صفحه 13 از 317 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام روال جدید از خرداد ماه انجام شد و تمام مراحل رو از قبیل تعهد محضری و مراحل اداری رو دانشگاه انجام میده و بعد خودشون مدارک رو میفرستن وزارت علوم ( به مراجعات حضوری اصلا پاسخ نمیدن) و هر ماه یک بار بررسی می شه و بعد وزرات نامه ها رو میفرسته واسه دانشگاه تحویل شما می دن و باید خودتون ببرید وزارت امور خارجه....

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar27 نمایش پست ها
    سلام روال جدید از خرداد ماه انجام شد و تمام مراحل رو از قبیل تعهد محضری و مراحل اداری رو دانشگاه انجام میده و بعد خودشون مدارک رو میفرستن وزارت علوم ( به مراجعات حضوری اصلا پاسخ نمیدن) و هر ماه یک بار بررسی می شه و بعد وزرات نامه ها رو میفرسته واسه دانشگاه تحویل شما می دن و باید خودتون ببرید وزارت امور خارجه....
    خیلی ممنون از پاسختون. پول را هم هنوز وزارتخونه می ده یا بر اساس سهمیه ای که واسه دانشگاهها تعیین کردن به دانشگاه می دن و دانشجو از دانشگاه می گیره؟
    Never Say Never

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar27 نمایش پست ها
    آقای کامیار شما اطلاع دارین اگر کسی ویزاش دستش باشه و تازه بخواهد بره دنبال کار وزارت علوم همون بار اول دانشگاه مدارکش را می فرسته ؟(چون ما دیگه نیاز به نامه معرفی سفارت و حمایت مالی نداریم.) یا می ذاره سری بعد در ماه بعد می فرسته؟ منظورم بخش مالی قضیه است. و اینکه اگر برا مهر اقدام کنیم کی بهمون پول می دن؟

روال کار هنوزم مثل قبله با این تفاوت که دانشگاه ها سهمیه بندی شدن به این معنی که دانشگاه X در سال میتونه n نفرو معرفی کنه به وزارت نه بیشتر . اگر شما جزو معرفی شدگان باشید وزارت خبرتون میکنه برید دنبال ادامه کارا که مشابه روند پارساله. البته هدف از این کار واسه جلوگیری از اتمام بودجه هست چون قبلا هر دانشجوی دکتری از هر دانشگاه (بعد از دفاع از پروپوزالش) اگه دلش میخواست میتونست بره. واسه همین اواخر 90 و اوایل 91 بی پول شده بودن.

البته این وزارت امور خارجه که دوستمون فرمودن من نرفتم ولی یکی از دوستام که میخواست بره ایتالیا رفته بود. نمیدونم فرقمون دقیقا چی بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط arman_g_n نمایش پست ها
    آقای کامیار شما اطلاع دارین اگر کسی ویزاش دستش باشه و تازه بخواهد بره دنبال کار وزارت علوم همون بار اول دانشگاه مدارکش را می فرسته ؟(چون ما دیگه نیاز به نامه معرفی سفارت و حمایت مالی نداریم.) یا می ذاره سری بعد در ماه بعد می فرسته؟ منظورم بخش مالی قضیه است. و اینکه اگر برا مهر اقدام کنیم کی بهمون پول می دن؟
    متاسفانه فکر نکنم اینجوری باشه. چون الویت با کسانیه که تو دانشگاه زودتر اقدام کردن. البته شما تو مراحل خیلی جلوترید ولی فکر نکنم این مساله اونارو قانع کنه که خارج از لیست دانشگاهتون بررسی کنن. شما باید با اون شخص تو دانشگاه مسولشه صحبت کنین. باید اونو قانع کنین.

یه نکته دیگه هم اضافه کنم. گمان نکنید اگه الان اقدام کنید ماه بعد معرفی میشین به وزارت. این بستگی به تعداد کسانی داره که توی لیست دانشگاه تون تو نوبتن. مثلا دانشگاه فردوسی رو میدونم که متقاضی فرصت مطالعاتی زیاد داره. واسه همین یکی اگه بخواد اینجا اقدام کنه شاید حتی به امسال هم نرسه.

Junior Member

سلام دوستان عزیز کسی هست که برای فرانسه اقدام کرده باشه و بتونه اطلاعاتی به من بده ممنون می شم.... اگه شماره ای یا ایمیلی بهم بدین ممنون میشم
    راجع به اون دوستی که سوال فرموده بودن در مورد وزارت .. لازمه بگم که تا بیستم هرماه نامه ها از دانشگاهها ارسال میشه به وزارت علوم و تا 10 روز بعد جواب میدن اگه دیر برسه دیرتر بررسی میشه... فعلا دانشگاهها به سهمیه کاری ندارن و زیاد توجهی نمیکنن ...
    arman جان شما برای کجا اقدام کردی که بدون نامه ویزا گرفتی؟
    ویرایش توسط kamyar27 : August 25th, 2012 در ساعت 11:46 AM

Junior Member

سلام . من دانشجوی ترم 7 هستم. یعنی ترم آینده، ترم 7 من خواهد بود. من تا حالا به فکر فرصت نبودم، اما الان تصمیم گرفتم که اگه بتونم برا فرصت اقدام کنم. خواستم بدونم از نظر زمانی با شرایط موجود چقدر احتمال داره که موفق شم؟ آخه من به دلایلی کمی از پروژه هم عقب موندم و نمی خوام این ریسک رو بکنم که خیلی وقت بذارم برا کارهای فرصت و بعد هم نشه. یه سوال دیگه هم اینکه توی نامه ای که از استاد خارجی می گیریم باید زمان شروع و پایان دوره باشه؟ خوب با توجه به اینکه من الان واقعا نمیدونم پروه جقدر ظول میکشه و با توجه به زمان محدود، این تاریخ چطوری باید تعیین شه؟ در ضمن می خواستم ببینم کسی میتونه نمونه نامه ی اولیه ای رو که برا استادا می فرسته به من بده؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم خواهش میکنم راهنماییم کنید

من دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت هستم و سال دیگه سال چهارمم هستش. از چند تا استاد تو کشورهای مختلف دعوت نامه دارم. میخوام اقدام کنم برای فرصت؟ به نضرتون دیر شده برای فرصت؟ و آیا اینکه میشه در آن واحد برای چند تا کشور اقدام کرد و هر کدوم که ویزا دادند یکیش رو انتخاب کرد
    چون اگه برای یه جا اقدام کنم و ریجکت شم دیگه وقت نیست برای جای دیگه اقدام کنم. باز کردن یه حساب بانکی که توش پولی برای پوشش هزینه هام هم باشه به سختی برام امکان پذیره.
    آیا حتما این مسیر باید از طریق وزارت خونه طی بشه؟ اگه اینطوره که قطعا فقط برای یه جا میشه اقدام کرد!!!

خواهش می کنم راهنماییم کنید
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)