صفحه 290 از 317 نخستنخست ... 190240280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,891 تا 2,900 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

سلام
    دوستان اطلاع ندارید سهمهیه های دانشگاه ها دققا کی اعلام میشه.
    من یک هفته پیش سازمان امور دانشجویان بودم. گفتند هنوز مشخص نکردیم.
    کسی اطلاعی نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bikaranm نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    به یک استادی در امریکا ایمیل زدم. ایشون به من گفتن کی و چه مدتی میخواهید برای فرصت بیایید.
    چه مدتی تقریبا پروسه گرفتن کمک هزینه وزارت علوم و گرفتن ویزا برای امریکا طول میکشه؟ به نظرتون ایمیل زیر خوب هست؟

Dear Dr. XXX,
    I would like to appreciate your kindly response and reviewing my C.V as well.
    I can come as a visiting researcher from September 1st 2016 for a period of 6 months which can be extended to 9 months.
    I really hope I can get the chance to work under your supervision.
    Best Regards,
    سلام
    بهتره یه اشاره ای به نامشخص بودن زمان ویزا گرفتن بکنید و بگید امیدوارید که حوالی سپتامبر برسید

دوستان یک سوالی که برای من پیش اومده که این لیست الف و ب و .. دانشگاهها رو از کجا میشه پیدا کرد؟ من از کجا بدونم دانشگاهی که بهم پذیرش داده جزو کدوم دسته است؟ خیلی ممنون میشم سریعتر جوابمو بدید چون الان در مرحله دادن تعهد اونم به قیمت خیلی بالا (متاسفانه 1 میلیون میخوان حداقل بعنوان هزینه محضر) قرار دارم و میخوام ببینم دانشگاهم اگر الف نیست کلا بیخیال شم دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    بارها در این صفحه دوستان راجع به حمایت مالی وزارت علوم از دانشگاه های گروه ب و ج پرسیدند و جواب هم این بود که معمولا با نامه ای از طرف آموزش دانشکده، این حمایت مالی صورت خواهد گرفت.
    حالا سوال من اینه که در مورد موسسات فوق تخصصی ( و نه دانشگاه) که کارش صرفا در حوزه تحصیلات تکمیلی هست و بسیار هم در زمینه کاری خودش قوی هست و بسیاری از اساتید خبره، دکتری خودشون رو از این دانشگاه گرفتند، وضع به چه صورتی هست؟ با توجه به اینکه این موسسات آموزشی معروف، در هیچکدام از گروههای الف تا ج وزارت علوم قرار ندارند. آیا در این موارد هم میشه با نامه نگاری، از حمایت وزارت علوم برخوردار شد؟
    سپاس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alialikamkam نمایش پست ها
    دوستان یک سوالی که برای من پیش اومده که این لیست الف و ب و .. دانشگاهها رو از کجا میشه پیدا کرد؟ من از کجا بدونم دانشگاهی که بهم پذیرش داده جزو کدوم دسته است؟ خیلی ممنون میشم سریعتر جوابمو بدید چون الان در مرحله دادن تعهد اونم به قیمت خیلی بالا (متاسفانه 1 میلیون میخوان حداقل بعنوان هزینه محضر) قرار دارم و میخوام ببینم دانشگاهم اگر الف نیست کلا بیخیال شم دیگه.
    بزرگواران به راحتی با یه سرچ تو گوگل پیدا میشه.

http://grad.saorg.ir/%D8%AF%D8%A7%D9...8%A7%D8%B22016

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    به قوانین دانشگاه مبدا و مقصد و نیز به روحیات اوون استاد خارجی
    دوست عزیز
    احتمالا سئوال منو متوجه نشدید. منظورم اینه که یه دانشجویی که تو ایران دکترا می خونه، واسه فرصت مطالعاتی یکساله بره خارج یا نه؟ و آیا می تونه واسه این فرصت مطالعاتی فاند بگیره از دانشگاه خارج یا خیر. واسه فوق دکترا نیز میشه از اساتید خارجی فاند گرفت یا فقط مقاطع دکترا و فوق لیسانس میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

