صفحه 52 از 317 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    با سلام
    بالاخره بورسيه ها اخيراً به چه نحوي ارز فرصت مطالعاتي گرفتند؟ چرا كسي اطلاع رساني دقيق نميكنه؟ بيمه و بليط چطور؟
    دوست عزیز من جزو کسانی هستم که این ارزو گرفتم لطفا صفحه قبل رو بخونید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geologists نمایش پست ها
    برای خود من افسر فرودگاه تورنتو ورک پرمیت 8 ماهه داد من یک کمی چونه زدم که اگه میشه یکساله بزنه که گفت تمدیدش کار راحتیه و میتونم اگر لازم شد 6 ماه دیگه هم تمدیدش کنم بتابراین اگه از این طرف مشکلی نداشته باشید با هزینه خودتون میتونید حتی بیشتر از یکسال هم بمونید فقط مواظب باشید اونقدر نباشه که سنوات بخورید (البته اگه در مورد شما صادقه). یکی از دوستان من دو سال آمریکا موند.
    آقا سلام عرض شد، بالاخره به کشور مقصد سفر کردی؟ ایشالا که سفر خوبی داشته باشی، من هفته پیش رسیدم، جالبه من تو فرودگاه آفیسر ازم سوال کرد چقدر میمونی گفتم 1 سال رفت ثبتش کنه من بهش گفتم البته ممکنه 18 ماه تا 2 سال طول بکشه، گفت 18 ماه خوبه گفتم دست گلت درد نکنه انم 18 ماه زد، کلا همه چی خیلی خیلی ساده تر از اون چیزی که فکرش می کردیم داره پیش میره، داداش من، منظورم این طرف بود، مثلا اگه 1 سال یا بیشتر بمونیم اینجا وزارت علوم نمیره تعهدی که دادیم بزاره اجرا؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬ و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa196 نمایش پست ها
    آقا سلام عرض شد، بالاخره به کشور مقصد سفر کردی؟ ایشالا که سفر خوبی داشته باشی، من هفته پیش رسیدم، جالبه من تو فرودگاه آفیسر ازم سوال کرد چقدر میمونی گفتم 1 سال رفت ثبتش کنه من بهش گفتم البته ممکنه 18 ماه تا 2 سال طول بکشه، گفت 18 ماه خوبه گفتم دست گلت درد نکنه انم 18 ماه زد، کلا همه چی خیلی خیلی ساده تر از اون چیزی که فکرش می کردیم داره پیش میره، داداش من، منظورم این طرف بود، مثلا اگه 1 سال یا بیشتر بمونیم اینجا وزارت علوم نمیره تعهدی که دادیم بزاره اجرا؟
    ببخشید مگه طول مدت بر اساس فرم ds-2019 نیست؟ وقتی تو فرم زده باشه 6 ماه بازم ممکنه آفیسر مدت را بیشتر مثلاً 1 سال بزنه
    Never Say Never

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    ببخشید مگه طول مدت بر اساس فرم ds-2019 نیست؟ وقتی تو فرم زده باشه 6 ماه بازم ممکنه آفیسر مدت را بیشتر مثلاً 1 سال بزنه
    سلام
    اينطور كه من دارم ميبينم بستگي به آفيسر داره چون براي من دقيقا تا همون تاريخي كه ويزام اعتبار داشت زد كه حدود 9 ماه از ورودم ميشد اما يه نفرديگه رو ديدم كه اونم فرصت مطالعاتي بود يه آفيسر ديگه كمتر از 6ماه زد!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa196 نمایش پست ها
    خوش به حالت داداش! من که هر چی چونه زدم گفت نه تا همون تاریخ توی برگه‌ای که همراه ویزا بهم داده بودن زد همش هم میگفت تمدیدش خیلی کار راحتیه وای بحالشون اگه پول بخوان برای تمدیدش!! راستش در این مورد نمی‌دونم کاش یکی از دوستانی که پیش خانم اکبری تشریف میبرن لطف کنن و این سوالو بپرسن.

