صفحه 144 از 317 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154194244 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام دوست عزیز
    در مورد ضامن من یک مشکلی دارم و آن هم این است که اصلا کارمند رسمی تو آشنایان و بستگان نداریم. آیا میشه ملکی را که سند شش دانگ دارد را بعنوان مدرک گرو گذاشت و آیا این ملک باید به نام من باشه؟

خیلی ممنون میشم که جوابم را بدید.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز. من دانشجوی ترم اول دکتری نفت هستم.زمینه کاری برای پروژه رو تا حدودی مشخص کردم و با توجه به اون به چند تا استاد مرتبط ایمیل زدم. یکی ازونا جواب داد یه گروه تحقیقاتی توی یک دانشگاه توی انگلستان به من معرفی کرد و گفت این گروه روی موضوع مورد نظر من کارمیکنه و دانشجوی دکتری میگیره به صورت فرصت مطالعاتی و حتی فاند هم به احتمال زیاد میده و ازمن خواست که رزومه امو واسش بفرستم. حالا یه سوال داشتم آیا من میتونم موضوعم رو با مشورت اون استاد خارجی مشخصص کنم و ایشون رو به عنوان استاد راهنمای خارجی خودم قرار بدم؟از دوستان همچین تجربه ای داشته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز. من دانشجوی ترم اول دکتری نفت هستم.زمینه کاری برای پروژه رو تا حدودی مشخص کردم و با توجه به اون به چند تا استاد مرتبط ایمیل زدم. یکی ازونا جواب داد یه گروه تحقیقاتی توی یک دانشگاه توی انگلستان به من معرفی کرد و گفت این گروه روی موضوع مورد نظر من کارمیکنه و دانشجوی دکتری میگیره به صورت فرصت مطالعاتی و حتی فاند هم به احتمال زیاد میده و ازمن خواست که رزومه امو واسش بفرستم. حالا یه سوال داشتم آیا من میتونم موضوعم رو با مشورت اون استاد خارجی مشخصص کنم و ایشون رو به عنوان استاد راهنمای خارجی خودم قرار بدم؟از دوستان همچین تجربه ای داشته؟
    من تجربه ی استاد راهنمای دوم خارجی ندارم. استاد راهنمای خودم که معاون آموزشی دانشگاه هم بود یک بار به من همچین پیشنهادی داد که دکتر فلانی رو که بهت پذیرش داده به عنوان استاد راهنمای خارجی بردار. پس احتمالا میشه. من پیگیری نکردم. اما فقط سوالم اینه که موقع دفاعتون لازم نیست استاد راهنمای دوم موقع دفاع حاضر باشه؟!
    ضمناً انگلیس چــــــنـــــــد تا مشکل داره. یکی این که برای فرصت مطالعاتی به کره ی ماه هم وزارت پول میده اما برای انگلیس نمیده. دوم این که از چند سال قبل هرگونه ارتباط علمی با دانشگاه های انگلیس (فقط انگلیس حتی نه آمریکا!) از طرف دولت ممنوع شد و هنوز هم فکر نمی کنم برطرف شده باشه. یعنی حتی دانشگاه ما که با بیرمنگام انگلیس تبادل دانشجو داشت ملزم شد جواب هیچ نامه ای از اون دانشگاه رو نده!!!! تصور کنید اگر هنگام دفاع، باد همچین مشکلاتی هم به شما برخورد بکنه چه اتفاقی براتون میافته؟ سوم این که خود انگلیس ممکنه خیلی در ویزا دادن به شما اون هم بخاطر رشته تون اذیت کنه.
    من خودم از یک استاد انگلیسی پذیرش گرفتم که فقط استادم بدونه از انگلیس هم پذیرش دارم. اما به استاد انگلیسی گفتم بخاطر مسایل مالی مجبورم نیام.

نقل قول نوشته اصلی توسط fairymemol نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ورودی 90 نگران نباشید من امروز از خانم اکبری پرسیدم گفتند تا بهمن ماه1393 باید تعهد بدند که از کشور خارج بشوند.ولی پرونده هاشون رو باید زودتر از این تاریخ پیگیری کنند و بفرستند.
    یعنی فکر می کنید من که ورودی بهمن 90 هستم و بخاطر پر شدن ظرفیت دانشکده نتونستم برم فرصت، ممکنه بتونم تا شهریور 94 خارج بشم و از ظرفیت سال 94 دانشکده استفاده کنم؟

