صفحه 153 از 317 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163203253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

دوستان کسی در مورد مدرک معادل ارشد یا کارشناسی که وزارت علوم میده که بخواهیم اونو ترجمه کنیم برای سفارت، اطلاعی داره؟
    در واقع سوالم اینه که از این مدرک میشه بعدا واسه پوزیشن دکتری هم استفاده کرد؟ که نخواهیم دوباره مدارکمون رو ازاد کنیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    من هم ورودی بهمن 90 هستم. تا به حال هرچه شنیدم سخن از اسفند بود، نه بهمن.
    سلام منم بهمن 90 هستم
    پذیرشم از دانشگاه UMEA اومده دادم به گروه فکر می کنید می رسم تا اخر اسفند خارج بشم از کشور؟
    زمان ویزا و چیزای دیگه باید چکار کنم که سریعتر انجام بشه؟ ممنونم

Junior Member

با سلام به همگی دوستان
    دو تا سوال مهم داشتم. ممنون میشم اگه کسی بتونه جواب بده:

1- این قانون دوسال home residency فقط برای آمریکاست یا کشور دیگه ای هم هست که اینو داشته باشه؟
    2- کارای فرصت از اولین مرحله (زدن ایمیل به استادا) تا اتمام کار (گرفتن ارز و خروج از کشور) ماکزیمم چقدر طول میکشه؟ مثلا برای آلمان زیر 9 ماه رو میشه مطمئن بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط javadagha نمایش پست ها
    سلام منم بهمن 90 هستم
    پذیرشم از دانشگاه UMEA اومده دادم به گروه فکر می کنید می رسم تا اخر اسفند خارج بشم از کشور؟
    زمان ویزا و چیزای دیگه باید چکار کنم که سریعتر انجام بشه؟ ممنونم
    کار نشد نداره. چند بار مراحل رو در ذهن خودتون و روی کاغذ مرور کنید بینید کدوم مراحل رو میشه به طور موازی پیش برد. مثلاً اگر قراره آخرش تعهد محضری بگذارید، از الآن به فکر باشید و حتی انجام بدهید. من خودم اگر می دونستم که تعهد محضری گذاشتن ممکنه این قدر دردسر داشته باشه قبل از نامه ی درخواست به اساتید می رفتم دنبالش اما کسانی هم بوده اند که چند ساعته تعهد محضری رو انجام داده اند.
    یا مثلاً اگر می تونید ویزا رو هر چه سریعتر بدون نامه ی حمایت مالی بگیرید. نمی دوتم سوئد اوضاع ویزاش چطوره. اگر نامه ی حمایت مالی می خواد ببینید دانشگاهتون تحت چه شرایطی می تونه به شما نامه ی حمایت مالی به طور صوری بده. شاید شما یک تعهد ساده که بنویسید که من اگر پولی دریافت نکنم شاکی نمی شم، دانشگاه به شما یک نامه ی حمایت مالی صوری بده و شما بتونید با اون برای ویزا اقدام کنید.
    همچنین در تمام طول مراحل دقت کنید به کارمندها و کارشناس هایی که کار شما دستشون گیره نه اعتراض کنید نه باهاشون برخورد تند بکنید. حتماً حتماً اونقدر احترام بگذارید که اونها از طرف خودشون علاقمند بشن کار شما رو خارج از روال معمول پیگیری کنند. هرگز شما اصرار نکنید که ضوابط رو زیر پا بگذارند. بلکه اگر محترمانه برخورد کنید خود اونها تلاش می کنند از انعطاف های قانون که در اختیارشون هست به نفع شما استفاده کنند.
    در کل طبق محاسبات پاسخ شما منفیه. شما نمی تونید تا آخر اسفند از کشور خارج بشید. اما بیشتر افراد که الآن رفته اند و حتی برگشته اند، کارشان را به همین منوال و هول هولی انجام داده اند. پس اگر آنها توانسته اند، شما هم ان شاء الله می توانید.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    کار نشد نداره. چند بار مراحل رو در ذهن خودتون و روی کاغذ مرور کنید بینید کدوم مراحل رو میشه به طور موازی پیش برد. مثلاً اگر قراره آخرش تعهد محضری بگذارید، از الآن به فکر باشید و حتی انجام بدهید. من خودم اگر می دونستم که تعهد محضری گذاشتن ممکنه این قدر دردسر داشته باشه قبل از نامه ی درخواست به اساتید می رفتم دنبالش اما کسانی هم بوده اند که چند ساعته تعهد محضری رو انجام داده اند.
    یا مثلاً اگر می تونید ویزا رو هر چه سریعتر بدون نامه ی حمایت مالی بگیرید. نمی دوتم سوئد اوضاع ویزاش چطوره. اگر نامه ی حمایت مالی می خواد ببینید دانشگاهتون تحت چه شرایطی می تونه به شما نامه ی حمایت مالی به طور صوری بده. شاید شما یک تعهد ساده که بنویسید که من اگر پولی دریافت نکنم شاکی نمی شم، دانشگاه به شما یک نامه ی حمایت مالی صوری بده و شما بتونید با اون برای ویزا اقدام کنید.
    همچنین در تمام طول مراحل دقت کنید به کارمندها و کارشناس هایی که کار شما دستشون گیره نه اعتراض کنید نه باهاشون برخورد تند بکنید. حتماً حتماً اونقدر احترام بگذارید که اونها از طرف خودشون علاقمند بشن کار شما رو خارج از روال معمول پیگیری کنند. هرگز شما اصرار نکنید که ضوابط رو زیر پا بگذارند. بلکه اگر محترمانه برخورد کنید خود اونها تلاش می کنند از انعطاف های قانون که در اختیارشون هست به نفع شما استفاده کنند.
    در کل طبق محاسبات پاسخ شما منفیه. شما نمی تونید تا آخر اسفند از کشور خارج بشید. اما بیشتر افراد که الآن رفته اند و حتی برگشته اند، کارشان را به همین منوال و هول هولی انجام داده اند. پس اگر آنها توانسته اند، شما هم ان شاء الله می توانید.
    موفق باشید.
    ممنون از راهنمایی تون
    من تعهد محضری رو اماده کردم مدرک زبان و تمامی فرمها رو هم آماده کردم برای سفارت هم می خوام در اولین فرصت وقت بگیرم که زودتر کارم انجام بشه بهر حال امید به انجامش دارم اگر هم بازه زمانی رو افزایش دادند که چه بهتر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab123 نمایش پست ها
    سلام ببخشین میخاستم بدونم من وروردی بهمن ۱۳۹۰ هستم باید حتما تا آخر بهمن امسال از ایران خارج بشم یا امکانش هست اوایل اسفندم بتونم برم که به مشکلی بر نخورم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
    با سلام منم ورودی بهمن هستم میخواستم بدونم شما جدیدا سوالی نپرسیدین از خانم اکبری برای مهلت به ورودی های بهمن 90؟