Junior Member

کسی بره پیش خانم اکبری فقط کار خودش رو میپرسه! پس شما که درجریان اعتراض بودید صفحه های قبل و به ناگاها خبری از پتیشن نبود و کسی هم جواب نمیداد ارزتون رو خریده بودید رفته بودید.
    فعلا که برای پول بلیط هم که جز تعهداشون بوده مسیولیت قبول نمیکنند چه برسه به این که واسه تمدید هزینه بدهند
    در پناه حق

Junior Member

امسال 440 دانشجو به خارج اعزام شدند و ... بررسي مشكلات دانشجويان بورسيه در گفت وگو با مسلمي ناييني، مدير كل بورس وزارت علوم روزنامه اعتماد، شماره 2628 به تاريخ 9/12/91، صفحه 13 (جامعه) اعتماد| مشكلات ارزي و كمبود اعتبار، روند كاهنده اعزام دانشجويان به خارج، طي سال جاري را در پي داشته است. وزارت علوم تا دي ماه امسال توانسته تنها 440 دانشجو را براي فرصت مطالعاتي به خارج اعزام كند. اين در حالي است كه آمار سال 90 بيانگر اعزام 1080 دانشجو به دانشگاه هاي خارج از كشور است. در مقابل اين روند كاهنده اعزام دانشجويان به دانشگاه هاي خارج از كشور، پرداخت نشدن مقرري و ارز دانشجويي به دانشجويان بورسيه و غيربورسيه وزارت علوم، روند بازگشت آنها به دانشگاه هاي داخل را شدت بخشيده است. وزارت علوم هم از آنجايي كه توان تامين هزينه هاي دانشجويان خارج از كشور را در شرايط فعلي ندارد، زمينه ادامه اين دسته از دانشجويان در دانشگاه هاي آزاد و دولتي داخل را فراهم كرده است. به گفته محمد ملاباشي، رييس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، سال گذشته 500 دانشجو خواهان بازگشت به ايران بودند. در نيمه اول سال 91 هم 350 دانشجوي خارجي به ايران بازگشته اند. او همچنين پيش بيني كرده است در ماه هاي پاياني امسال حدود پنج هزار دانشجوي ايراني خارج از كشور به ايران برمي گردند. با وجود همه اين مشكلات وزير علوم همچنان معتقد است مشكلي در زمينه اختصاص ارز دانشجويي وجود ندارد. كامران دانشجو روز گذشته در گفت وگو با «خانه ملت» تاكيد كرد با هماهنگي اي كه با رييس كل بانك مركزي صورت گرفته مشكلات ارز دانشجويي حل شده است. به گفته او «وزارت علوم سه جلسه مشترك با رييس كل بانك مركزي براي رفع مشكلات ارز دانشجويي برگزار كرده و به نتايج مثبتي براي از بين بردن مشكلات ارزي رسيديم و ديگر مشكلي بابت اختصاص ارز دانشجويي وجود ندارد.» صحبت هاي وزير علوم، در حالي است كه چندي پيش تامين نشدن اعتبار قول داده شده دولت براي دانشجويان بورسيه، صداي مسوولان بورس وزارت علوم را هم در آورد. معاون بورس وزارت علوم از عدم پرداخت بودجه 25 ميليارد توماني بورسيه ها از سوي معاونت برنامه ريزي رياست جمهوري گلايه كرد. به گفته مسلمي ناييني، وزارت علوم هم اكنون براي تامين بودجه سه هزار دانشجوي بورسيه داخل و همچنين هزار دانشجوي فرصت مطالعاتي خارج مشكل تامين بودجه دارد. در همين زمينه، مسلمي ناييني، مديركل بورس وزارت علوم در گفت وگو با «اعتماد» به سوالاتي پيرامون مسائل دانشجويان بورسيه از تعهد ازدواج براي بورس شدن و كمبود ارز و اعتبار پاسخ داده است. تعدادي از دانشجويان گزارش داده اند كه سازمان بورس و امور دانشجويان وزارت علوم براي به جريان انداختن پرونده بورسيه دانشجويان مجرد از آنها تعهد ازدواج كسب مي كند. شما اين خبر را به عنوان مدير كل بورس وزارت علوم تاييد مي كنيد؟ تا قبل از اينكه قبول شوند و ثبت نام كنند متاهل ها در اولويت قرار دارند. اما من شخصا پرونده بورسي را كه مبتني بر تعهد ازدواج باشد، امضا نكرده ام. ما قبلااعزام خانم مجرد به خارج براي بورس داشته ايم كه حتي هنوز هم مشغول تحصيل در خارج از كشور هستند اما در سال هاي اخير، خانم مجرد نمي توانسته بورس شود و كسي هم اعزام نشده است. البته آقاي مجرد فرستاديم. اما شخصا نه اعتقادي به اين موضوع دارم و نه از كسي براي ازدواج تعهد گرفته ام. البته براي ترويج ازدواج بين دانشجويان و كساني كه قرار است بورس شوند و به خارج بروند از طرف وزارت علوم كارهايي صورت گرفته است، به عنوان نمونه جلسات توجيهي و روان شناسي برگزار مي شود و يا وام هاي قرض الحسنه براي ازدواج به آنها داده مي شود. به عنوان نمونه در نظر گرفتيم مبلغ 5 ميليون تومان صندوق رفاه براي دانشجوياني كه قرار است ازدواج كنند، وام در نظر بگيرد. شما از كمبود اعتبار و واريز نشدن اعتبار براي تامين ارز دانشجويان بورسيه از سوي معاونت رياست جمهوري خبر داده بوديد، اين موضوع به كجا رسيد، اعتبار تامين شد؟ ما هر روز در حال پيگيري هستيم، خود آقاي رحيمي معاونت اول رياست جمهوري اين مبلغ را تاييد كرد. ما هم بر اساس آن برنامه ريزي كرديم و دانشجويان را به فرصت هاي مطالعاتي و خارج اعزام كرديم. ضمن اينكه براي بورسيه هاي داخل هم به اين اعتبار نياز داريم. اما متاسفانه نتوانستيم آن طور كه بايد و شايد اين كار را انجام دهيم. قول چقدر اعتبار براي چه تعداد دانشجو به شما از سوي آقاي رحيمي داده شده بود؟ قول اعتبار براي 1800 دانشجويي كه فرصت مطالعاتي را در خارج مي گذرانند و همچنين شهريه دانشجويان بورسيه داخل داده شده بود. در جلسه يي كه خدمت مسوولان بوديم قول مبلغ 25 ميليارد تومان اعتبار را دادند. اگر اين مبلغ و اين اعتبار داده شود، بسياري از مشكلات دانشجويان بورسيه داخل و خارج و افرادي كه براي فرصت مطالعاتي اعزام شده اند، حل مي شود. آخرين آمار از دانشجوياني كه به خارج از كشور اعزام شده اند، چقدر است؟ در سال 90، ما 1080 نفر دانشجو را براي فرصت مطالعاتي به خارج از كشور اعزام كرديم. در سال 89، 603 نفر و در سال 91، متاسفانه اين آمار كاهش پيدا كرد و تا دي ماه فقط 440 نفر اعزام به خارج داشتيم. از اين آمار، با توجه به تعداد دانشجويان راضي هستيد؟ نه، واقعا اين تعداد خيلي كم است. ظرفيت دانشگاه ها بالارفته است. خيلي متقاضي داريم و با وجود مشكلات متعدد، تعداد زيادي براي اعزام به خارج اقدام كرده اند. وزارت علوم در حال حاضر به همه كشورها اعزام دانشجو دارد؟ فقط درباره اعزام به انگليس محدوديت داريم. در سال 91 هيچ بورس بلندمدتي به اين كشور نفرستاديم. اما به ديگر كشورها از جمله امريكا و كانادا اعزام داريم. در انگليس ما رايزن علمي نداريم. رايزن علمي ما از اين كشور اخراج شد. الان درباره دانشجوياني كه از قبل در اين كشور هستند هم مشكل داريم. با توجه به اينكه اعزام دانشجو به انگليس ممنوع شد، درباره اعتبار مدرك دانشجوياني كه از قبل در اين كشور مشغول تدريس بودند، محدوديتي وجود ندارد؟ از لحاظ تاييد اعتبار مدرك مشكلي نداريم. ما 4000 دانشجوي آزاد و غيربورسيه در انگليس داريم. از 53 هزار و 473 نفري كه در سامانه نشا براي گرفتن معرفي نامه ارز دانشجويي ثبت نام كردند، 3168 نفرشان از انگليس بودند. از اين تعداد به چند نفر ارز داده ايد؟ ما تقريبا به همه 53 هزار نفري كه ثبت نام كردند، معرفي نامه ارز داده ايم. اما دادن ارز به ما مربوط نمي شود. ما تاييد مي كنيم و بانك مركزي بايد ارز را پرداخت كند. □

