صفحه 291 از 317 نخستنخست ... 191241281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,901 تا 2,910 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دو تا سوال دارم:
    اول اینکه میشه بعدا دانشگاه رو تغییر بدیم؟
    منظورم اینه که من اول پروسه را با یک دعوتنامه از آمریکا شروع کردم ولی دو سه تا استاد از اروپا هم جواب دادند و خودم ترجیحم اروپاست. حالا میشه موقع دریافت نامه حمایت مالی به خانم اکبری بگم برای یه دانشگاه دیگه بدند یا باید از اول کل پروسه را پیگیری کنم؟
    سوال دومم اینه که با توجه به اینکه من اصلا یک کلمه هم ایتالیایی بلد نیستم برای گذراندن این دوره تو ایتالیا با مشکلی بر نمیخورم؟
    سلام

جواب سوال اولتون بله هست. یعنی همه چی رو باید از اول تغییرش بدید. چون پولی که بهتون میدن هم فرق میکنه.
    جواب سوال دومتون خیر هست. من ایتالیا بودم و فقط انگلیسی میدونستم و مشکلی هم نبود ولی اگر بخواید با واحدهای اداری و مردمشون سروکار داشته باشید باید کسی بهتون کمک کنه چون انگلیسی بلد نیستند

موفق باشید

سلام. سوالی داشتم. من فرصت مطالعاتی سال پیش کانادا بودم و ورودی 90 دکتری هستم. اسفند فارغ التحصیل شدم و میخوام اسفند سال دیگه مدرکمو از طریق اداره کاریابی آزاد کنم ولی نگران اون 6 ماه فرصت مطالعاتی هستم. چون فکر کنم برای اون 6 ماه هم تعهد خدمت داریم ولی از آموزش دانشگاه پرسیدم که برخی بی اطلاع بودن و تعدادی هم با دودلی گفتن ربطی به آزاد کردن مدرک نداره. شما اطلاعی در این مورد ندارید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

شما اگر دانشجوی روزانه و سهمیه منطقه 1 بوده باشید، چه فرصت رفته باشید و چه نرفته باشید به اندازه سال های تحصیل رایگانتون تعهد خدمت دارید. اونایی که گفتن ربطی به آزاد کردن مدرک نداره درست گفتن. اون تعهد فرصت مطالعاتی بیشتر برای این هست که مطمئن بشن اگر رفتید برمی گردید تا تعهد خدمت دوران تحصیلتون رو انجام بدید.

دوباره سلام.
    ببخشید بچه ها من اینقدر سوال میکنم.
    یه استادی تو پلی تکنیک میلان به من جواب مثبت داده بود. بعد من ضمن تشکر ازش خواستم که برام دعوتنامه بفرسته.
    حالا یک هفته گذشته و هیچ پیامی از طرفش نیومده. به نظرتون پیگیری کنم یا زوده و اگه پاسخ مثبته چطور بنویسم که تأثیر مثبت داشته باشه؟
    من تو نامم گفته بودم که کمک مالی دانشگاهم (بورس وزارت علوم) همه هزینه ها را پوشش نمیده و اگه بتونم از دانشگاه کمک بگیرم خیلی بهتره و گفتم حتی حاضرم TA بشم ولی اگه نشد هم مهم نیست و خودم مابقی هزینه ها را جور میکنم.
    بعدشم گفتم اگه شما پیشنهادی برای تحقیق دارید من استقبال میکنم و در غیر اینصورت میتونم موضوع پایان نامم را براتون توضیح بدم.
    به نظرتون بخاطر همین جواب نداده؟
    بازم از لطف همه شما ممنونم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    دوباره سلام.
    ببخشید بچه ها من اینقدر سوال میکنم.
    یه استادی تو پلی تکنیک میلان به من جواب مثبت داده بود. بعد من ضمن تشکر ازش خواستم که برام دعوتنامه بفرسته.
    حالا یک هفته گذشته و هیچ پیامی از طرفش نیومده. به نظرتون پیگیری کنم یا زوده و اگه پاسخ مثبته چطور بنویسم که تأثیر مثبت داشته باشه؟
    من تو نامم گفته بودم که کمک مالی دانشگاهم (بورس وزارت علوم) همه هزینه ها را پوشش نمیده و اگه بتونم از دانشگاه کمک بگیرم خیلی بهتره و گفتم حتی حاضرم TA بشم ولی اگه نشد هم مهم نیست و خودم مابقی هزینه ها را جور میکنم.
    بعدشم گفتم اگه شما پیشنهادی برای تحقیق دارید من استقبال میکنم و در غیر اینصورت میتونم موضوع پایان نامم را براتون توضیح بدم.
    به نظرتون بخاطر همین جواب نداده؟
    بازم از لطف همه شما ممنونم.