Junior Member

با سلام
    من چند تا سوال در مورد فرصت داشتم
    اول:
    من بعد از تماس با یه استاد تو ایتالیا برای فرصت 6 ماهه بلافاصله جواب داد و تعریف فراوانی که از CV ام کرد و گفت خوشحال میشه وارد گروهش بشم بعد بهم گفت چطور میتونه بهم کمک کنه منم ازش خواستم یه official letter برام بفرسته تا از ministry فاند بگیرم (دلیلشو گفتم)
    همین
    الان روز چهارم جوابی نداده
    به نظرتون ردم کرده
    چیکار کنم
    دوم:
    دانشگاه ما رسما واسه امسال از وزارت سهمیه فرصت مطالعاتی دانشجویی نداره
    به نظر شما من بیهوده کار میکنم یا میتونم از وزارت فاند بگیرم
    سوم:
    اگه نتونم فرصت رو برم چون ورودی 90 هستم و نه ویزا دارم و نه نامه پذیرش شانس اینکه بتونم واسه پست دکترا از یه دانشگاه خارجی فاند بگیرم چقده
    کلا با قضیه زمان بندی فرصت نابود شدم
    ممنون میشم کسی بهم کمک کنه
    سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت مطالعاتی در فنلاند

منظورتون از هرگونه فاند چیه؟مثلا قبول کردن که به من اکومودیشن فری بدن...ولی خرج خوردو خوراک با خودمه...............خوب این ریسرچری میشه یا دانشجویی؟چون من نمیخوام از فاد وزارت علوم استفاده کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط nanao نمایش پست ها
    با سلام
    من چند تا سوال در مورد فرصت داشتم
    اول:
    من بعد از تماس با یه استاد تو ایتالیا برای فرصت 6 ماهه بلافاصله جواب داد و تعریف فراوانی که از CV ام کرد و گفت خوشحال میشه وارد گروهش بشم بعد بهم گفت چطور میتونه بهم کمک کنه منم ازش خواستم یه official letter برام بفرسته تا از ministry فاند بگیرم (دلیلشو گفتم)
    همین
    الان روز چهارم جوابی نداده
    به نظرتون ردم کرده
    چیکار کنم
    دوم:
    دانشگاه ما رسما واسه امسال از وزارت سهمیه فرصت مطالعاتی دانشجویی نداره
    به نظر شما من بیهوده کار میکنم یا میتونم از وزارت فاند بگیرم
    سوم:
    اگه نتونم فرصت رو برم چون ورودی 90 هستم و نه ویزا دارم و نه نامه پذیرش شانس اینکه بتونم واسه پست دکترا از یه دانشگاه خارجی فاند بگیرم چقده
    کلا با قضیه زمان بندی فرصت نابود شدم
    ممنون میشم کسی بهم کمک کنه
    سپاس
    این بحث زمانبندی و ظرفیت من رو هم نابود کرده. خصوصاً برای ما که بهمن 90 هستیم خیلی نابودگر (terminator) بوده. چون به ورودی های مهر 90 مهلت دادند تا بهمن خارج بشن (ترم هفتم) اما به ما مهلت ندادند. در نتیجه ورودی مهرها در ترم هفتمشون توانستند ظرفیت دانشگاه رو از دست ما که ترم ششم بودیم بگیرند.
    علی ایّ حال
    یک مسئله ای هست به نام اضافه ظرفیت که من دارم روی دیوار این اضافه ظرفیت یادگاری می نویسم. نمی دونم چقدر کارسازه. خیلی هم دارم براش وقت میگذارم همه میگن بیخیال شو!
    اضافه ظرفیت از دو جا ممکنه ناشی بشه: نخست این که خیلی از بچه ها ممکنه نتوانند ویزا دریافت کنند. بنابراین ظرفیت زیاد میاد. دوم این که ممکنه دانشگاه از وزارت علوم تقاضای افزایش ظرفیت کرده باشه (جوابش ظاهراً تا هفت هشت روز دیگه میاد).