دوست عزیز دانشگاه خارجی برای فرصت مطالعاتی به شما فاند نمیده بلکه استاد میده؛ به همین دلیل دوستمون گفتن به روحیات اون استاد خارجی ربط داره. برای فرصت معمولا سخت فاند میدن چون شما رو نمیشناسن و مدت زمانش هم برای تعریف یک پروژه که ارزش فاند داشته باشه کم هست. برای پست داک (یا به قول شما فوق دکترا) هم اصولا اول باید فاندتون مشخص بشه چون درواقع حقوق شماست و بدون اون پست داک معنی نداره و اون هم معمولا از بودجه (فاند) پروژه ای هست که استاد خارجی از یه جایی گرفته.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    دوست عزیز
    احتمالا سئوال منو متوجه نشدید. منظورم اینه که یه دانشجویی که تو ایران دکترا می خونه، واسه فرصت مطالعاتی یکساله بره خارج یا نه؟ و آیا می تونه واسه این فرصت مطالعاتی فاند بگیره از دانشگاه خارج یا خیر. واسه فوق دکترا نیز میشه از اساتید خارجی فاند گرفت یا فقط مقاطع دکترا و فوق لیسانس میشه.
    پیداکردن موقعیت پست داک به مراتب سخت تر و مشکلتر هست اما عموما با فاند و مشابه یک پوزیشن شغلی آکادمیک تعریف میشود. با دکترای ایران به سختی چنین موقعیتی پیداکنید.
    برای فرصت به ویژه اگر موضوع کاربردی و پروژه ای کوتاه مدت تعریف شده باشد امکان گرفتن فاند مخدود وحود دارد ولی برخلاف دوره های ارشد و دکترا معمول نیست. بیشتر فرصت مطالعاتی به چشم ساپورت از ظرف کشور مبدا یا فاند خارجی دانشجو در نظر گرفته میشود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    دوست عزیز
    جواب همش بله هست و به روحیات اوون استاد بستگی داره.
    عزیزجان هر دانشگاهی فوق دکترا نمیده. هر استادی برای فرصت فاند نمیده.

با تشکر از momad7 که جواب من رو دادند. سوال دیگه ای دارم اینه که کسی میدونه توی تهران کدوم دفترخونه سند تعهد مالی با ذکر مبلغ رو با هزینه کم تنظیم میکنه؟! یا راه دیگه ای وجود داره که مثلا سند تعهد با عنوان دیگه ای تنظیم بشه و همچنان مورد قبول دانشگاه و سازمان امور دانشجویان باشه؟ متاسفانه من هرجا میرم مبالغ بالای یک میلیون تومن برای تنظیم سند مالی ازم میخوان و میگن فقط در صورتی که سند تعهد "غیرمالی" و بدون ذکر مبلغ باشه هزینه تنظیم سند کم خواهد بود . لطفا من رو راهنمایی کنید. یک سوال دیگه هم که دارم اینه که آیا افراد استخدام قراردادی هم می تونن به عنوان ضامن باشن؟ آیا ذکر عنوان "کارمند رسمی" در سند شامل حال افراد قراردادی هم میشه؟
    با تشکر

سلام دوستان
    دو تا سوال دارم:
    اول اینکه میشه بعدا دانشگاه رو تغییر بدیم؟
    منظورم اینه که من اول پروسه را با یک دعوتنامه از آمریکا شروع کردم ولی دو سه تا استاد از اروپا هم جواب دادند و خودم ترجیحم اروپاست. حالا میشه موقع دریافت نامه حمایت مالی به خانم اکبری بگم برای یه دانشگاه دیگه بدند یا باید از اول کل پروسه را پیگیری کنم؟
    سوال دومم اینه که با توجه به اینکه من اصلا یک کلمه هم ایتالیایی بلد نیستم برای گذراندن این دوره تو ایتالیا با مشکلی بر نمیخورم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)