صفحه 150 از 317 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160200250 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    یکی از دوستای من که رفت ژاپن واسه فرصت مطالعاتیش و الان هم داره میاد با استاده تماس گرفته بود
    بعدش اینکه معمولا شما نمیتونید استاد رو بعنوان advisor اتنخاب کنید بلکه اونه که باید شما رو بعنوان دانشجوی خودش بگیره
    بعد از تماس با استاد و بحث در مورد موضوع و شرایط دیگه مراحل اداری این کار طی میشه
    سلام این خیلی نکته مهمیه که حتما باید استاد سوپر وایزیر شما باشه و دراین مدت خودش هم همین رو در پذیرشتون بنویسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20498 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    می خواستم بگم که لطفا این قسمت فرصت مطالعاتی شش ماهه وزارت علوم برای دانشجویان دکتری را بیشتر تحویل بگیرید و فعالش کنید. چون واقعا مبحث مهمی هست. اگر بورسیه باشی که شش الی نه ماه همه پولش را وزارت خونه می ده و اگر هم بورسیه نباشی 50% وزارت علوم می ده. پس فرصت خیلی خیلی مناسبیه برای رفتن به یک کشور خارجی و یک دانشگاه خوب و کسب تجربه هایی که تقریبا مجانی و با هزینه یکی دیگه بدست می آرید. بعدش با ارتباطات و دانشی که پیدا می کنید می تونید کلی واسه آیندتون برنامه ریزی کنید و به دردتون می خوره. چه ایران بمونین و چه به خارج برین. کلا راجع به این قضیه توی اینترنت اطلاعات خیلی کمی می تونین پیدا کنین. تنها وبلاگی که خیلی خوب مراحل انجام فرصت مطالعاتی رو توضیح داده وبلاگ http://experiography.blogfa.com/ است که اگر توش بگردید دوتا پست خیلی خیلی خوب راجع به این امر وجود داره. من خودم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم و در وسط راه هستم. اگر دوستان هر سوالی دارند تا آنجایی که بدونم اماده پاسخگویی هستم. فقط باید بگم که کل فرآیندش یک کمی اذیت داره ولی به نظر من می ارزه.

سلام
    شما اطلاع دارید که آیا برای فرصت مطالعاتی میشه از دانشگاه مقصد یا استاد اون دانشگاه فاند گرفت ؟ یه استاد در یکی از دانشگاه های آمریکا به من 6 ماه الی یک سال پذیرش فرصت مطالعاتی داده ولی شنیدم وزارت علوم و دانشگاه خودم در ایران به خاطر شرایط خاص فاندی برای آمریکا نمی دهند. میشه راهنمایی کنید من چه راه هایی دارم و میتونم چه کار کنم برای هزینه ها؟ و آیا میشه ویزای فرصت مطالعاتی را به مثلا research یا post-doc تبدیل کرد؟
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام
    این هزینه هایی که وزارت علوم میده رو از چه طریقی باید پیگیری کرد؟
    شما اطلاع دارید که آیا برای فرصت مطالعاتی میشه از دانشگاه مقصد یا استاد اون دانشگاه فاند گرفت ؟ یه استاد در یکی از دانشگاه های آمریکا به من 6 ماه الی یک سال پذیرش فرصت مطالعاتی داده ولی شنیدم وزارت علوم و دانشگاه خودم در ایران به خاطر شرایط خاص فاندی برای آمریکا نمی دهند. میشه راهنمایی کنید من چه راه هایی دارم و میتونم چه کار کنم برای هزینه ها؟ و آیا میشه ویزای فرصت مطالعاتی را به مثلا research یا post-doc تبدیل کرد؟

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای فرصت مطالعاتی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط fasa نمایش پست ها
    سلام.
    من دانشجوي دوره دكتراي مهندسي تو ايران هستم كه تصميم دارم براي گذراندن يك دوره يك يا دو ماهه آزمايشگاهي و تكميلي به دانشگاه پليتكنيك Marche‌برم.
    قانون اين دانشگاه اينه كه براي فرصت مطالعاتي بايد با دانشگاه من قراردادي بسته بشه كه الان كاراش درحال انجامه. تا قرارداد امضا نشه دعوتنامه نميدن.

