صفحه 25 از 278 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

دوستان من سه شنبه رفتم پیش خانم صالحی ایشون گفتند که باید صبر کنید
    بچه ها پریشب در حد یک جمله از اخبار ساعت 10 کانال 3 شنیدم که گفتند تا هفته اینده تکلیف ارز دانشجویان بورسیه معلوم میشود. این حرف رو بعد از اینکه در مورد پرداخت ارز مبادلاتی دانشجویان غیر بورسیه زدند گفتند. صبح چهارشنبه هم از رادیو این خبر رو شنیدم.
    ببینید وقتی دارند ارز دانشجوهای غیر بورسیه را کامل میدهند حتما به فکر بورسیه ها هستند که قطعا از اهمیت بیشتری برای انها قائل هستند.
    به هر حال من که با شنیدن این خبر امیدوار شدم
    بچه ها دعا کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parandeh91 نمایش پست ها
    دوستان من سه شنبه رفتم پیش خانم صالحی ایشون گفتند که باید صبر کنید
    بچه ها پریشب در حد یک جمله از اخبار ساعت 10 کانال 3 شنیدم که گفتند تا هفته اینده تکلیف ارز دانشجویان بورسیه معلوم میشود. این حرف رو بعد از اینکه در مورد پرداخت ارز مبادلاتی دانشجویان غیر بورسیه زدند گفتند. صبح چهارشنبه هم از رادیو این خبر رو شنیدم.
    ببینید وقتی دارند ارز دانشجوهای غیر بورسیه را کامل میدهند حتما به فکر بورسیه ها هستند که قطعا از اهمیت بیشتری برای انها قائل هستند.
    به هر حال من که با شنیدن این خبر امیدوار شدم
    بچه ها دعا کنید
    با تشکر از همه دوستان برای پیگیریهایشان. مشکل اینجاست که ارز ما ارز مرجعه و فقط ازش یه اسم مونده. احتمالا تا وقتیکه ارز مرجعه به نرخ واقعی خودش نرسه خبری از دادن ارز به ما نخواهد بود. لطفا به تاریخ خبرهای زیر دقت کنید.
    http://www.hamshahrionline.ir/details/186581
    http://www.hamshahrionline.ir/details/191665
    لطفا اگر خبر جدیدی دارید اطلاع بدهید.
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    من خودم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم ولی دیگه دارم از گرفتن ارز ناامید می شم.
    من یک آذر (چهارشنبه) وزارت علوم بودم و با خانم اکبری و خانم داربر در مورد گرفتن ارز صحبت کردم. خانم اکبری گفتن که فقط چهار دانشگاه در کشور بودجه برای فرصت مطالعاتی دارن که یکی از اونا دانشگاه تبریزه، که من دانشجوی این دانشگاهم و بقیه دانشگاه ها بودجه ای ندارن. ایشون گفتن که به عنوان مثال دانشگاه تهران 120 تا سهمیه فرصت مطالعاتی داره ولی الان یک ریال هم بودجه برای این امر نداره و وزارت علوم هم چون بودجه این کار رو به دانشگاه ها داده، دیگه ساپورت مالی نمی کنه.
    خانم داربر هم گفتن که اگه دانشگاه شما جزو چهار دانشگاه دارای بودجه باشه، فقط می تونه معادل ریالی ارز اختصاص یافته رو اون هم با احتساب ارز مرجع به شما بده و اختصاص ارز فیزیکی (به صورت اسکناس) کلا منتفیه. خانم داربر گفتن که اگه ارز تو کشور تک نرخی بشه، مثلا دلار بشه 2600 تومن، اون موقع دانشگاه های دارای بودجه می تونن معادل ریالی ارز رو با این نرخ حساب کنند که به نفع دانشجو میشه.
    به همین دلیل، من برای ویزا اقدام نکردم و منتظرم ببینم که چه اتفاقی می افته. چون اگه معادل ریالی ارز مرجع رو بدن، حدود بیست میلیون تومن برای خرید ارز از بازار لازمه که از توان من خارجه.

Junior Member

دوستان سلام
    من قراره از فرصت مطالعاتی وزارت بهداشت استفاده کنم. می خواستم بدونم آیا برای وزارت بهداشت هم وضعیت ارز به همین ترتیبه؟ کسی رو می شناسید که اخیرا از وزارت بهداشت ارز گرفته باشه؟
    ممنون میشم اگر بتونید اطلاعاتی بدید.

Junior Member

سلام
    دوستان به نظرتون وزارت نامه ریالی هم میده؟ مثلا به جای اینکه قید کنه اینقدر دلار و هزینه بلیط و .... به فلانی پرداخت شود مستقیم معادل ریالی ( البته مبادله ای نه مرجع) رو بنویسه تا از دانشگاه بگیرم. چون دانشگاه همون معادل مرجعو میده گفت اگه بتونی نامه ریالی بیاری ما همون ریالی که قید شده بهتون میدیم.

