صفحه 263 از 317 نخستنخست ... 163213253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,621 تا 2,630 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering/ AUT

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    با سلام.
    از دوستان عزیز، خواهش می کنم راهنمایی م کنند.
    دانشجوی دکتری ترم پنج هستم. دختر و مجرد هستم.
    بورسیه هم نیستم. وضع مالی مون هم خیلی خوب نیست. یعنی نهایتا می تونم تا دو یا سه میلیون تومان برای فرصت مطالعاتی (اعم از تمام هزینه های شروع و پیگیری کاراها و تعهد محضری و ...) هزینه کنم. در مورد زبان انگلیسی، نمره 66 را در آزمون MCHE کسب کرده ام. با این حال، مهارت SPEAKING من خیلی جالب نیست و به لحاظ مکالمه انگلیسی ضعیف هستم. البته در نوشتن مقالات انگلیسی هیچ مشکلی ندارم و تاکنون 8 مقاله معتبر ISI را به تنهایی تدوین و چاپ نموده ام. درک و فهمم از متون انگلیسی هم تا حدود بسیار خوبی قابل قبول است. معدلم هم نزدیک بیست هست.
    با این اوصافی که ذکر شد (ضعیف بودن وضع مالی و مکالمه انگلیسی)، آیا می تونم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم؟
    ترسم از این هست که به علت مکالمه ضعیف انگلیسی، از انجام کارهای روزمره ام (و نه کارهای تخصصی با استاد مزبور) بر نیایم و این من رو دچار استرس می کنه.
    همچنین کلا از مرحله شروع تا پایان فرصت (شامل هزینه بلیط هواپیما و ...)، چقدر باید از جیب هزینه کنم؟
    لازم به ذکر است که به راحتی می تونم از استرالیا و اروپا دعوت نامه بگیرم، چرا که زمینه کاری مون دقیقا مشابه هست.
    1- از نظر مالی، خیلی بستگی داره چه کشوری را انتخاب کنید، باتوجه به اینکه نمیخواید هزینه زیادی کنید، اروپا بهترین جا هست. اروپا معمولا روی 7000 یورو میدهند که چون شما بورس نیستی، 3500 درنظر میگیریم. (البته فکر کنم باید 3500 یورو دیگه هم حتما خریداری کنید) متوسط خرج ماهانه شما روی 600-700 یورو میتونه باشه.
    2- زبان، اگر از نظر تکنیکی میتونید راحت ارتباط برقرار کنید، از بقیه چیزها نترسید و توی محیط که برید کم کم قوی میشید.
    3- برای بلیط و بیمه اگر اروپا را انتخاب کنید فکر کنم 1750 وزارت علوم میده، که باید باتوجه به مقصد و هزینه بیمه دانشگاه مورد نظر ببینید چقدر باید از جیب بدهید.

Junior Member

با سلام.
    بورسیه هم نیستم. وضع مالی مون هم خیلی خوب نیست. یعنی نهایتا می تونم تا دو یا سه میلیون تومان برای فرصت مطالعاتی (اعم از تمام هزینه های شروع و پیگیری کاراها و تعهد محضری و ...) هزینه کنم. در مورد زبان انگلیسی، نمره 66 را در آزمون MCHE کسب کرده ام. با این حال، مهارت SPEAKING من خیلی جالب نیست و به لحاظ مکالمه انگلیسی ضعیف هستم. البته در نوشتن مقالات انگلیسی هیچ مشکلی ندارم و تاکنون 8 مقاله معتبر ISI را به تنهایی تدوین و چاپ نموده ام. درک و فهمم از متون انگلیسی هم تا حدود بسیار خوبی قابل قبول است. معدلم هم نزدیک بیست هست.
    با این اوصافی که ذکر شد (ضعیف بودن وضع مالی و مکالمه انگلیسی)، آیا می تونم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم؟
    ترسم از این هست که به علت مکالمه ضعیف انگلیسی، از انجام کارهای روزمره ام (و نه کارهای تخصصی با استاد مزبور) بر نیایم و این من رو دچار استرس می کنه.
    همچنین کلا از مرحله شروع تا پایان فرصت (شامل هزینه بلیط هواپیما و ...)، چقدر باید از جیب هزینه کنم؟
    لازم به ذکر است که به راحتی می تونم از استرالیا و اروپا دعوت نامه بگیرم، چرا که زمینه کاری مون دقیقا مشابه هست.
    سلام فرصت رفتن پروسه وقت گیریه ونیازمندهزینه های ناخواسته زیادی هست که اگر از لحاظ مالی ساپورت نشید ممکنه به مشکل بخورین. به نظر من اگر واقعا میخواین فرصت برین و زیاد هزینه نکنین دانشگاههای کشورهای ارزون مثل هند رو انتخاب کنین که باهمون هزینه ای هم که تو ایران میکنین راحت اونجا میتونین زندگی کنید.البته ناگفته نماند که اغلب دانشگاههای هندی از دانشگاههای ایران بسیار بهتر هستند مخصوصا دانشگاههای آمریکاییش.اصلا هم این فکرو نکنین که هندوستان جای خوبی نیست.اگرهم خیلی اصرار داشتین اروپا برین سعی کنین فاند بگیرین که بسیار بعید به نظر میرسد فاند بدن واسه شش ماه. نهایتا اگر فاندی هم پیداشد به استادش بگین تا 9 ماه یا یک سال هم میتونم بمونم که راحتتر بهتون فاند بده. ولی بازم تاکید میکنم هندوستان راحتتره از لحاظ مالی.

