صفحه 158 از 317 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام به همگی
    اگر کسی نامه حمایت مالی وزارت علوم رو دریافت کرده میشه متنشو اینجا یا یه صورت پیام خصوصی بزاره؟
    ممنون میشم، خیلی ضروریه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bah90 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اگر کسی نامه حمایت مالی وزارت علوم رو دریافت کرده میشه متنشو اینجا یا یه صورت پیام خصوصی بزاره؟
    ممنون میشم، خیلی ضروریه
    سلام
    نامه پیوست شد.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

سلام.ضامن های من لازنشسته اند.ایا مشکلی هست؟2.ایا کارت معافیت باید ترجمه بشه؟3. ازاد کردن مدرک برای غیر بورس ها لازمه؟4. من متاهل هستم اما همسرم نمی اید. ایا باز هم نیاز به ترجمه عقد نامه هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenaaa نمایش پست ها
    سلام.ضامن های من لازنشسته اند.ایا مشکلی هست؟2.ایا کارت معافیت باید ترجمه بشه؟3. ازاد کردن مدرک برای غیر بورس ها لازمه؟4. من متاهل هستم اما همسرم نمی اید. ایا باز هم نیاز به ترجمه عقد نامه هست؟
    سلام
    ۱- در مورد ضامن گفته‌اند که حتما رسمی و مشغول به کار باشند اما بسته به دانشگاه داره. من با وجود اینکه دو کارمند رسمی ضمانت کردند موقع تحویل ضمانت نامه به دفتر حقوقی، مسئولش گفت که اگر یک نفر بازنشسته هم باشه قبوله. پس بهتر است از دفتر حقوقی دانشگاهتون بپرسید.
    بقیه موارد به سفارتی که می‌خواهید برای مصاحبه بروید دارد بستگی دارد. بهتر است از سفارت بپرسید.
    مثلا سفارت فنلاند:
    ۲- در مورد سربازی اصلا سوال نکردند.
    ۳- مدرک رو نبردم حتی گواهی اشتغال به تحصیل را هم ترجمه نکردم یعنی جزء الزامات نبود و بودنش ضرر نداره.
    ۴- مورد آخر رو هم نمی‌دونم.
    کلا بهتر است زنگ بزنید از سفارت بپرسید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenaaa نمایش پست ها
    4. من متاهل هستم اما همسرم نمی اید. ایا باز هم نیاز به ترجمه عقد نامه هست؟
    مثلاً سفارت آمریکا خیلی علاقه داره اسنادی از شما داشته باشه که تضمین می کنه شما به کشور خودتون بر می گردید. یکی از مهمترین اسناد، می تونه سند ازدواج باشه برای کسی که تنهایی سفر می کنه. چون نشون میده که فرد متقاضی به هر حال و به زودی ناگزیره که به کشور خودش پیش همسرش برگرده. هرچند برابر اصل بودن کپی شناسنامه و عقدتامه به تاریخ جدید یا همراه داشتن اصل اونها باعث میشه شائبه ی طلاق هم برای سفارت پیش نیاد.

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من دانشجوی سال آخر دکتری تغذیه هستم می خواستم ببینم چه طور می تونم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم و چه مدارک و شرایطی باید داشته باشم؟
    و این که برای پست داک تو آمریکا چه طور باید اقدام کنم و مراحلش چیه؟
    ممنون

Junior Member

این چند وقت خیلی از دوستان استفاده کردم گفتم دین خودم رو به سایرین بجا آورده باشم. دز نامه هایی که به دانشگاه می دید دو تا نامه هم هست که مهم اند. نامه گذراندن امتحات جامع و نامه تصویب پروپوزال.دانشگاه شما رو نمی دونم اما اصفهان به من گفت ضامن ها حتما باید کارمند باشند که مال من باز نشسته بودند. باید با خانم اکبری تماس بگیرم که متاسفانه ایشون جواب ندادند. ضمنا حتما از استاد خارجی بخواهید براتون در دعوت نانه بنویسه تسلط به زبان دارد. خیلی راه گشاست. از هر چی دارید هم کپی بگیرید داشته باشید.حتی از شناسنانه و کارت ملی ضامن ها...!!!

