صفحه 266 از 317 نخستنخست ... 166216256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,651 تا 2,660 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

دوستان من الان ترم 5 هستم (یعنی ترم 6 الان دیگه شروع خواهد شد) هنوز هیچ اقدام نکردم ولی خیلی مایلم که به فرصت بروم.
    -اولین سوال. الان دیر نیست؟ زمان دارم که بتونم هم مئافقت بگیرم و هم کارهای اداری و ویزا را بکنم تا بتونم بروم؟
    -بعد اگر میشه نمونه نامه ای که باید فرستاده بشود برای اساتید را بگید از کجا پیدا کنم؟ تعدا صفحات خیلی زیاد شده و پیا کردن مطلب سخت شده.
    - مراحل کار را به ترتیب میتونید بگید؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    دوستان من الان ترم 5 هستم (یعنی ترم 6 الان دیگه شروع خواهد شد) هنوز هیچ اقدام نکردم ولی خیلی مایلم که به فرصت بروم.
    -اولین سوال. الان دیر نیست؟ زمان دارم که بتونم هم مئافقت بگیرم و هم کارهای اداری و ویزا را بکنم تا بتونم بروم؟
    -بعد اگر میشه نمونه نامه ای که باید فرستاده بشود برای اساتید را بگید از کجا پیدا کنم؟ تعدا صفحات خیلی زیاد شده و پیا کردن مطلب سخت شده.
    - مراحل کار را به ترتیب میتونید بگید؟
    ممنون
    بله تعداد صفحات زیاد شده اما این به معنای این است که شما بیشتر می توانید از تجربه ی دوستانتان استفاده کنید. عجالتاً این کپی پیست را بپذیرید، درست و غلطش با خودتون!
    ببینید روند کلی کار اینه
    اما ممکنه هر بخشی ش نسبت به امسال عوض شده باشه
    ضمنا ببخشید بخش های زیادی از نامه رو از این طرف اون طرف از نوشته های دیگه م کپی کرده م سیاق متن به هم نمی خوره
    ضمناً ممکنه مراحل مهمی رو از قلم انداخته باشم