با سلام.
    سلام
    نظر همه رو مطالعه کنید، نظر من هم روش. در نهایت عاقل و تصمیم گیرنده خود شما هستید.
    نمی دونم گواهی نامه دارید یا نه. به هر حال می توانید این مثال من رو گوش کنید.
    تمام کسانی که برای اولین بار می خواهند به سمت گواهینامه گرفتن بروند، با خودشان می گویند واااااای چگونه باید شش جهت خودرو را کنترل کنم؟؟؟ و بعضاً ممکن است بگویند من نمی توانم!
    اما در همان لحظه به دور و برشان نگاه می کنند می بینند پیرمرد یک چشمی دارد همزمان از مسافر کرایه می گیرد، با موبایل هم دعوا می کند، رانندگی هم می کند.
    و با خود می گویند اگر این توانسته، پس من هم می توانم.
    و رانندگی می کنند و می بینند شد، چقدر هم خوب و راحت بود. و بعداً هم خنده شان می گیرد به این افکار آن روزها.

در مورد فرصت مطالعاتی هم، و اصولاً هر نوع مهاجرت علمی (که از نظر من مهاجرت به سمت خدا است) همین طور است. اگر می ترسید، به دور و برتان نگاه کنید، ببینید گیج و گنگ هایی مثل من رفته ایم و برگشته ایم. اغراق نمی کنم. شاید پست های قدیمی من رو ببینید مقداری از خنگ بازی های من رو در یابید. اما حالا عصا گرفته م دستم دارم همه رو نصحیت می کنم. به تمام دردسرهای سال گذشته هم می خندم و می بینم که واقعاً ارزش داشت.

زبان شما عالی است. عالیِ عالی ِ عالی. اگر گفته بودید 8 مقاله ی آی اس آی را مطالعه کرده ام می گفتم زبان شما برای استفاده از فرصت مطالعاتی کفایت می کند و در چند روز اول اقامت زبان انگلیسی روی شما install می شود. حال که می گویید 8 مقاله را خودتان نوشته اید، به شما عرض می کنم از همان اول که میهماندار هواپیما از شما نوع آبمیوه را می پرسد شما می بینید که آهسته آهسته دارید انگلیسی می فهمید و صحبت می کنید. چهارتا کارتن هم که روی صندلی هواپبما تماشا کنید تمام است!. از این لحاظ هیچ نگرانی نداشته باشید. حتی بچه هایی که زبان شان خوب نیست هم هیچ مشکلی ندارند و استاد راهنما این را درک می کند. این را هم بدانید که عمده ی تعاملات ضروری شما با ایمیل انجام می شود، نه با مکالمه.

