صفحه 147 از 317 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157197247 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام به دوستان
    من دانشجوی سال اول دکترا هستم و تمایل دارم موضوع تزم رو با استاد خارجی که قراره باهاش کار کنم تعریف کنم چون میخوام همه ازمایشات و کارای تزم رو خارج از ایران انجام بدم. با توجه به این موضوع چند سوال داشتم:
    1- آیا این خواسته من شدنی هست که موضوع و عنوان رساله دکترام رو با استاد خارجی تعریف کنم؟
    2- اگر بله از الان باید مکاتبه با اساتید رو شروع کنم یا هنوز زوده؟
    3- با استاد راهنمای خودم باید این موضوع رو الان مطرح کنم یا فعلا نیاز نیست؟
    با تشکر از همگی

سلام دوستان
    می دونید که هنوز هم به انگبستان نمی فرستند یا اینکه تصمیمشون عوض شده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Organic Chemistry, University of Tehran

دوستان اطلاع دارند كه طبق قانون جديد دانشجوبان دكترا حداكثر تا پايان ترم ششم بايد براي فرصت مطالعاتي از كشور خارج شده باشند در نتيجه با در نظر گرفتن مدت زمان لازم براي گرفتن پذيرش و ويزا هر چه زودتر اقدام كنيد به نفعتون هست
    ايين نامه رو من دارم اگه كسي ميخواد ميتونم براش ايميل كنم
    تا شهريور خبر دارم كه همچنان به انگليس هزينه داده نميشد
    براي گرفتن نامه وزارت اگه ترم ششم گذشته تعهد ميگيرند كه تا پايان بهمن از كشور بايد خارج شده باشي (دانشگاه تهران از من گرفت همراه مداركم فرستاد وزارت خونه منم ورودي مهر ٩٠ هستم) و بعد از گرفتن ويزا بايد به خانم اكبري مراجعه كنيد براي گرفتن نامه بانك در نتيجه اگه ورودي مهر ٩١ هستيد فقط وقت داريد كه بذاريدش بعد از عيد اگر نه با اينكه تو نامه وزارت چيزي نوشته نميشه ممكنه موقع گرفتن نامه بانك با مشكل مواجه بشيد، اينو دقت كنيد بهش
    بازم با خانم اكبري يا آقاي علي ياري صحبت كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Soodi_j نمایش پست ها
    بهتره از خود دانشگاه بپرسید، معمولا خودشون از دانشگاه ایمیل میزنن و مدارک مورد نیاز رو میگن.
    برای نامه حمایت میتونید منتظر نامه وزارت نمونید. یا بگید که خودتون هزینه رو تامین میکنید و مدارک مالی نشون بدید یا از استادتون یا اموربین الملل دانشگاه بخواید که فعلا یه نامه فرمالیته بهتون بدن و با اون شروع کنید کارتون رو. چون اگه بخواین منتظر نامه وزارت بمونید خیلی طول میکشه و همه پروسه هاتون: آماده شدن DS؛ رسیدنش به دست شما و ویزا گرفتن خیلی طول میکشه

Junior Member

سلام به همه
    من با یه استاد خارجی مکاتبه کردم و قرار شد دعوتنامه بفرسته. چطوری یک تاریخ مشخص کنم. یعنی پروسه اداری کار دانشگاه و وزارت علوم و سفارت چقدر طول می کشه؟ کشور مورد نظر هم فرانسه هست
    لطفا راهنمایی کنید
    سپاس

Junior Member Exotic آواتار ها

با سلام
    دوتا سوال داشتم:
    از زمان فرستادن مدارک توسط دانشگاه به وزارت چقدر طول میکشه که نامه حمایت مالی برامون صادر کنن؟
    بعد از اومدن ویزا گرفتن ارز چقدر طول خواهد کشید؟
    با تشکر