یافتن استاد خارجی
    که خیلی بهتره استادی باشه که مقاله ش در پروپوزال شما به کار رفته راحت تر پذیرش میده
    مکاتبه با استاد خارجی برای قانع کردن او و دریافت پذیرش که ممکنه شامل ترجمه ی پروپوزال و ... بشه
    در مورد ارسال اولین نامه، این دو تا پست من رو بخون
    پست 1
    پست 2
    یک مطلب مهمی که نوشته بشه این که تمام هزینه ت شامل لوازم ویزا، اقامت و سفر توسط دانشگاه مبدأ تأمین میشه
    یک مطلب مهم دیگه هم اینه که براش بگی توی این فرصت چه کار می خواهی بکنی
    اگر این رو در این نامه نگی حتماً ازت در اولین نامه می پرسه
    کلاً کل نامه ت باید جواب مناسبی به این دو تا سوال باشه
    چرا اون استاد رو انتخاب کرده ای؟ و چرا اون باید تو رو انتخاب بکنه؟
    و از همه مهمتر قبل از ارسال هر ایمیل بگو استخیر الله برحمته
    Astakhiro LLaaha be rahmateh
    درستش البته اینه که دو رکعت نماز بخونی صد بار بگی استخیر الله برحمته اما همون عبارت هم ان شاء الله کارسازه
    دریافت دعوتنامه ی رسمی از استاد
    اسکن و ایمیل باشه کافیه
    باید سربرگ دانشکده شون باشه
    ماه شروع و طول دوره در اون مشخص باشه و این دوره کمتر از شش ماه نباشه و تاریخ نهایی خروج شما از کشور خیلی از تاریخ مندرج در دعوتنامه نگذشته باشه. بهترین ایده اینه که بنویسه مثلاً از آگوست به مدت شش ماه قابل تمدید تا نه ماه
    باید امضای استاد رو داشته باشه
    پرکزدن فرم
    امضای استاد راهنما (ببین این مراحل لزوماً به ترتیب نیست. مثلاً امضای استادراهنما رو به محض این که مطمئن شدی داره کار پذیرش قطعی میشه بگیر بفرست گروه)ـ
    تأیید در جلسه ی گروه و امضای مدیر گروه به همراه کپی صورتجلسه ی گروه که در اون نوشته شده باشه با درخواست فرصت مطالعاتی آقا/خانم فلانی موافقت شد
    تأیید در جلسه تحصیلات تکمیلی دانشکده
    تأیید در جلسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه
    تحویل به دفتر پژوهشی دانشگاه
    معرفی به دفتر حقوقی دانشگاه
    تعهد محضری (مثلاً تعهد محضری حسابی قلق داره. حتماً این دوتا پست من رو بخون)
    لینک و لینک
    ضمنا اگر بیکار بودی تمام صفحه های این تاپیک فرصت رو از آخر مطالعه کن خیلی مفیده باعث میشه سوتی ندی عقب بیافتی یهو
    و تعهد محضری رو هم از همین الآن می تونی بری سر خود انجام بدی. البته مواظب باش با فرم های جدید انجام بدی. فرم هایی که من در این پست ها گذاشته م قدیمی هستند و خصوصاً بند ششم که مربوط به آزاد کردن مدرکه ندارن
    ارسال پرونده به وزارت علوم
    که شامل فرم درخواست با امضاهای لازم، فرم مشخصات انگلیسی، نامه ی توجیهی فرصت مطالعاتی، رزومه ی استاد پذیرنده، مدرک زبان، دعوتنامه ی رسمی و تعهد محضری میشه
    تشکیل پرونده در وزارت علوم
    ارسال نامه ی حمایت مالی به دانشگاه
    تحویل گرفتن نامه از دانشگاه
    تحویل یک نسخه از نامه به وزارت خارجه و دریافت معرفی نامه ی وزارت خارجه برای سفارت
    مراحل سربازی که بلد نیستم چی است و به طور موازی باید با بقیه ی کارها انجام بشه
    اگر مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی برای سفارت یا دانشگاه مقصد لازم است
    یا باید این مدارک با قیمت حدوداً سه میلیون تومان خریده شود
    یا این که از خانم اکبری نامه ای برای دانشگاه های مبدأ بگیری، اون ها مدرک قابل ترجمه رو می فرستند وزارت علوم، از وزارت قرض می گیری و می بری ترجمه . تا وقتی که اصل مدرک ها رو به خانم اکبری برنگردونی پرونده معلق میشه. ضمناً این کار باعث میشه بند ششم تعهد محضری هم اضافه بشه
    بعد انجام امور ویزا شامل مراجعه به سفارت
    انتظار برای دریافت ویزا
    تحویل ویزا به خانم اکبری (این کار باید چهارده روز (ده روز کاری) قبل از تاریخ پرواز انجام شود)ـ
    خرید بلیط
    مراجعه به بانک، و دریافت ارز
    دریافت ارز به این صورته که شما مثلاً نه میلیون پول به بانک تجارت پرداخت می کنی، نه میلیون هم از حساب وزارت علوم بر می داره، جمعاً هجده میلیون به شما ارز دولتی می فروشه. اما نمیشه شما اون مبلغ رو واریز نکنی و مثلاً کمتر بگیری. بلکه باید به اندازه ی وزارت علوم به بانک پول بدی
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mjaf313 نمایش پست ها
    والا من پروندم رو خودم بردم ، تحویل نگرفتن گفتن نماینده دانشگاه بیاره. نکته جالبه اینکه نماینده دانشگاه میگه نمی برم !!! کلا خیلی جالبه شرایط!!!
    متاسفانه منم شهرستانم، دوستانی که پرونده هاشون برا حواله ارز ارسال شده لطفا راهنمایی کنن، نماینده دانشگاه برا شما برد یا سیستمی انجام شده (آنلاین یا با ایمیل پرونده ها ارسال شده باشن)؟
    در شرایطی ک نماینده دانشگاه به هر دلیلی (مثلا بودن در شهرستان و....) نبره باید چکار کرد؟؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام
    نماینده دانشگاه مدارک رو می فرسته. اگه بعد از دو سه هفته خبری نشد، حتما حضورا پیگیری کن. من هزار بار با وزارت تماس گرفتم. کسی پاسخگو نبود. حضورا مراجعه کردم. گفتند اسمت تو لیست نبوده. بعدش ظرف کمتر از 10 دقیقه مشکل رو حل کرد و گفت فردا بیا نامه بانک رو بگیر.
    ویرایش توسط met66 : January 6th, 2016 در ساعت 01:23 AM دلیل: اضافه کردن نقل قول

Junior Member

کل فرآیند از لحظه ای که تصمیم میگیرید ایمیل زدن را شروع کنید تا روزی که ویزا تو دستتون هست چقدر طول میکشه؟ یک بازه زمانی
    ممنون
    ویرایش توسط alen18 : January 6th, 2016 در ساعت 09:25 AM

