صفحه 244 از 317 نخستنخست ... 144194234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254294 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr_rahimian نمایش پست ها
    سوال ضروری منم همینه.لطفا اگه کسی میدونه پاسخ بده.
    سلام
    شیوه نامه جدید فرصت مطالعاتی امروز بدست من رسید کو تاریخش شهریور 94 هست
    جهت اطلاع تمام دوستان بند 4 این شیوه نامه که مهمترین قسمت برای همه هست رو عینا براتون مینویسم

بند 4- به هنگام معرفی از طرف دانشگاه از شروع به تحصیل بیش از سه سال نگذشته باشد
    تبصره: حداکثر مدت زمان جهت ارائه روادید و خروج از کشور و دوره کوتاه مدت تحقیقاتی خارج از کشور از زمان شروع به تحصیل 48 ماه می باشد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meshginqalam نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از جوابتون. راستش هیچکس جواب درستی نمیده در مورد ارسال مدارک. تو دانشگاه من، امروز میگن یه نفر که 20 روز قبل تو مدارکشو فرستادیم وزارت(10 شهریور)، اونجا گیر دادن که باید تا آخر شهریور خارج میشدی از کشور! به همین خاطر از دوستان تاریخ خروج از کشور رو میپرسیدم که همه بعد شهریورن و کمک هزینه گرفتن از وزارت!!!! دانشگاهی که مدارک همسرم رو میفرستاد وزارت گفته فعلا میشه فرستاد، و تازه امروز فرستادن مدارکو!! یعنی روایات خیلی متفاوته از قضیه تمدید. کاش دوستانی که میرن سازمان حضوری بپرسن و خیال همه راحت بشه.

الان 12 روز از ارسال مدارک من میگذره ولی نامه وزارت نرسیده، باید پیگیری کنم؟
    سلام

اینکه روایات متعدده درسته و البته دانشجوها هم دروغ نمیگن. متاسفانه فرآیند همینقدر پراکنده و غیرقابل پیش بینی هست. تازه بعدش برای ویزا اوضاع شاید بدتر هم بشه.
    وزارت علوم به مدارک من تو کمتر از این 12 روز شما جواب داد. شاید الان سرشون شلوغه. کلا پیگیری کردن خوبه ولی بهتره کارشناس دانشگاهتون رو مجبور کنید پیگیر بشه

موفق باشید

Junior Member

من با هزینه شخصی میخام برم و امور بین الملل دانشگاهم میخاد نمونه نامه وزارت علوم رو که میده برای سفارت واسه گرفت ویزا (مبنی بر اینکه فرد تعهد داده و به ایران برمیگردد) را ببینه. دوستان ممنونم میشم اگه کسی این نامه را توی فروم بزاره تا بتونم دانلود کنم؟

Senior Member

سلام
    قابل توجه دانشجویان محترم متقاضی فرصت مطالعاتی
    من امروز سازمان امور دانشجویان رفتم. مدارک لازم جهت دریافت حکم و نامه بانک عبارتند از:
    1- اصل و تصویر ویزا (یک عدد فتوکپی)
    2- اصل و تصویر صفحه اول پاسپورت (یک عدد فتوکپی)
    3- اصل و تصویر بلیط اصلی پرواز و نه رزرو آن (دو عدد فتوکپی)
    4- شماره بانک تجارت برای پرداخت بخشی از هزینه بلیط و بیمه

حدودا یک ساعته کارتون حل میشه اگر ساعت هشت باشین اونجا

موفق باشید

Senior Member

سلام

نکات قابل توجه برای دریافت ساپورت مالی ارزی از بانک:
    1) مبلغ شما حتما به دلار تبدیل میشه و توسط بانک بهتون پرداخت میشه.
    2) بانکی که سازمان امور دانشجویان معرفی میکنه بانک تجارت شعبه سعدی واقع در دروازه دولت روبیروی بیمارستان امیرعلم هست و پیاده از سازمان امور دانشجویان حدودا ده دقیقه راهه.
    3) حتما برای پرداخت کمک هزینه باید شماره حساب تجارت داشته باشین تا نیمه مابقی ساپورت رو از اون حساب بگیرن (برای غیربورسها مثل خودم)
    4) بانک محترم ارز رو با نرخ دولتی میده مثلا امروز دلار رو 2999 تومن پام حساب کرد که خوب از بازار آزاد کمتره ولی خوشحال نشید چون حدودا 750 هزار تومن ازم کارمزد گرفت که تقریبا برای مبلغ کل 8000 دلار و نصفش یعنی 4000 دلار خیلی زیاده و با نرخ بازار قابل رقابت شده. متاسفانه بانکها از ما دانشجوهای بدبخت هم نمیگذرند.
    5) اگر تو حساب تجارتتون پول ندارید میتونید از پایانه pos بانک از هر کارت عضو شتابی تا مبلغ 15 میلیون به حساب تجارتتون بریزید و بعد از حساب تجارت حواله کنید به بانک.
    6) کل این مراحل 1 ساعت طول میکشه و حتما باید تا قبل ساعت یک و نیم بعدظهر تموم شده باشه و الا میفرستنون فرداش بیاید.
    7) تمامی این مراحل بشرط داشتن ارزه والا باید برید و باز روزهای بعدیش مراجعه کنید
    8) کارمنداش آدمهای مثبتی هستند پس حرص نخورید چون خود فرآیندش طولانی هست.

