صفحه 138 از 317 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148188238 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط fp_elec نمایش پست ها
    سلام
    من برای سفارت مدرک ارشدم را باید ارائه بدم اما خوب گواهی موقت را ترجمه نمی کنند. یه جایی شنیدم که اگه نامه حمایت مالی بیاد اونوقت سازمان امور دانشجویان یه نامه میزنه به دانشگاهمون و از اون ها میخواهد تا یه مدرکی چیزی بهمون بدن که ببریم ترجمه.
    کسی در این مورد چیزی میدونه؟
    از خانم اکبری هم این سوالو پرسیدم میخواست منو بزنه، یه چیزایی گفت ولی بس که از اخلاقش وحشت کردم اصلا فکر کنم نفهمیدم چی گفت؟ مثلا ازش پرسیدم که چه فرمهایی میدین به ما. میگفت که من خودم میدونم چه فرمی بدم. آخه خدایی آدم قحط بود اینو گذاشتن اونجا؟
    باسلام.
    من هم شنیدم که با گرفتن یه نامه از سازمان امور دانشجویان، دانشگاه مدرک مورد نیاز رو میده. نگران نباشید. همه بچه هایی که رفتن فرصت، این مشکل رو داشتن و به هرحال حل شده.
    در مورد این خانم هم فکر کنم باید یه فروم درست بشه تا بچه ها خاطراتشون در برخورد با ایشون رو بنویسند، شاید کمی سبک بشن!!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fp_elec نمایش پست ها
    سلام
    من برای سفارت مدرک ارشدم را باید ارائه بدم اما خوب گواهی موقت را ترجمه نمی کنند. یه جایی شنیدم که اگه نامه حمایت مالی بیاد اونوقت سازمان امور دانشجویان یه نامه میزنه به دانشگاهمون و از اون ها میخواهد تا یه مدرکی چیزی بهمون بدن که ببریم ترجمه.
    کسی در این مورد چیزی میدونه؟
    از خانم اکبری هم این سوالو پرسیدم میخواست منو بزنه، یه چیزایی گفت ولی بس که از اخلاقش وحشت کردم اصلا فکر کنم نفهمیدم چی گفت؟ مثلا ازش پرسیدم که چه فرمهایی میدین به ما. میگفت که من خودم میدونم چه فرمی بدم. آخه خدایی آدم قحط بود اینو گذاشتن اونجا؟
    سلام
    من هم جدیدا به مشکل شما برخوردم.میخواستم بدونم ایا معلوم شد که راه حل چیست؟

Junior Member

دوستان عزیز من هم یکی از مشکلاتم در راه فرصت مطالعاتی همین بحث امانت گرفتن مدرک از وزارت علوم هست. چطور میشه این کارو کرد؟ یه سوال دیگه اینه که مدرک ارشد و کارشناسی دست دانشگاه مقطع دکترامون هست؟ یا هرکدم تو همون دانشگاهیه که درس خوندیم؟؟؟
    ممنون میشم اگر دوستان تجربه شون رو در اختیار ماهم بذارن...

Junior Member

سلام ببخشید من از چند جا واسه فرصت مطالعاتی پذیرش دارم چون سفارت ها گاها ادمو ریجکت میکنن میشه با هزینه شخصی و بدون نامه وزارت علوم واسه همه سفارت ها اقدام کرد؟مشکلی پیش نمیاد؟

Junior Member

سلام
    من هم برای کانادا اقدام کردم. بله بابت راهی که میخواین طی کنید باید بگم خدا قوت!
    1. من هم از دانشگاه کانادا 5000 دلار فاند دارم ولی برای اینکه ریسک نکنم حساب بانکی به اندازه 15 میلیون به سفارت ارایه کردم
    2. نامه مالی من از وزارت 10 روزه رسید. ولی چون مدرک ارشد هم برای ترجمه لازم داشتم کمی کارم طول کشید
    3. ایرانیها باید در ترکیه بیومتریک داشته باشند، پس باید یه سفر به ترکیه را داشته باشید. این رو هم بگم تا زمانی که بیومتریک ندید مدارکتون بررسی نمیشه
    4. در مورد این سوال اطلاعی ندارم
    موفق باشید

Junior Member

سلام به دوستان

دوستانی که عازم فرصت مطالعاتی هستند آیا توانسته اند ارز دانشجویی بگیرند؟ اگر آره روش اقدام چگونه است؟
    ممنون

Junior Member

من خودم پیگیری می کنم (در مورد گرفتن مدرک برای ترجمه) نتیجه رو هر چی باشه اطلاع میدم شاید به درد دوستان بخوره.
    خیلی بده که وزارت علوم آیین نامه های فرصت را جایی نگذاشته و فقط مرجع ما تجربه قبلی هاست و فرمایشات خانم اکبری (البته روزایی که حوصله دارن جواب بدن).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم اقتصادي، دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6394 نمایش پست ها
    سلام به دوستان

دوستانی که عازم فرصت مطالعاتی هستند آیا توانسته اند ارز دانشجویی بگیرند؟ اگر آره روش اقدام چگونه است؟
    ممنون
    من بعد گرفتن ویزا گرفتم مشکلی نیست. بورس کامل نباشی باید 12.4 پول بدی :ی

Junior Member

سلام
    میدونید که رفتن به فرصت مطالعاتی یعنی 1 سال و نیم تعهد خدمت اضافه؟ و تا نگذره وثیقه ها و ضمانت هاتون آزاد نمیشه. برای کسایی که قصد دارن بمونند تو ایران و کار کنند خوبه چون فرقی نداره که یه تعهد دیگه هم اضافه بشه. ولی اونایی که قصد رفتن از ایران را دارن. بهتره که یکباره برای postdoc اقدام کنند

Junior Member

سلام

آیا از دوستان کسی برای فرصت مطالعاتی نیوزلند اقدام کرده؟ میدونین برای ویزای 6 ماهه چی می خواد و چقدر طول میکشه ویزاش صادر بشه؟ من نامه حمایتم از وزارت رو گرفتم و می خوام درخواست ویزا بدم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)