صفحه 106 از 317 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام دوستان
    چندتا سواله مطرح میکنم که جناب mortezag لطف میکنن جواب میدن که بقیه هم استفاده کنن: ( البته بقیه هم اگه تجربیاتی داشتن اضافه کنن! )
    میخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم . اول باید یه موضوعی با یه استاد خارجی هماهنگ کنم بعد تو دانشگاه تو ایران پروپوزال بدم ؟ و بطور کلی روندش چه طوریه؟
    - و اینکه اگه یکی از زن و شوهر فرصت مطالعاتی بگیره اون یکی هم میتونه باهاش بره؟؟
    از طرف وزارت علوم کمک هزینه داه میشه؟ ( چه از استاد خارجی فاند بگیرم چه نگیرم؟) و میزانش برا هر کشور رو از کجا باید ببینم چقدره؟ دانشگاه مقصد هم بهم فاند میده؟ چقدر؟
    چند ماه میشه از فرصت مطالعاتی استفاده کرد و این بستگی به نظر کی داره؟؟ مثلا میشه دوتا 9 ماه یا دوتا 1سال رفت؟ یا دوسال پشت سرهم؟ و از همون اول هم ویزای 2 ساله یا حداقل 1ساله گرفت؟
    و اینکه آیا باید اصل مدرک لیسانس و ارشد رو برا سفارت داشته باشیم؟ باید خودم آزاد کنم و بخرمشون یا وزارت بهم میده چون دارم میرم فرصت؟

Junior Member

سلام

-در مورد موضوع تز:
    هر دو حالت امکان پذیر هست. من خودم اول پروپوزال دادم، موضوع تایید شد، بعد گشتم دنبال اساتیدی که تو این زمینه کار می کردن.
    اگر زمان کافی دارید میتونید با روشی که خودتون گفتین شروع کنید یعنی موضوع نز رو هم با استاد فرصت مطالعاتی هماهنگ کنید.

-به استادهای مختلف ایمیل بزنید که میخوام بیام فرصت و بگید که partial fund دارید. به همین دلیل راحتتر از اپلای برا دکتری هست.
    -شما هم می تونید به همراه همسرتون برید. مثلا سوئد رو میدونم راحت ویزا میده. ولی اگه بدشانس باشین ممکنه تا سه ماه هم طول بکشه. هر کشوری شرایط و مدارک لازم خاص خودش رو داره.
    -وزارت علوم کاری نداره که شما فاند میگیری یا نه. یه مبلغ مشخصی برا هر کشور پرداخت میکنه. مبلغ رو از خانم اکبری در وزارت علوم بپرسید. مثلا امریکا ماهیانه 1001 یورو (بورسیه 6 ماه، غیر بورسیه 3 ماه) برای زندگی دو نفری معمولی کافیه.
    -گرفتن فاند بستگی به استادتون داره. ممکنه اولش نده ولی اگه از کارت خوشش بیاد میتونه بده. ممکن هم است از اول بگه میدم.
    -طبق قانون وزارت علوم تا یک سال هم میشه موند. بیشتر هم شاید بشه.
    -در مورد بیمه خودتون بیشتر تحقیق کنید. مثلا اگر برای سوئد در خواست ویزای بیش از یک سال بدید به عنوان شهروند میتونید از بیمه استفاده کنید. در آمریکا بیمه رو باید خودتون تهیه کنید که معمولا خیلی از هزینه ها رو شامل نمیشه. اگرچه میتونید از کمک دولتی استفاده کنید ولی این مساله یه امتیاز منفی به حساب میاد و برای درخواست ویزاتون در آینده تاثیر منفی میگذاره.

-اصل مدارک نیاز نیست.
    مدارک لازم برای فرصت رو دانشگاهتون بهتون میگه. مدارک ویزا هم بستگی به کشور داره.
    پروسه فرصت شامل این مراحل است:
    1-مکاتبه با اساتید خارجی و گرفتن پذیرش، انجام مراحل اداری و ارسال دعوتنامه.
    2-مراحل اداری گروه، دانشکده، دانشگاه، وزارت علوم (با درنظر گرفتن سهمیه بندی فرصت مطالعاتی، مشکلات ارزی و ...)
    3-درخواست ویزا، شامل گرفتن نوبت مصاحبه، تهیه مدارک و انجام مصاحبه (میتونه با مرحله 2 همپوشانی داشته باشه)
    4-مقدمات سفر، ان شاا...