Junior Member

ممنون از راهنماییت. در ارتباط با راهنمای دوم فقط خواستم بدونم اصلا ممکن هست که من با استادراهنمای اولم راجع بهش صحبت کنم یانه! والا من از چندتا از دوستام که 4-5 سال پیش برای ادامه تحصیل به آمریکا رفتن هم پرسیدم گفتن که 2ساله رشته نفت تحریمه و ویزا نمیدن!میخواستم ببینم این تحریم شامل یه ذوره 6ماهه visitor researcher هم میشه؟ اینکه وزارت فقط با ویزای تحصیلی پول میده؟چون من تو انگلیس فامیل درجه 1 دارم و میتونم با ویزای غیرتحصیلی برم؟میتونم فرضا بعد از رفتن ازون دانشگاه یا استاد مربوطه یه نامه به عنوان مدرک بیارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    یعنی فکر می کنید من که ورودی بهمن 90 هستم و بخاطر پر شدن ظرفیت دانشکده نتونستم برم فرصت، ممکنه بتونم تا شهریور 94 خارج بشم و از ظرفیت سال 94 دانشکده استفاده کنم؟
    سلام فک میکنم این تمدید شامل حال ورودی مهر 90 میشه که دیر بهشون اعلام شده و وقت نداشتن...ولی با ابن حال هیچ چیزی غیر ممکن نیست فک کنم با پیگیری مستقیم و نوشتن نامه درخواست بهتون زمان بدن

Junior Member

سلام فکر نکنم.مورد شما متفاوت هست. این برای کسانی صادق هست که پرونده هایشان تشکیل شده است.فکر نمی کنم شما را برای سال94 معرفی کنند.

Junior Member

من تجربه ی استاد راهنمای دوم خارجی ندارم. استاد راهنمای خودم که معاون آموزشی دانشگاه هم بود یک بار به من همچین پیشنهادی داد که دکتر فلانی رو که بهت پذیرش داده به عنوان استاد راهنمای خارجی بردار. پس احتمالا میشه. من پیگیری نکردم. اما فقط سوالم اینه که موقع دفاعتون لازم نیست استاد راهنمای دوم موقع دفاع حاضر باشه؟!
    ضمناً انگلیس چــــــنـــــــد تا مشکل داره. یکی این که برای فرصت مطالعاتی به کره ی ماه هم وزارت پول میده اما برای انگلیس نمیده. دوم این که از چند سال قبل هرگونه ارتباط علمی با دانشگاه های انگلیس (فقط انگلیس حتی نه آمریکا!) از طرف دولت ممنوع شد و هنوز هم فکر نمی کنم برطرف شده باشه. یعنی حتی دانشگاه ما که با بیرمنگام انگلیس تبادل دانشجو داشت ملزم شد جواب هیچ نامه ای از اون دانشگاه رو نده!!!! تصور کنید اگر هنگام دفاع، باد همچین مشکلاتی هم به شما برخورد بکنه چه اتفاقی براتون میافته؟ سوم این که خود انگلیس ممکنه خیلی در ویزا دادن به شما اون هم بخاطر رشته تون اذیت کنه.
    من خودم از یک استاد انگلیسی پذیرش گرفتم که فقط استادم بدونه از انگلیس هم پذیرش دارم. اما به استاد انگلیسی گفتم بخاطر مسایل مالی مجبورم نیام.
    سلام من خودم دارم الان همین کارو میکنم و دعوتنامه ام هم اومده....بهترین کار همینه چون فقط از این طریق میتونی فاند ازشون بگیری..اگه قصدتون اینه که واسه پست داک برید خارج به نظر من از فاند وزارت علوم استفاده نکن چون موقع تصفیه حساب و ازاد سازی مدرک باید پسش بدی فاند اون طرف کافیه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marmarjan نمایش پست ها
    سلام من خودم دارم الان همین کارو میکنم و دعوتنامه ام هم اومده....بهترین کار همینه چون فقط از این طریق میتونی فاند ازشون بگیری..اگه قصدتون اینه که واسه پست داک برید خارج به نظر من از فاند وزارت علوم استفاده نکن چون موقع تصفیه حساب و ازاد سازی مدرک باید پسش بدی فاند اون طرف کافیه
    marmarjan عزیز شما هم مقصدتون انگلیسه؟ استاد راهنمای دومتون ازون دانشگاه هست؟میشه لطف کنید من رو راهنمایی بفرمایید؟من سال اول هستم و اول راه اما نمیخوام هیچ فرصتی رو ازدست بدم و اگر موقعیت خوبی باشه حتما به post doc هم فک مکینم.

Junior Member

استاد راهنمای من انگلیس نیست...اصلا هر جا میخواد استاد راهنماتون باشه فرقی نداره...از نظر من اصلا دنبال فاند وزارت علوم نباشید به دلایلی که بالا گفتمم اگه قصدتون رفتنه واسه همیشه....اگه رشتتون نفته به دنبال کشورهایی باشید که سفارتشون راحت ویزا میده....چون پذیرش یه چیزی هست و ویزا گرفتن یک مشکل دیگه.............به نظرم هر کشوری که گفتتون بیا برو چون کتاسفانه به خاطر رشتتون کمی ممکنه واسه ویزا گرفتن اذیت شید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)