صفحه 139 از 317 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149189239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام
    آیا اطلاع دارین به همون طریقی که با گذاشتن مدرک در کاریابی و عدم پیدا شدن کار ، میشه بدون هزینه، مدارک تحصیلی رو آزاد کرد، برای فرصت مطالعاتی هم میشه از همین روش کاریابی استفاده کرد؟ و با پیدا نشدن کار در مدت زمان معین، بدون پرداخت هزینه، تعهد خدمت برداشته میشه؟

Junior Member

سلام
    کسی از مهر پاسپورت واسه نگرفتن عوارض خروج از کشور که تو سازمان میزنن اطلاع داره؟ من امروز از هر کسی تو سازمان پرسیدم نمیدونست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط homayoon64 نمایش پست ها
    من بعد گرفتن ویزا گرفتم مشکلی نیست. بورس کامل نباشی باید 12.4 پول بدی :ی
    ميشه مراحلش رو دقيقا توضيح دهيد يا مرجعي رو بهم معرفي كنيد ممنون

آیا کسی با هزینه ی خودش، یا استاد پذیرنده شده که بره فرصت مطالعاتی (چون ظرفیت دانشکده مون پر شده می پرسم)
    آیا در این صورت لازمه که به دانشگاه بگه که دارم شش ماه میرم؟
    آیا اگر فرآیند رو طی کنه و بگه که با هزینه ی خودم میرم، می تونه بیست و چهار میلیون رو از جیب بپردازه ولی ارز دانشجویی دریافت کنه؟

سلام دوستان
    چطور باید نامه به اساتید برای فرصت مطالعاتی فرستاد؟ منظورم اینه که چطور باید موضوع رو مطرح کرد. نمونه ایمیل نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh7rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چطور باید نامه به اساتید برای فرصت مطالعاتی فرستاد؟ منظورم اینه که چطور باید موضوع رو مطرح کرد. نمونه ایمیل نیست؟
    براتون خوبه که این صد و سی و هفت صفحه رو مطالعه کنید.
    اگر فرصت مطالعه ندارید، این پست من رو حتماً مطالعه کنید: لینک به پست 1272 مطلب مهمی که به اون پست اضافه می کنم این که استاد باید از متن نامه ی شما متوجه بشه که شما تمام رزومه و وب سایت اون رو خونده اید، نه این که دارید همین جوری ایمیل می فرستید به همه ی استادها.
    و یک نکنه ی دیگه این که میگن در نامه ی اول ننویسید فرصتم شش ماهه ست. چون خیلی کم به نظر میاد.
    من خودم نامه های متفاوتی فرستادم. با دو نامه ی یکسان ممکن است دو استاد متفاوت جواب بدهند با ندهند. در نهایت با دو سه استاد به توافق رسیدم اما ظرفیت دانشکده ی اینجایم برای پذیرش مدارک پر بود و فعلاً نتوانستم بروم!!
    مثلاً در نامه ی زیر، مختصری از جذاب ترین بخش های رزومه ام و هدف کارم رو گنجانده ام. قسمت هایی که قرمز کرده ام رو در این پست با عبارت های کلی عوض کرده ام. قسمت های زرد رنگ را هم برای این گذاشته ام که ویرگول و نقطه ی متن چپ چین به هم نریزد!
    کد:
    Dear Professor XXX, oOOoOOoOOo As a PhD student in my branch in my university, and after reading about your multidisciplinary research background, publications and the XXX center, I wish to spend my sabbatical opportunity at xxx University under your supervision, engaging in graduate level research in the field of filed of research 1, filed of research 2 or similar areas of mutual interest. oOOoOOoOOo Having written a published book with my professor, my professor, named "my book" (2014, in Persian), advised several master students to complete their theses on the various fields of my field (2012 to present), acted as a TA in 4 courses of "course 1" and "course 2" (My University, 2012 to present), instructed "Course 3" in 3 semesters (my previous university, 2010-2012), developed codes for (...) in two (...) projects (2008-2011), I planned to continue my research on the purpose of my PhD thesis, by taking advantage of the recent advances in my methodology. I believe providing my thesis deliverables adds a great value to the basic areas which I will improve by my research. oOOoOOoOOo I have attached my resume for further reference. oOOoOOoOOo I would be grateful if you could let me know whether it would be possible for me to continue a part of my study, as a visiting graduate researcher at XXX University under your supervision. I look forward to having your valuable inputs as soon as possible. oOOoOOoOOo Sincerely, oOOoOOoOOo my name PhD Candidate my branch Department of my department oOOoOOoOOo my university my university address, Tehran, Iran
    یا مثلاً در نامه ی زیر، خیلی شفاف تر و خلاصه تر عمل کرده ام، اما خودم نامه ی اول رو بیشتر می پسندم:
    کد:
    Dear Professor xxx, oOOoOOoOOo
    After reading your research background, publications, and research group, and recommendation of my professor, I would like to spend my PhD sabbatical under your supervision, researching in the field of 4D-CAD or related areas.oOOoOOoOOo My Education:oOOoOOoOOo my university, Tehran, Iran Phd Candidate in my branch,oOOoOOoOOo my previous university, Tehran, Iran MS in my branch,oOOoOOoOOo BS in my branch.oOOoOOoOOo I would be grateful if you could let me know whether it would be possible for me to continue a part of my study, as a visiting graduate researcher at Xxx University.oOOoOOoOOo Sincerely, oOOoOOoOOo my name PhD Candidate my branch Department of my department oOOoOOoOOo my university my university address, Tehran, Iran

