صفحه 26 از 317 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

تهران - معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان اعلام کرد با وجود تصویب اعتبار 11 میلیون دلاری برای اعزام متقاضیان برای فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت به خارج کشور، هنوز این اعتبارات دراختیار وزارت علوم قرار نگرفته است.
    [اعتبارات مصوب فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری هنوز پرداخت نشده است]

ˈحسن مسلمی نایینیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: در سال 1391 پیش بینی اعزام هزار و 826 نفر متقاضی برای فرصت تحقیقاتی به خارج کشور صورت گرفته و مبلغی در حدود 11 میلیون دلار برای این امر تخمین زده شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر علوم، رییس سازمان امور دانشجویان، نماینده بانک مرکزی و نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، هزینه مورد نیاز برای اعزام متقاضیان به فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت خارج کشور مورد تصویب قرارگرفته ولی تاکنون این مبلغ به وزارت پرداخت نشده است.

مسلمی تصریح کرد که به دلیل اختصاص نیافتن اعتبارات موردنیاز، تعدادی زیادی از دانشجویان که تمام مقدمات لازم سفر را انجام داده و حتی ویزای کشور محل انجام فرصت تحقیقاتی را اخذ کرده اند که زمان ضرب الاجل داشته و حتی خوابگاه و یا محل اسکان دیگری نیز رزرو کرده و پیش پرداخت نیز انجام داده، امکان سفر برایشان میسر نشده است.

به گفته وی، این امر علاوه بر فشارهای روحی و روانی به دانشجویان، باعث مشکلاتی در انجام رساله آنها شده و موجب طولانی شدن تحصیل آنها می شود.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج از مسوولان بانک مرکزی درخواست کرد اختصاص اعتبارات فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری را در اولویت قرار دهند و سریعتر نسبت به دراختیارگذاشتن این مبلغ به وزارت اقدام کنند.

مسلمی آمار افرادی که در از فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت (شش ماهه) در سالهای 1388 و 1389 استفاده کرده اند را به ترتیب 379 و 603 نفر ذکر کرد و گفت: در سال 1390 نیز تعداد هزار و 284 نفر از دانشجویان دکتری دانشگاه های داخل کشور موفق به انجام فرصت تحقیقاتی در مراکز علمی و پژوهشی خارج از کشور شدند.

وی فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت (شش ماهه) در خارج از کشور را برای دانشجویان دکترای دانشگاه های داخل کشور امری حیاتی توصیف کرد و گفت: فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت برای این دانشجویان به منظور تعاملات علمی و فرهنگی با خارج از کشور، توسعه تحصیلات تکمیلی و ارتقای سطح علمی دانشجویان دوره های دکتری داخل کشور و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشورو کاهش آسیب هایی که ممکن است دردوره های بلند مدت به دانشجویان وارد شود در نظر گرفته شده است.

مسلمی تاکید کرد: تکمیل کار رساله بسیاری از دانشجویان دکتری بویژه دانشجویانی که کارهای آزمایشگاهی و تجربی دارند وابستگی شدید به اعزام به مراکز تحقیقاتی مجهز درخارج از کشور و انجام کارهای عملی آنها دارد و با توجه به پتانسیل و توانایی علمی بالای دانشجویان دکترای داخل کشور، استادان و محققان خارجی از این دانشجویان استقبال خوبی نشان داده و بعضا هزینه زندگی و تحقیق دانشجویان را تا یکسال تقبل می کنند.

وی یادآور شد: نتایج مفید فرصت های تحقیقاتی در قالب شرکت در مجامع علمی خارجی، انتشار مقالات علمی و پژوهشی و کتب، ثبت اختراعات وساخت دستگاه ها و آشنایی دانشجویان با استادان، محققان و مراکز علمی خارج از کشور به ظهور رسیده است.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج همچنین تصریح کرد: در سال جاری دانشجویان دوره های دکتری، می توانند از فرصت تحقیقاتی در دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی داخل کشور واجد امکانات نیز استفاده کنند که هزینه آن توسط وزارت تامین خواهد شد.