1- مايلم بدونم براي اين مدت كوتاه بايد درخواست ويزاي توريستي بدم؟
    2- من متاهلم و يه فرزند هم دارم. به همسرم دعوتنامه نمي دن. دنبال راهي هستم كه بتونم تو اين مدت همسرم رو هم ببرم. اگه بچم بمونه اين احتمال داره كه به اون ويزا بدن؟
    3- اگه خارجه يادداشتي بده كه همسرم با من بياد تأثيري تو ويزا دادن به اون داره يا ممكنه كارم خراب تر بشه.
    با سلام من دانشجوی دکتری هستم که برای فرصت مطالعاتی تصمیم به رفتن به ایتالیا دارم می خواستم همسرم رو با خودم ببرم شما نمی دونید باید چی کار کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم اقتصادي، دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Soodi_j نمایش پست ها
    سلام،
    داخل نامه حمایت مالی حرفی از تاریخ شروع دوره زده نشده، فقط طول دوره که شش ماه هست نوشته شده، دانشگاهی که قراره برید و مبلغ ساپورت مالی. شاید بهتر باشه از استادتون بخواهید یه نامه فرمالیته با شروع دوره در اسفند بزنه و شما کارهای مربوط به دانشگاه و سازمان رو با اون انجام بدید، و نامه ساپورت مالی رو از سازمان زودتر بگیرید. بعد از درخواست ویزا، هر موقع که ویزاتون به دستتون رسد حتی اگه بعد اسفند بود کارتون انجام خواهد شد، انشالله، چون قبل از سال 94 در ایران تامین ارز شدید و هر موقع که ویزا بیاد بهتون پرداخت میشه
    شما میتونید یکماه زودتر از تاریخ شروع برنامتون به آمریکا وارد و یکماه دیرتر از تاریخ اتمام برنامتون تو امریکا بمونید. تمدید ویزا اگه استاد اکی بده و ساپورت مالی داشته باشین مثل آب خوردنه برا همین میتونین از استاد بخواهین که نامه رو زودتر براتون بزنه و شما تا 30 روز بعد اون تاریخ میتونین وارد خاک آمریکا بشین. من خودم فرصت رو اومدم امریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    كسايي كه رفتن فرصت، ميشه لطف كنن بگن هزينه اي كه وزارت علوم ميده به غير بورسيه اي ها(يعني نصف هزينه كامل) براي كشورهاي اروپايي چقدره و آيا براي 3 ماه كافيه؟ يا حتي ممكنه كم بياد؟ و يا اگه صرفه جويي كنيم براي بيشتر از 3 ماه هم جواب ميده؟
    بسته به شهر داره اما معمولا برای یه زندگی دانشجویی مبلغ کافیه. معمولا 730 دلار در ماه میدن. من تو ایندیانا هزینم همین قدره تو اروپاهم شهرای عادی همینقدره و میشه 6 ماه رو سر کرد. نگران پول و کم اوردنش نباشین ولی شهری که میخواین برین رو با دقت انتخاب کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nab959 نمایش پست ها
    اگه الان استاد قبول کنه که بری پلوش اگر 4 ماه دیگه بری مدت زمان معقولی یا کمه

دستاوردهاي فرصت مطالعاتي به جز
    گزارش استاد در کشور مقصد چيست؟ ايا واحدي هم ميدن پاس كنيم تا credit بگيريم؟
    اگه زمانبندی درست باشه میشه رفت و سرکلاس نشست و واحد رو گذروند اختیاری. اکثر دانشگاه ها امریکا بخصوص پول میگیرن برا هر واحد ولی میشه با استاد حرف زد و رایگان نشست. من خودم سر دو تا کلاس رفتم بدون پول

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi63 نمایش پست ها
    بچه ها بلیط از کجا بگیریم؟ هزینشو کامل میده وزارت؟ واسه غیر بورسها
    وزارت برا بعضی جاها 2 میلیون میده و برا جاها دیگه 1.5 میلیون ولی کامل نمیده به غیر بورسیه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط AbdiB نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، یک سوال دیگه داشتم که شاید مربوط به این فروم نباشه، اگه تونستید جواب بدید، برای صدور فرم ds-2019 توسط دانشگاه مقصد چه مدارکی نیازه؟ آیا باید منتظر نامه حمایت مالی بمونم؟
    معمولا ازتون پاسپورت برا نوشتن مشخصات دقیقتون و نامه ساپورت مالی رو میخوان که میشه یه ناکه سوری از امور بین الملل دانشگاه بگیرین و ارائه بدین. من با همین نامه سوری حتی ویزا گرفتم

دوستان در مورد تعهد محضری این لینک رو حتماً ببینید کمکتتون می کنه
    توی اون پست من این ابهام رو مطرح کرده بودم که دانشگاه میگه اگر ملک رو به عنوان وثیقه میگذارید من نمیام محضر امضا کنم. سند رهن رو بدون امضای نماینده ی دانشگاه ثبت کنید.
    خوب این کار غیر قانونیه. چون راهن باید امضا کنه که رهن دادم و مرتهن امضا کنه که رهن گرفتم. در واقع رهن یک عقد دوطرفه به حساب میاد. هیچ محضری هم حاضر نیست این کار رو بدون امضای طرفین انجام بده.
    در واقع اگر محضری پیدا کردید که بدون امضای نماینده ی دانشگاه این کار رو براتون انجام داد، آگاه باشید که از لحاظ قانونی رهن انجام نگرفته و اگر شما به کشور برنگشتید دانشگاه نمیتونه رهن رو اجرا بگذاره!!! (و به نفع شما میشه!!)
    به هرحال من چون مجبور بودم در محضر خاصی این کار رو انجام بدهم که ملک رو قبلاً رهن بانک گذاشته، و اون محضر کار غیر قانونی انجام نمی داد، محبور شدم دانشگاه رو قانع کردم که باید نماینده ای رو معرفی کنه که در دفتر اسناد رسمی حاضر بشه و سند رهن وثیقه رو امضا کنه.
    به لحاظ قانونی این نماینده می تونه خود دانشجو باشه، می تونه کارمند دانشگاه باشه. فقط باید از طرف دفتر حقوقی دانشگاه معرفی بشه. (دانشگاه ما نمایندگی ش رو به یکی از کارمندها داد و به خود من نداد. اما برای کسانی که ملکشون شهرستان باشه فکر کنم مجبور باشه که نمایندگی رو به خود دانشجو بده...)
    همچنین چون سند ملکی که من می خوام وثیقه بگذارم در رهن بانک مسکنه بخاطر وام، سردفتر اسناد رسمی یک نامه به بانک مسکن نوشت و بانک مسکن هم در پاسخ موافقت خودش رو اعلام کرد. برای این کار، اول باید دانشگاه در نامه ای بنویسه که ما با رهن مازاد موافقیم، بعد محضر بنویسه که آقای بانک! شما هم با رهن مازادی که دانشگاه در نامه ی پیوست خواسته موافقی؟ بانک هم بگه آقای محضر من با رهن مازادی که دانشگاه در نامه ی پیوست خواسته موافقم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)