بنابراین مهمترین قسمت های نامه ی شما این سه چیز هستند: چه کار می خواهید بکنید، چرا این استاد را انتخاب کرده اید، و چرا این استاد باید شما را بپذیرد؟
    برای هر کدام از این سه مطلب هر چقدر بهتر بتوانید شواهد بیاورید بهتر احتمال پذیرش گرفتن را دارید. استادها معمولاً تمام نامه ها رو باز می کنند و سه رفتار می کنند. یا سریع پاک می کنند، یا جواب می دهند که خیر من ظرفیت برای شما ندارم، یا جواب می دهند که بیا بیشتر صحبت کنیم. طوری باید نامه رو بنویسید که استاد روش اول رو انتخاب نکنه!!
    حالا این زحمتت خودتون هست که قسمت های جذاب رزومه تون رو در نامه مطرح کنید. مثلاً من ممکنه معدلم خوب نبوده، در هیچکدوم نامه ها نیاورده باشم. یا سایت طرف رو مطالعه کنید و به کارهاش ارجاع بدهید. دقت کنید که کارهای اخیرش. نه کارهای قدیمی. مثلاً من یکی از پذیرش هایی که دارم، بخاطر این است که یکی از مقالات اخیر اون استاد رو قبلاً به عنوان مرجع اصلی پروپوزالم انتخاب کرده بودم. با فهمیدن این مطلب اون استاد فوراً فرایند ویزای من رو شروع کرد!

عنوان نامه هم این جور چیزها می تونه باشه:
    Visiting Research Opportunities, Visiting Research Student, Visiting Researcher
    اما به نظرم بهترین عنوان چیزی بود که یکی از دوستان در همین فروم پیشنهاد دادند:
    Enquiry about Visiting Research Opportunities
    که باعث شد از یک دانشگاه زیر بیست(!) جواب بگیرم!!

و توجه کنید که این دو تا نامه، «فقط» نمونه بود. سه تا نمونه ی دیگه هم از دوستان دیگه در این فروم هست که من در همون پست 1272 به آنها ارجاع داده ام. خودتون شروع کنید نامه بنویسید، سپس از استاد زبانتون بخواهید اصلاحش کنه. بسم الله.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Organic Chemistry, University of Tehran

سلام
    منم پذيرش گرفتم براي فرصت از كانادا
    حالا بايد براي work permit اقدام كنم
    مدارك ارشد و كارشناسيم رو ندارم
    تو مداركي كه ازم خواسته
    Proof that you meet the requirements of the job being offered
    Employment Reference letter
    Invitation Letter
    Offer of Employment
    Research Proposal
    هست
    من فقط يه دعوتنامه از استاد دارم و يه دعوت نامه از دانشگاه
    كسي ميدونه اين چرت و پرت ها چيه ازم خواسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