در مورد ضعف مالی. شما می توانید با خودتان شرط بگذارید که اگر از طرف خارجی فاند مالی گرفتم، می روم، اگر نگرفتم، نمی روم. با رزومه ی شما مطمئن هستم که به راحتی فاند خواهید گرفت (البته ضرورتی ندارد که به وزارت علوم بگویید که فاند گرفته ام). من هم پول نداشتم، این شرط را گذاشتم، اما چون رزومه نداشتم، فاند فراهم نشد، اما کسی که برای تمکن مالی به من پول قرض داده بود به ناگهان گفت پول را بعداً که ثروتمند شدی به من پس بده و الآن با این پول برو فرصت و تاکنون هم حاضر نشده خرده خرده پس بگیرد. اتفاقی بینمان پیش آمد که می گوید کاری که برای من کردی بیش از این مبلغ برایم می ارزد. منظورم این است که بارها اینجا گفته ام: اگر وظیفه ی خودتان احساس می کنید که بروید، به خداوند خالصانه بگویید خدایا من برای وظیفه ام اقدام به فرصت مطالعاتی کرده ام. همین. مطمئن باشید خداوند تمام شرایط شما را برای اعزام به فرصت مطالعاتی خودش (((بدون هیچ گونه سختی))) فراهم می کند. پول، چیز مسخره ای است در این راه. باور کنیم لطفاً!

اگر من بخواهم شما را شام مهمان کنم ممکن است یک رنگ عدس پلو جلوی شما بگذارم. اما اگر میهمان فردی کریم باشید، کباب برگ و فسنجان را همزمان برای شما می گذارد. اگر خداوند قرار شد کار فرصت مطالعاتی شما را درست کند، دیگر نگران هیچ چیزی نباید باشید.

در مورد بورس های خارجی، یکی از معروفترین بورس ها، بورس های آلمانی و مثلاً DAAD است، که خیلی سخاوتمندانه هم اعطا می شود ظاهراً. اما نحوه ی درخواست و ترکیبش با ویزای دشوار آلمان نمی دانم چطور می شود. راهکار دیگر هم، فاند گرفتن از خود استاد است، که رایج هم هست.

و در مورد کشور ارزان و گران. من به گرانترین شهر دنیا (از لحاظ هزینه ی روزمره و پنجمین به لحاظ قیمت مسکن) رفتم در حالی که وزارت علوم، این کشور را به عنوان سایر کشورهای اروپایی قبول داشت و پول بسیار کمی داد. اما باز هم می گویم، من از خدا خواسته بودم و خداوند زندگی پر از رفاهی را برای من در آنجا رقم زد. بنابراین اگر خداوند خواسته باشد شما شش ماه در رفاه بگذرانید، چه هندوستان باشید چه سوییس، متناسب با شرایط آن کشور به شما پول خواهد رسید، و اگر بنا به مصالحی خداوند اراده کرده باشد که در مضیقه ی مالی باشید، در همان هندوستان ارزان هم پول کم می آورید.

یکی از پارامترهای مدنظر دانشجویان دکتری برای اقدام برای فرصت مطالعاتی، تأمین نظر هیأت جذب دانشگاه ها برای استخدام هیأت علمی است. هیأت های جذب علناً اعلام می کنند که ما به صورت قانون نانوشته نگاه می کنیم متقاضی هیأت علمی فرصت مطالعاتی اش را در کدام کشور گذرانده است، و خصوصاً این که آیا زبان انگلیسی می تواند صحبت کند یا نه. و این کاملاً به جو تفکر افراد باز می گردد. گاهی وقت ها از مزخرف ترین دانشگاه های آمریکا هم که آمده باشید بعضی افراد (که البته افراد با سواد اینچنین نیستند!) گمان می کنند شما از آمریکا آمده اید و پس خیلی حالی تان است!!!
    اما بدانید و آگاه باشید که تا حدودی این جوّ نگاه به کشورهای خارجی در ذهن افراد هرچند با سواد نیز وجود دارد و برای شما بسیار تفاوت می کند اگر بگویید از نیوساوثویلز و ملبورن آمده ام یا از فلان دانشگاه هندوستان (هرچند وزارت علوم به طرز خنده داری تمام دانشگاه های هندوستان را ممتاز اعلام کرده باشد). بنابراین افراد فکر می کنند شما مثل هندی ها انگلیسی صحبت خواهید کرد، و خدای نکرده فرهنگ کثیف بعضی از شهرهای آنان را به یادگار گرفته اید، هرچند شما با یک استاد اروپایی کار کرده باشید و در یک محله ی بسیار تمیز و زیبا اقامت کرده باشید.