سلام
    من ایتالیا بودم تازه یه هفته است اوومدم. اولا بگم خیالتون راحت این چیزا برای من و شما حیاتی هست برای اوونا مهم نیست و ایتالیایی ها بسیار کند هستند و سریع کار نمی کنند.
    دوما شما خیلی منصفانه و منطقی باهاش راجع به کمک مالی صحبت کردید و دلیلی برای ناراحتی نیست. فقط اونا به شما تی ای نمی دن چون دانشجوهاشون فقط ایتالیایی می فهمن و احتمالا شما فقط انگلیسی بلدین.
    سوما در مورد موضوع تحقیق هم بهتر بود اول موضوع تزتون رو میکفتید و بعد میگفتید اگر پیشنهاد دیگه ای داره بگه. ولی این هم مورد خاصی نیست. نترسید جواب میده.

موفق باشید

با سلام.
    من از چندین استاد از کشورهای متفاوت دعوتنامه گرفتم که یکیش رو انتخاب کردم و اونجا خواهم رفت. حالا به نظرتون برای اساتیدی که ازشون دعوتنامه دارم ولی اونجا نخواهم رفت، چه نامه ای بنویسم؟ چطوری نرفتن خودم را به اون دانشگاه ها توجیه کنم؟
    اگر چیزی ننویسم براشون، زشت نیست به لحاظ اخلاقی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    با سلام.
    من از چندین استاد از کشورهای متفاوت دعوتنامه گرفتم که یکیش رو انتخاب کردم و اونجا خواهم رفت. حالا به نظرتون برای اساتیدی که ازشون دعوتنامه دارم ولی اونجا نخواهم رفت، چه نامه ای بنویسم؟ چطوری نرفتن خودم را به اون دانشگاه ها توجیه کنم؟
    اگر چیزی ننویسم براشون، زشت نیست به لحاظ اخلاقی؟
    من همیشه از باب اشکال نداره و درست میشه و ... نظر می دهم، اما الآن واقعاً نمی دانم و نمی فهمم چرا همچی کاری کرده اید. در هر حال به لحاظ اخلاقی کار زشتی کرده اید. این حق شماست که بین گزینه هایی که دارید بهترین انتخاب را بکنید، اما نه تا مرحله ی دعوتنامه. دعوتنامه تهیه کردن برای استاد مستلزم صحبت کردن با گروه و دانشکده و توجیه ظرفیت برای شماست، با این کار زحمات او را نادیده گرفته اید. او برای گنجاندن شما در گروهش و توسعه ی تحقیقاتی خودش برنامه چیده.
    من چند بار شنیده ام که استاد خارجی گفته: تضمینی از دانشکده برایم بفرست که تو به این سفر می توانی بیایی. چون سال قبل برای یکی از دانشجویان دعوتنامه فرستادم و گفت نمی تواند بخاطر مشکلات بیاید.
    بله، شما اگر برای استاد به دروغ بنویسید که مشکلات ویزا و .... دارم، او باور می کند، چون دلیلی ندارد دروغ بشنود، اما به ایرانی هایی که پس از شما به او ایمیلی بفرستند یا پاسخ نمی دهد، یا اگر رزومه شان خیلی خوب باشد، می گوید از دانشکده تان تضمین بفرست.
    اگر هم صادقانه بنویسید که جای بهتری پذیرش گرفته ام، که واقعاً زشت است.
    راه حل را نمی دانم، اما کار زشتی کرده اید.
    مثل این که از کسی در خیابان آدرس بپرسید، در حالی که دارد با شور و هیجان توضیح می دهد، شخص دیگری را در خیابان ببینید و با بی اعتنایی به شخص اول فریاد بزنید آقا ببخشید این آدرس کجا میشه. شخص اول که آدرس میده وا میره نه؟
    مثل این که زنگ بزنید رستوران غذا بفرستد منزل شما، بعد درب منزل را باز نکنید. (البته رستوران اگر بتواند پول غذا را می گیرد از شما، اما اگر نتواند پول غذا را بگیرد دیگر برای کل ساختمان شما غذا نمی فرستد)
    مثل این که در دانشگاه های ایران دکتری ثبت نام کنید و نروید (البته دانشگاه از شما مبلغ زیادی خسارت خواهد گرفت)