سلام. ایا وزرات علوم هزینه فرصت مطالعاتی رو قبل از رفتن میده یا بعد از برگشتن؟ چون من شنیدم اول خودمون باید هزینه رو بدیم بعد که اومدیم باید بریم دنبالش و پول رو بگیریم.
    این 6600 یورو رو به همه می دن یا بسته به نوع کشوری که میریم فرق می کنه؟ مثلا این پول کفاف زندگی تو امریکا رو میده یا قسمتی از هزینه ها رو خودمون باید بدیم؟
    با تشکر از راهنمائیتون

Junior Member

دوستان واسه مصاحبه سفارت آمریکا (فرصت مطالعاتی) باید مدارکی رو ترجمه کنیم؟؟ چه مدارکی؟ کارنامه انگلیسی هم میخوان؟ مدرک فوق لیسانس و لیسانس چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط appleoxygen نمایش پست ها
    سلام. ایا وزرات علوم هزینه فرصت مطالعاتی رو قبل از رفتن میده یا بعد از برگشتن؟ چون من شنیدم اول خودمون باید هزینه رو بدیم بعد که اومدیم باید بریم دنبالش و پول رو بگیریم.
    این 6600 یورو رو به همه می دن یا بسته به نوع کشوری که میریم فرق می کنه؟ مثلا این پول کفاف زندگی تو امریکا رو میده یا قسمتی از هزینه ها رو خودمون باید بدیم؟
    با تشکر از راهنمائیتون
    اون کسی که این رو ازش شنیده اید احتمالاً اون سالی رفته فرصت مطالعاتی که دولت بخاطر مسئله ی ارز پول نداشت به فرصت مطالعاتی ها بده. اون موقع بچه ها می رفتند، اما یک نفر رو اینجا وکیل می گذاشتند که اگر دولت پولدار شد به وکیلشون بده. ظاهرا یک سری رفتند اومدند پول گرفتند، یک سری هم وکیلشون گرفت. الآن ظاهرا بچه ها چند روز مونده به سفرشون میتونن برن نامه ی ارز دانشجویی و از اون طرف هم معادل ریالی رو بگیرنو
    اما در مورد پولی که میدن
    مقدارش رو از پست 1100 همین موضوع از آیین نامه چدید وزارت علوم ببینید. مثلاً برای آمریکا اگر بورس نباشید دوازده میلیون تومان. که با ارز دانشجویی حدودا میشه پنج هزار دلار. (شنیده م میشه شما دوازده میلیون دیگه هم از جیب بدی اون وقت همه ی حدود ده هزارتا رو به صورت دانشجویی بدن) حالا شما اگه شهرهایی مثل فینیکس گرفته تا آتلانتا بخواهید برید، با ماهی هزار و پانصدتا هم میشه دو نفری زندگی کرد. مثلاً هفتصد هشتصدتا برای اجاره منزل و ششصد هفتصد تا برای زندگی. اما یه جاهایی مثل سان فرانسیسکو با هزار و پانصدتا، اجاره خونه تون هم در نمیاد.
    البته یک ایده ای بعضی ها دارند که من خودم راغب نیستم. میگم، ولی اگه رفتی خوب در نیومد شما فحش نده!! این که با همین پنج هزارتایی که وزارت میده، دست همسرت رو بگیری بری آمریکا، دو سه ماه بگردی، بعد بگی پولم تموم شد، شرمنده. بر می گردم. از لحاظ زشت بودنش هم میگن میندازی تقصیر شرایط سیاسی و ارزی میگی من نتونستم بیشتر بیارم!! اون وقت زشت نمیشه. توی این مدت هم ممکنه تونسته باشی از استاده پول گرفته باشی. که البته چون ویزای فرصت معمولاً J هست، پول درآوردن خیلی سخته. یعنی ظاهراً شما فقط اجازه داری برای همون استاد کار کنی، نه استاد اتاق بغلی!
    من همین سوال شما رو چند وقت پیش همینجا پرسیدم، دوستی که رفته بود آمریکا گفته بود نسبت فاند وزارت علوم به هزینه های آمریکا خنده داره!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)