صفحه 107 از 317 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

بله جی وان هم باید پرداخت کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanaz نمایش پست ها
    دوستانی که واسه فرصت آمریکا اقدام کردن یه سوال داشتم
    من ده روز دیگه ترکمنستان وقت دارم
    میدونم اونجا 180 دلار نقدی باید پرداخت کنم اما این قضیه sevis fee که بچه های I20 میگن باید Online پرداخت بشه چیه؟ کسایی که میرن فرصت و نوع ویزاشون J1 هست هم باید sevis fee رو پرداخت کنیم؟

سلام

دوستان شما کسی رو میشناسید که بتونه ترم ۸ از وزارت پول بگیره برای فرصت؟! من مهر سال پیش تشکیل پرونده دادم و بخاطر معطلی های دانشگاه و ماجرای کلیرنس آمریکا هنوز ویزام آماده نیست. قبل عید یکبار رفتم پیش خانم اکبری و گفت تا ۲۰ اردیبهشت بیار و بیا یه تعهد هم بده که زیر بار نرفتم. حالا می خواستم ببینم باتوجه به تشکیل پرونده ۹ ماه قبل و چونه زدن میشه ازشون پول گرفت؟ استرس گرفتن ویزا کم بود این یکی هم داره بهش اضافه میشه!!

اگر خودتون یا دوستانتون تجربه داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام

دوستان شما کسی رو میشناسید که بتونه ترم ۸ از وزارت پول بگیره برای فرصت؟! من مهر سال پیش تشکیل پرونده دادم و بخاطر معطلی های دانشگاه و ماجرای کلیرنس آمریکا هنوز ویزام آماده نیست. قبل عید یکبار رفتم پیش خانم اکبری و گفت تا ۲۰ اردیبهشت بیار و بیا یه تعهد هم بده که زیر بار نرفتم. حالا می خواستم ببینم باتوجه به تشکیل پرونده ۹ ماه قبل و چونه زدن میشه ازشون پول گرفت؟ استرس گرفتن ویزا کم بود این یکی هم داره بهش اضافه میشه!!

اگر خودتون یا دوستانتون تجربه داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. بله دوست من هفته پیش ویزاش اومد و رفت دنبال پول. تا الان که مشکلی نداشته و داره کارای اداریشو انجام میده. ایشون ترم هشت هم هستند. فقط همون تعهد رو ازتون میخوان
    نگران نباشین

دوستانی که واسه فرصت آمریکا اقدام کردن یه سوال داشتم
    من ده روز دیگه ترکمنستان وقت دارم
    میدونم اونجا 180 دلار نقدی باید پرداخت کنم اما این قضیه sevis fee که بچه های I20 میگن باید Online پرداخت بشه چیه؟ کسایی که میرن فرصت و نوع ویزاشون J1 هست هم باید sevis fee رو پرداخت کنیم؟

سلام

هزینه سویس رو هم باید قبل مصاحبه پرداخت کرده باشید و رسیدش رو همراه ببرید. پرداختشم آنلاین انجام میشه. پرداخت نقدی برای ۱۶۰ دلار هزینه خود سفارتخونه هاست که تو بعضیاشون نقدی هم قبول میکنن. فقط دقت بکنید که هزینه سویس برای ویزای F ۲۰۰ دلاره و برای J 180 دلار. اگر از طریق شرکتها پرداخت میکنید اشتباهی پول اضافی بهشون ندید
    ویرایش توسط esmaeili : May 18th, 2014 در ساعت 12:49 AM

سلام. بله دوست من هفته پیش ویزاش اومد و رفت دنبال پول. تا الان که مشکلی نداشته و داره کارای اداریشو انجام میده. ایشون ترم هشت هم هستند. فقط همون تعهد رو ازتون میخوان
    نگران نباشین

اگر هفته پیش رفته باشه دنبال پول احتمالا نزدیکای ددلاینی که تعیین کردند (یعنی ۲۰ اردیبهشت) بوده برای همین گیر ندادن بهش. امیدوارم یکی دو ماه تاخیر هم مشکلی ایجاد نکنه برای ماها که هنوز منتظر کلیر هستیم.