با سلام خدمت دوستان

من به تازگی از یه دانشگاهی توی سویس واسه فرصت مطالعاتی دعوت نامه گرفتم.
    چندتا نکته به نظرم مفید بود بلویسم اینجا
    1- برای فرصت مطالعاتی هرچه زودتر اقدام بشه (ترم دوم حتی) بهتره، اگرم بشه موضوع رساله رو با مشورت اونا تعیین کنید خیلی خوبه
    2- اولیل گام گرفتن دعوت نامه و دملن گام قضیه مالی هستش که بشه رفت
    3- کشور آلمان احتمال فاند نیمه برای فرصت بیشتر از بقیه کشورهاست
    4- بتونید از دوتا یا سه تا کشور دعوتنامه بگیرید بهتره که اگر مشکلی پیش اومد (از قبیل مشکلات استاد اون طرف، گرفتن ویزا و حمایت وزارت علوم) بتونید برید جای دیگه.

با سلام مجدد

من به تازگی از یه دانشگاهی توی سویس دعوتنامه یک ساله گرفتم که از ماه سپتامبر باید شروع بشه، چند تا سوال داشتم:

1- با توجه به اینکه من هفته بعد میخوام پروپزالمو ارایه بدم، آیا سه ماهه میتونم روند معرفی نامه ها و ویزا و گرفتن ارزو انجام بدم؟
    2- بهم گفتن خودشون واسه ویزا اقدام می کنن (بعد از ارایه ساپورت مالی وزارت علوم) که حدود یک ماه طول میکشه، آیا ویزای سویس به همین صورته؟ راحت و سریعه؟ متاهلی هم میدن ویزا؟
    3- آیا با ماهی 2500 فرانک (2800 دلار) که کلا میشه 15000 فرانک میشه یک سال در سویس زندگی کرد؟

مرسی از کمک و اطلاع رسانی شما

Junior Member

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره که دانشجویان ورودی 89 که قبل از بهمن پارسال پیش خانم اکبری تشکیل پرونده دادن (یعنی قبل از اتمام ترم 7) تا کی مهلت خروج از کشور رو دارن؟ اینکه باید تا آخر اردیبهشت از کشور خارج بشن درسته؟
    ممنون میشم اگه اطلاعی دارید، بفرمایید

سلام به همه ی دوستان موفق و همه ی دوستان در طول راه
    دو سه روز دیگه دفاع پروپوزال و امتحان جامع دارم، بدجوری هم به فکر فرصت افتاده ام
    به طوری که در طول سه روز گذشته تمام این 104 صفحه ی این تاپیک رو مطالعه کردم و از همه ی دوستان ممنونم
    اگر دوستان لطف کنند به این سه سوال پاسخ بدهند ممنون میشم:
    1- من بورس جایی نیستم. راستش خیال دارم همین دانشگاهی که الآن دارم درس می خونم هیأت علمی بشم اما این دانشگاه در سایت جذب وزارت علوم فقط دارندگان مدرک دکتری رو استخدام می کنه. آیا بخاطر اون نصفه حمایت وزارت علوم در فرصت مطالعاتی، می ارزه که اول برم بورس یک دانشگاهی بشم؟؟
    2- در سال 1393 وضعیت حمایت مالی وزارت علوم چه جوریه؟ آیا نامه میدهند برای ارز مبادلاتی با پول خودمون که بعداً بدهند؟ یا خودشون اسکناس می دهند؟
    3- دوستانی که رفته اند و آمده اند اگر لطف کنند بنویسند کشوری که رفتند چقدر خرج کردند و آیا توصیه می کنند که من و همسرم هم برویم یا می گویند یک کشور دیگر برویم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان موفق و همه ی دوستان در طول راه
    دو سه روز دیگه دفاع پروپوزال و امتحان جامع دارم، بدجوری هم به فکر فرصت افتاده ام
    به طوری که در طول سه روز گذشته تمام این 104 صفحه ی این تاپیک رو مطالعه کردم و از همه ی دوستان ممنونم
    اگر دوستان لطف کنند به این سه سوال پاسخ بدهند ممنون میشم:
    1- من بورس جایی نیستم. راستش خیال دارم همین دانشگاهی که الآن دارم درس می خونم هیأت علمی بشم اما این دانشگاه در سایت جذب وزارت علوم فقط دارندگان مدرک دکتری رو استخدام می کنه. آیا بخاطر اون نصفه حمایت وزارت علوم در فرصت مطالعاتی، می ارزه که اول برم بورس یک دانشگاهی بشم؟؟
    2- در سال 1393 وضعیت حمایت مالی وزارت علوم چه جوریه؟ آیا نامه میدهند برای ارز مبادلاتی با پول خودمون که بعداً بدهند؟ یا خودشون اسکناس می دهند؟
    3- دوستانی که رفته اند و آمده اند اگر لطف کنند بنویسند کشوری که رفتند چقدر خرج کردند و آیا توصیه می کنند که من و همسرم هم برویم یا می گویند یک کشور دیگر برویم؟
    ممنون
    1-به نظر من اصلا نمی ارزه
    2-اگر به موقع کاراتونو انجام بدین بهتون چک ریالی میدن و میرین بانک تجارت در شهرک غرب یورو دریافت میکنید.
    3-من امریکا هستم-متاهلی- و نصفه فاند وزارت علوم در مقابل هزینه اینجا واقعا خنده داره. اگه میخاین هزینتون کمتر بشه اروپا رو پیشنهاد میکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh_m نمایش پست ها
    سلام دوستان، من برای فرصت اومدم آمریکا و تصمیم گرفتم از دکترای ایران انصراف بدم و اینجا بمونم. مسئله اینه که چون از دولت ایران پول گرفتم ۲ سال home residency دارم. اگه مورد مشابهی مثل من بود خواهشاً راهنمایی کنید، اول اینکه آیا من میتونم دکترای معادل رو بگیرم از ایران یا نه؟ چه قدر باید پول بدم؟ بعدشم اینکه من باید تمام پولی‌ که وزارت علوم بهم داده رو پس بدم، آیا با این کار اون ۲سال home residency از بین میره یا نه؟
    برای این کار یه وزارت علوم باید به من یه نامه بده که ما دیگه تخصص ایشون رو نمی‌خوایم، آیا کسی‌ بوده که همچین نامه ای‌ از وزارت علوم بگیره؟
    ممنون

