صفحه 272 از 317 نخستنخست ... 172222262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,711 تا 2,720 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member parsa_nik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکتری مهندسی برق قدرت

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

دوستانی که معافیت تحصیلی دارند و برای خروج باید وثیقه بزارن، میدونید مبلغ وثیقه چقدره و آیا ضمانت نامه بانکی هم قبول میکنند یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی از دو تا استاد در امریکا جواب مثبت گرفتم اما یکی از اونها دانشگاهش جز دانشگاه های گروه «ج» مورد تایید وزرات علوم هست و اون یکی هم اصلا جز دانشگاه های مورد تایید وزارت نیست!
    آیا برای گرفتن هزینه فرصت از وزارتخونه باید حتما دانشگاه از گروه «الف» باشه؟ چطور میشه مطمئن بشم که بهم پول رو میدن یا نه؟
    من یه چیزایی در مورد این که بتونی قانعشون کنی که اون دانشگاه غیر «الف» آزمایشگاه خاصی یا تجهیزات خاصی که میخوای داره رو شنیدم اما من اصلا این شرایط برام صدق نمیکنه و کارم صرفا ریاضیاتی و شبیه سازی هست که تجهیزات خاصی نمیخواد!
    این دو تا استاد جوان هستند و بنظرم راحت بتونم باهاشون کار کنم. اونی که تو دانشگاه گروه «ج» هست دقیقا رو موضوع من کار میکنه و من واقعا میخوام که با یکی از اینها کار کنم!
    چطور میتونم توجیه کنم و هزینه فرصت رو دریافت کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید

دوستان برای گرفتن نامه معرفی به بانک چه مدارکی لازمه؟
    این مدارک رو باید به دانشگاه بدیم یا خودمون ببریم سازمان؟
    و چند روز طول می کشه از زمان دادن ویزا وبلیط و مدارک لازم تا آماده شدن نامه و تحویل ارز؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marya7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی از دو تا استاد در امریکا جواب مثبت گرفتم اما یکی از اونها دانشگاهش جز دانشگاه های گروه «ج» مورد تایید وزرات علوم هست و اون یکی هم اصلا جز دانشگاه های مورد تایید وزارت نیست!
    آیا برای گرفتن هزینه فرصت از وزارتخونه باید حتما دانشگاه از گروه «الف» باشه؟ چطور میشه مطمئن بشم که بهم پول رو میدن یا نه؟
    من یه چیزایی در مورد این که بتونی قانعشون کنی که اون دانشگاه غیر «الف» آزمایشگاه خاصی یا تجهیزات خاصی که میخوای داره رو شنیدم اما من اصلا این شرایط برام صدق نمیکنه و کارم صرفا ریاضیاتی و شبیه سازی هست که تجهیزات خاصی نمیخواد!
    این دو تا استاد جوان هستند و بنظرم راحت بتونم باهاشون کار کنم. اونی که تو دانشگاه گروه «ج» هست دقیقا رو موضوع من کار میکنه و من واقعا میخوام که با یکی از اینها کار کنم!
    لطفا راهنماییم کنید
    خیلیا از دانشگاه های گروه ب پذیرش گرفتن و مشکلی پیش نیومد. من خودم یه نامه از شورا گرفتم که دانشگاه رو تایید کرد
    ولی درباره گروه ج نمی دونم. بنظرم اگه واقعا در زمینه رشته شما قوی هستند تلاشتونو بکنید ک سازمان رو قانع کنید(البته اگه گیر دادن) . در غیر اینصورت تلاش کنید از یه دانشگاه معتبرتر پذیرش بگیرید.

Junior Member

سلام دوستان،

مبلغی که در تعهدنامه ذکر میشه وثیقه است یا وجه نقد؟!

اصلا این وثیقه رو به کجا باید تحویل داد؟!

