صفحه 105 از 317 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام
    من دانشجو دکترا هستم. میخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم. خواستم بپرسم اول باید یه موضوعی با یه استاد خارجی هماهنگ کنم بعد تو دانشگاهم تو ایران پروپوزال بدم یا اینکه نه بعد از تعیین موضوع تزم اونجا اساتیدشون قبول میکنن بیام باهاشون کارکنم؟ در واقع اگه موضوعم از قبل تعیین شده باشه ممکنه کسی اونجا حاضر نشه بهم پذیرش بده و من بیام فرصت مطالعاتی! درسته یا نه؟
    و بطور کلی روندش چه طوریه؟ به استادهای مختلف ایمیل بزنم که میخوام بیام فرصت؟
    راحتتر از اپلای کردن قبولم میکنن؟؟
    و اینکه اگه من فرصت مطالاتی بگیرم شوهرم هم میتونه باهام بیاد اونجا؟؟
    از طرف وزارت علوم بهم کمک هزینه داه میشه؟ دانشگاه مقصد هم بهم فاند میده؟ چقدر؟ میشه دو نفری باش زندگی کنیم؟؟
    لطفا هر کس در هر حدی که میدونه راهنمایی های لازم رو بفرمایید! ( چون کمی عجله دارم و فرصتم کمه !!!)

ممنون[خجالت]

Junior Member

شما برا نروژ تونستین ویزا بگیرین؟ آخه میگن دیگه به ایرانیها ویزا نمیدن و وقت و پول هدر دادنه؟ بخصوص که هزینه سفارت و.. هم بالاست.
    شما چیکار کردین؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam_007 نمایش پست ها
    مرسی. ولی منظورم در خصوص ویزا گرفتن بود. برای پذیرش دوره ارشد یا دکتری مدرک خوابگاه هم برای درخواست ویزا نیازه ولی برای فرصت رو نمیدونم و اینکه باید چکار کرد. استاده یه نامه به من داده که ما در خصوص اجاره محل اقامت شما به شما کمک خواهیم کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجو دکترا هستم. میخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم. خواستم بپرسم اول باید یه موضوعی با یه استاد خارجی هماهنگ کنم بعد تو دانشگاهم تو ایران پروپوزال بدم یا اینکه نه بعد از تعیین موضوع تزم اونجا اساتیدشون قبول میکنن بیام باهاشون کارکنم؟ در واقع اگه موضوعم از قبل تعیین شده باشه ممکنه کسی اونجا حاضر نشه بهم پذیرش بده و من بیام فرصت مطالعاتی! درسته یا نه؟
    و بطور کلی روندش چه طوریه؟ به استادهای مختلف ایمیل بزنم که میخوام بیام فرصت؟
    راحتتر از اپلای کردن قبولم میکنن؟؟
    و اینکه اگه من فرصت مطالاتی بگیرم شوهرم هم میتونه باهام بیاد اونجا؟؟
    از طرف وزارت علوم بهم کمک هزینه داه میشه؟ دانشگاه مقصد هم بهم فاند میده؟ چقدر؟ میشه دو نفری باش زندگی کنیم؟؟
    لطفا هر کس در هر حدی که میدونه راهنمایی های لازم رو بفرمایید! ( چون کمی عجله دارم و فرصتم کمه !!!)

ممنون[خجالت]
    دوست عزیز
    اگر بگویید رشته شما چیست بهتر می توانم راهنماییتان کنم. در واقع بیشتر تجربه من در مورد علوم پایه می باشد. اما بطور کلی شما می توانید به طور همزمان هم از وزارت علوم فاند بگیرید و هم از استاد مقصد (اگر به شما بدهد، که معولا کمی سخت است).
    اگر می خواهید ب همسرتان بروید ایتالیا را اصلا" توصیه نمی کنم زیرا به همسر شما ویزا نخواهد داد.
    برا گرفتن پذیرش باید یک ایمیل به استاد مورد نظرتان به همراه رزومه خود بزنید، تا در صورت موافقت ایشان بتوانید مراحل اداری برای فرصت در ایران را شروع کنید.
    اگر در ایمیل بنویسید که از ایران فاند دارید راحتتر قبول می کنند اما در شانس شما برای گرفتن فاند از استاد مقصد خیلی کم می شود، در عوض سرعت گرفتن پذیرش بالا می رود.
    در مورد همسرتان وزارت علوم هیچ کمک اضافی نخواهد کرد.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nedafarsi نمایش پست ها
    من یه مشکلی دارم، هنوز از پروپوزال دفاع نکردم، امتحان جامع هم ندادم و در نتیجه با روال معمول وزارت علوم نمیتونم برم و دارم مرخصی میگیرم. ضمناً شبانه هم هستم و نمیدونم به شبانه هم فاند وزارت علوم تعلق میگیره یا نه؟

سوالی که برام پیش اومده اینه که من گرین کارت دارم ، حالا research fellow جاب پوزیشن محسوب میشه؟؟ بیمه یا مزایای خاصی رو پوشش میده؟؟
    فکر می کنم جاب پوزیشن محسوب می شود، زیرا شما باید برای ویزای J1 اقدام کنید. در مورد بیمه و مزایا چیزی نمی دانم.

