صفحه 3 از 317 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای فرصت مطالعاتی در ایتالیا

سلام.
    من دانشجوي دوره دكتراي مهندسي تو ايران هستم كه تصميم دارم براي گذراندن يك دوره يك يا دو ماهه آزمايشگاهي و تكميلي به دانشگاه پليتكنيك Marche‌برم.
    قانون اين دانشگاه اينه كه براي فرصت مطالعاتي بايد با دانشگاه من قراردادي بسته بشه كه الان كاراش درحال انجامه. تا قرارداد امضا نشه دعوتنامه نميدن.

1- مايلم بدونم براي اين مدت كوتاه بايد درخواست ويزاي توريستي بدم؟
    2- من متاهلم و يه فرزند هم دارم. به همسرم دعوتنامه نمي دن. دنبال راهي هستم كه بتونم تو اين مدت همسرم رو هم ببرم. اگه بچم بمونه اين احتمال داره كه به اون ويزا بدن؟
    3- اگه خارجه يادداشتي بده كه همسرم با من بياد تأثيري تو ويزا دادن به اون داره يا ممكنه كارم خراب تر بشه.

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

دوست عزیز
    آره اگه کارت پایان خدمت نداری باید وثیقه بذاری. اول باید یه نامه از دانشگاتون ببری وزارت علوم تایید کنه بعد ببری نظام وظیفه و وثیقه بذاری (5 میلیون) و بعد از این مراحل اقدام کنی واسه پاسپورت. وقتی گرفتی می تونی اقدام کنی واسه بقیه مراحل وزارت علوم.
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط apply88 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه مراحل اداری وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی چیه؟ یکی از دوستام میگفت که باید وثیقه بذاریم و ...
    تو سایت وزارت علوم که چیزی نیست.
    دوست عزیز
    آره اگه کارت پایان خدمت نداری باید وثیقه بذاری. اول باید یه نامه از دانشگاتون ببری وزارت علوم تایید کنه بعد ببری نظام وظیفه و وثیقه بذاری (5 میلیون) و بعد از این مراحل اقدام کنی واسه پاسپورت. وقتی گرفتی می تونی اقدام کنی واسه بقیه مراحل وزارت علوم.
    موفق باشین

سلام
    دوستان کسی خبر داره که برای فرصت مطالعاتی استرالیا، سفارت نمره زبان لازم داره یا نه؟

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    می خواستم بگم که لطفا این قسمت فرصت مطالعاتی شش ماهه وزارت علوم برای دانشجویان دکتری را بیشتر تحویل بگیرید و فعالش کنید. چون واقعا مبحث مهمی هست. اگر بورسیه باشی که شش الی نه ماه همه پولش را وزارت خونه می ده و اگر هم بورسیه نباشی 50% وزارت علوم می ده. پس فرصت خیلی خیلی مناسبیه برای رفتن به یک کشور خارجی و یک دانشگاه خوب و کسب تجربه هایی که تقریبا مجانی و با هزینه یکی دیگه بدست می آرید. بعدش با ارتباطات و دانشی که پیدا می کنید می تونید کلی واسه آیندتون برنامه ریزی کنید و به دردتون می خوره. چه ایران بمونین و چه به خارج برین. کلا راجع به این قضیه توی اینترنت اطلاعات خیلی کمی می تونین پیدا کنین. تنها وبلاگی که خیلی خوب مراحل انجام فرصت مطالعاتی رو توضیح داده وبلاگ http://experiography.blogfa.com/ است که اگر توش بگردید دوتا پست خیلی خیلی خوب راجع به این امر وجود داره. من خودم برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم و در وسط راه هستم. اگر دوستان هر سوالی دارند تا آنجایی که بدونم اماده پاسخگویی هستم. فقط باید بگم که کل فرآیندش یک کمی اذیت داره ولی به نظر من می ارزه.

Banned

من ارشد مهندسی شیمی شریفم به نظرتون میتونم واسه فرصت مطالعاتی اقدام کنم؟امسال ارشدم رو شروع کردم باید یک استاد در دانشکده باشه که لینکش کنم با ی استاد تو دانشگاه ی کشور دیگه درسته؟

Junior Member

اطلاعات در مورد فرصت مطالعاتی
    http://experiography.blogfa.com/post-42.aspx
    http://experiography.blogfa.com/post-43.aspx
    در ضمن منظور از وثیقه علاوه بر وثیقه سربازی به منظور تضمین خروج از کشور و انجام دوره فرصت مطالعاتیه که وزرات علوم ازتون میگیره که البته با دو ضامن کارمند دولت و ثبت در دفترخانه های رسمی هم کارتون راه میوفته و نیازی به وثیقه نیست.