ممنون میشم پاسخ من رو بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط marya7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا راهنماییم کنید
    فرض کنید من یک محاطب بی سواد، و عامی هستم (که فرض بیجایی هم نیست!)/ حالا بخوانید:
    به این فکر کنید که وقتی از فرصت برگشتید، استادها که می پرسند کدام دانشگاه بودید قرار است بگویید کدام دانشگاه بودید! واقعاً قرار است بروید یک دانشگاه رنک ج؟؟ جایی که مدرک دکتری اش در داخل ایران پذیرفته نیست؟ شش ماه از عمر خودتون رو بگذارید که چه؟ آن استادها اگر خیلی بارشان بود می رفتند جایی بهتر.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط syavash20 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

مبلغی که در تعهدنامه ذکر میشه وثیقه است یا وجه نقد؟!

اصلا این وثیقه رو به کجا باید تحویل داد؟!

ممنون میشم پاسخ من رو بدین.
    این مبلغ اگر ضامن باشه، فقط تعهده. وثیقه و نقد نیست. اما اگر ملک باشه، وثیقه س. یعنی قانونا ملک رهن داده میشه به دانشگاه. اگر شما برنگردید، آن وقت وزارت حق داره تا پنج برابرش از حقوق ضامنین کم کنه یا از فروش ملک مورد رهن شما کسب خسارت کنه. هرچند سردفتر به من گفت با همه ی روده درازی هایی که در متن تعهد کرده، ابزار اجرایی لازم در این تعهد وجود نداره.

با سلام

بنده برای ضمانت قرار دادن وثیقه به دفتر خانه مراجعه کردم. در انتهای این فرم سه امضا باید انجام بشه دانشجو، وثیقه گذار و نمایند سازمان(دانشگاه)، که باید امضا شوند. حالا مشکل اینجاس که نماینده ای دانشگاه نداره که بیاد امضا کنه و دفتر خونه هم قبول نمیکنه بدون امضای نماینده دانشگاه بهم فرم رو بده. حالا کسایی ه این کارو انجام دادن چی کار کردن؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

Junior Member

سلام دوستان؛
    همونطور که در جریان هستید برای ورودی‌های مهر 91 تا 30 بهمن فرصت خروج از کشور هست. من تازه می‌خوام ویزام رو بدم برای پیکاپ. احتمالاً 10 اسفند بتونم از ایران خارج بشم. قبلاً با خانم اکبری مشورت کردم گفتن که اگر تاریخ بلیط بعد از 30 بهمن باشه، توی شورا تصمیم‌گیری میشه که آیا قبل از رفتن پول رو بدن یا نه! کسی در این زمینه تجربه‌ای داره و آیا ممکنه برای ده روز مشکلی پیش بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi6188 نمایش پست ها
    با سلام

بنده برای ضمانت قرار دادن وثیقه به دفتر خانه مراجعه کردم. در انتهای این فرم سه امضا باید انجام بشه دانشجو، وثیقه گذار و نمایند سازمان(دانشگاه)، که باید امضا شوند. حالا مشکل اینجاس که نماینده ای دانشگاه نداره که بیاد امضا کنه و دفتر خونه هم قبول نمیکنه بدون امضای نماینده دانشگاه بهم فرم رو بده. حالا کسایی ه این کارو انجام دادن چی کار کردن؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.
    سلام.
    زمانی که من این پست (لینک) رو می نوشتم، وضعیت شما رو داشتم و همه جا رفته بودم و هیچ کس حاضر نبود بدون امضای نماینده ی دانشگاه تعهد رو ثبت کنه.
    و زمانی که این پست (لینک) رو نوشتم، برای معاون حقوقی دانشگاه نامه ای نوشتم و توضیح دادم که باید نماینده بفرستند و برای نماینده ی دانشگاه هم آژانس گرفتم آمد محضر امضا کرد. معاون حقوقی دانشگاه این نمایندگی را به هر کسی می تواند اعطا کند. یعنی با سربرگ دانشگاه نامه ای بزند و بگوید فلان شخص نماینده ی ما است. حتی به عنوان نماینده می توانید خود شما هم باشید. یعنی اگر دانشگاه حاضر شود شما را به نمایندگی معرفی کند، امضای شما به عنوان نماینده ی دانشگاه و به عنوان دانشجوی تعهد گذار معتبر خواهد بود.
    صدقه بدهید مشکل حل میشه!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)