اول باعث بشه اصلا درخواستتون بررسی نشه.
    بعد از اینکه استاد شما رو قبول کرد، درمورد هزینه های زندگی در اون کشور ازش بپرسید، و درمورد مقداری که خودتون میتونید هزینه کنید صادقانه بهش بگید، در بسیاری از موارد در پاسخ به شما میگن که سعی میکنند کمک هزینه ای به شما پرداخت کنند و این کار رو هم انجام میدن، بهترین کار اینه که همزمان به چند استاد درخواست بدید و هرکدوم که فاند بیشتری بهتون دادن رو انتخاب کنید.
    در بعضی موارد هم استاده تا میشنوه پولتون کافی نیست مکاتباتش رو با شما قطع می کنه، به هرحال شما باید انتخاب کنید که ایا میخواهید به هر قیمتی که شده فرصت بروید یا اینکه جاییی پیدا کنید که به شما کمک هزینه هم بده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohimba نمایش پست ها
    سلام دو این ست عزیز
    قانونی برای اینکه کسی به ما فاند بده وجود نداره. اما عواملی که تو این پر.پوسه میتونه کمک کنه شامل موارد زیر هست:
    1- موضوع رشته شما چقدر به فیلد کاری اون استاد مربوط میشه و اینکه اون استاد جزو افرادی هست که فاند داشته باشه و در قبال کاری که شما براش انجام میدید بهتون کمک کنه
    2- وضعیت اقتصادی اون کشور و نرخ تورم اون شهر
    3- رزومه تحصیلی شما و شاید هم وضعیت زبان تون
    4- مورد دیگری به ذهنم نمیرسه اگه دوستان دیگه میدونن راهنمایی بفرمایند

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)