سلام بچه ها
    كسايي كه رفتن فرصت، ميشه لطف كنن بگن هزينه اي كه وزارت علوم ميده به غير بورسيه اي ها(يعني نصف هزينه كامل) براي كشورهاي اروپايي چقدره و آيا براي 3 ماه كافيه؟ يا حتي ممكنه كم بياد؟ و يا اگه صرفه جويي كنيم براي بيشتر از 3 ماه هم جواب ميده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Exotic نمایش پست ها
    با سلام
    دوتا سوال داشتم:
    از زمان فرستادن مدارک توسط دانشگاه به وزارت چقدر طول میکشه که نامه حمایت مالی برامون صادر کنن؟
    بعد از اومدن ویزا گرفتن ارز چقدر طول خواهد کشید؟
    با تشکر
    سلام،
    حداکثر دو هفته طول میکشه، تا نامه حمایت مالی صادر بشه (مورد داشتیم دو روزه صادر شده)
    معمولا در کمتر از یه ماه بعد از صدور نامه حمایت مالی، تامین ارز، توسط سازمان، صورت میگیره و اگه تامین ارز شده باشید، بعد از اومدن ویزا به بانک معرفی خواهید شد و ارز رو دریافت میکنید.

در مورد دو جدولي كه در پستهاي exotic اومده سوال دارم:
    آيا منظور از دانشجويان بورسيه، كساني است كه دانشجويان دكتراي ايران اند ( و بورس دانشگاهي ايراني شدند كه بعد از فارغ التحصيلي هيات علمي آنجا شوند) و به فرصت مطالعاتي ميروند؟ و اين مقدار براي دانشجويان دكترايي كه بورس نشدند(براي هيات علمي) نصف ميزان ذكر شده است؟( يا كلا فقط براي بورسيه هاست؟)
    و اين ميزان مقرري، يعني پرداختي هر ماه؟؟ و همش قبل رفتن پرداخت ميشه؟
    ما قبلا شنيديم كه وزارت علوم براي انگلستان كمك هزينه نميده. تو اين ليست انگليس هم هست!!!! قضيه چيه؟؟؟
    منظور از گروه الف، ب وج چيه؟ احتمالا به شهرهاي گران و ارزان مربوطه و نه به طبقه بندي دانشگاه ها( گرچه آخرش نفهميديم به دانشگاه هاي غير از گروه ممتاز هم حمايت تعلق مي گيره يا نه!!)

Junior Member Exotic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    در مورد دو جدولي كه در پستهاي exotic اومده سوال دارم:
    آيا منظور از دانشجويان بورسيه، كساني است كه دانشجويان دكتراي ايران اند ( و بورس دانشگاهي ايراني شدند كه بعد از فارغ التحصيلي هيات علمي آنجا شوند) و به فرصت مطالعاتي ميروند؟ و اين مقدار براي دانشجويان دكترايي كه بورس نشدند(براي هيات علمي) نصف ميزان ذكر شده است؟( يا كلا فقط براي بورسيه هاست؟)
    و اين ميزان مقرري، يعني پرداختي هر ماه؟؟ و همش قبل رفتن پرداخت ميشه؟
    ما قبلا شنيديم كه وزارت علوم براي انگلستان كمك هزينه نميده. تو اين ليست انگليس هم هست!!!! قضيه چيه؟؟؟
    منظور از گروه الف، ب وج چيه؟ احتمالا به شهرهاي گران و ارزان مربوطه و نه به طبقه بندي دانشگاه ها( گرچه آخرش نفهميديم به دانشگاه هاي غير از گروه ممتاز هم حمايت تعلق مي گيره يا نه!!)
    با سلام
    1. به دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی میرن اگه بورسیه وزارت علوم باشن (هیئت علمی) مبالغ جدول بالا و اگه بورسیه نباشن نصف مبالغ بالا برای هر ماه پرداخت میشه.
    2. همه مبلغ دوره 6 ماهه فرصت مطالعاتی بصورت یکجا و با معرفی به بانک جهت دریافت ارز پرداخت میشه. علاوه بر اون هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما و بیمه مسافرتی هم بصورت کامل پرداخت میشه (چه بورسیه و چه غیر بورسیه).
    3. انگلیس تو این لیست هست ولی برای فرصت مطالعاتی تا جایی که من اطلاع دارم تا این لحظه هزینه ای پرداخت نمیشه.
    4. گروه الف، ب و ج تو این لیست مربوط به سطح هزینه زندگی است و ربطی به طبقه بندی دانشگاه ها نداره.
    5. تا جایی که من میدونم اولویت با دانشگاه های گروه (الف) ممتازه ولی بعضی وقتها دانشگاههای گروه (ب) رو هم قبول میکنن که برای اطمینان از اون باید از خود خانم اکبری در وزارت علوم سوال کنید.

موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)