صفحه 79 از 317 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889129179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط somina نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز، من دانشجوی دکترای برقم. واسه فرضت مطالعاتی دارم میرم آمریکا. تازه امروز فرم DS2019 به دستم رسیده. یه سری سوال دارم که اگر کمکم کنین ممنون میشم

1. به نظرتون واسه کدوم سفارت اقدام کنم؟ من فقط 3 ماه وقت دارم تا دوره ام شروع بشه.
    2. اصولا ویزا چند وقته میاد؟
    3. الان که باید D160 پر کنم، واسه همسرم هم جدا باید پر کنم؟
    4. توی فرم DS2019 من اون قسمت که معلوم میکنه شامل قانون 2 سال میشم یا نه رو اصلا تیک نزده. به توصیه دوستان من گفتم با پول خودم می یام و BS خودمو دادم. درضمن با دلار مرجع بود. میشد حدودا 32000 دلار واسه من و همسرم اما الان تو فرم زدن 22000 تا، عجیب نیست؟ حالا به نظرتون واسه سفارت BS چند تایی ببرم؟
    سلام دوست عزیز
    1. حدود 9 ماه پیش که ما اقدام کردیم عشق آباد خوب ویزا می داد.
    2. اصلا قابل پیش بینی نیست. میتونه دو هفته ای بیاد مثل ویزای من یا سه ماه طول بکشه مثل ویزای همسرم.
    3. بله برای هر شخص باید جداگانه پر بشه.
    4. اونا مبلغ رو خودشون با توجه به هزینه ماهانه برآورد می کنن (میتونین از سایتشون چک کنید که هزینه برای هر نفر و همراهان حدودا چقدر هست). BS هم همون 32000 خوبه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezag نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1. حدود 9 ماه پیش که ما اقدام کردیم عشق آباد خوب ویزا می داد.
    2. اصلا قابل پیش بینی نیست. میتونه دو هفته ای بیاد مثل ویزای من یا سه ماه طول بکشه مثل ویزای همسرم.
    3. بله برای هر شخص باید جداگانه پر بشه.
    4. اونا مبلغ رو خودشون با توجه به هزینه ماهانه برآورد می کنن (میتونین از سایتشون چک کنید که هزینه برای هر نفر و همراهان حدودا چقدر هست). BS هم همون 32000 خوبه.

ممنون از وقتی که گذاشتین و جواب دادین.این سایتی که گفتین هر دانشگاهی فرق میکنه؟ به چه اسمی باید سرچ کنم؟ یه سوال دیگه، وقتی فرم DS2019 شما اومده بود توش تیک زده بودن که شامل قانون 2 سال میشین یا نه؟ یا سفارت معلوم میکنه؟ممنون از کمکتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط forester نمایش پست ها
    توی فرم DS 2019 می نویسه که شامل این قانون می شید یا نه. من یه تصویر از DS 2019 خودم براتون فرستام. گوشه سمت چپ پایین رو اگه نگاه کنید نوشته و برای من تیک زده. می تونید بخونید. سه تا ماده داره که شامل دو سال Home residency میشه. اولیش ساپورت مالی دولت هستش. دومیش مربوط به Skil میشه که خوشبختانه ایران جزو کشورای مد نظر اونا نیست. بهتره خودت یه سر به لینک زیر بزنی.
    http://travel.state.gov/visa/temp/in....html#physicalفایل پیوست 20232
    سلام دوست عزیز
    من تازه فرم DS2019 به دستم رسید. همونجور که گفتم، بهشون گفتم با هزینه ی خودم میام و BS خودمو دادم. اما حالا که فرم اومده، اونجا که میگه شامل قانون 2 سال میشی یا نه اصلا تیک نخورده؟میدونین این یعنی چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط somina نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتین و جواب دادین.این سایتی که گفتین هر دانشگاهی فرق میکنه؟ به چه اسمی باید سرچ کنم؟ یه سوال دیگه، وقتی فرم DS2019 شما اومده بود توش تیک زده بودن که شامل قانون 2 سال میشین یا نه؟ یا سفارت معلوم میکنه؟ممنون از کمکتون
    منظورم سایت همون دانشگاهی بود که میخاین برین. معمولا یه برآوردی از هزینه ماهانه شامل اقامت، خورد و خوراک و ... رو اعلام میکنن. مثلا دانشجو 1300 دلار، همسر 600 دلار، بچه 300 دلار (ماهیانه جمعا 2200 دلار).
    DS2019 من هم هیچکدومش تیک نخورده بود ولی توی ویزام نوشته بود که شامل نمیشه.

