صفحه 14 از 317 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط majidchem نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم خواهش میکنم راهنماییم کنید

من دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت هستم و سال دیگه سال چهارمم هستش. از چند تا استاد تو کشورهای مختلف دعوت نامه دارم. میخوام اقدام کنم برای فرصت؟ به نضرتون دیر شده برای فرصت؟ و آیا اینکه میشه در آن واحد برای چند تا کشور اقدام کرد و هر کدوم که ویزا دادند یکیش رو انتخاب کرد
    چون اگه برای یه جا اقدام کنم و ریجکت شم دیگه وقت نیست برای جای دیگه اقدام کنم. باز کردن یه حساب بانکی که توش پولی برای پوشش هزینه هام هم باشه به سختی برام امکان پذیره.
    آیا حتما این مسیر باید از طریق وزارت خونه طی بشه؟ اگه اینطوره که قطعا فقط برای یه جا میشه اقدام کرد!!!

خواهش می کنم راهنماییم کنید
    با تشکر
    سلام. تا اونجا که من میدونم وزارت خونه فقط واسه یه جا بهتون نامه ساپورت مالی میده. با توجه به اینکه وقت کافی ندارید بهتره کشوری رو انتخاب کنید که ویزاش حتمی باشه.

البته منظورم در آن واحد بود. اگه کشور اول به هر دلیلی نشد وزارت بازم نامه خواهد داد ولی با طی مجدد مراحل اداری.

Junior Member

یه سوال دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. برای اقدام برای فرصت، یک مقاله مجله پذیرفته شده لازمه ، درسته؟ این قانون همیشه رعایت میشه؟
    پ

سلام دوستان لطف می کنید اگر به من کمک کنید ٰ من جهت فرصت دارم میرم آمریکا تاریخ فرم DS 2019 که از اون دانشگاه برای من فرستاده شده تقریبا 30 روز بیشتر یعنی حدود 7 ماه ٰ من نمی دونم اشتباه شده یا مشکلی نداره ولی نامه ساپرت مالی وزارت علوم 6 ماه است. این برای من توی سفارت مشکل ایجاد می کند

نقل قول نوشته اصلی توسط happlyd نمایش پست ها
    یه سوال دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. برای اقدام برای فرصت، یک مقاله مجله پذیرفته شده لازمه ، درسته؟ این قانون همیشه رعایت میشه؟
    پ
    نه البته فکر کنم بستگی به دانشگاه داره مثلا برای من دانشگاه گفت فقط یه نامه از استاد راهنمات بیار که مثلا مقاله در حال فرستادنی یعنی یه چیز سوری

سلام دوستان. یه خبر بد. من هفته پیش وزارت بودم. متاسفانه وزارت به کسانی که ویزا میارن نامه معرفی با بانک واسه ارز و همجنین نامه معرفی به ایران ایر نمیده. میگن قبلیا که تو صف بانکن باید تعدادشون کم بشه بعدا خبرتون میکنیم.برای دوستان شهرستانی گفتم که قبل از رفتن به تهران اول زنگ بزنن بپرسن.

