صفحه 312 از 317 نخستنخست ... 212262302303304305306307308309310311312313314315316317 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,111 تا 3,120 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط Eli_65 نمایش پست ها
    ممکنه بفرمایید وضعیت کشور ایتالیا و شهر میلان به چه صورته؟ آیا مبلغ حدود 20 تا22 میلیون به پول ایران کافیه؟ من از چند دانشگاه برای فرصت دعوت نامه گرفتم. ایتالیا، اسپانیا، آلمان پرتغال و هلند. بهترین اونها ایتالیا و هلنده. اما از لحاظ هزینه یکم نگرانم. هر چند دانشگاه هلند از ایتالیا بهتر هست، اما راجع به میزان هزینه ها میگن ایتالیا بهتره؟
    سلام

میلان شهر گرونیه. هزینه هاتون بستگی به نوع محل اسکان اینکه خوابگاه یا خونه هست یا نوع تغذیه تون و میزان استفاده از حمل و نقل عمومی متفاوته. ولی برای شهری مثل رم که شبیه میلان بوده با ماهی 600 یورو میشه راحت زندگی کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Soil Fertility & Chemistry , PhD

سلام دوستان

من دانشجوی دکترا هستم، امتحان جامع رو گذروندم و حدود 6 ماهه که میخوام برای فرصت مطالعاتی برم آمریکا.
    من به بیشتر از 200 استاد در تمام دانشگاه های آمریکا با توجه به راهنمایی های دوستان و طبق اصول ایمیل زدم و درخواست دادم.
    بعضی از این اساتید حتی گروه های بزرگ دارند و ویزیتینگ اسکولار های دیگه ای هم توی گروهشون هست.
    تازه من فاندی هم درخواست نکردم و گفتم سلف فاند میخوام بیام.
    اما به طرز عجیبی تقریبا تمام استاد ها به بهانه های مختلف درخواست منو تنها در ایمیل های مختصر و 1 جمله ای بدون هیچ توضیحی رد میکنند!
    با توجه به اینکه دوستانی که از ایران رفتن وقتی راهنمایی کردن بخش گرفتن پذیرش رو تا حدودی ساده، و اخذ ویزا رو سخت تر جلوه دادن میخواستم ببینم
    این شرایط به نظرتون عادیه؟ من حدود 23 سال سابقه کار در زمینه رشتم دارم و توی رزومم هم مطرح کردم.
    جالب اینجاست که اکثر استاد هایی که رد میکنند ازم تعریف میکنند و میگن که عالیه که میخوام برای این فرصت به اونجا برم و تجربم خیلی کمک میکنه ولی مثلا جا ندارن یا فاند ندارن یا صد تا بهونه ی دیگه ....
    حدود 40 درصد از اساتید هم که به زودی میخوان بازنشسته بشن! :|
    فقط 1 نفر تا حدی قبول کرد که اونم آخر سر گفت تحقیق شما به من نمیخوره.
    و یه چیز جالبی هم که بود. از یک نفر در دانشگاه فلوریدا تونستم قبولی بگیرم و کاملا هم باهام خوب برخورد کرد و قرار گذاشتیم که بعد از تعطیلات کریسمسی که گذشت برام دعوت نامه و فرم های مربوط به ویزا رو بفرسته ولی یهو دیگه هیچ جوابی به ایمیل هام نداد و هیچ خبری ازش نشد تا اینکه چند روز پیش من به تلفن دفترش تماس گرفتم و پرسیدم که دکتر فلان؟ ایشون گفتن بله. تا گفتم کی هستم تلفن رو قطع کردن و بعد هم روی پیام گیر گذاشتن :| این با شناختی که از اساتید آمریکایی داشتم سازگاری نداشت که مثلا میگن خیلی رک هستن و اگر نخوان همکاری کنن تو رودربایستی کسی نمیمونن.
    کسی چیزی میدونه دوستان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

پیدا کردن استاد به هیچ عنوان ساده نیست. 90% استادا جواب ایمیل من رو نمی دادن، اون 10 درصدی هم که بعد از پیگیری های من جواب میدادن، باز هم 90 درصدشون جواب منفی میدادن. البته به شانس هم بستگی داره و ممکنه کسی با همون چند تا ایمیل اول استاد موردنظرش رو پیدا کنه. ناامید نشید.

Member qazwsx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    babol technology

لطفا کمک کنید:
    کسی رو میشناسید هیات علمی بورسیه دانشگاه ازاد بوده و دانشجو دکتری سراسری که فرصت مطالعاتی گرفتع باشه ؟
    من نمیدونم دانشگاه ازاد موافقت می کنه یا نه؟
    حقوقم چی میشه؟
    به امید خدا که جزء او امیدی نیست

عاشق هر ایرانی با معرفت

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    پیدا کردن استاد به هیچ عنوان ساده نیست. 90% استادا جواب ایمیل من رو نمی دادن، اون 10 درصدی هم که بعد از پیگیری های من جواب میدادن، باز هم 90 درصدشون جواب منفی میدادن. البته به شانس هم بستگی داره و ممکنه کسی با همون چند تا ایمیل اول استاد موردنظرش رو پیدا کنه. ناامید نشید.
    آها، شما خودت تونستی پیدا کنی؟

Junior Member

دوستان الان بیشتر از یک ماه میشه که دانشگاه ما درخواست ها رو فرستاده وزارت علوم، ولی هنوز خبری نیست.
    خواستم بدونم دوستان دیگه چقدر رسیدگی به کارشون طول کشیده و نامه حمایت مالی چندوقته اومده براشون؟!
    ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط qazwsx نمایش پست ها
    لطفا کمک کنید:
    کسی رو میشناسید هیات علمی بورسیه دانشگاه ازاد بوده و دانشجو دکتری سراسری که فرصت مطالعاتی گرفتع باشه ؟
    من نمیدونم دانشگاه ازاد موافقت می کنه یا نه؟
    حقوقم چی میشه؟
    این موضوع رو بهتره از خود دانشگاه آزاد بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط LORDAmiroo نمایش پست ها
    آها، شما خودت تونستی پیدا کنی؟
    اگه خدا بخواد بله.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    اگه خدا بخواد بله.
    ایشالا که موفق باشید.
    والا من که دیگه نا امید شدم.
    با یه استاد ایرانی تو دانشگاه کارولینا شمالی دوست شدم گفت هر سوالی داشتم ازش بپرسم.
    پیشنهادش این بود که دکترا تو ایران بگیرم واسه پست داک بعدا اقدام کنم.
    ولی من هدف اینم هست که الان بتونم پسرمو از ایران خارج کنم چون تا اون موقع مشمول شده دیگه.
    واقعا نمیدونم چکار کنم! دوباره ایمیل فرستادن رو شروع کنم یا نه!؟

سلام دوستان
    یه سئوال فوری دارم واسه تشکیل پرونده فرصت مطالعاتی دکتری مدرک زبان دانشگاه تهرانو وزارت علوم قبول می کنه؟ لطفا فوری جواب بدین ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)