دوستان میشه بفرمایید حداقل هزینه ای که یک دانشجوی غیر بورسیه باید داشته باشه، تا بتونه برای فرصت مطالعاتی شش ماهه در اروپا اقدام بکنه، چقدر است؟
    اعم از تمام هزینه های لازم، حتی هزینه های لازم برای تعهد محضری و چاپ و ترجمه مدارک و ... .
    چقدر باید به صورت شخصی هزینه کرد؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    دوستان میشه بفرمایید حداقل هزینه ای که یک دانشجوی غیر بورسیه باید داشته باشه، تا بتونه برای فرصت مطالعاتی شش ماهه در اروپا اقدام بکنه، چقدر است؟
    اعم از تمام هزینه های لازم، حتی هزینه های لازم برای تعهد محضری و چاپ و ترجمه مدارک و ... .
    چقدر باید به صورت شخصی هزینه کرد؟
    ممنون
    سلام
    1- پاسپورت: 100 هزار تومن، 2- تعهد محضری دانشجویی: قیمتها متفاوته اما برای من حدود 100 هزار تومن شد، 3- ترجمه شناسنامه و کارت دانشجویی: مجموعاً کمتر از 50 هزار تومن، 4- آزمون زبان تولیمو: 44 هزار تومن یا آزمون زبان وزارت علوم: 60 هزار تومن یا هر آزمون دیگر (مدرک زبان دانشگاه تهران رو قبول نمی کنند) 5- بیمه مسافرتی: 110 هزار تومن، 6- بلیت: بستگی داره. مثلاً برای من بلیت رفت و برگشت دو میلیون و دویست شد. (وزارت بابت بلیت و بیمه، مجموعاً مبلغ یک میلیون و 750 هزار تومن به حسابم واریز کرد. من بورسیه نبودم. بورسیه ها دو برابر این مبلغ رو می گیرند). 7- معادل ریالی نصف ارز دریافتی+ کارمزد: بستگی به کشور داره. برای من حدود 12 میلیون و دویست هزار تومن شد. تامین این بخش یه کم سخته اما بعد از گرفتن ارز و برآورد همه هزینه های زندگی در کشور مورد نظر، می تونی ارز اضافی رو بفروشی و تازه به خاطر تفاوت نرخ مرجع و نرخ آزاد، سود هم میکنی. بنابراین نگران نباش و در صورت لزوم، برای یکی دو روز پول قرض کن. کشورهای مختلف اروپا از نظر هزینه زندگی تفاوت دارند. حتی شهرهای مختلف یه کشور هم تفاوت زیادی می تونند داشته باشند. قبل از هر چیز، هزینه زندگی تو کشورهای مختلف را سرچ کن. 8- هزینه های جانبی مثل کپی، پرینت، رفت و آمد به سفارت و وزارت.

نقل قول نوشته اصلی توسط met66 نمایش پست ها
    دستورالعمل سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي سال 1394
    مدارك لازم:
    1. كاربرگ مشخصات متقاضي استفاده از فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي تايپ شده و تاييد شده. (اصل و يك نسخه كپي)
    2. كاربرگ مشخصات لاتين متقاضي تايپ شده بر اساس اطلاعات گذرنامه. (2 نسخه)
    3. نامه موافقت دانشكده متقاضي در خصوص استفاده دانشجو از فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي.
    4. تعهد محضري. (اصل و يك نسخه كپي)
    5. اصل و تصوير مدرك زبان. (اصل و 2 نسخه كپي)
    6. تصوير كارت ملي دانشجو. (2 نسخه)
    7. تصوير صفحه اول گذرنامه دانشجو. (2 نسخه)
    8. دعوتنامه از دانشگاه مقصد. (2 نسخه)

نكات مهم:
    1. براي نيمه اول سال 1394، دانشجويان ورودي ترم اول سال تحصيلي 92-1391 و بعد از آن و براي نيمه دوم سال 1394، دانشجويان ورودي ترم دوم سال تحصيلي 92-1391 و بعد از آن مي توانند از سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي استفاده كنند.
    2. برابر اعلام اداره كل بورس و اعزام دانشجويان خارج وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري دانشجوياني مي توانند از اين فرصت استفاده كنند كه داراي گواهي زبان با حد نصاب نمره 50 % آزمون MSRT يا معادل آن در آزمون هاي معتبر TOFEL , IELTS , GRE و TOLIMO ( مورد تاييد آن اداره كل ) باشند.
    3. مبلغ تعهد محضري براي دانشجويان غير بورسيه 200.000.000 ريال (معادل 20 ميليون تومان) و براي دانشجويان بورسيه 400.000.000 ريال (معادل 40 ميليون تومان) مي باشد.

