صفحه 126 از 317 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176226 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام مجدد خدمت همه دوستان
    لطفا اگه کسی اطلاع داره جواب بده
    1-من تقریبا کارهای تز دکترام رو انجام دادم و حدود دوسالی تا پایان دکترام فرصت دارم. آیا میشه به جای فرصت برای پست داک اقدام کرد؟ تا حالا کسی اقدام کرده؟
    2-حداکثر فاندی که بچه ها تونستند از آمریکا برای فرصت بگیرند چقدر بوده؟
    3-اگر تو دعوت نامه قید بشه که استاد خارجی به من فاند میدن اون موقع وزارت علوم از مقدار ارزی که میده کم نمیکنه؟
    ممنون از راهنمایی

دقیقا چه نمره زبانی برای رفتن به فرصت لازمه؟
    من MCHE 45 شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    دقیقا چه نمره زبانی برای رفتن به فرصت لازمه؟
    من MCHE 45 شدم
    میگن 50، یعنی همون مقداری که برای امتحان جامع نیاز داریم (دانشگاه ما که اینطوری بود)
    اگر 50 لازم بود و مجبور شدید دوباره بدید، اون طور که من حساب کردم، چون نمره ی منفی نداره، اگر شما یک سوم تست ها رو فقط بلد باشید و به طور مطمئن درست بزنید، و دو سوم بقیه رو همه رو یک گزینه ی یکسان پر کنید، 50 را خواهید آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin666 نمایش پست ها
    سلام. در طول مدت رفرصت مطالعاتی میتونید رو تز خودتون کار کنید یا یه پروژه مجزا. اگه برای شما فرقی نداره بگید اگه شما پروژه ای دارید که مربوط به رشته من باشه هم نیتونم انجام بدم. اینطور که این استاد پرسیدن یعنی دقیقا براشون موضوع رو باید بگید. و حتی شاید بخوان پروپوزال هم بفرستید. مگر اینکه خودشون الان مروژه داشته باشن و بخوان شما توی اون شرکت کنید. این که به صورت کلی بگید من روی این میتونم کار کنم براشون قابل قبول نیس. باید دقیق رپعنوان و روش کار رو توضیح بدید
    متأسفانه هنوز پاسخ استادم رو نداده ام و امیدوارم ناراحت نشده باشه
    به نظرتون اینطور میشه بگم:
    من سه تا پلن می تونم داشته باشم، که در هر کدوم این پلن ها می تونم قسمتی از کار پایان نامه م رو انجام بدهم، و انتخاب این پلن ها بستگی داره به این که کی وارد آمریکا میشم و این که تمایل شما چی باشه.

راستی شما هلند دانشگاه انتخاب کردید آیا مسئله ی زبان در یافتن استاد مشکل آفرین نبود؟ من هنوز سراغ هلند نرفته ام. از سیدنی بهتر بود؟ مزیت خاصی اگر داره بفرمایید خیلی در انتخاب کشور گیج شده ام. الآن به این نتیجه رسیده ام که فقط هفت تا کشور انگلیسی زبان هستند. برای اخذ ویزای چهارتا (آمریکا، انگلیس، کانادا و ایرلند) آدم باید بره خارج، آفریقای جنوبی که توی همین سایت همه نوشته بودن مشکل بیماری ایدز وجود داره، استرالیا و نیوزلند هم خیلی دور هستند و خصوصاً اوکلند که خیلی گران هم هست.
    کشورهای اروپایی هم شدیداً حس می کنم مشکل زبان باهاشون دارم. مثلاً رفتم سایت دانشگاه صنعتی وین در اتریش، یا سایت دانشگاه دلف در هلند، یا خیلی بی نظم بود، یا من زبانش رو نمی فهمیدم. دانشگاه های آمریکایی رو توی گوگل سرچ می کنی اعضای هیأت علمی فلان دانشکده، میره توی سایتش قشنگ عکس دونه دونه شون رو با مشخصات اندکی از پروفایل و زمینه های پژوهشی شون گذشته. آدم می فهمه چی نوشته ن. اما این دو تا اروپایی رو رفنم هر چی گشتم نتونستم بفهمم زمینه هاشون کجاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    متأسفانه هنوز پاسخ استادم رو نداده ام و امیدوارم ناراحت نشده باشه
    به نظرتون اینطور میشه بگم:
    من سه تا پلن می تونم داشته باشم، که در هر کدوم این پلن ها می تونم قسمتی از کار پایان نامه م رو انجام بدهم، و انتخاب این پلن ها بستگی داره به این که کی وارد آمریکا میشم و این که تمایل شما چی باشه.