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام
    شما کار اونورتونو سریع به جریان بندازین چون تا ویزاتون بیاد زودتر از اردیبهشت نمی شه. دانشگاه آمریکایی باید واستون فرم ds-2019 صادر کنه که حداقل یه ماه طول می کشه. به اونا نگین که با ساپورت مالی وزارت علوم می رید. بگید با هزینه ی شخصی. چراشو تو تاپیک پرسش و پاسخ در مورد ویزای J بخونید. تو اون فرم برآورد هزینه هاتون هست و دانشگاه می گه فلانقدر باید داشته باشین. شما یه بانک استیتمنت می گیرید (به ریال) که معادل دلار هم توش زده. در حال حاضر بانکها نرخ معادل 1230 تومان واستون می زنن. یعنی اگه دانشگاه مثلاً بهتون گفت واسه 6 ماه 9000 دلار لام دارین شما باید حداقل 11 میلیون تو حسابتون باشه. توجه کنین که در بودجه ی 92، این نرخ واسه ارز مرجع حذف می شه و حداقل 2000 تومن می شه. پس اونوقت باید حداقل 18 میلیون تو حسابتون باشه. اگه این بخشو عجله کنین و با همین نرخ بانک استیتمنت بگیرین با پول کمتری می تونین معادل دلاری مورد نیازو تأمین کنید. بعد بانک استیتمنت و کپی پاسپورت رو واسشون می فرستین و اونا هم فرمو صادر می کنن. بعد ازز صدور فرم و با دونستن sevis number که تو اون فرم هست می تونین از ه سفارتی وقت بگیرین و برین مصاحبه. با اون پذیرش یا همون دعوتنامه هم همزمان کار اینورو به جریان بندازین.
    موفق باشید.
    ممنون از راهنمائی هایی که کردین. میشه لطفا email یا شماره ی تماسی از شما داشته باشم. چند تا سوال دارم که امیدوارم شما بتونین راهنمائیم کنین.ممنون