من ترم 4 هستم و از دانشکده مکانیک تربیت مدرس-غیر بورسیه- می خوام برای فرصت اقدام کنم- برای ترم 6 برم فرصت مطالعاتی
    در حال حاضر وزارت علوم برای فرصت دقیقا چه پول هایی رو میپردازه؟
    ارز رو به ما میفروشه یا بلاعوض میده؟
    بابت تعهدی که میگیره چه کاری باید در عوض انجام داد؟
    از نظر زمانی من باید کی کارامو شرووع کنم که بتونم از وزارت کمک بگیرم؟
    ممنون دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kjh9999 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا از دوستان کسی هست که ابتدا به صورت هزینه شخصی اقدام کرده باشه و بورسیه بشه؟ در این صورت چه مدارکی رو دوباره باید به صورت جدید وزارت ببره؟ یا اگر از دوستان کسی این روزا وزارت میره این سوال رو بپرسه ممنون میشم. چون شهرستانی هستم اینها هم که به تلفن جواب نمی دن . ممنون می شم.
    با سلام
    هزینه شخصی ابهام برانگیز است
    در حال حاضر اگر بورس هم نباشی وزارت خانه حمایتهایی می کند، نکته در این است که آیا تا قبل از رفتن شما ارز آماده می شود یا نه
    معمولا کسایی که به این مشکل برخورد می کنند در صورتی که بتوانند خودشان می روند و تعهد به شخصی می دهند که پیگیر ارز آنها شود
    --- اگر بخواهید بدانید که با شما مثل دانشجوی بورس رفتار می کنند یا دانشجوی آزاد ، خوب به تاریخ تبدیل وضع و دریافت ویزا و قوانین و دیدگاه وزارت خانه بر می گردد شخصا باید سوال کنی
    شما می توانید بدون هماهنگی با وزارت خانه هم به فرصت بروید با هزینه شخصی و یا پیدا کردن یک فرصت با کمک هزینه که در واقع هر دوی آنها سخت به نظر می آیند
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninjon نمایش پست ها
    من ترم 4 هستم و از دانشکده مکانیک تربیت مدرس-غیر بورسیه- می خوام برای فرصت اقدام کنم- برای ترم 6 برم فرصت مطالعاتی
    در حال حاضر وزارت علوم برای فرصت دقیقا چه پول هایی رو میپردازه؟
    ارز رو به ما میفروشه یا بلاعوض میده؟
    بابت تعهدی که میگیره چه کاری باید در عوض انجام داد؟
    از نظر زمانی من باید کی کارامو شرووع کنم که بتونم از وزارت کمک بگیرم؟
    ممنون دوستان
    با سلام
    این سوال خیلی از دوستان تازه کار می تواند باشد
    اول از همه لطفا وقت بزارید و صفحات مختلف این فروم را بخوانید و یادداشت بردارید
    سایر فروم ها نیز اطلاعات بسیار مفیدی به شما می دهند مثلا فروم مربوط به کشور آلمان
    بازه زمانی شما مطلوب می باشد
    ضروری ترین کارها گرفتن یک دعوتنامه از یک استاد در دانشگاه خارج از کشور مورد تایید وزارت علوم
    تصویب پروپوزال در دانشگاه مبدا و انجام کارهای اداری جهت معرفی به وزارت علوم
    از ناملایمات کار خسته نشوید و آستین همت بالا بزنید.
    ببخشید اگر جملاتم شبیه نصیحت شد
    موفق باشید
    جواب سوالاتتان در فروم بارها ذکر شده، اما به هر حال:
    به ازای هر کشور هزینه 6 ماه زندگی و بلیط و بیمه
    در حال حاضر ارز به نرخ مبادله ای فروخته می شه ولی گفته می شه که وزارت مبلغ ریالی شما را برمی گردونه
    تعهد را سوال فرمایید
    شما بر طبق قوانین وزارت خانه و زمان عادی دوره دکتری 8 ترمی محدودیت هایی دارید بهترین تاریخ همان است که در ترم 5 و حداکثر 7 به فرصت بروید ( قانونی شا درست نمی دانم).

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1135 نمایش پست ها
    با سلام
    این سوال خیلی از دوستان تازه کار می تواند باشد
    اول از همه لطفا وقت بزارید و صفحات مختلف این فروم را بخوانید و یادداشت بردارید
    سایر فروم ها نیز اطلاعات بسیار مفیدی به شما می دهند مثلا فروم مربوط به کشور آلمان
    بازه زمانی شما مطلوب می باشد
    ضروری ترین کارها گرفتن یک دعوتنامه از یک استاد در دانشگاه خارج از کشور مورد تایید وزارت علوم
    تصویب پروپوزال در دانشگاه مبدا و انجام کارهای اداری جهت معرفی به وزارت علوم
    از ناملایمات کار خسته نشوید و آستین همت بالا بزنید.
    ببخشید اگر جملاتم شبیه نصیحت شد
    موفق باشید
    جواب سوالاتتان در فروم بارها ذکر شده، اما به هر حال:
    به ازای هر کشور هزینه 6 ماه زندگی و بلیط و بیمه
    در حال حاضر ارز به نرخ مبادله ای فروخته می شه ولی گفته می شه که وزارت مبلغ ریالی شما را برمی گردونه
    تعهد را سوال فرمایید
    شما بر طبق قوانین وزارت خانه و زمان عادی دوره دکتری 8 ترمی محدودیت هایی دارید بهترین تاریخ همان است که در ترم 5 و حداکثر 7 به فرصت بروید ( قانونی شا درست نمی دانم).
    با تشکر
    هزینه زندگی رو 6 ماه میده یعنی ارز رو برای 6 ماه زندگی به قیمت مبادله ای می فروشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninjon نمایش پست ها
    با تشکر
    هزینه زندگی رو 6 ماه میده یعنی ارز رو برای 6 ماه زندگی به قیمت مبادله ای می فروشه؟
    بله که بسته به کشور فرق می کنه مثلا نزدیک 7-8 هزار یورو برای آلمان و تا کنون که اینجوری بوده که از شما وزارت علوم شماره حسابی می گیره که بعدا هزینه ریالی خرید ارز را به شما برگردونه ( ؟)

Junior Member

سلام دوستان کسی به تازگی واسه ایتالیا اقدام کرده و میدونه نامه مالی که وزارت علوم واسه هر دانشگاه میفرسته تقریبا چند یورو هست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)