صفحه 23 از 317 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

دوستان وزارت رفتیتد؟ نتیجه چی شد؟

Junior Member

سلام
    من رفتم ولی دوستان دیگه رو ندیدم.
    مسئول دفتر دکتر مسلمی گفت به ما ارتباطی نداره، از آنجاییکه مشکل مالی هست به دکتر مجلس آرا مراجعه کنید.
    با ایشونهم صحبت کردم، همون حرفهای قبلی که دوستان گفته بودن رو تکرار کرد و گفت فقط صبر کنید.

دوستان من سه شنبه رفتم پیش خانم صالحی ایشون گفتند که باید صبر کنید
    بچه ها پریشب در حد یک جمله از اخبار ساعت 10 کانال 3 شنیدم که گفتند تا هفته اینده تکلیف ارز دانشجویان بورسیه معلوم میشود. این حرف رو بعد از اینکه در مورد پرداخت ارز مبادلاتی دانشجویان غیر بورسیه زدند گفتند. صبح چهارشنبه هم از رادیو این خبر رو شنیدم.
    ببینید وقتی دارند ارز دانشجوهای غیر بورسیه را کامل میدهند حتما به فکر بورسیه ها هستند که قطعا از اهمیت بیشتری برای انها قائل هستند.
    به هر حال من که با شنیدن این خبر امیدوار شدم
    بچه ها دعا کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parandeh91 نمایش پست ها
    دوستان من سه شنبه رفتم پیش خانم صالحی ایشون گفتند که باید صبر کنید
    بچه ها پریشب در حد یک جمله از اخبار ساعت 10 کانال 3 شنیدم که گفتند تا هفته اینده تکلیف ارز دانشجویان بورسیه معلوم میشود. این حرف رو بعد از اینکه در مورد پرداخت ارز مبادلاتی دانشجویان غیر بورسیه زدند گفتند. صبح چهارشنبه هم از رادیو این خبر رو شنیدم.
    ببینید وقتی دارند ارز دانشجوهای غیر بورسیه را کامل میدهند حتما به فکر بورسیه ها هستند که قطعا از اهمیت بیشتری برای انها قائل هستند.
    به هر حال من که با شنیدن این خبر امیدوار شدم
    بچه ها دعا کنید
    با تشکر از همه دوستان برای پیگیریهایشان. مشکل اینجاست که ارز ما ارز مرجعه و فقط ازش یه اسم مونده. احتمالا تا وقتیکه ارز مرجعه به نرخ واقعی خودش نرسه خبری از دادن ارز به ما نخواهد بود. لطفا به تاریخ خبرهای زیر دقت کنید.
    http://www.hamshahrionline.ir/details/186581
    http://www.hamshahrionline.ir/details/191665
    لطفا اگر خبر جدیدی دارید اطلاع بدهید.
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    من خودم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم ولی دیگه دارم از گرفتن ارز ناامید می شم.
    من یک آذر (چهارشنبه) وزارت علوم بودم و با خانم اکبری و خانم داربر در مورد گرفتن ارز صحبت کردم. خانم اکبری گفتن که فقط چهار دانشگاه در کشور بودجه برای فرصت مطالعاتی دارن که یکی از اونا دانشگاه تبریزه، که من دانشجوی این دانشگاهم و بقیه دانشگاه ها بودجه ای ندارن. ایشون گفتن که به عنوان مثال دانشگاه تهران 120 تا سهمیه فرصت مطالعاتی داره ولی الان یک ریال هم بودجه برای این امر نداره و وزارت علوم هم چون بودجه این کار رو به دانشگاه ها داده، دیگه ساپورت مالی نمی کنه.
    خانم داربر هم گفتن که اگه دانشگاه شما جزو چهار دانشگاه دارای بودجه باشه، فقط می تونه معادل ریالی ارز اختصاص یافته رو اون هم با احتساب ارز مرجع به شما بده و اختصاص ارز فیزیکی (به صورت اسکناس) کلا منتفیه. خانم داربر گفتن که اگه ارز تو کشور تک نرخی بشه، مثلا دلار بشه 2600 تومن، اون موقع دانشگاه های دارای بودجه می تونن معادل ریالی ارز رو با این نرخ حساب کنند که به نفع دانشجو میشه.
    به همین دلیل، من برای ویزا اقدام نکردم و منتظرم ببینم که چه اتفاقی می افته. چون اگه معادل ریالی ارز مرجع رو بدن، حدود بیست میلیون تومن برای خرید ارز از بازار لازمه که از توان من خارجه.