آدم ها دنبال نشانه ها هستند. اگر نشانه ای پیدا کنند که ایرانی ها اخلاق ندارند، سخت تر پذیرش می دهند.
    از سوی دیگر، اگر طوری رفتار کنید که از شما راضی باشند، در آینده به ایرانی ها راحت تر پذیرش می دهند.
    (وقتی من فرصت بودم، دوستم از همان دانشگاه پذیرش می خواست، در دانشکده ی دیگری. استادش وقتی فهمید فرد دیگری (یعنی من) از همین دانشگاه در همان دانشگاه مشغول فرصت هستم، یکی از مراحل رسمی زمانبر رو نادیده گرفت و راحت تر پذیرش داد. به همین سادگی، بدون این که من را دیده باشد یا بشناسد. صرف این که این کار یک بار موفقیت آمیز بوده)

البته فقط شما یک نفر این کار رو نکرده اید، و اساتیدی در اینجا وجود دارند که این سوال رو بارها پاسخ داده باشند، خصوصاً جناب Mechatronic حتماً بهترین راه حل رو می شناسند که کمترین آسیب به وجهه ی دانشجویان ایرانی وارد شود.

موفق باشید

Junior Member

دوست عزیز به نظر شما خیلی موضوع را بزرگ کردید. گاها این اتفاق می افتد.
    من خودم برای دو دانشگاه درخوسات فرستادم. دانشگاه اول تا درخواست فرستادم فردای اونروز دعوتنامه فرستاد بدون هیچ تضویح و مراحل خاصی. دانشگاه اول که دانشگاه به مراتبط بهتری بود مراحلی را طی کرد و دعوتنمه فرستاد. الان من دانشگااه اول را نمیخواهم بروم و می خواهم ایمیل به آنها بزنم.
    خوب به نظر شما چه کار باید می کردم وقتی اونا در طی دو روز دعوتنامه فرستادند.
    در ضمن من از استادم که خارج از کشور تحصیل و تدریس کرده پرسیدم گفت در صورتی که ایمیل غذرخواهی به همراه دلیلی بزنید اصلا ناراحت نمیشوند. ولی اگر اطلاع ندهید ناراحت می شوند.

جناب ریسکی، معذرت می خوام. منظورم رو بد نوشتم. منظورم از دعوتنامه، همون اعلام پذیرش تلویحی از استاد بوده! یعنی همون جواب ایمیلی که ما خوشحال میشیم که شما بیایید برای فرصت مطالعاتی! من منظورم همین مرحله ست! به استادی که قصد دارم آنجا بروم اطلاع دادم و ایشان در پی تدارک دعوتنامه هستند. منظورم این بود که به اساتید دیگری که نظر مثبت خود را اعلام داشته بودند چه بگویم که دیگه نیاز به دعوتنامه نیست و از این حرف ها!! بگم ظرفیت دانشکده مون پر شده؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    من همیشه از باب اشکال نداره و درست میشه و ... نظر می دهم، اما الآن واقعاً نمی دانم و نمی فهمم چرا همچی کاری کرده اید. در هر حال به لحاظ اخلاقی کار زشتی کرده اید. این حق شماست که بین گزینه هایی که دارید بهترین انتخاب را بکنید، اما نه تا مرحله ی دعوتنامه. دعوتنامه تهیه کردن برای استاد مستلزم صحبت کردن با گروه و دانشکده و توجیه ظرفیت برای شماست، با این کار زحمات او را نادیده گرفته اید. او برای گنجاندن شما در گروهش و توسعه ی تحقیقاتی خودش برنامه چیده.
    من چند بار شنیده ام که استاد خارجی گفته: تضمینی از دانشکده برایم بفرست که تو به این سفر می توانی بیایی. چون سال قبل برای یکی از دانشجویان دعوتنامه فرستادم و گفت نمی تواند بخاطر مشکلات بیاید.
    بله، شما اگر برای استاد به دروغ بنویسید که مشکلات ویزا و .... دارم، او باور می کند، چون دلیلی ندارد دروغ بشنود، اما به ایرانی هایی که پس از شما به او ایمیلی بفرستند یا پاسخ نمی دهد، یا اگر رزومه شان خیلی خوب باشد، می گوید از دانشکده تان تضمین بفرست.
    اگر هم صادقانه بنویسید که جای بهتری پذیرش گرفته ام، که واقعاً زشت است.
    راه حل را نمی دانم، اما کار زشتی کرده اید.
    مثل این که از کسی در خیابان آدرس بپرسید، در حالی که دارد با شور و هیجان توضیح می دهد، شخص دیگری را در خیابان ببینید و با بی اعتنایی به شخص اول فریاد بزنید آقا ببخشید این آدرس کجا میشه. شخص اول که آدرس میده وا میره نه؟
    مثل این که زنگ بزنید رستوران غذا بفرستد منزل شما، بعد درب منزل را باز نکنید. (البته رستوران اگر بتواند پول غذا را می گیرد از شما، اما اگر نتواند پول غذا را بگیرد دیگر برای کل ساختمان شما غذا نمی فرستد)
    مثل این که در دانشگاه های ایران دکتری ثبت نام کنید و نروید (البته دانشگاه از شما مبلغ زیادی خسارت خواهد گرفت)

