صفحه 140 از 317 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150190240 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط zheydari نمایش پست ها
    سلام
    منم پذيرش گرفتم براي فرصت از كانادا
    حالا بايد براي work permit اقدام كنم
    مدارك ارشد و كارشناسيم رو ندارم
    تو مداركي كه ازم خواسته
    Proof that you meet the requirements of the job being offered
    Employment Reference letter
    Invitation Letter
    Offer of Employment
    Research Proposal
    هست
    من فقط يه دعوتنامه از استاد دارم و يه دعوت نامه از دانشگاه
    كسي ميدونه اين چرت و پرت ها چيه ازم خواسته؟
    سلام
    میتونم بپرسم دعوت نامتون حدودا چند وقت بعد از قبول کردن استاد طول کشید بیاد؟ متشکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام ببخشید من جهت فرصت مطالعاتی میخوام برم فنلاند و دانشگاه فنلاند قبول کرده که بدون هزینه بهم خوابگاه بده.....
    ایا سفارت از من نمره زبان میخواد؟
    من نمیخوام از بورس وزارت علوم استفاده کنم چون میخوام قبل از دفاع از پروپوزالم برم ایا نامه تمکن مالی می خواد؟
    لطفا تو این زمینه کمکم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

سلام. سفارت المان برای فرصت مطالعاتی مدرک زبان ایلتس یا تافل می خواد، ایا کسی در مورد بقیه کشورها اطلاعی داره؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت مطالعاتی در فنلاند

خوب یه سوال ؟ایا سفارت فنلاند واسه دوره ریسرچری نمره زبان میخواد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zheydari نمایش پست ها
    سلام
    منم پذيرش گرفتم براي فرصت از كانادا
    حالا بايد براي work permit اقدام كنم
    مدارك ارشد و كارشناسيم رو ندارم
    تو مداركي كه ازم خواسته
    1- Proof that you meet the requirements of the job being offered
    2- Employment Reference letter
    3- Invitation Letter
    4- Offer of Employment
    5- Research Proposal
    هست
    من فقط يه دعوتنامه از استاد دارم و يه دعوت نامه از دانشگاه
    كسي ميدونه اين چرت و پرت ها چيه ازم خواسته؟
    1و 2- خوب من از یکی که از کانادا برگشته بود شنیدم که کانادا ویزا دانشجویی نداره. ویزا کاری داره. شاید برای همینه که employment reference میخواد ازتون.
    شما میتونید یه نامه از بین الملل دانشگاهتون بگیرید که دانشجو دکترا هستید. ریز نمرات انگلیسی دکتراتون رو هم میتونین بگیرین البته unofficial از آموزش دانشگاه.
    ایمیل بزنین سفارت شرایطو بگین که دانشجو هستین و اصل مدرک هاتون را ندارین. قبول میکنن فکر میکنم.
    3- invitation letter هم که فرمودید، دارید.
    4- offer of Employment نمیدونم فرقش با invitation letter چیه؟ به نظر من یکی میان.
    5- پروپزالتون را به انگلیسی بنویسید. یعنی همان توضیحاتی که تو ایمیل به استاد فرستادین و اکی گرفتین را بنویسین.

موفق باشین.

Junior Member

سلام. من این مدارک را به سفارت دادم. از مدارک تحصیلی هم علاوه بر گواهی اشتغال به تحصیل، مدرک و کارنامه ارشد را به سفارت دادم.
    1-گواهی اشتغال به تحصیل دکتری، نامه حمایت مالی وزارت علوم، مقاله و ...
    2- گواهی اشتغال به تحصیل دکتری، نامه حمایت مالی وزارت علوم، مقاله، نامه از استاد راهنمای در ایران، گواهی تدریس
    4- همان invitation letter
    5- یک خلاصه از کاری که میخواین انجام بدین