Junior Member

سلام دوستان
    ممكنه اينجا جاش نباشه اما من يك سوال دارم ممنون ميشم اگه پاسخ بديد.
    من اين ماه واسه فرصت مطالعاتيم دارم ميرم مونترال. ميدونيد براي بيمه بايد چيكار كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط godangel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اين ماه واسه فرصت مطالعاتيم دارم ميرم مونترال. ميدونيد براي بيمه بايد چيكار كنم؟
    سلام. یه جور بیمه مسافرتی هست که تو ایران هم میشه اقدام کرد که من اونو زیاد نمیشناسم. اما موقعی که بیاید اینجا چون دانشجو محسوب نمیشید دانشگاه مسئولیتی نداره واسه همین خودتون باید برید دنبالش. شرکتهای زیادی کارشون بیمه هست که مثلا تو ونکوور یه مورد بود که ماهی 40 دلار میگیره یه سری مسائل رو کاور میکنه که البته من ریسک کردمو بیخیال بیمه شدم چون موقع برگشت وزارت فقط تا سقف 600 دلار میده اونم با ارز 1226 تومن. ولی باید مواظب بود چون هزینه درمان اینجا بسیار زیاده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط godangel نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام دوست عزیز
    شما تونستید ارز بگیرید یا معادل ریالی ارز رو گرفتین؟

Junior Member

من هيچ ارزي دريافت نكردم! توكل به خدا دارم ميرم كه انشاءالله اينا به موقع ارز بدن ، فعلا كه با هزينه خودم دارم ميرم!

سلام. شما ميدونين اين چهار تا دانشگاه كدومان؟ اطلاع ندارين وضعيت بودجه دانشگاه شريف چجوريه الان؟ اگه پرداخت هزينه به دانشگاه واگذار شده چرا ما بعد از گرفتن ويزا بايد بريم پيش خانم اصفهاني وزارت علوم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samady نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خودم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم ولی دیگه دارم از گرفتن ارز ناامید می شم.
    من یک آذر (چهارشنبه) وزارت علوم بودم و با خانم اکبری و خانم داربر در مورد گرفتن ارز صحبت کردم. خانم اکبری گفتن که فقط چهار دانشگاه در کشور بودجه برای فرصت مطالعاتی دارن که یکی از اونا دانشگاه تبریزه، که من دانشجوی این دانشگاهم و بقیه دانشگاه ها بودجه ای ندارن. ایشون گفتن که به عنوان مثال دانشگاه تهران 120 تا سهمیه فرصت مطالعاتی داره ولی الان یک ریال هم بودجه برای این امر نداره و وزارت علوم هم چون بودجه این کار رو به دانشگاه ها داده، دیگه ساپورت مالی نمی کنه.
    خانم داربر هم گفتن که اگه دانشگاه شما جزو چهار دانشگاه دارای بودجه باشه، فقط می تونه معادل ریالی ارز اختصاص یافته رو اون هم با احتساب ارز مرجع به شما بده و اختصاص ارز فیزیکی (به صورت اسکناس) کلا منتفیه. خانم داربر گفتن که اگه ارز تو کشور تک نرخی بشه، مثلا دلار بشه 2600 تومن، اون موقع دانشگاه های دارای بودجه می تونن معادل ریالی ارز رو با این نرخ حساب کنند که به نفع دانشجو میشه.
    به همین دلیل، من برای ویزا اقدام نکردم و منتظرم ببینم که چه اتفاقی می افته. چون اگه معادل ریالی ارز مرجع رو بدن، حدود بیست میلیون تومن برای خرید ارز از بازار لازمه که از توان من خارجه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)