خدا پدرش رو بیامرزه اگه اینجوری دفاع کنه نتیجه میده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar27 نمایش پست ها
    تهران - معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان اعلام کرد با وجود تصویب اعتبار 11 میلیون دلاری برای اعزام متقاضیان برای فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت به خارج کشور، هنوز این اعتبارات دراختیار وزارت علوم قرار نگرفته است.
    [اعتبارات مصوب فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری هنوز پرداخت نشده است]

ˈحسن مسلمی نایینیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: در سال 1391 پیش بینی اعزام هزار و 826 نفر متقاضی برای فرصت تحقیقاتی به خارج کشور صورت گرفته و مبلغی در حدود 11 میلیون دلار برای این امر تخمین زده شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر علوم، رییس سازمان امور دانشجویان، نماینده بانک مرکزی و نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، هزینه مورد نیاز برای اعزام متقاضیان به فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت خارج کشور مورد تصویب قرارگرفته ولی تاکنون این مبلغ به وزارت پرداخت نشده است.

مسلمی تصریح کرد که به دلیل اختصاص نیافتن اعتبارات موردنیاز، تعدادی زیادی از دانشجویان که تمام مقدمات لازم سفر را انجام داده و حتی ویزای کشور محل انجام فرصت تحقیقاتی را اخذ کرده اند که زمان ضرب الاجل داشته و حتی خوابگاه و یا محل اسکان دیگری نیز رزرو کرده و پیش پرداخت نیز انجام داده، امکان سفر برایشان میسر نشده است.

به گفته وی، این امر علاوه بر فشارهای روحی و روانی به دانشجویان، باعث مشکلاتی در انجام رساله آنها شده و موجب طولانی شدن تحصیل آنها می شود.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج از مسوولان بانک مرکزی درخواست کرد اختصاص اعتبارات فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری را در اولویت قرار دهند و سریعتر نسبت به دراختیارگذاشتن این مبلغ به وزارت اقدام کنند.

مسلمی آمار افرادی که در از فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت (شش ماهه) در سالهای 1388 و 1389 استفاده کرده اند را به ترتیب 379 و 603 نفر ذکر کرد و گفت: در سال 1390 نیز تعداد هزار و 284 نفر از دانشجویان دکتری دانشگاه های داخل کشور موفق به انجام فرصت تحقیقاتی در مراکز علمی و پژوهشی خارج از کشور شدند.

وی فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت (شش ماهه) در خارج از کشور را برای دانشجویان دکترای دانشگاه های داخل کشور امری حیاتی توصیف کرد و گفت: فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت برای این دانشجویان به منظور تعاملات علمی و فرهنگی با خارج از کشور، توسعه تحصیلات تکمیلی و ارتقای سطح علمی دانشجویان دوره های دکتری داخل کشور و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشورو کاهش آسیب هایی که ممکن است دردوره های بلند مدت به دانشجویان وارد شود در نظر گرفته شده است.

مسلمی تاکید کرد: تکمیل کار رساله بسیاری از دانشجویان دکتری بویژه دانشجویانی که کارهای آزمایشگاهی و تجربی دارند وابستگی شدید به اعزام به مراکز تحقیقاتی مجهز درخارج از کشور و انجام کارهای عملی آنها دارد و با توجه به پتانسیل و توانایی علمی بالای دانشجویان دکترای داخل کشور، استادان و محققان خارجی از این دانشجویان استقبال خوبی نشان داده و بعضا هزینه زندگی و تحقیق دانشجویان را تا یکسال تقبل می کنند.

وی یادآور شد: نتایج مفید فرصت های تحقیقاتی در قالب شرکت در مجامع علمی خارجی، انتشار مقالات علمی و پژوهشی و کتب، ثبت اختراعات وساخت دستگاه ها و آشنایی دانشجویان با استادان، محققان و مراکز علمی خارج از کشور به ظهور رسیده است.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج همچنین تصریح کرد: در سال جاری دانشجویان دوره های دکتری، می توانند از فرصت تحقیقاتی در دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی داخل کشور واجد امکانات نیز استفاده کنند که هزینه آن توسط وزارت تامین خواهد شد.

خدا پدرش رو بیامرزه اگه اینجوری دفاع کنه نتیجه میده
    واقعاً خدا پدر دکتر مسلمی رو بیامرزه، اگه 2تا مسئول رده بالای دیگه مثل ایشون تو وزارت بود مشکل حل میشد...