راستی شما هلند دانشگاه انتخاب کردید آیا مسئله ی زبان در یافتن استاد مشکل آفرین نبود؟ من هنوز سراغ هلند نرفته ام. از سیدنی بهتر بود؟ مزیت خاصی اگر داره بفرمایید خیلی در انتخاب کشور گیج شده ام. الآن به این نتیجه رسیده ام که فقط هفت تا کشور انگلیسی زبان هستند. برای اخذ ویزای چهارتا (آمریکا، انگلیس، کانادا و ایرلند) آدم باید بره خارج، آفریقای جنوبی که توی همین سایت همه نوشته بودن مشکل بیماری ایدز وجود داره، استرالیا و نیوزلند هم خیلی دور هستند و خصوصاً اوکلند که خیلی گران هم هست.
    کشورهای اروپایی هم شدیداً حس می کنم مشکل زبان باهاشون دارم. مثلاً رفتم سایت دانشگاه صنعتی وین در اتریش، یا سایت دانشگاه دلف در هلند، یا خیلی بی نظم بود، یا من زبانش رو نمی فهمیدم. دانشگاه های آمریکایی رو توی گوگل سرچ می کنی اعضای هیأت علمی فلان دانشکده، میره توی سایتش قشنگ عکس دونه دونه شون رو با مشخصات اندکی از پروفایل و زمینه های پژوهشی شون گذشته. آدم می فهمه چی نوشته ن. اما این دو تا اروپایی رو رفنم هر چی گشتم نتونستم بفهمم زمینه هاشون کجاست.
    من مشکل شما رو برای اروپا داشتم. گوگل ترجمه خودکارش کمک کننده است. از خود استاد ها بخواین بهتون بگن. گاهی تقسیم بندی های ایالتی رو طرز ارایه وب سایت اثر داره(یعنی یک ایالت میگه این دانشگاه زیر نظر ماست اون یکی هم همین ادعا داره!) کلا از خود استاد ها مستقیم بپرسین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    من مشکل شما رو برای اروپا داشتم. گوگل ترجمه خودکارش کمک کننده است. از خود استاد ها بخواین بهتون بگن. گاهی تقسیم بندی های ایالتی رو طرز ارایه وب سایت اثر داره(یعنی یک ایالت میگه این دانشگاه زیر نظر ماست اون یکی هم همین ادعا داره!) کلا از خود استاد ها مستقیم بپرسین.
    سلام. راستش سیدنی بهتر هست اما هم دورتره و هم هزینه زندگی خیلی بیشتر از اروپا هست. البته به دانشگاه هم بستگی داره در مورد رشته من هلند بهتر بود. ویزای هلند 100 درصد هست. نیازی نیس بری سفارت. کارت اقامت موقت داره.میتونی دعوت نامه بفرستی. البته هزینه ویزاش زیاده. در کل کشور در دسترسی هست. در مورد زبان هم اکثر دانشگاه های هلند سایتش دو زبانه هست. باید انگلیسی رو انتخاب کنید. دانسگاهددلف هم سایتش انگلیسی داره. اساتید همانگلیسی زبان هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط venus85hes نمایش پست ها
    سلام.
    من میخوام واسه فرصت مطالعاتی برم ایتالیا، جنوا. واسه سفارت چندتا مشکل دارم. که میخوام اگه زحمتی نیست کمکم کنید.
    1) میگن باید رزرو هتل داشته باشیم. حتما این واسه ما هم نیازه؟ اگر ضروری نیست پس چکار باید کرد؟
    2) واسه سفارت 60 یورو میگیرند. من جایی خوندم که واسه فرصت مطالعاتی نیازی به پرداخت این هزینه نیست. حالا نمیدونم باید پرداخت یا خیر؟
    3) واسه رزرو بلیط هم میگن باید حتما ایران ایر باشه تا پول بهمون بدن. شما چکار کردید؟
    4) میگن پول بیشتر از 4000 یورو نمیتونیم با خودمون ببریم. خوب پس پول زندگی رو چکار کنیم؟
    5) لطفا کل مدارک مورد نیاز واسه سفارت را بگید چون من هفته آینده دارم میرم سفارت نمیخوام بخاطر ناقص بودن مدارک کارام به تاخیر بیوفته.

ببخشید اگه سوالات زیادن. خودتون همین راهو رفتید و میدونید خیلی سوالات واسه آدم وجود داره. ممنون میشم اگه پاسخ گو باشید. با تشکر.
    سلام. من از خانم اکبری پرسیدم گفتن بلیط لازم نیس حتمن ایران ایر باشه. ولی پول بلیط معادل مبلغ شرکت ایران ایر داده میشه.

Junior Member

سلام
    بچه ها من ترم 6م تموم میشه تا شهریور. دارم برا فرصت مطالعاتی استاد پیدا میکنم و شاید تا مهر طول بکشه. آیا قانون ترم 6 برا ورودی 90 هم هست؟ یعنی من که مهرماه وارد ترم 7 دکترا میشم نمیشه از وزارت فاند بگیرم؟؟
    یه جواب مطمئن میخوام یکی بهم بگه....
    ممنون

Junior Member

shirin666 میشه بپرسم برا چه رشته ای هلند فرصت گرفتین؟
    من برق هستم. میتونین کمک کنین؟

Junior Member

سلام به دوستان
    من براي فرصت مطالعاتي از امريكا اقدام كرده ام اما چند سوال داشتم
    بعد از گرفتن نامه دعوت نامه از استاد براي گرفتن فرم ds 2019 چه مراحلي را بايد طي كرد؟ ايا استاد كليه كارها را انجام مي دهد يا خودم بايد از دانشگاه پيگيري كنم؟ من در نامه اول كه به استاد دادم بسيار استقبال كرد و موافقت نمود. اما بعد از اينكه از اون خواستم كه دعوت نامه بفرسته هنوز جوابي نفرستاده ايا من بايد منتظر بمانم يا از طريق دانشگاه اقدام كنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)