Senior Member m_rond آواتار ها

یا سلام
    ضمن تشکر از لینک مفیدی که گذاشتید. سوالاتی که من دارم ایناست که 1- بعد از تصویب پروپوزال حتماً دانشجو باید یه سمینار پیشرفت کار هم داده باشه تا گروه موافقت کنه؟ یا اینکه مثلاً دانشجو الان پروپوزالش رو تصویب کرد می تونه 2 ماه دیگه نامه پذیرش رو بگیره و اقدامش رو از گروه شروع کنه؟ 2- تو متن اشاره شده که الان واسه کانادا هم می شه اقدام کرد که درسته و من دیدم. البته مث اینکه برای آمریکا هم دیگه مانعی نداره. آیا کسی هست که با هزینه وزارتخونه کارش برای آمریکا درست شده باشه و اصولاً در این مورد زیاد چوب لای چرخ دانشجو می ذارن یا فرقی با کشورهای اروپایی نداره؟ 3- و در آخر اینکه کسی هست که این تجربه رو داشته باشه که کلاً بعد از عید و تو بهار ترم 8 شروع به اقدام کرده باشه و موفق شده باشه که مثلاً تا خرداد ماه از کشور خارج بشه؟ البته منظورم کسی که بورس نداره و وزارت فقط هزینه 3 ماه رو بهش می ده و نهایت تا پایان ترم 8 یعنی شهریور ماه برمی گرده.
    با سپاس فراوان
    Never Say Never

سلام
    این "رفتن به فرصت مطالعاتی برای دانشجویان ارشد"سوال من هم هست

البته احتمالاً وزارت علوم آیین نامه ای برای حمایت از دانشجویان ارشد نداره ؛ در این صورت میشه برای دریافت حمایت مالی از دانشگاه های اون طرف امید داشت؟!

از دوستان کسی هست که تا حالا شنیده باشه یا دیده باشه کسی در دوره ی ارشد به کشور دیگه ای برای انجام پروژه های پژوهشی بره؟!

Junior Member

دوست عزیزم سلام.
    در جواب به سوالاهایت باید بگویم که به نظر من هنوز هم وقت داری. اگه هفته بعد پروپوزالت تصویب بشه، خوب سریع برو دنبال کاراش تا قبل از اسفند بتونی کارهای طرف ایران رو انجام بدی. مراحلش رو توی آدرسی که توی پست قبلی گذاشتم تقریبا کامل توضیح داده شده. به نظر من از همین الان بچسب به ایمیل زدن به اساتید مختلف و در نامه هایت تاکید کن که از آنها کمک مالی نمی خواهی تا سریع تر و بیشتر جوابت را بدهند. هر شب 100 تا ایمیل بزن یا بیشتر. بالاخره موفق می شی از یکی جواب بگیری. بعد سریع برو وزارت خونه و بقیه کارها رو ردیف کن. همانطور که گفتی ظاهرا باید قبل از عید کارهای طرف ایرانت تموم شده باشه. حتی خانم اکبری (مسئول فرصت مطالعاتی در وزارت علوم) می گه که باید قبل از عید از کشور خارج شده باشید و گرنه ممکن است بشود یا نشود. ولی با جستجوی ناقصی که من انجام دادم به این نتیجه رسیدم که اگر کارهای طرف ایرانت رو قبل از عید انجام داده باشی و فقط بخاطر ویزا کارت به بعد از عید کشیده بشه ظاهری می تونی بری (البته این خودش احتمالاپیگیری های بیشتری را می طلبد). در این رابطه عدم بورس بودن شما هم شاید یک نکته منفی باشد ولی بهرحال باید پیگری کنی دیگه. الانم که یکم وضع ویزا دادن کشورها خراب شده فکر کنم وزارت خونه هم همکاری بیشتری بکنه. در ضمن تو مشکل سربازی اگر نداری که از من خیلی جلوتری. من کلی دویدم و وثیقه گذاشتم و حتی پاسپورت هم نداشتم. پس اگر واقعا مخواهی که بری بجنب. به نظر من می تونی قبل از عید کارهای طرف ایرانتو تموم کنی. در ضمن من برای کشور نیوزلند اقدام کردم. امید وارم که موفق باشی. راستی نگفتی رشته ات چی هست؟ کدوم دانشگاه درس می خونی؟ چرا فقط آمریکا؟
    موفق باشی
    من برای کشور نیوزلند اقدام کردم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)