صفحه 108 از 317 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh_m نمایش پست ها
    سلام دوستان، من برای فرصت اومدم آمریکا و تصمیم گرفتم از دکترای ایران انصراف بدم و اینجا بمونم. مسئله اینه که چون از دولت ایران پول گرفتم ۲ سال home residency دارم. اگه مورد مشابهی مثل من بود خواهشاً راهنمایی کنید، اول اینکه آیا من میتونم دکترای معادل رو بگیرم از ایران یا نه؟ چه قدر باید پول بدم؟ بعدشم اینکه من باید تمام پولی‌ که وزارت علوم بهم داده رو پس بدم، آیا با این کار اون ۲سال home residency از بین میره یا نه؟
    برای این کار یه وزارت علوم باید به من یه نامه بده که ما دیگه تخصص ایشون رو نمی‌خوایم، آیا کسی‌ بوده که همچین نامه ای‌ از وزارت علوم بگیره؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه من هم شرایط شمارو داشتم. مرحله اول اینه که به Washington ایمیل بزنین تا مطمئن شوید که Two years بهتون Apply میشه یا نه!
    اگر شد دیگه کارتون خیلی سخت میشه! همینجوری که برا من شده و تمام زندگیم رو تحت شعاع خودش قرار داده!!!
    اولا که نمیتونین آمریکا بمونید چون به هر حال باید برگردین ایران و این دو سال رو ایران بگذرونید. حتی اونجا نمیتونین statement خودتون رو adjust کنین (یعنی وضعیت خودتون رو عوض کنید مثلا به ویزای دیگه یا گرین کارت تغییر بدین).
    تنها یک راه باقی میمونه و اون هم این هست که برگردین ایران و 2 سال رو اینجا بگذرونین!
    البته یک راه دیگه هم هست و اینه که waive کنید که جهت waive کردن 4 راه هست که یکیش اینه که پول وزارت رو بدین و ازشون بخواین که یک نامه بهتون بدن تا بتونین two years رو waive کنین!!! که نمیدونم وزارت چقدر همکاری میکنه.

Junior Member

سلام به دوستان...
    من برای فرصت مطالعاتی واسه آمریکا اقدام کردم و شروع دوره هم 50 روز دیگه است.... با توجه به این که من هفته ی پیش برای کارهای بورس یکی از دانشگاه های داخل سند تعهد محضری داده ام و منتظر صدور حکم بورس هستم(صدور حکم بورس 2 ماه طول میکشه)، آیا از نظر وزارتخونه بورس تلقی میشم یا نه؟ 1- باید بازم سند تعهد بدم به دانشگاه 2- تمام مقرری پرداخت میشه یا نصف اون؟
    ممنون...

بله.عین ای 20 در همون سایت ولی بجای 200$ دلار180 $ پرداخت می کنید بقیه اش یک جوره. ضمنا شما چه جوری بدون پرداخت sevis fee وقت گرفتین؟! حتما دوباره فرم دی-اس 160 تون چک کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    بله.عین ای 20 در همون سایت ولی بجای 200$ دلار180 $ پرداخت می کنید بقیه اش یک جوره. ضمنا شما چه جوری بدون پرداخت sevis fee وقت گرفتین؟! حتما دوباره فرم دی-اس 160 تون چک کنین
    سلام دوست عزیز، پرداخت sevis fee با گرفتن وقت ارتباطی نداره. فقط گفته شده که حداقل 3 روز قبل از روز مصاحبه باید پرداخت بشه، هرچند توصیه میشه واسه محکمکاری یه هفته قبل از روز مصاحبه پرداخت شه...

Junior Member

با سلام مجدد
    کسی هست بدونه قانون وزارتخونه برای فاند فرصت همون نصف هزینه اس یا عوض شده؟
    ممنون میشم جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5232 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، پرداخت sevis fee با گرفتن وقت ارتباطی نداره. فقط گفته شده که حداقل 3 روز قبل از روز مصاحبه باید پرداخت بشه، هرچند توصیه میشه واسه محکمکاری یه هفته قبل از روز مصاحبه پرداخت شه...
    بله حق با شماست نمی خواد .فقط کد رو میخوادبرای دی -اس.این رو برای دوستی بود که بدون پرداخت 180$ می خواست بره سفارت .بهتر بود دا-اس رو هم مجدد چک می کرد.ضمنا اگه دوستان 2 سال رو waiver کردن لطفا راهشم به ما راهنمایی کنن.

home residency چيست؟ يعني اگر از وزارت علوم كمك هزينه 3000دلاري بگيريم بايد 2 سال تعهد كاري بديم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nab959 نمایش پست ها
    home residency چيست؟ يعني اگر از وزارت علوم كمك هزينه 3000دلاري بگيريم بايد 2 سال تعهد كاري بديم؟
    محدودیتی هست که طبق اون کسانی که از طرف دولت آمریکا یا کشور خودشون برای برنامه exchange visiting حمایت مالی میشن باید بعد از اتمام این دوره ۲ سال از آمریکا خارج بشن! و در این دو سال هم نمیتونن برای هیچ گونه ویزایی اقدام کنن.

سلام دوستان خواهش میکنم جواب بدید من سه روزه دیگه پرواز دارم
    من برای ویزای جی وان فرصت مطالعاتی دارم میرم ارمنستان. توی فرمه دی اس من فاندم رو 8000 دلار از وزارت علوم و 33000 از خودم ثبت شده . با وجود این فاند از دولت من شامل قانون دو سال هوم رزیدنسی میشم که من اطلاعی راجع به اون نداشتم. نامه ایی که وزارت علوم برای ساپورت به من داده نوشته شده که تا تاریخه جون اعتبار داره که قطعا ویزای من به اون نمیرسه. الان سواله من از شما اینه که اگه من به افیسر این توضیح رو بدم که من فاندم رو از دست دادم آیا قانع میشه که منو مشموله این دو سال نکنه؟ به نظره شما این کار چقدر ریسک داره؟ در ضمن من میتونم یک نامه جدید از وزارت علوم بگیرم با تاریخه معتبر. شما پیشنهادتون چیه؟

Junior Member

سلام دوستان
    واقعا این وزارت و سازمان اعصاب آدمو خرد میکنه. 3 ماهه میخوان آیین نامه جدید بدن. کسی خبری داره ؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)