صفحه 67 از 317 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط HB2013 نمایش پست ها
    سلام، ارز مرجع میدن. متاسفانه شماره خانم اکبری رو ندارم.
    تو سایت اداره بورس شمارشون هست. اگه تونستین باهاشون صحبت کنید (که البته خیلی بعید میدونم موفق بشید) نتیجه رو اینجا بذارید.
    شما حکم فرصتتون کی خورد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavousi نمایش پست ها
    تو سایت اداره بورس شمارشون هست. اگه تونستین باهاشون صحبت کنید (که البته خیلی بعید میدونم موفق بشید) نتیجه رو اینجا بذارید.
    شما حکم فرصتتون کی خورد؟
    تاریخ حکم فرصت منظورتون نامه معرفی به سفارت خانه است؟ من اردیبهشت 91 نامه معرفی به سفارت خانه رو گرفتم و ویزام اواخر بهمن 91 اومد!... تا ویزا رو پیکاپ کردم و کارهای تعهد محضری رو انجام دادم اواخر اسفند شد که من تو لیست سوم قرار گرفتم.
    اینطور که من از خانم اکبری شنیدم بچه های هر ماه یک لیست محسوب میشن، البته شاید هم خیلی نظم خاصی برای لیست بندی نداشته باشن!..
    موفق باشید
    یا علی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HB2013 نمایش پست ها
    تاریخ حکم فرصت منظورتون نامه معرفی به سفارت خانه است؟ من اردیبهشت 91 نامه معرفی به سفارت خانه رو گرفتم و ویزام اواخر بهمن 91 اومد!... تا ویزا رو پیکاپ کردم و کارهای تعهد محضری رو انجام دادم اواخر اسفند شد که من تو لیست سوم قرار گرفتم.
    اینطور که من از خانم اکبری شنیدم بچه های هر ماه یک لیست محسوب میشن، البته شاید هم خیلی نظم خاصی برای لیست بندی نداشته باشن!..
    موفق باشید
    یا علی
    با سلام
    دوست عزیز ، با توجه به بعضی از دوستان که یکی هم در همین فرو وضعیت تاریخی مشابه شما داشته، باید به شما هم زنگ زده شود
    اگر حضوری نمی توانند پیگیری کنند به کارمند مربوطه در دانشگاه مبدا بفرمایند که تماس بگیره ، به نظرم اونها راحتتر می توانند پیگیری کنند

به نظر م، با توجه به تصوری که از تعداد و تماسهای مکرر و دارم ، نمیشه به خانم اکبری و ... ایراد گرفت
    البته همه جا آدم خوب و بعد وجود داره

به هر حال، امیدوارم که مشکل شما نیز زودتر حل شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1135 نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز ، با توجه به بعضی از دوستان که یکی هم در همین فرو وضعیت تاریخی مشابه شما داشته، باید به شما هم زنگ زده شود
    اگر حضوری نمی توانند پیگیری کنند به کارمند مربوطه در دانشگاه مبدا بفرمایند که تماس بگیره ، به نظرم اونها راحتتر می توانند پیگیری کنند

به نظر م، با توجه به تصوری که از تعداد و تماسهای مکرر و دارم ، نمیشه به خانم اکبری و ... ایراد گرفت
    البته همه جا آدم خوب و بعد وجود داره

به هر حال، امیدوارم که مشکل شما نیز زودتر حل شود.

سلام دوست عزیز
    باید بگم که وظیفه خانوم اکبری و دیگر کارمندان اینه که پاسخ سوالات ما رو بدن. اگه پاسخی نمیدونن بحثش جداس. ولی به خاطر همین دارن پول می گیرن. من الان تو یه کشور دیگه هستم و چون خوب از کارا و زبانشون سر در نمیارم همه چیزا رو چند باره می پرسم و ... ولی همیشه با روی خوش کارمندان پاسخ گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط somina نمایش پست ها
    سلام، امیدوارم تا حالا کارتون انجام شده باشه،منم میخوام فرصت برم آمریکا. میشه روند کار و تجربیاتتون را بذارید تا من هم استفاده کنم. ممنون
    سلام
    لطفا در مورد فرصت مطالعاتی به آمریکا اگر تجربه ای دارید به من هم کمک کنید. باید از کجا شروع کنم؟