سلام
    اون دوسال رو از خود آمریکا اقدام کنید شنیدم یه راهی هست اونجا اما الان دقیقا یادم نمیاد. اگه پول وزارتو پس بدین اون قانون دو سال حل میشه اما به شرطه ها و شروطه ها
    و شرطش اینه که از وزارت ایران نامه ببرین که اون قانون رو برای شما Wave کنن که اصلا نرین وزارت چون جوابشون هم منفیه و هم دارن براتون
    بهترین راه اینه که همون آمریکا یه کاری بکنین
    بچه هایی که میرن آمریکا واسه فرصت حتما حواسشون به این قانون 2 سال home residency ​باشهههه

نقل قول نوشته اصلی توسط m.naeimirad نمایش پست ها
    با سلام مجدد

من به تازگی از یه دانشگاهی توی سویس دعوتنامه یک ساله گرفتم که از ماه سپتامبر باید شروع بشه، چند تا سوال داشتم:

1- با توجه به اینکه من هفته بعد میخوام پروپزالمو ارایه بدم، آیا سه ماهه میتونم روند معرفی نامه ها و ویزا و گرفتن ارزو انجام بدم؟
    2- بهم گفتن خودشون واسه ویزا اقدام می کنن (بعد از ارایه ساپورت مالی وزارت علوم) که حدود یک ماه طول میکشه، آیا ویزای سویس به همین صورته؟ راحت و سریعه؟ متاهلی هم میدن ویزا؟
    3- آیا با ماهی 2500 فرانک (2800 دلار) که کلا میشه 15000 فرانک میشه یک سال در سویس زندگی کرد؟

مرسی از کمک و اطلاع رسانی شما
    دوست عزیز بستگی به شهر مورد نظرتون داره. زوریخ از شهرهای دیگه مخارجش بالاتره. بیشترین هزینه معمولا برای مسکن هستش. ماهی 2500 فرانک برای زندگی یک نفر (مجرد) کافیه. اگر بیش از سه ماه در سوئیس اقامت داشته باشید باید از همون لحظه ی ورود برای بیمه اقدام کنید. برای ویزا دانشگاه مدارکی رو از شما دریافت میکنه از جمله رزومه و پاسپورت و براتون اقدام میکنه. برای افراد متاهل باید هزینه ی دونفر رو داشته باشید و به سفارت این رو ثابت کنید.
    سوال اینکه وزارت علوم چقدر به شما هزینه پرداخت میکنه برای سوییس؟ 2500 فرانک؟بورسیه هستید؟

Junior Member

دوستانی که واسه فرصت آمریکا اقدام کردن یه سوال داشتم
    من ده روز دیگه ترکمنستان وقت دارم
    میدونم اونجا 180 دلار نقدی باید پرداخت کنم اما این قضیه sevis fee که بچه های I20 میگن باید Online پرداخت بشه چیه؟ کسایی که میرن فرصت و نوع ویزاشون J1 هست هم باید sevis fee رو پرداخت کنیم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)