صفحه 152 از 317 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162202252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت مطالعاتی در فنلاند

سلام ببخشید من دانشجوی دکترای ایرانم که پذیرش 1 ساله واسه فرصت مطالعاتی از فنلاند دارم که دانشگاه فنلاند قبول کرده هزینه اقامت من روبده اما گفته خوردو خوراک با خودت...
    حالا با توجه به این موارد چند سوال داشتم:
    1- نمره زبان من ندارم فقط یک msrt دارم که نمرش 50 از 100 هست ...ایا این کافیه؟
    2-چقدر باید با توجه به شرایط بالا که شرح دادم پول به حساب سفارت بریزم ؟
    3- کی باید به سفارت مراجعه کنم منظورم این هست چند وقت قبل از تاریخ دعوتنامه ام؟
    ممنون میشم جوابم رو بدید

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط ShiLuc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام به یک استادی که تو زمینه کاری مشترکی با هم هستیم برای فرصت مطالعاتی ایمیل بزنم. فقط یه سوالی برام پیش لومده این دعوتنامه ای که استاد میفرسته الکترونیک هست یا به آدرس پستی میفرسته؟؟ یعنی وزارتخونه کدومش را میخواد؟؟؟
    خیلی ضروریه ممنون میشم اگه کسی جوابم را بده.
    مرسی
    دعوت نامه رو به صورت یک فایل pdf به ایمیل شما بفرستند، پرینت اون مورد قبول هم وزارت و هم سفارته و البته یادتون باشه که حتما سربرگ و مهر اون دانشگاه رو داشته باشه و تاریخ شروع و پایان دوره و همچنین موضوع کار در اون نوشته بشه

Junior Member

سلام دوستان. من برای فرصت مطالعاتی به استادی که بهم پذیرش داده از آمریکا گفتم که دعوت نامه رو نه ماهه بنوبسه. اون موقع پیش خودم و البته با کمی تحقیق و پرس و جو نتیجه گیری کردم که با کمتر خرج کردن با پول شش ماه وزارت علوم نه ماه سر می کنم. اون موقع خبر نداشتم که باید فرم DS 2019 رو پر کنم و برای سه ماه باقیماندش حساب بانکی چهار هزار دلار ببرم که الان ندارم. حالا باید برای این فرم بگم که DS 2019 رو همون شش ماهه پر کنن. حالا ایردای نداره که دعوت نامه نه ماهه باشه ولی فرم DS 2019 شش ماهه باشه؟
    ویرایش توسط Aurora : December 14th, 2014 در ساعت 12:08 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aalireza98 نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز

دو تا سوال داشتم از دوستان گرامی:

-1اگر در دعوتنامه برای فرصت مطالعاتی فاند ذکر شده باشد، این از نظر وزارت علوم مشکل دارد؟ یعنی اینکه ممکن است بگویند چون شما از کانادا داری فاند می گیری ما به شما کمک هزینه نمی دهیم؟ آیا دوستی تجربه ای در این مورد داره؟

-2 آیا بخاطر مسائل تاخیر در صدور ویزا و... می توان همزمان هم برای ویزا اقدام کرد و هم کار های اداری فرصت مطالعاتی را دنبال کرد؟ یعنی قبل از اینکه حتی نامه ی حمایت مالی را گرفت بصورت شخصی ویزا بگیریم و بعدا(بعد از گرفتن نامه ی حمایت مالی) جهت گرفتن کمک هزینه، ویزا رو به وزارت علوم ارائه دهیم؟

بسیار ممنون میشم اگه بتونم هر چه زودتر جواب دوستان را داشته باشم.
    سلام
    1- من تو دعوتنامه ام کمک هزینه استاد خارجی ذکر شده بود. اینا اصلا نمیخونن فقط یه چی میخان بزارن لای پرونده- دانشکده و استادت تایید کنن حله
    2- برای ویزا وقتی که دانشگاه خارجی کارای ویزات رو شروع کرد میتونی اقدام کنی. بودن نامه ساپورت وزارت علوم کمک کننده هستش و کارای اداری این قسمت زیاد طول نمیکشه. فکر کنم خودت هم بتونی bank statement نشون بدی

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyed mostafa نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

من برای اسپانیا می خوام اقدام کنم ولی دانشگام توی گروه ب وزارت علومه. می خواستم ببینم اگه گروه آموزشی دانشگام تائید کنه وزارتم تائید می کنه؟ چون قبلا توی یکی از این پست ها خوندم که خانم اکبری یه همچین چیزی گفته بود. آخه هر چی زنگ میزنم از خودش بپرسم بر نمی داره. ممنون میشم جواب منو بدین.
    مفهوم جمله ای که خودم ار خانم اکبری شنیدم:
    «ما گفتیم دانشگاه های ممتاز. اما نه این که الزاماً همه باید به دانشگاه های ممتاز بروند. بنابراین اگر ایشان دلایلشان را بنویسند که چرا این دانشگاه را انتخاب کرده اند و این دانشگاه چرا اعتبار دارد، و مورد تأیید دانشکده هم باشد، مشکلی نیست»

