صفحه 110 از 317 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

توصیه هایی از سوی DAAD برای نخستین نامه ای که به اساتید آلمانی برای Sabbatical می نویسید
    While there are no hard and fast rules as to how to write a successful email, here are some guidelines you may find useful when first making contact with a German professor
    Make sure your e-mail does not contain any grammatical/orthographical mistakes or typos. This includes minor issues such as capital letters or punctuation. Keep in mind that you want to convince the German professor that you are capable of producing academic work of the highest standards
    Avoid impersonal letters (“Dear Sir/Madam”). Research has shown that you are more likely to receive a reply, if your mail is geared towards a specific receiver.
    Do not approach the professor for funding in your first mail. At this stage you only want to establish contact and to find out whether there is general interest in your topic.
    Avoid religious phrases (such as “May God bless you” or “I pray…”), as religion is generally considered as a private issue in Germany and is not normally made reference to in official documents or business letters
    Attach a concise description of the kind of research you would like to undertake, but also show that you are open to discuss your project and to make alterations. You may also want to attach a brief cv so that the professor can get a more comprehensive picture of the person you are (your academic and professional background, age, skills etc)o
    به طور خلاصه، اشتباه تایپی یا گرامری نداشته باشید، خطاب عام نزنید و نام استاد را در ابتدا بنویسید، در نخستین ایمیل فاند را مطرح نکنید، از عبارات مذهبی مانند خدا خیرتان دهد استفاده نکنید، توضیح مختصری از زمینه ی تحقیقاتی خود بدهید، اما خاطرنشان کنید که حاضرید بر سر موضوع خود مذاکره کنید و یا ممکن است گزینه های دیگری را بررسی کنید. همچنین شاید خوب باشد رزومه ی مختصری از خود ضمیمه کنید.
    ویرایش توسط Risky : June 7th, 2014 در ساعت 10:51 PM

این نامه ای که من برای فرصت مطالعاتی فرستادم و پذیرش گرفتم. امیدوارم برای دوستان مفید باشه:
    Dear Professor......,
    I am ......, a Ph.D. candidate in one of the most prestigious Iranian university,.........
    My dissertation topic is “.......”. My supervisor is Prof. ......... (professor of mechanical engineering faculty of..........). The objective of my Ph.D. work is to ............ I am required to take a sabbatical leave for about 6 to 9 months abroad. I am especially encouraged by Prof........ to spend my sabbatical with you and your team. I recognize that you are an expert in this field. Could you kindly let me know whether this is possible for me to join your team for my sabbatical? I anxiously await your response.
    Regards;
    ویرایش توسط Kamvar : June 8th, 2014 در ساعت 01:32 AM

Junior Member

سلام
    کسی میدونه وزارت علوم فرصت مطالعاتی واسه کشور انگلیس رو حمایت میکنه یا نه؟ من هرچی با خانم اکبری تماس میگیرم یا اشغاله یا بر نمیدارن

نقل قول نوشته اصلی توسط HEA نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه وزارت علوم فرصت مطالعاتی واسه کشور انگلیس رو حمایت میکنه یا نه؟ من هرچی با خانم اکبری تماس میگیرم یا اشغاله یا بر نمیدارن

خیر حمایت نمیکنه.
    من برای فرصت مطالعاتی 9 ماهه انگلیس پذیرش گرفتم رفتم امور دانشجویان با خانم اکبری صحبت کردم گفت اولا بخشنامه جدید در این خصوص واسه دانشگاه ها فرستادیم و دوما اینکه اصلا با انگلیس کار نمیکنیم. این شد که بیخیال حمایت وزارت علوم شدم چون من از انگلیس تونستم فاند بگیرم. الانم دارم مدارکم رو تکمیل میکنم تا ایشالا تو گرفتن ویزا به مشکل نخورم. کلا هر کس میخواد بره فرصت با این وضع موجود پیشنهاد میکنم خودش رو برای عبور از هفت خان رستم آماده کنه!!!