Junior Member

معاون بورس و امور دانشجويان خارج وزارت علوم: 8 میلیون دلار برای تامین ارز دانشجویان بورسیه اختصاص یافت

آموزش > عالی- همشهری آنلاین:
    معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 8میلیون دلاری که بانک مرکزی برای تامین ارز دانشجویان بورسیه اختصاص داده است،برای پرداخت مقرری و شهریه دانشجویان بورسیه خارج از کشور استفاده خواهد شد.
    حسن مسلمی نائینی در گفتگو با مهر از اقدام بانک مرکزی در پرداخت هشت میلیون دلار برای تامین ارز دانشجویان بورسیه تشکر کرد و گفت: با توجه به اینکه تعداد 405 دانشجوی بورسیه در خارج از کشور تحصیل می کنند، برای پاسخگویی به این دانشجویان بیش از 20 میلیون دلار مورد نیاز است.
    وی ادامه داد: با توجه به افزایش دوره های دکتری و افزایش دانشجویان این مقطع، تعداد اعزام دانشجویان به دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی هم افزایش یافته است. بنابراین 10میلیون دلار هم برای اعزام این دانشجویان به دوره های کوتاه مدت و فرصت تحقیقاتی نیاز داریم.

به گزارش مهر،‌ بانک مرکزی طی گزارشی اعلام کرد که در روزهای اخیر در دو نوبت و در مجموع معادل 8 میلیون دلار برای تامین تقاضای ارز دانشجویان بورسیه به بانک تجارت پرداخت کرده است.

لینک خبر: http://www.hamshahrionline.ir/details/192878

دکتر مسلمی همینجور ادامه بده، ایشالا برا فرصت مطالعاتی هم یه فرجی میشه...

Junior Member

سلام
    من امروز رفتم پيش خانم صالحي باز . هيچ خبري نيست . دعا كنيد لطفا من دو هفته ديگه پروزامه
    ايشون گفتند حتي همون 8 ميليون دلار بورس ها رو هم معادل رياليشو نداريم كه بديم ارز رو بگيريم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط godangel نمایش پست ها
    سلام
    من امروز رفتم پيش خانم صالحي باز . هيچ خبري نيست . دعا كنيد لطفا من دو هفته ديگه پروزامه
    ايشون گفتند حتي همون 8 ميليون دلار بورس ها رو هم معادل رياليشو نداريم كه بديم ارز رو بگيريم!
    سلام
    به من هم امروز همینو گفت. البته اینو هم اضافه کرد که "بانک مرکزی گفته اصلا فرصت مطالعاتی چی هست!؟ و ما تازه باید توجیهشون کنیم"
    من هم اواخر دسامبر پرواز دارم.

Junior Member

سلام
    2تا سوال داشتم:
    1. کسی از دوستان اخیراً ویزای آلمان گرفته یا از وضعیت ویزا دادنش خبر داره؟ برای فرصت مطالعاتی هم با وجود نامه وزارت امور خارجه، باید وقت مصاحبه گرفت؟ (تا پارسال که برای ویزای فرصت مطالعاتی نمیخواست وقت مصاحبه رزرو کنی، ولی امسال تو سایتش دیدم تا آخر ژانویه همه وقت مصاحبه هاشون پره! چندوقت دیگه برا فوریه رو وقت میدن. من که تازه نامه معرفی به نظام وظیفه رو برا گرفتن پاسپورت دارم دریافت میکنم، اگه قرار باشه نوبت از سفارت بگیرم که خیلی طول میکشه...)
    2. ویزا رو تاکی بگیریم، اداره بورس هنوز ساپورت مالیمون میکنه؟ (البته اگه بودجه ای باشه!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavousi نمایش پست ها
    سلام
    2تا سوال داشتم:
    1. کسی از دوستان اخیراً ویزای آلمان گرفته یا از وضعیت ویزا دادنش خبر داره؟ برای فرصت مطالعاتی هم با وجود نامه وزارت امور خارجه، باید وقت مصاحبه گرفت؟ (تا پارسال که برای ویزای فرصت مطالعاتی نمیخواست وقت مصاحبه رزرو کنی، ولی امسال تو سایتش دیدم تا آخر ژانویه همه وقت مصاحبه هاشون پره! چندوقت دیگه برا فوریه رو وقت میدن. من که تازه نامه معرفی به نظام وظیفه رو برا گرفتن پاسپورت دارم دریافت میکنم، اگه قرار باشه نوبت از سفارت بگیرم که خیلی طول میکشه...)
    2. ویزا رو تاکی بگیریم، اداره بورس هنوز ساپورت مالیمون میکنه؟ (البته اگه بودجه ای باشه!)
    سلام
    1در پاسخ به سوال اولتون باید بگم که سفارت نامه وزارت خارجه رو نگاهم نمیکنه چون به فارسی نوشتن! فقط مدارکتون را کامل ببرید همین! اگر عجله داری با آقای مالکی به شماره 02139991160 در سفارت آلمان تماس بگیر و وقت اضطراری بگیر!
    2تا قبل اینکه ترم 7 تموم شه چون بعدش ساپورت ملی نمیکنن! اگر تهرانید یه سر برید پیش خانم اکبری وزارت علوم قسمت بورس خارج و بپرسید الان با این وضعیت ارز ساپورت میکنن یا نه...
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamdol نمایش پست ها
    سلام
    1در پاسخ به سوال اولتون باید بگم که سفارت نامه وزارت خارجه رو نگاهم نمیکنه چون به فارسی نوشتن! فقط مدارکتون را کامل ببرید همین! اگر عجله داری با آقای مالکی به شماره 02139991160 در سفارت آلمان تماس بگیر و وقت اضطراری بگیر!
    2تا قبل اینکه ترم 7 تموم شه چون بعدش ساپورت ملی نمیکنن! اگر تهرانید یه سر برید پیش خانم اکبری وزارت علوم قسمت بورس خارج و بپرسید الان با این وضعیت ارز ساپورت میکنن یا نه...
    موفق باشید
    سلام
    ممنون از جوابتون. من پرونده ام تو اداره بورس تشکیل شده، نامه هاش رو نذاشتن برم همونجا بگیرم، پست کردن الان 10 روز میشه هنوز نرسیده!!! متاسفانه تهران نیستم، ولی به محض این که نامه هام برسه میرم اداره بورس (البته اگه برسه، فکر کنم پست عادیش کردن).
    شما فرصت مطالعاتی آلمان رفتین، یا میخواین برین؟ بزرگترین مشکل من در حال حاضر سربازیه... اگه پاسپورت داشتم، از قبل نوبت میگرفتم. به نظرتون به آقای مالکی شرایطمو بگم کارمو راه میندازه؟

