صفحه 123 از 317 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط siavosh نمایش پست ها
    خیر خانم من علیاری نمیشناسم. دانشگاه من در تهران نیست ولی من نمره زبان تهران رو دارم اما در ایین نامه جدید(خرداد 93) فقط آزمون های زبان معروف رو نام برده و اسمی از زبان دانشگاه تهران نیاوده.واسه همین احتمال میدادم واسه امسال قبول نکنن. مرسی از پاسخ
    من فکردم شماهم دانشجوی دانشگاه تهران هستید.برای ما که به اینگونه است نمره ی زبان عمومی را معادل سازی می کنند. از مسئول فرصت مطالعاتی دانشگاه تون هم سوال کنید میتونه راهنمایی کنه.

Junior Member

هزینه تعهد 20 میلیونی 160 هزار تومن هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mina90 نمایش پست ها
    من برای هلند اقدام کردم.
    جسارتا کدوم دانشگاه. من هم برای آذر اقدام کردم. هزینه ویزا بهنون چقدر گفتن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mitti نمایش پست ها
    همین تعهدی که توش مبلغ 20 میلیون ذکر شده بود برای شما 30 هزار تومان هزینه داشت؟!!!
    هزینه تعهد 20 میلیونی 160 هزار تومن هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siavosh نمایش پست ها
    خیر خانم من علیاری نمیشناسم. دانشگاه من در تهران نیست ولی من نمره زبان تهران رو دارم اما در ایین نامه جدید(خرداد 93) فقط آزمون های زبان معروف رو نام برده و اسمی از زبان دانشگاه تهران نیاوده.واسه همین احتمال میدادم واسه امسال قبول نکنن. مرسی از پاسخ
    سلام. کلن همه مدارک دانشگاهی رو قبول دارن. اما به جز اون باید تست مکالمه زبان هم بدید.

Junior Member

چه رشته ای هستین؟
    ok شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mina90 نمایش پست ها
    من برای هلند اقدام کردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fairymemol نمایش پست ها
    من فکردم شماهم دانشجوی دانشگاه تهران هستید.برای ما که به اینگونه است نمره ی زبان عمومی را معادل سازی می کنند. از مسئول فرصت مطالعاتی دانشگاه تون هم سوال کنید میتونه راهنمایی کنه.
    ممنون از پاسختون. دانشگاه من میگه هرچی وزارت بگه ما قبول داریم. واسه خودشون 50 دانشگاه تهران و 45 mche مورد تاییده. که البته جفتشو دارم. فقط امیدوارم وزارت قبول کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال از دوستانی که فرصت مطالعاتی آمریکا هستند و با قانون محدودیت دو ساله آشنایی مفصلی دارند:

در فرم DS-2019 من قسمتی از منبع حمایت مالی وزارت علوم اعلام شده که بر اساس اون موقع صدور ویزا قانون محدودیت دو سال شامل من خواهد شد. از طرفی تاریخ شروع فرصت به علت طولانی شدن مدت, کلیر منقضی شده و قرار هست که DS2019 جدید با تاریخ های جدید صادر بشه برای من. طبق گفته دانشگاه تاریخ های جدید به صورت آنلاین برای سویس من درج میشن و من با همون Ds2019 قبلی میرم برای پیک آپ ویزا و ورود به آمریکا, و بعد از خود دانشگاه جدیدرو دستی تحویل میگیرم.
    با توجه به این موضوع, آیا من الان میتونم کاری کنم که از این محدودیت ۲ سال فرار کنم؟!

مثلا از دانشگاه بخوام که DS2019 جدید صادر بکنه و با فرستادن BS با مبلغ بالاتر, بهشون بگم که حمایت مالی رو به Personal تغییر بدن و من با اون جدیده برم برای پیک آپ! (اینطوری ریکلیر نمیخورم؟)
    و یا اینکه با همون قبلی وارد آمریکا بشم و تو خود دانشگاه که قرار هست Ds2019 جدید رو دستی به من تحویل بده, ازشون بخوام اون رو تغییر بدن! (آیا تغییر میدن یا ازم نامه میخوان از طرف وزارت علوم؟)

کلا اگر نکته ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    من در حال حاضر فرصت در امریکا هستم و منم خیلی تلاش کردم که از چنگ این قانون 2 سال در برم. و اما شما، متاسفانه چون اولی رو با نامه دانشگاه رفتید و تو فرم DS2019 خورده و افیسر علامت زده که شامل این قانون میشید دیگه کاری نمیتونید بکنید و ویزای شما بعد از کلیرنس روش نوشته خواهش شد که شامل این قانون هستید. در کل حتی اگر هم BS میدادین و توی مصاحبه آفیسر میفهمید که ساپورت مالی دولتی دارید این گزینه رو علامت میزد. یعنی اینجوری بگم مشمول این قانون شدن خیلی راحته ولی از شمولیت در اومدنش خیلی سخت.
    اما چه تاثیری داره: ببینید شما اگه با نوع Research scholar و یا postdoc بیاین امریکا برای اینکه دوباره بتونید با همین انواع ویزای J وارد بشین باز هم باید 2 سال در کشور خودتون بمونید یعنی فرقی نمیکنه مشمول اون قانون بشید یا نه. ولی با نوع short term scholer حتی در صورتی که مشمول اون قانون بشید باز هم میتونید وارد امریکا بشید که این نوع فقط شش ماه هست نهایتش.

اما فرق اصلی شامل این قانون شدن با نشدنش در اینه که شما مثلا میتونید در صورتی که مشمول این قانون نباشید، تغییر وضعیت بدین اینجا و بشین F یعنی مثلا از اول دکتری بخونید و یا اینکه اینجا کار پیدا کنید (که خیلی بعیده به دانشجوی ایران کار بدن) و بشید نوع H.

اما برای برگشتن به صورت ریسرچ فرقی نداره که مشمول باشین یا نه.

در مورد بند2و 3 ماده2 كه بايد فرم تعهد محضري بديم براي انجام خدمت در داخل كشور به مدت دو برابر مدت فرصت مطالعاتي و تضمين مالي معتبر20ميليوني . اگر از فرصت برگرديم و دفاع كنيم و بعدش هم از كشور خارج شيم. بعد از دفاع اون تضمين مالي معتبر و تعهد محضري را بهمون ميدن؟

چطوري ميشه خودمان بدون كمك وزارت علوم و شخصي اقدام كنيم؟ آيا فرمت نامه فرق مي كند؟ در مورد فاند گرفتن بايد چي كار كرد؟ لطفا كسي تا به حال شخصي رفته تجربه اش را بيان كند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)