Junior Member

مسلمی در گفت‏وگو با فارس خبرداد

توزیع دور جدید تقاضانامه ارز دانشجویی از امروز/موافقت با درخواست بیش از 2 هزار نفر

خبرگزاری فارس: معاون بورس سازمان امور دانشجویان گفت: دور جدید توزیع تقاضانامه ارز دانشجویی بیش از 2 هزار نفر از امروز آغاز می‏شود.

حسن مسلمی نائینی، معاون بورس سازمان امور دانشجویان در گفت‏وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس افزود: توزیع تقاضانامه ارز دانشجویی 2 هزار و 320 نفر از امروز، جمعه، 11 اسفندماه به مدت 5 روز آغاز می‏شود.
    وی بیان داشت: در این مرحله 3 هزار و 200 نفر در سامانه نشاء ثبت‏نام کرده‏اند که با درخواست 2 هزار و 320 متقاضی که 74 درصد ثبت‏نام کنندگان را تشکیل می‏دهند موافقت شده است.
    معاون بورس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: در این مرحله با تقاضای 880 نفر که 26 درصد ثبت‏نام کنندگان بوده‏اند به دلیل نقص پرونده موافقت نشده است.
    مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: در این مرحله تقاضانامه ارز دانشجویی طی 5 روز در 11 شهر در سطح کشور و 8 موسسه در شهر تهران توزیع می‏شود.

لینک خبر از خبرگزاری فارس: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13911210000919

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط slayer_man نمایش پست ها
    مسلمی در گفت‏وگو با فارس خبرداد

توزیع دور جدید تقاضانامه ارز دانشجویی از امروز/موافقت با درخواست بیش از 2 هزار نفر

خبرگزاری فارس: معاون بورس سازمان امور دانشجویان گفت: دور جدید توزیع تقاضانامه ارز دانشجویی بیش از 2 هزار نفر از امروز آغاز می‏شود.

حسن مسلمی نائینی، معاون بورس سازمان امور دانشجویان در گفت‏وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس افزود: توزیع تقاضانامه ارز دانشجویی 2 هزار و 320 نفر از امروز، جمعه، 11 اسفندماه به مدت 5 روز آغاز می‏شود.
    وی بیان داشت: در این مرحله 3 هزار و 200 نفر در سامانه نشاء ثبت‏نام کرده‏اند که با درخواست 2 هزار و 320 متقاضی که 74 درصد ثبت‏نام کنندگان را تشکیل می‏دهند موافقت شده است.
    معاون بورس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: در این مرحله با تقاضای 880 نفر که 26 درصد ثبت‏نام کنندگان بوده‏اند به دلیل نقص پرونده موافقت نشده است.
    مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: در این مرحله تقاضانامه ارز دانشجویی طی 5 روز در 11 شهر در سطح کشور و 8 موسسه در شهر تهران توزیع می‏شود.

لینک خبر از خبرگزاری فارس: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13911210000919
    این خبر مال نامه ارز دانشجویی برای کسانی هست که پذیرش گرفتن و برای دوره ی ارشد یا دکترا با هزینه ی شخصی و با دلار مبادله ای می رن. به فرصت مطالعاتی ها مربوط نمی شه.
    Never Say Never

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)