آدم ها دنبال نشانه ها هستند. اگر نشانه ای پیدا کنند که ایرانی ها اخلاق ندارند، سخت تر پذیرش می دهند.
    از سوی دیگر، اگر طوری رفتار کنید که از شما راضی باشند، در آینده به ایرانی ها راحت تر پذیرش می دهند.
    (وقتی من فرصت بودم، دوستم از همان دانشگاه پذیرش می خواست، در دانشکده ی دیگری. استادش وقتی فهمید فرد دیگری (یعنی من) از همین دانشگاه در همان دانشگاه مشغول فرصت هستم، یکی از مراحل رسمی زمانبر رو نادیده گرفت و راحت تر پذیرش داد. به همین سادگی، بدون این که من را دیده باشد یا بشناسد. صرف این که این کار یک بار موفقیت آمیز بوده)

البته فقط شما یک نفر این کار رو نکرده اید، و اساتیدی در اینجا وجود دارند که این سوال رو بارها پاسخ داده باشند، خصوصاً جناب Mechatronic حتماً بهترین راه حل رو می شناسند که کمترین آسیب به وجهه ی دانشجویان ایرانی وارد شود.

موفق باشید

خوشبختانه من کارم به مرحله دریافت دعوتنامه نرسیده هنوز (منظورم از دعوتنامه، همون جواب مثبت استاد بود). ولی با شما موافقم که این اتفاق ممکنه پیش بیاد، به دلیل اینکه ما همزمان با چندین استاد مکاتبه می کنیم ولی زمان جواب دادنشون دست ما نیست و گاهاً با هم اتفاق میفته. من چون رزومه ی خوبی دارم، برخی اساتید خودشان خواستندکه هر چه زودتر، نامه دعوت را تهیه کنند که من گفتم، چگونگی نامه و زمانش را بعدا اطلاع خواهم داد. حالا منظورم اینه که، چی بنویسم براشون که دیگه نیاز به دعوتنامه نیست و پشیمون شدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر شما خیلی موضوع را بزرگ کردید. گاها این اتفاق می افتد.
    من خودم برای دو دانشگاه درخوسات فرستادم. دانشگاه اول تا درخواست فرستادم فردای اونروز دعوتنامه فرستاد بدون هیچ تضویح و مراحل خاصی. دانشگاه اول که دانشگاه به مراتبط بهتری بود مراحلی را طی کرد و دعوتنمه فرستاد. الان من دانشگااه اول را نمیخواهم بروم و می خواهم ایمیل به آنها بزنم.
    خوب به نظر شما چه کار باید می کردم وقتی اونا در طی دو روز دعوتنامه فرستادند.
    در ضمن من از استادم که خارج از کشور تحصیل و تدریس کرده پرسیدم گفت در صورتی که ایمیل غذرخواهی به همراه دلیلی بزنید اصلا ناراحت نمیشوند. ولی اگر اطلاع ندهید ناراحت می شوند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)