Junior Member

سلام فکر کنم داره یه فرجی میشه. اخبار امشب گفت از طرف سخنگوی مرکز ارز مبادلاتی که بانک مرکزی ارز برای فرصت مطالعاتی رو ابلاغ کرده به بانک های عامل. امیدوارم حل شه زودتر قضیه که دیگه وقت و انرژی برا من یکی برا پیگیری این قضیه نمونده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1k1 نمایش پست ها
    سلام فکر کنم داره یه فرجی میشه. اخبار امشب گفت از طرف سخنگوی مرکز ارز مبادلاتی که بانک مرکزی ارز برای فرصت مطالعاتی رو ابلاغ کرده به بانک های عامل. امیدوارم حل شه زودتر قضیه که دیگه وقت و انرژی برا من یکی برا پیگیری این قضیه نمونده.

سلام
    امیدواریم که قضیه ارز برای فرصت مطالعاتی هر چه زودتر حل بشه. فقط مسئله ای که هست اینه که سخنگوی مرکز ارز مبادلاتی برای فرصت های مطالعاتی اعضای هیت علمی گفته نه دانشجویان دکتری. به هر حال امیدواریم که شامل دانشجویان دکتری هم بشه.

خبر مربوط به ارز فرصت مطالعاتی (به نقل از ایسنا) :

طی بخشنامه‌ای در تاریخ سیزدهم آذرماه مصارف یا گروه‌های خدماتی که بانک‌ها مجازند ارز به نرخ مبادله‌ای از بانک مرکزی برای پوشش تقاضاهای آنها خریداری کنند از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، پیرو اطلاع‌رسانی‌های قبلی بانک مرکزی، ارز مسافرتی حداکثر 300 دلار یکبار در سال برای کلیه مقاصد به مسافران هوایی، زمینی، ریلی و دریایی، دانشجویان غیربورسیه (مقطع فوق‌لیسانس و بالاتر)، مامورین دولتی از جمله این خدمات هستند.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور در این باره گفت: فرصت‌های مطالعاتی و هزینه‌های درمانی اعضای هیات علمی، انتقال ارز بابت حق عضویت و حق ثبت‌نام در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و محافل علمی، هزینه چاپ مقالات علمی، هزینه شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور و فروش یا انتقال حق‌الوکاله در رابطه با دعاوی حقوقی از دیگر گروه‌های خدماتی هستند.

صمد کریمی در ادامه اظهار کرد: بابت اصل و سود سرمایه‌گذاری خارجی، کارمزد‌ها، هزینه دفاتر خارج از کشور، هزینه اجاره و اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی (اینترنت و غیره)، هزینه برگزاری همایش‌های بین‌المللی و هزینه انجام آزمایش‌های علمی و فنی از دیگر خدمات و گروه‌هایی است که در این بخش نامه عنوان شده و به آنها ارز به نرخ مبادله‌ای اختصاص داده می‌شود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)