Junior Member

سلام
    کسی هست بدونه در حال حاضر قانون وزارت علوم برای فاند فرصت چطوریه؟ همون نصف هزینه است یا عوض شده؟

سلام دوستان عزیز. توی یک سری از پست ها خوندم که میشه پذیرش برای postdoc گرفت و بعد از مدتی برگشت و از پایان نامه دکترا دفاع کرد. آیا کسی رو میشناسید که به این طریق رفته باشه؟ یعنی قابل اجراست؟ اونوقت باید برای مکاتبه با اساتید خارجی گفت که پذیرش برای فرصت مطالعاتی میخوایم یا postdoc. حالا اگر فرضا برای postdoc اقدام کردیم باید دورشو به طور کامل تموم کنیم یا قبل از تمام شدن دوره هم میشه به ایران برگشت و دفاع کرد. حالا برای postdoc در حین دوره دکترا آیا وزارت علوم هزینه ای به ما میپردازه؟ ببخشید خیلی سوال پرسیدم آخه تک تکشون برام سواله.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil828 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. توی یک سری از پست ها خوندم که میشه پذیرش برای postdoc گرفت و بعد از مدتی برگشت و از پایان نامه دکترا دفاع کرد. آیا کسی رو میشناسید که به این طریق رفته باشه؟ یعنی قابل اجراست؟ اونوقت باید برای مکاتبه با اساتید خارجی گفت که پذیرش برای فرصت مطالعاتی میخوایم یا postdoc. حالا اگر فرضا برای postdoc اقدام کردیم باید دورشو به طور کامل تموم کنیم یا قبل از تمام شدن دوره هم میشه به ایران برگشت و دفاع کرد. حالا برای postdoc در حین دوره دکترا آیا وزارت علوم هزینه ای به ما میپردازه؟ ببخشید خیلی سوال پرسیدم آخه تک تکشون برام سواله.
    سلام
    سایر کشورهارو نمیدونم ولی در مورد امریکا، ویزایی که برای پست داک صادر میشه j هست و یکسان با ویزای فرصت مطالعاتی. اگر این ویزا مالتیپل باشه شما با اجازه استاد میتونید در بین دوره بیایید ایران و برگردید.(سینگل باشه هم میتونید ولی باید دوباره برای ویزا اقدام کنید). پست داک مقطع تحصیلی بحساب نمیاد و معمول از شما مدرک رسمی دکتراتون رو نمیخوان!
    ولی اینطور هم نیست که استاد به این راحتی راضی بشه موقعیت پست داک رو به کسی که هنوز دکتراش رو تموم نکرده بده! اگر تونستید راضیش کنید (که ۹۰درصد نمیتونید) از نظر قانونی مشکلی نداره که بیایید دفاع کنید و برگردید.
    من راه حل ساده تر رو بهتون پیشنهاد میکنم. برای فرصت جایی رو پیدا کنید و اقدام کنید چون راحتتر هست. حالا در طول زمانی که فرصت هستید میتونید بیایید و دفاع کنید و برگردید. بعد از برگشت مجوزتون رو از داخل امریکا برای موقعیت پست داک تغییر و بمونید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی- دانشگاه تهران

سلام دوستان عزیز
    استادی که من برای فرصت پیداکردم گفته که باید اول یک نامه رسمی از دانشگاه براش بفرستم که مطمئن بشه دانشگاه هزینه های منو میده. آیا دانشگاه قبل از اینکه دعوتنامه رو ببرم این نامه رو میده؟

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی دکتری داخلم برا فرصت مطالعاتی 6 الی 9 ماه به ایتالیا اقدام کردم می خواستم از دوستان بپرسم ایتالیا به همراهان (همسر و بچه6 ماهه) ویزا میده؟ چند وقت طول می کشه؟
    سپاسگزارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)