سعی کردم خیلی دقیق و مو به مو بنویسم تا کاملا واضح بشه. اگرم سوالی دارید بپرسید تا بگم

موفق باشید

Junior Member

سلام
    میشه دوستانیکه موفق شدن مراحل رو از صفر تا صد تو این تاپیک بزارن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sain نمایش پست ها
    سلام
    میشه دوستانیکه موفق شدن مراحل رو از صفر تا صد تو این تاپیک بزارن
    سلام

بشکل کاملی تو همین تاپیک در صفحات قبل توضیح داده شده. باید صفحات اخیر رو مطالعه کنید
    ولی بطور کلی:
    بررسی وجود سهمیه در دانشگاه-درخواست به استاد راهنما-درخواست به گروه-تصویب درخواست در دانشکده-تصویب درخواست در دانشگاه- ارسال مدارک توسط کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم-تایید درخواست در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و تصویب ساپورت مالی-درخواست ویزا در سفارت مربوطه-پس از دریافت ویزا، درخواست نامه حکم فرصت تحقیقاتی و نامه دریافت ارز در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم-مراجع به بانک برای دریافت ارز-خروج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    سلام

نکات قابل توجه برای دریافت ساپورت مالی ارزی از بانک:
    1) مبلغ شما حتما به دلار تبدیل میشه و توسط بانک بهتون پرداخت میشه.
    2) بانکی که سازمان امور دانشجویان معرفی میکنه بانک تجارت شعبه سعدی واقع در دروازه دولت روبیروی بیمارستان امیرعلم هست و پیاده از سازمان امور دانشجویان حدودا ده دقیقه راهه.
    3) حتما برای پرداخت کمک هزینه باید شماره حساب تجارت داشته باشین تا نیمه مابقی ساپورت رو از اون حساب بگیرن (برای غیربورسها مثل خودم)
    4) بانک محترم ارز رو با نرخ دولتی میده مثلا امروز دلار رو 2999 تومن پام حساب کرد که خوب از بازار آزاد کمتره ولی خوشحال نشید چون حدودا 750 هزار تومن ازم کارمزد گرفت که تقریبا برای مبلغ کل 8000 دلار و نصفش یعنی 4000 دلار خیلی زیاده و با نرخ بازار قابل رقابت شده. متاسفانه بانکها از ما دانشجوهای بدبخت هم نمیگذرند.
    5) اگر تو حساب تجارتتون پول ندارید میتونید از پایانه pos بانک از هر کارت عضو شتابی تا مبلغ 15 میلیون به حساب تجارتتون بریزید و بعد از حساب تجارت حواله کنید به بانک.
    6) کل این مراحل 1 ساعت طول میکشه و حتما باید تا قبل ساعت یک و نیم بعدظهر تموم شده باشه و الا میفرستنون فرداش بیاید.
    7) تمامی این مراحل بشرط داشتن ارزه والا باید برید و باز روزهای بعدیش مراجعه کنید
    8) کارمنداش آدمهای مثبتی هستند پس حرص نخورید چون خود فرآیندش طولانی هست.

سعی کردم خیلی دقیق و مو به مو بنویسم تا کاملا واضح بشه. اگرم سوالی دارید بپرسید تا بگم

موفق باشید
    سلام
    خوشحالم کارتون انجام شد
    پول بلیط را کی و چطور پرداخت میکنند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط meshginqalam نمایش پست ها
    سلام
    هر روز با یه مساله جدید روبرو میشیم! شما که فرمودین ارز رو گرفتین، میشه بفرمایید کی پروندتون به وزارت ارسال شده؟ کی نامه وزارت رسیده دانشگاهتون؟ و تاریخ خروج از کشورتون کی هست؟
    الان 12 روز از ارسال مدارک من میگذره ولی نامه وزارت نرسیده، باید پیگیری کنم؟
    سلام
    پرونده من تقریبا خرداد ماه فرستاده شد. البته بعدا گفتند مدرک زبان هم لازمه به همین خاطر نتونستم پروندمو پیگیری کنم تا این اواخر که نتیجه آزمون MSRT اومد و رفتم گذاشتم روی پرونده.
    نامه وزارت را مرداد ماه بهم دادند البته یه تعهد هم گرفتند که تا قبل از خروج از کشور مدرک زبان ببرم. البته من از این نامه استفاده نکردم و BS بردم برای سفارت
    برای 19 اکتبر بلیط دارم
    کارهای سازمان امور دانشجویان خیلی منظم و خوب پیش رفت، اگر میبینید اشکالی هست به احتمال زیاد از دانشگاه خودتونه. بنظر من اگر ویزاتون اومده بردید تهران پیگیری کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    سلام

بشکل کاملی تو همین تاپیک در صفحات قبل توضیح داده شده. باید صفحات اخیر رو مطالعه کنید
    ولی بطور کلی:
    بررسی وجود سهمیه در دانشگاه-درخواست به استاد راهنما-درخواست به گروه-تصویب درخواست در دانشکده-تصویب درخواست در دانشگاه- ارسال مدارک توسط کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم-تایید درخواست در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و تصویب ساپورت مالی-درخواست ویزا در سفارت مربوطه-پس از دریافت ویزا، درخواست نامه حکم فرصت تحقیقاتی و نامه دریافت ارز در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم-مراجع به بانک برای دریافت ارز-خروج از کشور
    ممنون از دوستان
    یه سوال دیگه
    مدرک زبان دانشگاه تهران مورد قبوله یا باید تافل یا ایلتس باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)