Junior Member

سلام ببخشین میخاستم بدونم من وروردی بهمن ۱۳۹۰ هستم باید حتما تا آخر بهمن امسال از ایران خارج بشم یا امکانش هست اوایل اسفندم بتونم برم که به مشکلی بر نخورم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    مفهوم جمله ای که خودم ار خانم اکبری شنیدم:
    «ما گفتیم دانشگاه های ممتاز. اما نه این که الزاماً همه باید به دانشگاه های ممتاز بروند. بنابراین اگر ایشان دلایلشان را بنویسند که چرا این دانشگاه را انتخاب کرده اند و این دانشگاه چرا اعتبار دارد، و مورد تأیید دانشکده هم باشد، مشکلی نیست»
    ممنون از پاسخ شما

می خواستم ببینم چطور باید توجیه کرد. یه نامه رسمی با سریرگ دانشگاه که استاد راهنما امضا کنه و مهر دانشکده یا گروه رو هم داشته باشه کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab123 نمایش پست ها
    سلام ببخشین میخاستم بدونم من وروردی بهمن ۱۳۹۰ هستم باید حتما تا آخر بهمن امسال از ایران خارج بشم یا امکانش هست اوایل اسفندم بتونم برم که به مشکلی بر نخورم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
    من هم ورودی بهمن 90 هستم. تا به حال هرچه شنیدم سخن از اسفند بود، نه بهمن.

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyed mostafa نمایش پست ها
    می خواستم ببینم چطور باید توجیه کرد. یه نامه رسمی با سریرگ دانشگاه که استاد راهنما امضا کنه و مهر دانشکده یا گروه رو هم داشته باشه کافیه؟
    دقیقاً نمی دونم. مدارکی که دانشگاه ما ازمون خواست، مدرک زبان، دعوتنامه استاد خارجی، قبولی امتحان جامع، گواهی پروپوزال، ... و نامه ی درخواست دانشجو مبنی بر توجیه لزوم فرصت مطالعاتی. سپس فرم ها رو استاد راهنما و گروه و دانشکده و دانشگاه امضا و مهر می کنند و به وزارت علوم می فرستند.
    بنابراین من فکر می کنم اگر شما یک درخواست قوی بنویسید خطاب به دانشکده یا استاد راهنمای خودتون، و اون ها هم فرمهای شما رو امضا کنند، به منزله ی این هست که توجیه شما رو تأیید می کنند و دیگر نیازی به نامه ی اضافه با سربرگ دانشگاه نباشه.
    مثلاً من باشم، تعداد مقالات اون دانشگاه در رشته ی مورد نظر خودم رو با دانشگاه های دیگه مقایسه می کنم، مقالات اون استاد خاص رو می شمرم، امکانات خاص آزمایشگاهی، و ... . هرکدوم که توجیه می کنه ضرورت اعزام شما به اونجا رو. حتی ممکنه یک دانشگاه رتبه ی ج متوسط، در رشته ای خاص یا مثلاً کلاً در رشته های مهندسی رنکینگ خیلی بالایی داشته باشه.
    اما اگر صرفاً به این خاطر با یک استاد در رتبه ی ب مکاتبه کرده اید که دانشگاه های رنک الف به شما پذیرش نداده اند، نوشتن همچنین توجیهی معنا نداره. خوب من می دونم که اینطور نیست، پس اون کسی که پول میده تا شما بروید به اون دانشگاه رو قانع کنید که پولش رو داره جای درستی خرج می کنه.

Junior Member

سلام
    در مورد سوال اولتون باید بگم که اگه فاند رو وزارت ببینه اون مقدار پول رو از مبلغی که قراره بهتون بدن کم میکنن. از استادتون بخواین یه نامه پذیرش بتون بده که حمایت مالی توش قید نشه.
    سوال دوم در مورد ویزا، اینکه شما برای متقاعد کردن افیسر مربوط به ویزا ( در سفارت کانادا) نیاز به نامه حمایت مالی دارین یا به توانایی مالی از طرف خودتون، حالا شما با نامه حمایت از دانشگاه کانادا میتونین اپلای کنین واسه ویزا. و نیازی به حمایت مالی وزارت علوم ندارین هرچند که هرچی حمایت مالیتون بالاتر باشه احتمال گیر دادن از طرف افیسر در مورد توانایی مالی بیشتر میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)