صفحه 142 از 317 نخستنخست ... 4292132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152192242 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin666 نمایش پست ها
    سلام...اگه پسری بخواد بره فرصت مطالعاتی و سربازی نرفته باشه مشکلی نیس...حالا اگه دختری بخواد بره فرصت مطالعاتی و بخواد شوهرش باهاش بره که سربازی نرفته باید چیکار کنه؟
    نمیشه از کشور خارج شه؟؟؟؟؟؟؟(((
    حتماً یک راهی پیدا میشه. نا امید نشوید. چیزهایی که من به ذهنم می رسه مثلاً ایشون هم برای یک کنفرانس در هلند مقاله بفرستن و اجازه خروج یک ماهه بگیرند و وقتی بعداً برگشتند دردسرهاش رو تحمل کنند (احتمال ضبط شدن وثیقه، که فکر نمی کنم شش ماهه عملی بشه و غیبت خورن سربازی) (لینک به دردسرهای تأخیر در بازگشت). یا این که مثلاً اگر ایشون دانشجوی فوق لیسانس باشند شنیده م می تونند اصلاً یک فرصت مطالعاتی شش ماهه از کشور خارج بشوند (در برابر دکترا ها که مجوز خروجشون ظاهراً یکساله است). اما شاید در کل راه قانونی هم برای این مشکل پیش بینی کرده باشند.
    مشکلتون در این تالار (لینک) مطرح کنید ان شاء الله حل میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    حتماً یک راهی پیدا میشه. نا امید نشوید. چیزهایی که من به ذهنم می رسه مثلاً ایشون هم برای یک کنفرانس در هلند مقاله بفرستن و اجازه خروج یک ماهه بگیرند و وقتی بعداً برگشتند دردسرهاش رو تحمل کنند (احتمال ضبط شدن وثیقه، که فکر نمی کنم شش ماهه عملی بشه و غیبت خورن سربازی) (لینک به دردسرهای تأخیر در بازگشت). یا این که مثلاً اگر ایشون دانشجوی فوق لیسانس باشند شنیده م می تونند اصلاً یک فرصت مطالعاتی شش ماهه از کشور خارج بشوند (در برابر دکترا ها که مجوز خروجشون ظاهراً یکساله است). اما شاید در کل راه قانونی هم برای این مشکل پیش بینی کرده باشند.
    مشکلتون در این تالار (لینک) مطرح کنید ان شاء الله حل میشه
    ممنون از راهنماییتون...اما ایشون فارغ التحصیل ارشد هستن و تو فرجه 1 ساله....

سلام از کسایی که تجربش را دارند می تونند بگند که ایا در مورد وثیقه برای فرصت مطالعاتی حتما دو نفر کارمند رسمی باید باشند یا بازنشسته را هم قبول می کنند؟

Junior Member

سلام
    من برای بلژیک اقدام کردم ولی سفارت بلژیک نامه حمایت مالی وزارت رو قبول نمیکنه و میگه یا یه ضامن خارجی داشته باشم که ندارم و یا مبلغی حدود 15-16 میلیون بریزم به حساب دانشگاه اونجا تو بلژیک بعد مدارکمو برای ویزا بررسی کنن. اینو چیکار کنم هیچ راهی نداره ؟
    ضمنا پرسیدم اگه ویزام ریجکت شد پول رو چطور برمیگردونن و کی؟ نمیدونستن. کسی هست برای بلژیک اقدام کرده باشه. من زمان محدودی برای خروج از کشور دارم میشه لطفا کمکم کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amiramir123 نمایش پست ها
    سلام از کسایی که تجربش را دارند می تونند بگند که ایا در مورد وثیقه برای فرصت مطالعاتی حتما دو نفر کارمند رسمی باید باشند یا بازنشسته را هم قبول می کنند؟
    بله حتمن 2 نفر کارمند رسمی قطعی دولتی شاغل....بازنشسته نمیشه!!!!

کسی از ورودی های 90 هست که تازه بخواد برای طی مراحل اقدام کنه؟ آیا خبر دارید امکان تمدید برای ورودی های 90 وجود داره یا نه؟

Junior Member

کسی از ورودی های 90 هست که تازه بخواد برای طی مراحل اقدام کنه؟ آیا خبر دارید امکان تمدید برای ورودی های 90 وجود داره یا نه؟
    سلام به یکی از دوستان من گفته بودند تا پایان مهر ماه وقت دارید.ولی احتمالا باز هم تمدید کنند.فکر کنم از خانم اکبری بپرسید بهتر است.

Junior Member

ببخشید یک سوال...ایا سفارت ها واسه فرصت مطالعاتی از ما نمره زبان می خوان؟

من ورودی 90 هستم. البته بهمن 90 و هنوز کمی وقت دارم. اما مطلبی که می خوام خدمتتون عرض کنم ربطی به این مسئله نداره. کلاً دو دسته آدم در مسیر فرصت مطالعاتی شما قرار دارند. که هیچ کدوم از اون ها نقش تعیین کننده ای در کار شما ندارند. کار شما یا انجام میشه یا نمیشه، و این رو فقط و فقط خدای واحد می دونه!!! هزار جور عدم قطعیت در مسیر شما هست: پذیرش دانشگاه مقصد، تصویب گروه، ظرفیت دانشگاه، تأمین اعتبار، ویزا، مسائل ارزی دولت و بانکها، ...
    اما آدم هایی که در مسیر شما هستند: اونهایی که «منفی» هستند همه ش می گن «نمیشه»، «ظرفیت تموم شده»، «مهلتت تموم شده»، «به امسال نمی رسی»، «ویزا نمی رسی بگیری» و ... . اما اونهایی که «مثبت» هستند می گن «من به شما هیچ قولی نمی دم، شما تلاشت رو بکن، یا میشه یا نمیشه» و در عین حال سعی می کنند نهایت کمک رو به شما بکنند.
    در حقیقت هم ممکنه که بتونید بروید. چون ظاهراً قرار شده قانون ترم ششم عطف بما سبق نشه (؟) (من از نسئول دانشگاهمون شنیدم)
    ممکنه شما بگی روی این کار بیخودی وقت بگذارم یا نه.
    من میگم وقت بگذار. من خودم از یک دانشگاه رنک 20 پذیرش گرفتم، اما ظرفیت دانشکده پر بود و فعلاً نرفتم. اما همین تلاشی که کردم دو تا فایده برای من داشت:
    1- بخاطر نامه نگاری ها زبانم به شدت بهتر شد
    2- دانشگاه های مطرح دنیا رو مطالعه کردم و زمینه های تحقیقاتی امروز استادهای دنیا رو دیدم تا تزم به سمت موضوعات انتزاعی منحرف نشه

نقل قول نوشته اصلی توسط marmarjan نمایش پست ها
    ببخشید یک سوال...ایا سفارت ها واسه فرصت مطالعاتی از ما نمره زبان می خوان؟
    کدوم سفارت؟ مثلاً این پست رو ببینید: لینک

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)