بنابراین، ابتدا بلندپروازانه کشور انتخاب کنید (و ظاهراً با رزومه ی چشمگیر شما با همین انتخاب بلندپروازانه موفق خواهید شد، ان شاء الله)

در مورد هزینه ها، همین یکی دو میلیونی که دارید، کمابیش، صرف آماده سازی مدارک، تعهد محضری، ترجمه ی مدارک، هزینه ی مصاحبه ی سفارت، هزینه ی ویزا، و ... خواهد شد. کمک هزینه ای هم که وزارت علوم به دانشجویان غیر بورسیه می دهد برای بلیط و بیمه و اقامت یک فرد مجرد در یک شهر متوسط کاملاً کافی، و برای یک فرد مجرد در یک شهر گران، اندکی کم است، که اگر فاند خارجی فراهم کنید هیچ نگرانی ای نخواهید داشت، ان شاء الله.

راستی در مورد کارهای روزمره تان می توانید از روزی که وارد شهر مقصد می شوید فقط فارسی صحبت کنید تا روزی که بازگشتید!! کافیست دست خود را دراز کنید تا در آفیس خود دو سه تا ایرانی پیدا کنید. در همه کار کمکتان خواهند کرد، ان شاء الله.

الآن، فقط توصیه می کنم فوراً امتحان جامع و دفاع از پروپوزال رو انجام بدهید، که همه ی زندگی شما من جمله همین فرصت لنگ همین دو کار است.

ابتدا یک فهرست تهیه کنید از کشورهایی که تمایل دارید بروید (هزار جور پارامتر وجود داره که شما ممکنه برای خودتون پارامترهای خاصی داشته باشید. اعتبار آن کشور، راحتی و زمان انتظار برای ویزا، گرانی، آشنایان، اعتبار و آسایش ایرانی ها و احیاناً مسلمان ها در آن کشور، نوع غذاها، سرما و گرما، رطوبت و آلودگی، مذهب آن کشور، میزان شیوع ایدز (مثل آفریقای جنوبی!)، و ...)

به طور موازی، یک فهرست درست کنید از بهترین دانشگاه های کشورهایی که تمایل دارید بروید. (یعنی عالی به خوب. مثلاً رنکینگ یک تا صد)
    و به طور موازی، یک فهرست تهیه کنید از دانشگاه های ممتاز آن کشورها، منتها از جهت عکس (یعنی ضعیف به خوب. مثلاً رنکینگ چهارصد تا سیصد)
    همزمان، اساتید مرتبط با پژوهش خودتون رو در دانشگاه ها علامت بگذارید.
    ایمیل بفرستید. (توضیحات من در پست 1 پست 2 رو مطالعه کنید)
    به هیچ دو استادی که ممکن است همدیگر را ببینند یا ارتباط داشته باشند همزمان ایمیل نفرستید.

مطالب این فروم و تحربیات دوستان دیگر را مطالعه کنید. مثل من، خیلی از شما کمتر داشته اند و الآن از فرصت بازگشته اند.

دوستم که الآن همان دانشگاه من رفته است، وضع مالی خوبی نداشت اصلاً. کار می کرد، به پدر و مادرش هم باید مخارج می داد. همان پولی که من قرض کردم را هم قرض نکرد و بدون همان پول رفت. الآن دارد آنجا واقعاً خوش می گذراند. مثل شما رزومه اش خوب بود، سریع پذیرش گرفت، بهش کامپیوتر و دفتر و ... هم دادند (که در آن دانشگاه به دانشجویان دکتری خودشان نمی دادند) خدا رو شکر

اگر احساس وظیفه کردید که بروید، توکل به خدا بکنید و هر وقت نگران چیزی شدید، مطمئن باشید که شیطان است. من خودم زیاد استرس کشیدم و به یقین می گویم همه اش کار شیطان بود. اکنون آرزو می کنم شما و دوستان دیگر بدانید استرس لازم ندارد. من به محضی این که رفتم فهمیدم. هیچ استرسی لازم نداشت، اگر شعور داشتم و در دامن خداوند خودم را احساس می کردم.

