صفحه 60 از 317 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام
    کسی از دوستان اطلاع داره دانشجویان دانشگاه تبریز ارز گرفتنشون به چه شکلی هستش؟ آیا اونها هم تو نوبت باید باشن؟ چون شنیدم ریال رو خود دانشگاه میده. لطفا اگر اطلاعی دارید بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kjh9999 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان اطلاع داره دانشجویان دانشگاه تبریز ارز گرفتنشون به چه شکلی هستش؟ آیا اونها هم تو نوبت باید باشن؟ چون شنیدم ریال رو خود دانشگاه میده. لطفا اگر اطلاعی دارید بفرمایید.
    فقط تبریز نیست چند دانشگاه دیگه مثل شیراز هم هستند
    هیچ تفاوتی تو نوبت وجود نداره فقط وقتی نوبت شما می شه ریالش رو گرفتی ولی بقیه باید خودشون ریالی رو بدن تا بعدها وزارت بهشون برگردونه

دوستان کسی میدونه دانشجویان بورسیه نیازی هست برای خروج از کشور مبلغ 5 میلیون تومان وجه نقد به عنوان ودیعه بذارن یا نه؟ آخه من شنیدم میشه تو دانشگاه محل تحصیل چک گذاشت، فقط روندش رو دقیق نمیدونم!

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.rezvani نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه دانشجویان بورسیه نیازی هست برای خروج از کشور مبلغ 5 میلیون تومان وجه نقد به عنوان ودیعه بذارن یا نه؟ آخه من شنیدم میشه تو دانشگاه محل تحصیل چک گذاشت، فقط روندش رو دقیق نمیدونم!

توی دفتر حقوقی دانشگاهتون یک فرم رو پر میکنین و بعدم یه چک به مبلغ ده میلیون تومن میذارین. چک باید از طرف یک هیت علمی دانشگاه باشه. اینجا که اینجوریه.

سلام. اي واي !!!! شما مطمئنيد كه از اين كشورها نمي شه پذيرش (با كمك هزينه)گرفت؟ اينو از كجا متوجه شديد؟ توي آيين نامه كه چيزي نييومده!!!!!!

Junior Member

با سلام اگه منظورتون ودیعه دریافت کمک هزینه ست، بورسیه ها هیچ تعهدی به دانشگاه محل تحصیل نباید بدن! چون یه بار برای وزارتخونه تعهد محضری دادند. غیر بورسیه ها هم باید به میزان 10 میلیون در دانشگاه محل تحصیل تعهد بدند. اینجا اداره حقوقی یه تعهد 10 میلیونی با ضمانت یه کارمند رسمی قطعی شاغل ازتون میخواد. در هر حال، اگه سربازی نرفتین باید یه ضمانت نامه بانکی به مبلغ 5 میلیون هم به نظام وظیفه بدین. موفق باشید...

سلام. بله درسته. اما شما به دانشگاه محل تحصیل خودتون چک به عنوان ودیعه می ذارید. ( در دفتر حقوقی دانشگاه)- مبلغ چک هم بسته به دانشگاه مبلغ 10 میلیون یا 15 میلیون تومان میباشد که ظهر آن باید توسط ضامن امضا گردد. فقط توجه داشته باشید در نامه ای که از دانشگاه برای مدیرکل دانشجویان داخل میگیرید باید این جمله رو قید کنید وگرنه وزارت علوم به شما نامه معرفی به نظام وظیفه نمیدهد:
    ( "ضمننا این دانشگاه متعهد میگردد که در صورت عدم مراجعه به موقع دانشجو و یا معرفی خود به سازمان نظام وظیفه در خاتمه مهلت مجوز صادره، مبلغ 10 میلیون تومان به حسابی که ان سازمان اعلام میدارد واریز نماید.")
    موفق باشید

Junior Member

با سلام،
    اگه دوستانی که برای فرصت مطالعاتی ارز مرجع (بورسیه)، یا مبادله ای (غیر بورسیه) گرفتند تاریخ های زیر رو تو سایت بذاره میتونه خیلی کمک کنه به من و سایر دوستان برای برنامه ریزی رفتن به سفر فرصت مطالعاتی (مثل گرفتن بلیط، محل اسکان و ...). ممنون میشم اگه دوستان پاسخ بدن. تو سایر موضوعات سایت اینجور پستها تو تصمیم گیری خیلی موثرند.
    1- تاریخ صدور حکم فرصت مطالعاتی
    2- تاریخ دریافت نامه معرفی به بانک مرکزی و مراجعه به بانک ملت
    3- تاریخ دریافت ارز
    4- نوع ارز دریافتی
    با سپاس فراوان
    ویرایش توسط kavousi : April 16th, 2013 در ساعت 03:18 PM

Senior Member Moj85 آواتار ها

من 1 سوال دارم

اگه یکی که تو دانشگاه فردوسی دکترا میخونه (سربازی معافه) بره فرصت مطالعاتی بعد دیگه نیاد باید پول بده به دانشگاه فردوسی؟ یا وزارت علوم؟ چقدر؟ مگه اونجا وزارت بورس خرجش نکرده؟ بجز پولی که وزارت برا بورسش دادش وقتی رفته، دیگه به خود فردوسی نباید پول بده که 3سال اونجا درس خونده؟ بماند اینکه اینجام تو 1 دانشگاه هیئت علمی بوده بصورت بورسیه و باید پولهای اونارم پس بده نه؟
    ویرایش توسط Moj85 : April 17th, 2013 در ساعت 02:47 PM
    به اندازه ی تلاشهایت آرزو کن و به اندازه ی آرزوهایت تلاش!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Moj85 نمایش پست ها
    من 1 سوال دارم

اگه یکی که تو دانشگاه فردوسی دکترا میخونه (سربازی معافه) بره فرصت مطالعاتی بعد دیگه نیاد باید پول بده به دانشگاه فردوسی؟ یا وزارت علوم؟ چقدر؟ مگه اونجا وزارت بورس خرجش نکرده؟ بجز پولی که وزارت برا بورسش دادش وقتی رفته، دیگه به خود فردوسی نباید پول بده که 3سال اونجا درس خونده؟ بماند اینکه اینجام تو 1 دانشگاه هیئت علمی بوده بصورت بورسیه و باید پولهای اونارم پس بده نه؟
    فکر نکنم به دانشگاه فردوسی پولی بخواد بده. جز هزینه ریالی فرصت+هزینه ارزی فرصت+کل پول بورس که تا حالا گرفتی*2+خط کشیدن برای برگشت به ایران و استخدام مجدد تا ابد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)