    در هر صورت اگر بخواهید در اضافه ظرفیت ها جای بگیرید، باید فرض کنید با تقاضای فرصت مطالعاتی شما موافقت شده و همه ی کارها رو انجام بدهید. حتی ویزا هم بگیرید. اما باید به دانشگاه یک دستنوشته ی تعهد بدهید که اگر پول نگرفتید اعتراضی نخواهید کرد. آنها حتی می توانند به شما یک نامه ی حمایت مالی هم به صورت صوری بدهند که شما راحت تر ویزا بگیرید (با این قید که شما تعهد داده اید از این نامه علیه شان استفاده و مطالبه ی پول نمی کنید).
    برنامه ای که من دارم این است: تمام کارهایی که باید را انجام می دهم. اگر در ظرفیت جا شدم و پول گرفتم، به استاد ایمیل می زنم میگم وزارت علوم به من اینقدر می دهد. چیکار کنم بیام یا نه. اگر پول نگرفتم هم ایمیل می زنم میگم وزارت نتونست به من پول بده چیکار کنم بیام یا نه. این توضیح رو هم اضافه کنم که استاد مورد نظر من خودش دو گزینه هم پیش روی من گذاشت: زمان سفر (امسال یا سال دیگه) و طول سفر (نه ماه یا دوسال) یعنی به طور ضمنی پیشنهاد پست داک هم داد. ضمن این که از همین الآن گفت دوره ی دوساله مورد حمایت صنعت و پول هم خواهد بود.
    یعنی می خوام بگم علیرغم این مطلب که پذیرش برای پست دکترا خیلی سخت بدست میاد، فکر می کنم استادی که برای فرصت مطالعاتی به شما پذیرش میده به احتمال زیاد برای پست داک هم پذیرش میده. پس شما تلاشتون رو برای سفر انجام بدهید. اگر شد، برای فرصت عازم می شوید، اگر نشد، خیلی دوستانه و صادقانه شرایط رو برای استاد ایتالیایی توضیح می دهید و با توافق او برای پست داک عازم می شوید.
    کلاً نگران نباشید. هرچه قسمت باشه همون رخ میده. مهم اینه که شما «وظیفه» تون رو انجام داده باشید. بقیه ش رو بسپرید به اون بالاها، که من باورم نمیشه برای کسی «بد» تقدیر کرده باشه...
    موفق باشید
    راستی در مورد این که از جواب ندادن چهار روزه استاد خارجی نگران شده اید، این تاپیک (لینک) که صد و سی چهل صفحه پست داره رو ببینید خنده تون می گیره!! شما اینجا یک امضا می خواهید از مدیر آموزش بگیرید یک ماه این طرف اون طرف می روید. حالا اون بنده خدا می خواد یک دانشجو بیاره باید با هزارجا صحبت کنه. گروه، دانشکده، همکاران، همکاران ایرانی، احیاناً دستگاه های امنیتی، احیاناً اداره ی ویزا و مهاجرت، و ... و حتی مطالعه ی مقالات و پروپوزال شما. ضمن این که خودش هم هزار تا کار داره. وقتی می بینید که دیر به نامه ی شما جواب میده، وقتی جواب داد، حتماً در نامه ی پاسخ، از وقتی که برای شما میگذاره تشکر کنید. مثلاً بنویسید I appreciate all your valuable time
    ویرایش توسط Risky : December 23rd, 2014 در ساعت 03:21 AM

Banned

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط esniran225 نمایش پست ها
    من مهر که پروپوزال دفاع کردم، شروع کردم به ایمیل زدن به استادهای خارجی و یه 20 تایی ایمیل زدم. که اکثرا کانادا و دانشگاه های برتر اروپا بود. که یه سری گفتن پوزیشن ندارن ولی نهایتا دوتا کانادا و یکی سوئد گرفتم. استاد سوئدیه یه 4000 یورو فاند هم بهم داد. ویزام هم خیلی راحت همین دو هفته پیش اومد. وزارت علوم هم که فعلا پول نمیده و فقط ارز دولتی میده و میگه برید و برگردید بعدا بهتون میدم. اگه سوالی داشتید در خدمتم.
    سلام، میشه بگید کدوم دانشگاهه، و مربوط به چه تاریخی هست؟
    عنوان نامه و متنتون چی بوده؟ بعدش خودتون درخواست فاند کردین یا خودش گفت؟ در راستای تز دکتری بود یا نه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)