Junior Member

سلام

کسی از دوستان میدونه برای سفارت فنلاند و یا ایتالیا چه مدارکی مورد نیازه. ممنون میشم جواب بدین لطفا.
    باید مدارک قیلی رو بخریم حتما؟ خود استاد که ازم خواست همون گواهی موقت رو ترجمه کردم ولی نمیدونم واسه سفارت چجوریه؟!

Junior Member Exotic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HEA نمایش پست ها
    سلام

کسی از دوستان میدونه برای سفارت فنلاند و یا ایتالیا چه مدارکی مورد نیازه. ممنون میشم جواب بدین لطفا.
    باید مدارک قیلی رو بخریم حتما؟ خود استاد که ازم خواست همون گواهی موقت رو ترجمه کردم ولی نمیدونم واسه سفارت چجوریه؟!
    سلام،
    من برای سفارت اسپانیا ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیلم رو همراه با ترجمه غیر رسمی ریز نمراتی که خودم از سایت دانشگاه پرینت گرفته بودم ارائه دادم و قبول کردند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HEA نمایش پست ها
    سلام

سلام
    حدود ۲ ماه و ۲۲ روز پیش رفتم سفارت فنلاند مصاحبه.
    با توجه به سایت سفارت مدراک زیر رو باید با خودتون ببرید:

موارد عمومی مورد نیاز مربوط به تمامی درخواست های اجازه اقامت

• حضور شخص متقاضی – از تمامی متقاضیان انگشت نگاری و مصاحبه بعمل خواهد آمد. ارائه اصل تمامی مدارک الزامی است.
    • کلیه متقاضیان یا نماینده آنها بایستی فرم های مربوطه را کامل نمایند.
    • فرم های درخواست اقامت بایستی بدرستی تکمیل و امضاء شوند.
    • گذرنامه معتبر (حداقل برای مدت زمان درخواستی بایستی اعتبار داشته باشد)
    • گذرنامه حداقل بایستی دو صفحه خالی داشته باشد.
    • فتوکپی از تمام صفحات ممهور گذرنامه روی کاغذ A4
    • دو قطعه عکس ( 47 x 36 میلیمتر) که از زمان گرفته شدن آنها بیشتر از شش ماه نگذشته باشد. درازای صورت بایستی 32 تا 36 میلیمتر از عکس را پوشش دهد و متقاضی بایستی مستقیم به لنز دوربین خیره شده باشد. نور پس زمینه سفید یا بی رنگ بوده و عکس نبایستی روتوش شده باد. (لطفا این اطلاعات را در اختیار عکاس قرار دهید)

مدارک لازم برای محققین

• فرم OLE_TUT
    • مدارک کاری و تحصیلی به زبان انگلیسی
    • فتوکپی مدرک تحصیلی به فارسی و همراه با ترجمه انگلیسی که توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران تایید شده باشند.
    • موافقت نامه بین محقق و دانشگاه
    • به کلیه متقاضیان این نوع از اقامت پیشنهاد می شود مدرک زبان انگلیسی (IELTS 5.0 یا TOEFL 550) تهیه نموده, همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهند.

البته من موارد زیر رو بردم:
    ۱- نامه حمایت مالی وزارت علوم
    ۲- نامه وزرات امور خارجه به سفارت فنلاند
    ۳- ترجمه شناسنامه
    ۴- گواهی اشتغال به تحصیل و ریزنمرات دکترا به انگلیسی
    ۵- گواهی موقت رو ندادم. چون ارزش ترجمه نداره. فقط میشه مهر دارالرتجمه زد. وزارت امور خارجه تایید نمیکنه. ولی داشتنش بهتره. بجای اون کارنامه انگلیسی ارشد رو دادم البته غیر رسمی
    ۶- دعوت نامه
    ۷- مدرک زبان آیلتس و تافل نداشتم.
    ۸ - فرم OLE_TUT
    ۹- گذرنامه
    همراه با فتوکپی مدارک

البته هنوز جواب من نیامده. بنابراین بهتر است از خود سفارت یا از دوستانی که ویزا یا کارت اقامت گرفتند بپرسید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)