صفحه 136 از 317 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146186236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم اقتصادي، دانشگاه اصفهان

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط e_87 نمایش پست ها
    سلام. امیدوارم دوره خوبی براتون باشه

شما چند روز قبل از پرواز رفتین برای ارز؟ یعنی یه روزه ارز رو میدن؟ به من گفتن 10 روز قبل از پرواز برم، اگه چند روز زودتربرم جوابمو نمیدن؟
    ممنونم. منم 9 روز مونده رفتم. شما اول به خانم صالحي زنگ بزن ببين ارزت اومده بعد 10 روز قبلش يا كمتر برو. ميدونين چون سرشون شلوغه دنبال بهونن و به نظرم زودتر رفتنش شايد خيلي فايده نداشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shivaemami نمایش پست ها
    سلام و با ارزوی موفقیت براتون
    میخواستم بپرسم ایا وزارت پولی بابت گرفتن ویزا بهتون داد و همینطور هزینه بلیط و بیمه تان چطور؟
    ممنونم. ببين پول برا ويزا كه الكيه. فقط همون 6600 يورو و 4 ميليون بليط و بيمه كه برا امريكا انقدره برا ژاپن و جاها ديگه 3 ميليون. به غير بورسيه ها نصفشو رايگان ميدن. تا امروز كه چيزي به حساب من نريختن بعد 5 روز. چشمم آب نميخوره قبل پرواز بريزن حالا زنگ ميزنم از خانم صالحي ميپرسم خبري شد بهتون ميگم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Soodi_j نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه بگید از زمان اومدن ویزاتون تا گرفتن ارز چقدر طول کشید؟
    من بورسیه نیستم و نصفه مقدار فاندی که وزارت میده برام کافیه چون هزینه مسکن رو دانشگاه مقصد تقبل کرده، اطلاع دارید که میتونم نصف ارز رو از بانک بدون پرداخت پول بگیرم یا نه؟
    ببينيد من 7 مرداد وقت سفارت داشتم دقيقا 2 هفته بعد ويزام اومد 10 روز بعد خورد تو پاسم 3-4 روز پيشم ارز رو گرفتم ديگه خودتون حساب كتابشو بكنيد :ي والا كمتر رو گفتن ميدن اما به نظرم زنگ بزنيد بانك تجارت شعبه سعدي شمالي تهران و ازشون اينو دقيق بپرسيد

Junior Member

سلام
    اگر از استاد تو یکی از این کشورهای حوزه بریتانیا فاند بگیریم برای فرصت مطالعاتی، وزارت علوم که گیر نمیده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط homayoon64 نمایش پست ها
    ممنونم. ببين پول برا ويزا كه الكيه. فقط همون 6600 يورو و 4 ميليون بليط و بيمه كه برا امريكا انقدره برا ژاپن و جاها ديگه 3 ميليون. به غير بورسيه ها نصفشو رايگان ميدن. تا امروز كه چيزي به حساب من نريختن بعد 5 روز. چشمم آب نميخوره قبل پرواز بريزن حالا زنگ ميزنم از خانم صالحي ميپرسم خبري شد بهتون ميگم.
    ممنون از پاسختون
    میشه لطف کنید بگید که برای گرفتن ویزای امریکا چه مدارکی لازم بود. ایا گردش مالی شش ماه لازم هست؟

Junior Member hahad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-الکترونیک

