صفحه 47 از 317 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط esniran225 نمایش پست ها
    من مهر که پروپوزال دفاع کردم، شروع کردم به ایمیل زدن به استادهای خارجی و یه 20 تایی ایمیل زدم. که اکثرا کانادا و دانشگاه های برتر اروپا بود. که یه سری گفتن پوزیشن ندارن ولی نهایتا دوتا کانادا و یکی سوئد گرفتم. استاد سوئدیه یه 4000 یورو فاند هم بهم داد. ویزام هم خیلی راحت همین دو هفته پیش اومد. وزارت علوم هم که فعلا پول نمیده و فقط ارز دولتی میده و میگه برید و برگردید بعدا بهتون میدم. اگه سوالی داشتید در خدمتم.
    سلام،میشه بگین چطوری تونستین فاند بگیرین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام
    با عرض تبریک سال نو به همه ی دوستان عزیز
    کسی هست که واسه فرصت رفته باشه آمریکا یا در حال اقدام باشه؟ مث اینکه مدرکی که واسه استارت کار اینجا لازمه اول دعوتنامه هست و بعد هم باید فرم DS-2019 توسط Office of International Students پر بشه و پست بشه که واسه سفارت لازمه. حالا می خواستم بدونم چیز دیگه ای هم لازم هست. واسه صدور فرم 2019 چه مدارکی لازمه؟ آیا این دو باید با هم به دست ما برسن؟ کسی می تونه یه توضیح مختصر از روال کار واسه آمریکا بنویسه؟
    با تشکر
    سلام، امیدوارم تا حالا کارتون انجام شده باشه،منم میخوام فرصت برم آمریکا. میشه روند کار و تجربیاتتون را بذارید تا من هم استفاده کنم. ممنون

Junior Member

با سلام
    مساله فاند که به استاد و دانشگاه ، رشته و ... بر می گرده ، روند اداری نداره
    اما تا جایی که من فروم را مطالعه کردم

وزارت علوم ، نه ارز مرجع به دانشجویان فرصت تاا کنون داده و نه ارز مبادلاتی

حتی ما نمی توانیم در سایت نشا هم ثبت نام کنیم و برای این فرصت ارز مبادلاتی بگیریم
    اگه غیر از این است لطفا اعلام فرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط somina نمایش پست ها
    سلام،میشه بگین چطوری تونستین فاند بگیرین؟

Junior Member

سلام
    منم دارم برای فرصت مطالعاتی میرم آمریکا.یعنی فعلا پذیرش گرفتم.دانشگاه ما ظرفیت امسالش پر شده و باید تا اردیبهشت صبر کنم تا سهمیه سال آینده مشخص بشه. میخواستم بدونم راهی هست که من از الان واسه ویزا اقدام کنم بعد سال دیگه که سهمیه ها باز شد برم دنبال کارای وزارت خونه یا نه؟ و اینکه این حساب بانکی باید چقدر باشه و چه چیزهای دیگه ای لازم است.
    خیلی لطف میکنین...ممنون

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط somina نمایش پست ها
    سلام
    منم دارم برای فرصت مطالعاتی میرم آمریکا.یعنی فعلا پذیرش گرفتم.دانشگاه ما ظرفیت امسالش پر شده و باید تا اردیبهشت صبر کنم تا سهمیه سال آینده مشخص بشه. میخواستم بدونم راهی هست که من از الان واسه ویزا اقدام کنم بعد سال دیگه که سهمیه ها باز شد برم دنبال کارای وزارت خونه یا نه؟ و اینکه این حساب بانکی باید چقدر باشه و چه چیزهای دیگه ای لازم است.
    خیلی لطف میکنین...ممنون
    سلام
    شما کار اونورتونو سریع به جریان بندازین چون تا ویزاتون بیاد زودتر از اردیبهشت نمی شه. دانشگاه آمریکایی باید واستون فرم ds-2019 صادر کنه که حداقل یه ماه طول می کشه. به اونا نگین که با ساپورت مالی وزارت علوم می رید. بگید با هزینه ی شخصی. چراشو تو تاپیک پرسش و پاسخ در مورد ویزای J بخونید. تو اون فرم برآورد هزینه هاتون هست و دانشگاه می گه فلانقدر باید داشته باشین. شما یه بانک استیتمنت می گیرید (به ریال) که معادل دلار هم توش زده. در حال حاضر بانکها نرخ معادل 1230 تومان واستون می زنن. یعنی اگه دانشگاه مثلاً بهتون گفت واسه 6 ماه 9000 دلار لام دارین شما باید حداقل 11 میلیون تو حسابتون باشه. توجه کنین که در بودجه ی 92، این نرخ واسه ارز مرجع حذف می شه و حداقل 2000 تومن می شه. پس اونوقت باید حداقل 18 میلیون تو حسابتون باشه. اگه این بخشو عجله کنین و با همین نرخ بانک استیتمنت بگیرین با پول کمتری می تونین معادل دلاری مورد نیازو تأمین کنید. بعد بانک استیتمنت و کپی پاسپورت رو واسشون می فرستین و اونا هم فرمو صادر می کنن. بعد ازز صدور فرم و با دونستن sevis number که تو اون فرم هست می تونین از ه سفارتی وقت بگیرین و برین مصاحبه. با اون پذیرش یا همون دعوتنامه هم همزمان کار اینورو به جریان بندازین.
    موفق باشید.
    Never Say Never

Junior Member

با سلام

لطفا به این سوال پاسخ دهید
    اگه فردی بخواهد اکنون به فرصت برود با توجه به وضعیت فعلی وزارت علوم که دیگه ارز ماموریتی رذا نمی دهد،
    باید ارز چگونه تهیه کند:
    1- ارز مرجع
    2-ارز مبادله ای
    3- هیچ گونه کمکی انجام نمی گیرد، باید ارز آزاد تهیه کنی
    البته می دانم که هر سه گزینه برای دانشجویان غیر ممکن یا حداقل بسیار سخت است،
    لطفا پاسخ دهید؟

Junior Member

کسی صداش درنمیاد ... فک کنم گرفتن

Junior Member

واقعاً خبريه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadmsrt نمایش پست ها
    کسی صداش درنمیاد ... فک کنم گرفتن
    سلام
    بهتره دوستانی که فکر برگزاری تجمع در ساختمان امور دانشجویان بودن، جواب بدن که ارز گرفتن یا نه؟ دیگه صحبت هیچ اعتراضی نیست!!! اینطوری نباشه که هر کس فقط به فکر خودش باشه!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samady نمایش پست ها
    سلام
    بهتره دوستانی که فکر برگزاری تجمع در ساختمان امور دانشجویان بودن، جواب بدن که ارز گرفتن یا نه؟ دیگه صحبت هیچ اعتراضی نیست!!! اینطوری نباشه که هر کس فقط به فکر خودش باشه!!!
    من فک کنماون لیست ۲۵۰ نفره رو که حرفش بود صدا کردند. حالا نمی دونم قراره بهشون چه جور ارزی داده بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)