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaR نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز ... من میخوام راجع به گرفتن فرصت مطالعاتی و برخی از فرآیندهاش تو ایران صحبت کنم چون احساس میکنم برای خیلی از دانشجویان دکترا ضروریه ... من دانشجوی دانشگاه علم و صنعت هستم و روالی که میگم برای دانشکده برقه .... اول باید یه Invitation Letter از استادی که میخوای بری پیشش بگیرید که اصلش اصلاً مهم نیست ... اسکنش رو هم قبول دارن...فقط باید اون نامه تو سربرگ اون دانشگاه نوشته بشه و قید بشه که زمینة کاری (زمینة کلی نه جزیی) شما توی اون دانشگاه چیه....بعدش یه فرم هست که باید قسمتی رو شما و قسمتیش هم استاد راهنماتون پرکنه و امضا کنه....بعد باید در جلسه دانشکده مطرح بشه که معمولاً موافقت میشه ولی تشکیل همین جلسه میتونه 2 روز یا مثل من 1 ماه طول بکشه....بعدش باید برید تحصیلات تکمیلی دانشگاه تا به شما معرفی نامه بده برای وزرات علوم....دقت کنین قبل از اینکه برید وزارت علوم باید بهمراه این معرفی نامه استاد راهنماتون هم یه نامه بصورت مستقل بنویسه برای مدیریت محترم امور بورس داخل که فرصت مطالعاتی شما ضروریه....اونهایی که سربازی نرفتن و اصطلاحاً مشمولند باید در کنار اون نامه یه نامة دیگه از امور دانشجویی برای خروج از کشور بمنظور فرصت مطالعاتی بگیرند....دقت کنین اگر فرصت مطالعاتی شما آمریکاست بدلیل نیاز به مصاحبه در سفارت آمریکا در یک کشور ثالث، ابتدا باید برای اون کشور اجازه خروج بگیرید و بعد از برگشت از مصاحبه، نامه فرصت مطالعاتی که وزارت علوم اونو مهر کرده رو ببرید نظام وظیفه تا مثل من کلی گرفتاری نکشید....چون من اول نامه فرصت مطالعاتی رو بردم.... یه مطلب دیگه هم هست در مورد فرصت مطالعاتی توی آمریکا و اونم اینه که باید به اون کسی که دنبال فرصت مطالعاتی اعلام کنید با اینکه قاعدتاً فرصت مطالعاتی شش ماهه هست ولی شما رو تو دسته Research Scholar یا Student Non-degree قرار بده....چون معمولاً اونا شما رو تو دسته Short-Term Scholar قرار میدن و در اینصورت شما حتی اگه ویزای 5 ساله هم داشته باشین بخاطر اینکه توی این گروه هستید بیشتر از 6 ماه نمیتونین تو آمریکا بمونین و باید برگردین...پس دقت کنید که شما رو تو کدوم گروه قرار میدن....موفق باشید.
    ببخشید می تونید سوال منو جواب بدید من هفته دیگه نوبت سفارت آنکارا دارم ویزا j1 اما شک دارم در مورد هزینه های واریزیٰ؛ لطف می کنید اگر تایید کنید من خیالم راحت بشه 1- 20 دلار برای مصاحبه
    2- 180 دلار آن لاین به عنوان sevice و 3- 160 دلاری که توی بانک اونجا ژرداخت می کنیم این درست؟ بویِِِزِِِِه سر 180 دلار خیلی شک دارم اصلا بچه های فرصت باید اونو پرداخت کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط forsat نمایش پست ها
    سلام،
    من هم همچین چیزی رو شنیده بودم. یعنی یکی از دوستام به خاطر نامه حمایت مالی از ایران یه موقعیت عالی تو آمریکا را از دست داد (یه دانشگاه خوب، استاد ایرانی که قول یه فاند کوچیک رو هم داده بود). حتی بعدش که گفت با فاند خودم می یام، قبول نکردند. به خاطر همین من از همون اول گفتم با هزینه خودم می یام و بر اساس هزینه مورد نیاز دانشگاه، صورت حساب بانکی خودم رو به عنوان مدرک به دانشگاه دادم که قبول شدم. بعد خودم برا وزارت علوم اقدام کردم و موقع گرفتن ویزا از دبی، چون ارز گرون شده بود، نگران بودم که نکنه بگه تو حسابت پول کافی نداری، نامه وزارت علوم رو هم نشون دادم که هیچ مشکلی پیش نیومد. الان ویزامو گرفتم و منتظرم بودجه وزارت علوم بیاد....
    سلام میشه لطف کنید بگید قبل از رفتن به سفارت آمریکا چه پول هایی باید واریز کنیم .من هفته دیگه نوبت سفارت دارم ولی هنوز مطمئن نیستم باید 180 دلار sevice هم برای فرصت پرداخت کنیم با ویزا j1 اگه کمکم کنید لطف می کنید. منظورم به غیر از 160 ذلاری که توی بانک پرداخت میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heesamm نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه خبر بد. من هفته پیش وزارت بودم. متاسفانه وزارت به کسانی که ویزا میارن نامه معرفی با بانک واسه ارز و همجنین نامه معرفی به ایران ایر نمیده. میگن قبلیا که تو صف بانکن باید تعدادشون کم بشه بعدا خبرتون میکنیم.برای دوستان شهرستانی گفتم که قبل از رفتن به تهران اول زنگ بزنن بپرسن.
    سلام
    دوست عزیز من اول هفته 1000 کیلومتر راه رفتم وزارتخانه، از پول خبری نبود، دوباره برگشتم. لطفا اگه شماره ای دارید که گوشی را بردارند و جواب درستی بدهند به من بدهید تا نخوام برای گرفتن یک جواب نه این همه راه را بیام و برگردم. شما اگه ساکن تهران هستید و اونجا میرید لطفا اگه خبری شد اینجا بگذارید تا ما هم بفهمیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط majid48 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من اول هفته 1000 کیلومتر راه رفتم وزارتخانه، از پول خبری نبود، دوباره برگشتم. لطفا اگه شماره ای دارید که گوشی را بردارند و جواب درستی بدهند به من بدهید تا نخوام برای گرفتن یک جواب نه این همه راه را بیام و برگردم. شما اگه ساکن تهران هستید و اونجا میرید لطفا اگه خبری شد اینجا بگذارید تا ما هم بفهمیم.
    متاسفانه من مشهدم. منم بارها این اتفاق برام افتاده. کارمندای اونجا میگن تا وقتی "ارباب رجوع" !!! حضوری داشته باشیم به تلفن ها جواب نمیدیم. همه شماره ها همینطوریه. کسی بر نمیداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)