صفحه 307 از 317 نخستنخست ... 207257297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,061 تا 3,070 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط golen نمایش پست ها
    با سلام
    آیا همه دوستانی که برای فرصت اقدام کرده اند، با استاد خارجی از طریق skype صحبت داشته اند؟ اگه اینطور باشه ظاهرا باید speaking قوی ای داشته باشیم؟
    نه
    زبان خیلی براشون مهم نیست بخصوص اگر کشور انگلیسی زبان نباشه ولی بهرحال باید در حدی باشه که بتونید ارتباط برقرار کنید . اصلش رزومتونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    نه
    زبان خیلی براشون مهم نیست بخصوص اگر کشور انگلیسی زبان نباشه ولی بهرحال باید در حدی باشه که بتونید ارتباط برقرار کنید . اصلش رزومتونه
    ممنون از پاسختون
    پس ظاهرا شانس منه که هر استادی جواب ایمیلمو داده میخواد باهام skype داشته باشه! نمی دونم شاید من اطلاعات ناقصی براشون می فرستم. من هیچ توصیه نامه ای رو ضمیمه نکردم آیا اضافه کردن اون می تونه در پذیرش استاد خیلی موثر باشه؟
    و اینکه خودم باید متن توصیه نامه رو شبیه نمونه توی سایت آماده کنم و ببرم پیش اساتیدم امضا بگیرم؟

Junior Member

سلام.
    دوستانی که کارهای تعهد محضری را انجام دادند، ممنون میشم راهنمایی کنند:
    در بند 6 و 8 فرم تعهد محضری (فایل پیوست)، قسمتی وجود داره که باید مبلغ تعهد آموزش رایگان مقاطع قبلی هم مشخص بشه (غیر از بیست میلیون مربوط به فرصت). حالا اگر کسی از آموزش رایگان استفاده نکرده یا تعهد را انجام داده باشه چی؟ باید خالی گذاشته بشه یا قید بشه که انجام داده و یا اینکه مجددا بیست ملیون نوشته بشه؟
    مرسی
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام دوستان
    آیا کسی از شما نمونه دعوتنامه از یک دانشگاه استرالیایی داره؟
    من برای فرصت از یک استاد در سیدنی اوکی گرفتم ولی گفت درفت دعوتنامه را برام بفرست که امضا کنم و برات برگردونم.
    ممنون میشم کمکم کنید

جالبه. نامه پذیرش باید از طرف graduate school دانشگاه مقصد ارسال شود.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golen نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    پس ظاهرا شانس منه که هر استادی جواب ایمیلمو داده میخواد باهام skype داشته باشه! نمی دونم شاید من اطلاعات ناقصی براشون می فرستم. من هیچ توصیه نامه ای رو ضمیمه نکردم آیا اضافه کردن اون می تونه در پذیرش استاد خیلی موثر باشه؟
    و اینکه خودم باید متن توصیه نامه رو شبیه نمونه توی سایت آماده کنم و ببرم پیش اساتیدم امضا بگیرم؟
    سلام

بطور کلی نیازی به توصیه نامه نیست. گاهی بسته به کیفیت جاش اگر خیلی سطح بالا باشه ازت توصیه نامه نمیخواد بلکه میگه چند تا استادات رو معرفی کن تا باهاشون خودمون تماس بگیریم یا از روی رزومت از بخش معرفها انتخاب میکنن

