صفحه 88 از 317 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

سلام از دوستان کسی میدونه وزارت برای بچه های غیر بورس ، هزینه بیمه و بلیط را کامل و بر اساس هزینه صورت گرفته پرداخت میکنه و یا سقف مالی داره؟؟

بستگی به دانشگاه خودتون داره! یعنی وزارت علوم هر مدرکی که دانشگاه شما رو راضی کرده که شما زبان بلدید قبول می کنه! مثلا همون مدرک زبانی که هنگام ورود به دوره دکتری به دانشگاهتون می دادید!

Junior Member

سلام دوستان
    شنیدم مدتیه سفارت امریکا به دانشجویانی که رشتشون با نفت و گاز ارتباط داره ویزا نمیده.
    آیا راهی وجود داره که سفارت متوجه رشته تحصیلی ما در ایران نشه؟
    این رو هم بگم که دانشکده ای که میخوام برای فرصت توی امریکا برم ارتباطی به نفت و گاز نداره (دانشکده اقتصاد یا فاینانس).
    آیا میشه به سفارت امریکا بگم که رشتم توی ایران دکتری اقتصاده؟ چه مدارکی میخوان؟ و از کجا تحقیق میکنن؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    سلام. آیا کسی جدیدا ارز گرفته؟ با ارز چندی؟ و چقدر از زمان ویزا گرفتن طول کشیده؟ مراحلش چطوریه؟ لطفا اطلاع رسانی کنید.با تشکر.
    سلام من چند روز پیش ارز رو گرفتم. با نرخ 2478 تومانی و حدودا 2 درصد کارمزد داره. ویزام رو هم خرداد ماه گرفته بودم و مدارکش رو برده بودم سازمان امور دانشجویان. شروعش بعد از گرفتن دعوتنامه از دانشگاه مقصدتون، با نامه ایه که دانشگاهتون به شما میده و بعد میرید ویزا می گیرید و بعد پیش خانم اکبری مدارکتون رو برای دربافت ارز تحویل میدید.

سلام
    من خودم خرداد ماه رفتم تاجیکستان و از اونجا ویزامو گرفتم. توصیه می کنم شما هم برین تاجیکستان. اول اینکه پروسه صدور ویزا در اونجا یک روزه است و من یک روزه گرفتم. دوم اینکه هیچ مدرکی دال بر برگشتن از من نخواستن. من مدارک مالی خودم و حکم اشتغال و چیزای دیگه براشون بردم ولی هیج کدومو از من نخواستند. سوالاتشون هم در مورد پایان نامه و وضعیت خانوادگی و .... بود. کلا اصلا به چیزی گیر ندادن. فقط این رو بدونید که تاجیکستان اولین پنج شنبه هر ماه رو به ایرانی ها اختصاص داده که می تونید به سفارت ایمیل بزنین و وقت بگیرین. موفق باشین.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی این هفته وزارت می‌ره؟

ممنون

سلام. دوستاني جواب اين سوالا رو ميدونن لطفا پاسخ بدن
    1 بعضي از كسايي كه براي فرصت مطالعاتي اقدام مي كنن دانشگاهشون يه مبلغي ريالي بهشون ميده تا بعدا برن ارزشون رو بگيرن. اما بقيه مثل من كه دانشگاهمون پولي نميده فرآيندش چيه و بعد از اين كه ويزا اومد بايد چيكار كنيم؟ بعد از اين كه ويزامون اومد بايد بريم وزارت علوم ( پيش خانم اكبري) و پولمون رو به ريال ازشون بگيريم و با اون ارز بخريم؟ يا اين كه اصلا وزارت علوم خودش مبلغي به ريال نميده و كلا بايد صبر كنيم تا نوبت پول ارز برسه و مستقيم بريم ارزمون رو بگيريم؟
    2 وزارت علوم غير از پولي كه براي شش ماه ميده، براي بليط هواپيما و بيمه هم جدا پولي بهمون ميده؟
    3 بايد حتما هواپيمامون از ايران اير باشه تا وزارت علوم پولشو بده؟
    ممنون ميشم اگه ميدونيد راهنمايي كنيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavanmard نمایش پست ها
    سلام. دوستاني جواب اين سوالا رو ميدونن لطفا پاسخ بدن
    1 بعضي از كسايي كه براي فرصت مطالعاتي اقدام مي كنن دانشگاهشون يه مبلغي ريالي بهشون ميده تا بعدا برن ارزشون رو بگيرن. اما بقيه مثل من كه دانشگاهمون پولي نميده فرآيندش چيه و بعد از اين كه ويزا اومد بايد چيكار كنيم؟ بعد از اين كه ويزامون اومد بايد بريم وزارت علوم ( پيش خانم اكبري) و پولمون رو به ريال ازشون بگيريم و با اون ارز بخريم؟ يا اين كه اصلا وزارت علوم خودش مبلغي به ريال نميده و كلا بايد صبر كنيم تا نوبت پول ارز برسه و مستقيم بريم ارزمون رو بگيريم؟
    2 وزارت علوم غير از پولي كه براي شش ماه ميده، براي بليط هواپيما و بيمه هم جدا پولي بهمون ميده؟
    3 بايد حتما هواپيمامون از ايران اير باشه تا وزارت علوم پولشو بده؟
    ممنون ميشم اگه ميدونيد راهنمايي كنيد
    سلام
    1 و 2- بعدا از طریق وزارت به حسابتون ریخته میشه
    3 اگر جائی که میری پرواز از ایران نداره (حتی به یه جای نزدیکش) و یا پرواز خارجی ارزونتر باشه و اینو بتونی مکتوب اثبات کنی مشکلی نیست
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kavousi نمایش پست ها
    سلام
    1 و 2- بعدا از طریق وزارت به حسابتون ریخته میشه
    3 اگر جائی که میری پرواز از ایران نداره (حتی به یه جای نزدیکش) و یا پرواز خارجی ارزونتر باشه و اینو بتونی مکتوب اثبات کنی مشکلی نیست
    موفق باشید
    1و 2 یعنی این طوریه که اول باید خودمون خرج های لازم رو بکنیم. بعدش وزارت علوم یه مبلغی رو ولی به ریال می ریزه به حسابمون، بعدشم ی نامه بهمون میده که بریم با اون پول از بانک ارز بخریم (درست فهمیدم؟)
    3 چطوری مکتوب اثبات کنیم؟ از ایران ایر نامه بگیریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavanmard نمایش پست ها
    1و 2 یعنی این طوریه که اول باید خودمون خرج های لازم رو بکنیم. بعدش وزارت علوم یه مبلغی رو ولی به ریال می ریزه به حسابمون، بعدشم ی نامه بهمون میده که بریم با اون پول از بانک ارز بخریم (درست فهمیدم؟)
    3 چطوری مکتوب اثبات کنیم؟ از ایران ایر نامه بگیریم؟
    سلام مجدد
    1 و 2- تا 2ماه پیش که اینطوری بود. یه فرم پر میکردی شماره حساب میدادی هر وقت داشتن بدن.
    3- از آژانس نامه مهر و امضا شده بگیرین. الان پگاسوس و حتی بعضا ترکیش ارزونتره!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)