"نحوه ي تنظيم و ارسال مدارك فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي دانشجويان دكتراي تخصصي "
    تنظيم و ارسال مدارك فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي دانشجويان دكتراي تخصصي علاوه بر رعايت كامل شيوه نامه ، نكات زير را نيز دقت نمايند:
    1. لازم است فرم ها و مدارك دانشجويان را تا پايان نيمسال ششم تحصيل آنان به وزارت علوم ارسال شود تا نامه پشتيباني مالي براي ايشان صادر شود.
    2. دانشجوياني كه در نيمسال هفتم تحصيل مي باشند در صورتي مي توانند از فرصت تحقيقاتي استفاده كنند كه قبل از ارسال مدارك به وزارت علوم ، ويزاي خود را دريافت كرده باشند و تا پايان آن نيمسال نيز از كشور خارج شوند.
    3. عكس الصاقي به گذرنامه و ويزاي دانشجويان زن ضروري است برابر مقررات و قوانين جمهوري اسلامي ايران باشد.
    4. دانشجويان زن متاهلي كه مي خواهند با همسر خود از كشور خارج شوند لازم است تصوير صفحات اول و دوم شناسنامه ، كارت ملي و ويزاي ايشان را نيز ارايه دهند.
    5. تعهدنامه محضري لازم است ، " سند تعهدنامه مالي " يا " سند تعهدنامه دانشجويي " باشد و در صورتي كه " سند تعهدنامه غيرمالي " و يا تحت هر عنوان ديگري باشد به هيچ وجه قابل پذيرش نيست . در ضمن در صورتي كه دانشجو دونفر را ضامن خود مي كند لازم است كارمند رسمي قطعي شاغل باشند.
    6. براي ارايه گواهي زبان ضروري است دانشجو در آزمون هاي معتبر بين المللي مورد تاييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري شركت كرده باشد و حداقل 50% بالاترين نمره آن آزمون را كسب كرده باشد . همچنين تاريخ اعتبار آن تا هنگام تشكيل پرونده در اداره كل بورس و اعزام دانشجويان خارج منقضي نشده باشد.
    7. اگر چنانچه دانشجويي در مقاطع تحصيلي كارشناسي و كارشناسي ارشد از آموزش رايگان استفاده كرده باشد و تعهد مربوط انجام نداده و درخواست داشته باشد تا با دريافت آنها آن مدارك را ترجمه و به سفارت كشور مقصد يا دانشگاه مقصد ارايه دهد لازم است قسمت هاي مربوط در بند 6 و 8 تعهدنامه محضري را تكميل نمايد و جدول مربوط در فرم 102 را نيز پر كند.
    8. در صورتي كه دانشجو متقاضي دريافت مدارك ياد شده بالا نباشد لازم است با خط تيره ( _ ) قسمت هاي مربوط در بند 6 و 8 را كامل كند و به هيچ وجه آن قسمت ها را نبايد از متن تعهد نامه حذف كند .
    9. لازم است دانشجويان متقاضي فرصت تحقيقاتي كوتاه مدت خارج از كشور فرم " فرم 102 " و " فرم 103 " را نيز تكميل نمايند.
    10. دانشجو پس از بازگشت به ايران براي تسويه حساب نهايي مدارك ذيل را براي ارسال به وزارت علوم به اين اداره كل ارايه نمايد : الف . تصوير بليط رفت و برگشت ب. تصوير مدارك بيمه ج. تصوير گذرنامه د. تصوير ويزا
    11. درصورتي كه دانشجو بيش از 180 روز اقامت داشته باشد ومقاله ارائه نمايد براساس سقف اقامت ، مقاله قابل بررسي است:
      1 مقاله: 2 ماه تمديد مي شود .
      2 مقاله : 3 ماه تمديد مي شود .
    12. مقاله ارايه شده لازم است داراي شرايط اعلامي در " فرم 104 " باشد و توسط معاونت محترم پژوهشي دانشگاه تاييد شده باشد .
    با سلام
    دو تا سوال داشتم، ممنون میشم پاسخ بدهید
    1- بلیط جهت دریافت ارز باید حتما رفت و برگشت خریده شده باشه، یا فقط رفت را خریده باشی کفایت می کنه؟
    1- پس از بازگشت از فرصت مطالعاتی، تسویه حساب نهایی به چه صورت خواهد بود؟ در همان روز نامه تسویه داده می شود و یا چندین هفته طول میکشد تا بلیط ها و بیمه ها استعلام می شوند؟

Junior Member

پاسخ سوال اولتون، تا جاييكه به بنده گفتن حتما بايد رفت و برگشت باشه

Junior Member

سلام

دوستان برای اپلیکیشن آنلاین برای فرصت مطالعاتی کانادا، یک مدرک می خوات : "Evidence of Work Requirement in Study"
    کسی تا حالا این رو داشته؟ این همونی هست که وزارت علوم میده؟ و با Student Exchange Letter چه فرقی داره؟

میشه لطفا کسی جواب این سوال رو بده:
    1- پس از بازگشت از فرصت مطالعاتی، تسویه حساب نهایی به چه صورت خواهد بود؟ در همان روز نامه تسویه داده می شود و یا چندین هفته طول میکشد تا بلیط ها و بیمه ها استعلام می شوند؟
    بعد از برگشت چقدر طول میکشه تا کارمون با این وزارت خونه تموم بشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)