Junior Member

سلام
    از دوستان کسی اطلاع دارد پاسخ نامه فرصت از وزارت علوم چقدر زمان می برد؟
    ظاهرا وزارت علوم پاسخی به دانشجو نمی دهد.
    ممکنه وزارت علوم درخواستها رو رد کنه یا صرف معرفی از طرف دانشگاه به منزله پذیرفته شدن شخص در فهرست ظرفیت های دانشگاه است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط delfan64 نمایش پست ها
    ۱- همه دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های دولتی میتونن از بورس وزارت علوم استفاده کنند
    ۲- تا پایان سال سوم باید پرونده شما به وزارت علوم ارسال شده باشد ولی برای خروج از کشور تا پایان سال چهارم هم وقت دارید
    ۳- بله دعوت نامه از دانشگاه مقصد رو که دریافت کردید این دعوت نامه در دانشکده خودتان بررسی می شود و در واقع پروسه عملا آغاز می شود.
    ۴- بستگی داره بعضی دانشگاه های مقصد کمک مالی هم می کنند البته اغلب دوستانی که من داشته ام کمکی از دانشگاه مقصد دریافت نکرده اند
    خود من استاد خارجم موافقت کرد که هزینه بلیط هواپیما رو با فاندی که داره بهم بازپرداخت کنه
    در مورد مدرک زبان هم که خیلی خوبه شما مدارک رو هم دارید البته اغلب برای فرصت مطالعاتی مدرک زبان لازم نیست تنها وزارت علوم برای بررسی پرونده شما می خواهد از داشتن مدرک زبان شما مطمعن شود تا به شما هزینه بدهد
    موفق باشید
    با سلام و احترام.
    بنده دانشجوی روزانه غیر بورس هستم. برای اخذ فرصت مطالعاتی چند سوال مهم دارم که اگه جواب بدید بسیار ممنون میشم و تکلیفم برای اقدام کردن و یا نکردن در این زمینه مشخص میشه:
    سوالام مربوط به بخش مالیست.
    1- هزینه های از ابتدا تا انتهای فرصت مطالعاتی حدودا چه میزان می شود و به طور کلی شامل چه چیزهایی است؟
    دوم اینکه بنده چون غیر بورسم آیا وزارت علوم هزینه ای به من پرداخت میکنه؟
    و اینکه در صورت پرداخت چه درصدی رو شامل میشه؟ آیا همه ی هزینه پرداخت خواهد شد یا خیر؟
    مهم تر از همه آیا این هزینه قبل از اعزام به خارج پرداخت میشه یا بعد از بازگشت به کشور خودمون؟
    راستش در شرایطی ام که بخش مالی قضیه متاسفانه سایه انداخته بر رفتن یا نرفتنم.
    به همین خاطر از پاسختون خیلی خیلی ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammat نمایش پست ها
    با سلام و احترام.
    بنده دانشجوی روزانه غیر بورس هستم. برای اخذ فرصت مطالعاتی چند سوال مهم دارم که اگه جواب بدید بسیار ممنون میشم و تکلیفم برای اقدام کردن و یا نکردن در این زمینه مشخص میشه:
    سوالام مربوط به بخش مالیست.
    1- هزینه های از ابتدا تا انتهای فرصت مطالعاتی حدودا چه میزان می شود و به طور کلی شامل چه چیزهایی است؟
    دوم اینکه بنده چون غیر بورسم آیا وزارت علوم هزینه ای به من پرداخت میکنه؟
    و اینکه در صورت پرداخت چه درصدی رو شامل میشه؟ آیا همه ی هزینه پرداخت خواهد شد یا خیر؟
    مهم تر از همه آیا این هزینه قبل از اعزام به خارج پرداخت میشه یا بعد از بازگشت به کشور خودمون؟
    راستش در شرایطی ام که بخش مالی قضیه متاسفانه سایه انداخته بر رفتن یا نرفتنم.
    به همین خاطر از پاسختون خیلی خیلی ممنونم.
    1- هزینه بسته به کشور متفاوت است. به غیر از هزینه های اولیه در ایران که عدد خیلی بزرگی نیست هزینه های یزرگ شاما هزینه زندگی در ان کشور و هزینه بلیت هواپیما است.
    2- برای دانشجویان غیر بورسیه 50 درصد پولی که به بورسیه میدهند پرداخت میشود. وزارت علوم بسته به کشور مورد نظر چیزی در حدود 4000 یورو (کمتر یا بیشتر بسته به کشور است) برای 6 ماه + حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومن برای بلیت به شما پرداخت میکند. مسلما کشوری که میروید و نوع زندگی شما در میزان هزینه متفاوت است. مثلا برای کشوری مثل پرتقال شاید این هزینه کافی باشد ولی برای کشوری مانند هلند این هزینه فقط جوابگوی کرایه خانه خواهد شد.
    3- هزینه قبل از اعزام پرداخت می شود
    4- اگر مشکل مالی دارید میتوانید برای کشورهای ارازن مانند اسپانیا و پرتغال و .... برخی کشورهای اسیایی اقدام کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mapply2015 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی اطلاع دارد پاسخ نامه فرصت از وزارت علوم چقدر زمان می برد؟
    ظاهرا وزارت علوم پاسخی به دانشجو نمی دهد.
    ممکنه وزارت علوم درخواستها رو رد کنه یا صرف معرفی از طرف دانشگاه به منزله پذیرفته شدن شخص در فهرست ظرفیت های دانشگاه است؟
    سلام

برای من که پارسال رفتم حدود دوهفته طول کشید. تمامی درخواستها پذیرفته میشه. نشنیدیم تا حالا کسی رد بشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)