Junior Member

خیلی ممنونم
    حدودا برآوردتون از هزینه ای که باید بکنید چیه؟ میتونم بپرسم چقدر پول میخواید با خودتون ببرید؟چقدر فاند تونستید واسه 9 ماه بگیرین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط HEA نمایش پست ها
    خیلی ممنونم
    حدودا برآوردتون از هزینه ای که باید بکنید چیه؟ میتونم بپرسم چقدر پول میخواید با خودتون ببرید؟چقدر فاند تونستید واسه 9 ماه بگیرین؟
    والا من ٧٥٠ پوند ماهي فاند گرفتم كه دارم مكاتبه ميكنم تا ١٠٠٠ پوند افزايش بدم.
    مشكل اينجاست كه دانشگاه بيرمنگهام اصل مدارك ليسانس و ارشد و همينطور ريزنمرات و مدرك زبان ازم خواسته كه چون من از آموزش رايگان تو دو مقطع قبلي استفاده كردم مجبور شدم پول بدم آزاد كنم.
    تا الان ٨٠٠٠٠٠ تومان واسه تصويه حساب وام دادم
    ١٥٠٠٠٠٠ خريد مدارك
    حالا به اينها ٧٠٠٠٠٠ تومان آزمون آيتلس و رفتن به تركيه براي ويزا كه حداقل ١٥٠٠٠٠٠ ميشه و همينطور بليط رفت و برگشت به بيرمنگهام كه اونم حدودا ٣٥٠٠٠٠٠ تومان هست اضافه كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط kharazm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی داشتم، می خواستم بدونم تاریخ شروع دوره تحقیقاتی من در فرم DS-2019 از 7 آوریل می باشد. با توجه به اینکه من تازه کلیر شدم و تا کارام و بکنم حدودا" 1 ماه طول میشکه که برم آمریکا (3 ماه تاخیر) باید فرم جدید DS-2019 بگیرم یا یه نامه تاخیر کافیه. تاریخ شروع جدید رو 10 جولای بزنم خوبه؟ ویزای من J1 است و برای فرصت مطالعاتی دارم میرم.
    ممنون می شم از راهنماییتون
    سلام
    میتونم بپرسم رشتتون چی هست و از کدوم سفارت اقدام کردید؟

در مورد سوالتون کلا قانون اینطوری هست که تا تاریخ شروع اگر ویزا رو پیکاپ کنید میتونید تا ۲۰ تا ۳۰ روز بعد از تاریخ شروع دوره وارد آمریکا بشید. برای پیکاپ بعد از تاریخ شروع در صورتی که در همون فرجه ۲۰ روزه میخوایین برید یک نامه late arrival از دانشگاه بگیرید کافیه. برای کیس شما که هیچ یک ازین موارد نیست باید ds2019 جدید صادر بشه. با مکاتبه ای که من با دانشگاه داشتم ظاهرا لزومی نداره شما برگه ds2019 جدید رو همراه داشته باشید. به دانشگاه میگید تاریخهاتون رو برای همون شماره سویس تغییر میده به تاریخ های جدید. با ds2019 قبلی میرید سفارت و بهشون میگید که تاریخ تغییر کرده اونا آنلاین میبینن و مشکلی پیش نمیاد. بعد که به دانشگاه مقصد رسیدید ds2019 جدید رو میرید دستی میگیرید. البته اینایی که گفتم بر اساس جواب خود دانشگاهه حتما چک کنید باهاشون.
    ازونجایی که من هم وضعیتم مثل شما خواهد شد ممنون میشم تجربتون رو اینجا بگید تا هم من هم دیگران بتونیم استفاده کنیم.

Junior Member

خیلی ممنونم
    اتفاقا من هم برای دانشگاه بیرمنگام پذیرش گرفتم (مهندسی برق-مخابرات میدان هستم). نمیدونستم که اصل مدارک رو میخاد خیلی مفید بود.....
    واسه مکانی که اونجا میخاین ساکن بشین کار خاصی کردین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali66 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    واقعا این وزارت و سازمان اعصاب آدمو خرد میکنه. 3 ماهه میخوان آیین نامه جدید بدن. کسی خبری داره ؟؟

من امروز 19 خرداد وزارت بودم. خانم اکبری گفت امروز بعداز ظهر به دانشگاه ها اعلام میشه. شما خبر جدیدی ندارید؟

نه فعلا منتظرم دانشنامه ام بیاد که ترجمه کنم واسشون بفرستم. 27 جولای هم میخوام امتحان آیلتس بدم دارم میخونم واسه امتحان. قدم بعدی باید به accomodation فکر کنم. شما فاند گرفتین؟ تاریخ شروع دوره تون کیه؟ شاید چون میخوان به من فاند بدن این مدارک رو خواستن نمیدونم. ولی جالبه برام چون فرم هایی که واسم فرستادن واسه ویزای دانشجویی و میخوان cas برام صادر کنن. اینجوری خیلی خوب میشه شاید دیگه موندم همونجا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)