سلام
    من هم میخام واسه ـJ1 اقدام کنم ، شما واسه ویزا کخا رفتید؟

Junior Member

سلام دوستان، من برای فرصت اومدم آمریکا و تصمیم گرفتم از دکترای ایران انصراف بدم و اینجا بمونم. مسئله اینه که چون از دولت ایران پول گرفتم ۲ سال home residency دارم. اگه مورد مشابهی مثل من بود خواهشاً راهنمایی کنید، اول اینکه آیا من میتونم دکترای معادل رو بگیرم از ایران یا نه؟ چه قدر باید پول بدم؟ بعدشم اینکه من باید تمام پولی‌ که وزارت علوم بهم داده رو پس بدم، آیا با این کار اون ۲سال home residency از بین میره یا نه؟
    برای این کار یه وزارت علوم باید به من یه نامه بده که ما دیگه تخصص ایشون رو نمی‌خوایم، آیا کسی‌ بوده که همچین نامه ای‌ از وزارت علوم بگیره؟
    ممنون

Junior Member

رشته برق. آلمان، هلند، سوئد، فنلاند کدوم برای رشته ما مناسبتره چون نیاز به تکنولوژی های برتر داریم برا ساخت آی سی . ؟؟ و با توجه به اینکه با فاندی که من میگیرم خودم و همسرم بتونیم راحت زندگی کنیم و حتی پس انداز بشه کرد برای رفت و آمد به ایران و ...؟!!
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    و اینکه این پروسه اپلای برای فرصت مطالعاتی چه مدت طول میکشه و نسبت به پذیرش دکترا راحتتره؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kharazm نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگر بگویید رشته شما چیست بهتر می توانم راهنماییتان کنم. در واقع بیشتر تجربه من در مورد علوم پایه می باشد. اما بطور کلی شما می توانید به طور همزمان هم از وزارت علوم فاند بگیرید و هم از استاد مقصد (اگر به شما بدهد، که معولا کمی سخت است).
    اگر می خواهید ب همسرتان بروید ایتالیا را اصلا" توصیه نمی کنم زیرا به همسر شما ویزا نخواهد داد.
    برا گرفتن پذیرش باید یک ایمیل به استاد مورد نظرتان به همراه رزومه خود بزنید، تا در صورت موافقت ایشان بتوانید مراحل اداری برای فرصت در ایران را شروع کنید.
    اگر در ایمیل بنویسید که از ایران فاند دارید راحتتر قبول می کنند اما در شانس شما برای گرفتن فاند از استاد مقصد خیلی کم می شود، در عوض سرعت گرفتن پذیرش بالا می رود.
    در مورد همسرتان وزارت علوم هیچ کمک اضافی نخواهد کرد.
    موفق باشید

من دو تا سوال دارم
    1- بجز ایتالیا اگه برای فرصت مطالعاتی برم به کشورهای دیگه، به شوهرم ویزا خواهند داد؟
    2- این موضوع که " با تامین مالی از طرف دانشگاه مبدا یا مقصد، شما شامل قانون عدم بازگشت خواهید شد" دقیقا یعنی چه؟

Junior Member

بستگی به سفارت داره ولی معمولا مشکلی نیست میتونید برای همسر هم ویزا بگیرید
    ین قانون برای امریکا هست کشورهای ارو‍‍پا رو نمیدونم.اگر از فاند وزارت علوم استفاده کنید نمیتونید تا دو سال به کشور مقصد برگردید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    رشته برق. آلمان، هلند، سوئد، فنلاند کدوم برای رشته ما مناسبتره چون نیاز به تکنولوژی های برتر داریم برا ساخت آی سی . ؟؟ و با توجه به اینکه با فاندی که من میگیرم خودم و همسرم بتونیم راحت زندگی کنیم و حتی پس انداز بشه کرد برای رفت و آمد به ایران و ...؟!!
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    و اینکه این پروسه اپلای برای فرصت مطالعاتی چه مدت طول میکشه و نسبت به پذیرش دکترا راحتتره؟؟
    ممنون
    دوست عزیز، در مورد اینکه برای رشته برق کدام کشور مناسب تر است خودتان بهتر باید بدانید. اما با فاندی که از وزارت علوم می گیرید برای دو نفر می دهد هیچ پولی نمی ماند که بتوانید پس انداز کنید.
    پذیرش برای فرصت مطالعاتی نسبت به پذیرش ذکتری راحت تره.
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)