Junior Member

سلام
    خبرگزاری مهر امروز گزارش داده که بانک مرکزی در روزهای اخیر در دو نوبت و در مجموع معادل 8 میلیون دلار برای تامین تقاضای ارز دانشجویان بورسیه به بانک تجارت پرداخت کرده است. اگه کسی در روزهای آینده به وزارت علوم رفت، لطف کنه در مورد پرداخت ارز به فرصت های مطالعاتی پرس و جویی بکنه و به بقیه دوستان هم اطلاع بده.
    ممنون

متن خبر:
    در روزهای اخیر در دو نوبت ؛
    8 میلیون دلار به دانشجویان بورسیه پرداخت شد
    بانک مرکزی در روزهای اخیر در دو نوبت و در مجموع معادل 8 میلیون دلار برای تامین تقاضای ارز دانشجویان بورسیه به بانک تجارت پرداخت کرده است.
    به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی گزارش داد: با توجه به حجم بالای تقاضای ارز از سوی دانشجویان غیر بورسیه (مقطع فوق لیسانس و بالاتر) از روز چهارشنبه بانک سامان به عنوان بانک عامل دوم جهت ارائه خدمات به دانشجویان غیر بورسیه کار خود را آغاز کرد.

بانک تجارت ارز دانشجویان بورسیه وغیربورسیه و بانک سامان منحصراً ارز دانشجویان غیربورسیه را پرداخت خواهد کرد. کماکان تامین ارز دانشجویان بورسیه به نرخ مرجع و ارز دانشجویان غیربورسیه به نرخ مبادله ای خواهد بود.

مرکز مبادلات ارزی در هشتم آذر ماه ، تعداد 213 فقره سفارش را به ثبت رساند که با محاسبه عملکرد روزهای پیشین، تعداد ثبت سفارش های پذیرفته شده در این مرکز به رقم 8917 فقره رسیده است.

لینک خبر:
    http://www.mehrnews.com/fa/newsdetai...NewsID=1754604

Junior Member

سلام
    من امروز رفتم پيش خانم صالحي باز . هيچ خبري نيست . دعا كنيد لطفا من دو هفته ديگه پروزامه
    ايشون گفتند حتي همون 8 ميليون دلار بورس ها رو هم معادل رياليشو نداريم كه بديم ارز رو بگيريم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط godangel نمایش پست ها
    سلام
    من امروز رفتم پيش خانم صالحي باز . هيچ خبري نيست . دعا كنيد لطفا من دو هفته ديگه پروزامه
    ايشون گفتند حتي همون 8 ميليون دلار بورس ها رو هم معادل رياليشو نداريم كه بديم ارز رو بگيريم!
    سلام
    به من هم امروز همینو گفت. البته اینو هم اضافه کرد که "بانک مرکزی گفته اصلا فرصت مطالعاتی چی هست!؟ و ما تازه باید توجیهشون کنیم"
    من هم اواخر دسامبر پرواز دارم.

Junior Member

سلام
    2تا سوال داشتم:
    1. کسی از دوستان اخیراً ویزای آلمان گرفته یا از وضعیت ویزا دادنش خبر داره؟ برای فرصت مطالعاتی هم با وجود نامه وزارت امور خارجه، باید وقت مصاحبه گرفت؟ (تا پارسال که برای ویزای فرصت مطالعاتی نمیخواست وقت مصاحبه رزرو کنی، ولی امسال تو سایتش دیدم تا آخر ژانویه همه وقت مصاحبه هاشون پره! چندوقت دیگه برا فوریه رو وقت میدن. من که تازه نامه معرفی به نظام وظیفه رو برا گرفتن پاسپورت دارم دریافت میکنم، اگه قرار باشه نوبت از سفارت بگیرم که خیلی طول میکشه...)
    2. ویزا رو تاکی بگیریم، اداره بورس هنوز ساپورت مالیمون میکنه؟ (البته اگه بودجه ای باشه!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavousi نمایش پست ها
    سلام
    2تا سوال داشتم:
    1. کسی از دوستان اخیراً ویزای آلمان گرفته یا از وضعیت ویزا دادنش خبر داره؟ برای فرصت مطالعاتی هم با وجود نامه وزارت امور خارجه، باید وقت مصاحبه گرفت؟ (تا پارسال که برای ویزای فرصت مطالعاتی نمیخواست وقت مصاحبه رزرو کنی، ولی امسال تو سایتش دیدم تا آخر ژانویه همه وقت مصاحبه هاشون پره! چندوقت دیگه برا فوریه رو وقت میدن. من که تازه نامه معرفی به نظام وظیفه رو برا گرفتن پاسپورت دارم دریافت میکنم، اگه قرار باشه نوبت از سفارت بگیرم که خیلی طول میکشه...)
    2. ویزا رو تاکی بگیریم، اداره بورس هنوز ساپورت مالیمون میکنه؟ (البته اگه بودجه ای باشه!)
    سلام
    1در پاسخ به سوال اولتون باید بگم که سفارت نامه وزارت خارجه رو نگاهم نمیکنه چون به فارسی نوشتن! فقط مدارکتون را کامل ببرید همین! اگر عجله داری با آقای مالکی به شماره 02139991160 در سفارت آلمان تماس بگیر و وقت اضطراری بگیر!
    2تا قبل اینکه ترم 7 تموم شه چون بعدش ساپورت ملی نمیکنن! اگر تهرانید یه سر برید پیش خانم اکبری وزارت علوم قسمت بورس خارج و بپرسید الان با این وضعیت ارز ساپورت میکنن یا نه...
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)