سلام دوست عزیز، بنده یه سوالی در مورد هزینه ها داشتم. راستش تو فرم DS-2019 من مقدار حمایت مالی رو همون 7700$ برای 6 ماه زدن یعنی همون مقداری که تو فرم حمایت مالی وزارت اومده بود. به نظر شما اگه با این مقدار حمایت مالی برم سفارت با مشکل مواجه میشم. یعنی منظورم اینه که آیا نیاز هست از خودم bank statement ببرم؟ البته مقدار حداقلی که دانشگاه تعیین کرده بود 1000$ برای هر ماه بود.
    واقعا به این راهنمایی نیاز دارم. با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shivaemami نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    میشه لطف کنید بگید که برای گرفتن ویزای امریکا چه مدارکی لازم بود. ایا گردش مالی شش ماه لازم هست؟
    برا آمریکا همون فرو یس2019 و فرم ds160 رسید پرداخت نوبت sop که چرا دارین میرین research plan از استادی که پیشش میرین و invitation letter عکس هم احتیاط یه 5*5 و نامه ساپورت مالی وزارت یا دانشگاه. دوستان یه نکته ای رو بگم من خودم چون میخواستم کارام سریع انجام بشه رفتم امور بین الملل دانشگاه و با اون مبلغی که دانشگاه میخواست یه نامه سوری؟ صوری؟ثوری؟ گرفتم و با همون نامه هم ویزا گرفتم. خوبی این نامه دانشگاه اینه که هر مبلغی بخواین براتون میزنه و اگه مبلغ درخواستی دانشگاه مقصد بیشتر 8500 دلار بود این نامه بهتر کمک میکنه تا نامه وزارت. کلا به ویزیتینگا چون معمولا شامل قانون 24 ماه ممنوعیت ورود میشیم و اینجا دکتری داریم میخونیم و احتمال برگشتمون زیاده خوب ویزا میده امریکا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hahad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، بنده یه سوالی در مورد هزینه ها داشتم. راستش تو فرم DS-2019 من مقدار حمایت مالی رو همون 7700$ برای 6 ماه زدن یعنی همون مقداری که تو فرم حمایت مالی وزارت اومده بود. به نظر شما اگه با این مقدار حمایت مالی برم سفارت با مشکل مواجه میشم. یعنی منظورم اینه که آیا نیاز هست از خودم bank statement ببرم؟ البته مقدار حداقلی که دانشگاه تعیین کرده بود 1000$ برای هر ماه بود.
    واقعا به این راهنمایی نیاز دارم. با تشکر.
    با درود وزارت 6600 تا میده که میشه 8500 تا. من نامم 7500 تا بود که کم بود ازم که پرسید گقتم اولا دانشگاه گفته همینقدر خرجم میشه و بعدم گفتم با خودم پول میبرم برا موارد اورژانسی. برا همین مشکلی واسم پیش نیمد. حالا دیگه سلیقه ایه ببینید چکار کنین اطمینان بیشتری بدست میارید ولی 90 درصد بچه ها با نامه وزارت میرن و مشکلی براشون پیش نمیاد. من بودم میرفتم امور بین الملل دانشگاه و میگفتم یه نامه صوری بنویسن و مبلغی که میخوامو توش بزنن. من با نامه صوری دانشگاه رفتم سفارت و مشکلی پیش نیمد برام

نقل قول نوشته اصلی توسط homayoon64 نمایش پست ها
    برا آمریکا همون فرو یس2019 و فرم ds160 رسید پرداخت نوبت sop که چرا دارین میرین research plan از استادی که پیشش میرین و invitation letter عکس هم احتیاط یه 5*5 و نامه ساپورت مالی وزارت یا دانشگاه. دوستان یه نکته ای رو بگم من خودم چون میخواستم کارام سریع انجام بشه رفتم امور بین الملل دانشگاه و با اون مبلغی که دانشگاه میخواست یه نامه سوری؟ صوری؟ثوری؟ گرفتم و با همون نامه هم ویزا گرفتم. خوبی این نامه دانشگاه اینه که هر مبلغی بخواین براتون میزنه و اگه مبلغ درخواستی دانشگاه مقصد بیشتر 8500 دلار بود این نامه بهتر کمک میکنه تا نامه وزارت. کلا به ویزیتینگا چون معمولا شامل قانون 24 ماه ممنوعیت ورود میشیم و اینجا دکتری داریم میخونیم و احتمال برگشتمون زیاده خوب ویزا میده امریکا.

ميشه بگين منظور از sop براي فرصت مطالعاتي دقيقا چيه و حدودا چند كلمه بايد باشه؟ مثلا براي رشته هاي مهندسي بايد بگيم بعلت كمبود تجهيزات و ... ؟

با سلام
    دوستان من یک سوالی داشتم
    وقتی که استاد درخواست مارو برای گذروندن فرصت قبول میکنه و میپرسه که اون الان باید چه کاری برای شروع انجام بده، دقیقا باید بهش چی بگیم؟ فقط اینکه یک دعوتنامه برامون بفرسته همین کافی هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)