سلام
    بحث های این فروم خیلی پراکنده شده همه شو خوندم. ازش یک جمع بندی واضح در نمی آد! خوبه همین جا جواب کاملی از طرف دوستای با تجربه گذاشته بشه که راهنمایی بقیه هم غیر از من باشه.
    شرایط من: ورودی بهمن 88، بورسیه وزارت علوم، امتحان جامع و پروپوزال مصوّب، آماده! امتحان تافل بین المللی ندارم و فقط همون آزمون زبانی که دانشگاه تهران و مدرس برای ورود به دکتری می گرفتنو دارم!! اولویت اول من برای فرصت مطالعاتی آمریکاست اگر نشد جاهای دیگه!
    سوالاتم (لطفا پاسخ بدید که جوابای خیلی از دوستان دیگه هم هست)
    1- وقت می کنم که تا شهریور برم آمریکا؟ از 0 تا 100 چقد زمان می بره؟
    2- برای فرصت مطالعاتی آزمون تافل بین المللی می خوان؟ همین به اصطلاح، تافل دانشگاه تهران و مدرّس که قبلا گرفتیم کافیه؟
    3- از کجا باید شروع کنیم؟ یعنی بعد از این که به استادای مختلف ایمیل زدیم و موافقت اولیه گرفتیم باید ازش بخوایم چی بفرسته؟ این فرم DS-2019 و I-20 چیه و از کجا بگیریمش؟
    4- هزینه ای که وزارت علوم برای آمریکا می ده کافیه؟ یا با خودمون پول ببریم؟ این هزینه شامل بلیط و رفتن به کشور ثالث برای گرفتن ویزای آمریکا هم می شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavanmard نمایش پست ها
    سلام
    بحث های این فروم خیلی پراکنده شده همه شو خوندم. ازش یک جمع بندی واضح در نمی آد! خوبه همین جا جواب کاملی از طرف دوستای با تجربه گذاشته بشه که راهنمایی بقیه هم غیر از من باشه.
    شرایط من: ورودی بهمن 88، بورسیه وزارت علوم، امتحان جامع و پروپوزال مصوّب، آماده! امتحان تافل بین المللی ندارم و فقط همون آزمون زبانی که دانشگاه تهران و مدرس برای ورود به دکتری می گرفتنو دارم!! اولویت اول من برای فرصت مطالعاتی آمریکاست اگر نشد جاهای دیگه!
    2- برای فرصت مطالعاتی آزمون تافل بین المللی می خوان؟ همین به اصطلاح، تافل دانشگاه تهران و مدرّس که قبلا گرفتیم کافیه؟
    3- از کجا باید شروع کنیم؟ یعنی بعد از این که به استادای مختلف ایمیل زدیم و موافقت اولیه گرفتیم باید ازش بخوایم چی بفرسته؟ این فرم DS-2019 و I-20 چیه و از کجا بگیریمش؟
    4- هزینه ای که وزارت علوم برای آمریکا می ده کافیه؟ یا با خودمون پول ببریم؟ این هزینه شامل بلیط و رفتن به کشور ثالث برای گرفتن ویزای آمریکا هم می شه؟
    1. سلام. این که تا شهریور فرصت میکنید برید آمریکا یا نه بستگی به کارهاتون داره که به سرعت انجام بشه یا نه. گرفتن دعوتنامه و بعد اقدام برای ویزا و اینکه کلیرنس ویزاتون چقدر طول بکشه. میشه امیدوار بود اما بهتره برای یک جای دیگه هم رزرو داشته باشید.
    2. برای فرصت مطالعاتی از شما تافل نمیخوان. فقط دانشگاه توی یک فرمی که باید پرکنید، اگر مدرک زبان تحویل داده باشید، تایید میکنه که شما میتونید برید یا نه که معمولا تایید میکن.
    3. بله باید اونقدر مکاتبه کنید که یکی بهتون دعوتنامه بده بعد واسه ویزا اقدام کنید. اون فرما و روند ویزا گرفتن رو بهتره از توی همین سایت و قسمت های مربوط به ویزای آمریکا کاملش رو بخونید.
    4. هزینه ای که وزارت علوم میده واسه یه زندگی مجردی دانشجویی کافیه اما هزینه احتمالا تا قبل از سفرتون به دستتون نمیرسه. پس بهتره به منابع دیگه فکر کنید و بعد که وکالت دادید و هزینه رو براتون گرفتن، جبران کنید. شامل کشور ثالث هم نمیشه. در ضمن برای ورود به آمریکا هم شما محدویت حمل پول نقد دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavanmard نمایش پست ها
    سلام
    با سپاس از توضیحات خوب zohrehmosavi
    با توجه به تجربه من اگه تا شهریور وقت داری دور آمریکا رو بهتره خط بکشی. اگه پذیرش گرفته بودی بازهم میشد امیدوار بود ولی شما هنوز پذیرش هم نداری.
    وقتی استادی بهت اوکی رو داد، ارجاع می ده به Human resource دانشگاه و اونا برات فرم DS2019 رو که برای ویزای j1 هستش میفرستن
    همانطور که دوستمون گفت تافل نمی خوان. البته استادت باید تایید کنه. در ضمن تو سفارت چون تافل نداری احتمال زیاد باید انگلیسی صحبت کنی.
    در آخر بازهم میگم رو خیلی رو آمریکا حساب نکن. من خودم قرار بود شهریور 91 برم ، اردیبهشت 92 رفتم.
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد و متالورژی - امیرکبیر

سلام
    دوستان کسی برای ویزای فرصت مطالعاتی کانادا آنلاین اپلای کرده؟
    مدارکی برای ورک پرمیت میخواد که زیاد بافرصت مطالعاتی جور در نمیاد (پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی٫ اثبات اینکه شرایط + اون کار رو احراز کرده اید٫ نامه declaration از کارفرمای کانادایی٫ سوابق کاری در ایران و ...)
    من یک کم اینجا گیج شدم.

Junior Member

سلام
    کسی از دوستان اگه خبر جدیدی از اوضاع ارز و معرفی به بانک داره ممنون میشم اینجا اطلاع رسانی کنه...
    هیچ کارمندی که جوابگو نیست، ما شهرستانیها تنها راه اطلاعمون اینجاست!
    سپاس

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)