ببخشید طولانی شد، باز هم با افراد دیگر مشورت کنید. موفق باشید

Junior Member

سلام به همگی
    من ویزا و بلیط و چیزای دیگه را از طریق دانشگاه فرستادم به وزارت علوم. کسی میدونه چطور باید خبردار بشیم که کی میتونیم برای گرفتن حواله ارزی مراجعه کنیم؟ من چندین بار به دفتر خانم اکبری زنگ زدم اما کسی گوشی را برنمیداره. کسی خبر داره از کی و با چه شماره ای باید بپرسیم؟

سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیارم قرار دادید.
    من آزمون جامع و دفاع از پروپوزال را به ترتیب 11 ماه و 4 ماه قبل انجام دادم. بنابراین، مطابق راهنمایی شما، به صورت جدی پیگیر خواهم شد.
    اسپانیا و بلژیک از اولین انتخاب هایم هستند.
    باز هم ممنون

Junior Member

سلام اگر هیچ مقاله ای نداشته باشی امکانش هست که قبول کنن واسه فرصت؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    منابع آب

نقل قول نوشته اصلی توسط rose_k نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من ویزا و بلیط و چیزای دیگه را از طریق دانشگاه فرستادم به وزارت علوم. کسی میدونه چطور باید خبردار بشیم که کی میتونیم برای گرفتن حواله ارزی مراجعه کنیم؟ من چندین بار به دفتر خانم اکبری زنگ زدم اما کسی گوشی را برنمیداره. کسی خبر داره از کی و با چه شماره ای باید بپرسیم؟
    الان دو هفته ای هست که من هم دقیقا در همین وضعیت هستم. متاسفانه خانم اکبری (96664419) اصلا جواب نمیده. من حتی شماره های دیگه معاونت مربوطه سازمان دانشجویان مثل {96664432 خانم خدامی}، {96664438خانم اصفهانی} و {96664437 خانم فهامی} را هم مرتب میگیرم ولی کسی جواب نمیده. شما چند روزه که دارید تماس میگیرید؟

سلام
    لطفا اگه کسی شرایط تمدید فرصت مطالعاتی رو میدونه راهنمایی کنه؟ چه مدارکی واسه این کار لازمه و کسی که خودش خارج از ایرانه چطور میتونه این کارو انجام بده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering/ AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrnooshjavar نمایش پست ها
    سلام
    لطفا اگه کسی شرایط تمدید فرصت مطالعاتی رو میدونه راهنمایی کنه؟ چه مدارکی واسه این کار لازمه و کسی که خودش خارج از ایرانه چطور میتونه این کارو انجام بده؟
    سلام

اگر منظورتون از شرایط این هست که بهتون هزینشو بدن، باید مقاله ای در مجلات علمی معتبر چاپ کنید که اسم اول شما باشید و اسم استاد ایران و فرصت توش باشه.
    البته چاپ مقاله تا چند ماه بعد از بازگشتتونم میتونه باشه. فکر کنم برای 1 مقاله 1 ماه هزینه را میدن و برای 2 مقاله 3 ماه.
    برای تمدید هم فقط کافیه 1 کی از دوستان یا بستگان در ایران این تمدید را انجام بده و بعد از بازگشت شما و بررسی مقالات هزینه به شما داده میشه.

Junior Member

منم وضعيتم همينطوره
    گويا خانم فهامي و خانم اكبري عوض شدند و مسئول فرد ديگري شده..
    لطفا دوستان هر كسي توي اين فاصله تونست حواله بانك رو تحويل بگيره اعلام كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط bateni2000 نمایش پست ها
    الان دو هفته ای هست که من هم دقیقا در همین وضعیت هستم. متاسفانه خانم اکبری (96664419) اصلا جواب نمیده. من حتی شماره های دیگه معاونت مربوطه سازمان دانشجویان مثل {96664432 خانم خدامی}، {96664438خانم اصفهانی} و {96664437 خانم فهامی} را هم مرتب میگیرم ولی کسی جواب نمیده. شما چند روزه که دارید تماس میگیرید؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)