موفق باشید

سلام
    من سعی میکنم یه جمع بندی کلی بکنم:
    برای وزارت علوم:
    استاد مربوطه که قراره برید باهاش کار کنید برای شما یه دعوتنامه تو سربرگ دانشگاه و با امضای خودش میفرسته و توش زمان شروع و پایان دوره اتون رو نوشته.
    دعوتنامه + چندتا فرم مشخصات که من از توسایت دانشکده مون برداشتم و پر کردم رو باید ببرید و امضای چند نفر تو دانشگده رو بگیرید. استاد راهنما و معاون پژوهشی و...
    اگه شما جزو سهمیه دانشکده تون باشید، حالا باید تعهد محضری که دو نفر کارمند رسمی شاغل دولت ضمانتتون میکنن تهیه کنین (برای غیر بورسیه ها 20 میلیون و بورسیه ها 40 میلیون ضمانت)، مدرک زبان هم میخواین که مدرک زبان دانشگاه تهران هم قبوله
    این مدارک رو من که دانشگاه تهرانی بودم به دانشکده تحویلی دادم و اونا خودشون به دانشگاه تحویل دادن. دانشگاه هم خودش برای وزارت ارسال کرده بود و بعد از سه هفته نامه حمایت مالی اومد که میتونستم ببرم سفارت
    کل این پروسه حدود 1.5 ماه طول کشید، البته کاملا بستگی داره امضا گرفتنتنون چقدر طول بکشه
    برای سفارت امریکا و دانشگاهی که من پذیرش داشتم مدرک زبان و ترجمه مدارک تحصیلی لازم نبود (البته من هیچ فاندی هم از اونجا نداشتم)
    SOP,CV, research plan, DS 2019 و نامه حمایت مالی مدارکی بود که برای سفارت لازم بود.
    بعد از گرفتن ویزا کپی گذرنامه و ویزا رو میبرید برای خانم اکبری، اگه ارزتون تامین اعتبار شده باشه (که برای من شده بود چون حدود 1.5 از زمانی که نامه حمایت مالیم اومد تا زمانی که ویزا گرفتم فاصله بود) مدارکم رو گرفت و فرداش کارهای گرفتن ارز رو انجام دادم که شامل جمع کردن امضاهای زیادی از بخش های مختلف سازمان امور دانشجویان میشه که بیشترشون مربوط به قسمت مالیه.
    نهایتا نامه وزارت رو میبرید برای بانک تجارت شعبه سعدی شمالی. اونا مستقل از اینکه امریکا میرید یا اروپا به شما یورو میدن. که من یه چیزی حدود 12.4 میلیون رو خودم دادم و بقیه رو هم از من نگرفتن چون جدیدا خود بانک از وزارت میگیره.
    یه رو نوشت هم وزارت میبره که به دانشگاهتون تحویل میدید.
    دقت کنید برای خروج از کشور نامه بانک و وزارت رو با خودتون ببرید که به خاطر خروج ارز بیش از 5000 دلار بهتون گیر ندن
    بعد از برگشت هم باید تسویه کنید با وزارت و یه سری مدارک ببرید که نشون بده شما دوره اتون رو تموم کردید. که من چون هنوز انجام ندادم جزییات رو نمیدونم
    موفق باشید

Junior Member

[QUOTE=setarehasemoon;1771524]سلام

مرسی دوست عزیز. واقعا جامع و عالی بود توضیحاتتون.
    امیدوارم که این دوره براتون تجربه بسیار خوبی باشه.
    من یه سوال داشتم اینکه من جایی شنیدم که اگه پاسپورتت یه مهر خاصی داشته باشه (نمیدونم دقیقا چیه)، اونوقت عوارض خروج از کشور پرداخت نمیکنی.
    شما در این مورد چیزی می دونین؟

[QUOTE=fp_elec;1771748]
    نقل قول نوشته اصلی توسط setarehasemoon نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال داشتم اینکه من جایی شنیدم که اگه پاسپورتت یه مهر خاصی داشته باشه (نمیدونم دقیقا چیه)، اونوقت عوارض خروج از کشور پرداخت نمیکنی.
    خواهش میکنم. امیدوارم هم بتونن به خوبی از این امکان استفاده کنن
    راستش منم شنیده بودم ولی قبل رفتن نتونستم اطلاعاتی راجع بهش پیدا کنم. ولی گویا آقایون که برای حل مساله سربازیشون باید یه سری کارا انجام بدن از دادن عوارض خروج هم معاف میشن. اما در مورد بقیه نمیدونم متاسفانه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم اقتصادي، دانشگاه اصفهان

[QUOTE=fp_elec;1771748]
    نقل قول نوشته اصلی توسط setarehasemoon نمایش پست ها
    سلام

75 هزار تومنه عوارض خروج. میتونی با فروش ارز مسافرتیت پولشو در بیاری :ی منم چیزی در این مورد نشنیدم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)