صفحه 90 از 317 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah_rt نمایش پست ها
    با سلام
    خانمی هستم که در حال حاضر مشغول اتمام دوره فرصت مطالعاتی دوره دکتری خود در ژاپن به مدت 1 سال هستم و هفته آینده به ایران برمیگردم. سوالی که داشتم در این خصوص است که وزارت علوم یه کمک هزینه ای برای 3 ماه به من داده (چون دانشجوی بورس نیستم) و درمقابل باید 6 ماه برای آنها کار کنم، حال اگر بعد دفاع از دکتری بلافاصله برای post doc بروم، آیا ممنوع الخروج به دلیل کار نکردن برای وزارت علوم خواهم بود؟ یا کلا چه مشکلاتی ممکن است به وجود آید؟
    با تشکر
    با سلام
    در کل مشکلی وجود ندارد از نظر ورود و خروج
    اگر احتیاج آنی به مدرک دکتری خود برای موقعیت جدید و یا ... داشته باشید، شاید مجبور بشوید هزینه هایی را پرداخت کنید که بهتر است از آموزش دانشگاه سوال فرمایید. اگر احتیاج آنی ندارید قبلا به این شکل بود ( احتمال زیاد هنوز هم هست) که در دفاتر کاریابی وابسته به وزارت کار ثبت نام نمایید اگر تا 6 ماه دعوت به کار نشوید یک نامه به شما خواهند داد که بواسطه آن هزینه ای برای دریافت مدرک دکتری از شما گرفته نخواهد شد. بعضی موارد بسته به سیستم دانشگاه مقصد، حتی یک نامه از گروه به انگلیسی و ... نیز می تواند برای آنها اعتبار مدرک دکتری را داشته باشد به شرط اینکه سفارت و ... اصل و ترجمه مدرک دکتری را از شما جهت پروسه ویزا نخواهند

Junior Member

سلام
    دوستانی که برای کانادا اقدام میکنند میدونند این فرم چیه که باید در مدارک باشه؟
    Employer Declaration Form from your employer

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmaghami نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که برای کانادا اقدام میکنند میدونند این فرم چیه که باید در مدارک باشه؟
    Employer Declaration Form from your employer
    تو مرحله ی پر کردن سوالات آنلاین، قسمتی که مربوط به
    Declaration
    هست رو بایستی
    No
    بزنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavousi نمایش پست ها
    سلام مجدد
    1 و 2- تا 2ماه پیش که اینطوری بود. یه فرم پر میکردی شماره حساب میدادی هر وقت داشتن بدن.
    3- از آژانس نامه مهر و امضا شده بگیرین. الان پگاسوس و حتی بعضا ترکیش ارزونتره!
    جهت اطلاع دوستانی که از نحوه واریز ریالی خبر ندارند ( و با تشکر از اونایی که خبر داشتند و جواب نمی دن)
    وزارت علوم به من گفتن دو ماه دیگه ارز می ده و حدود شش ماه دیگه ریال که باهاش بریم ارز بخریم (تازه ریال رو هم به حساب دانشگاه می ریزه تا از دانشگاه بگیریم)! باورتون میشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من حدود یه ماهی می شه که از فرصت مطالعاتی برگشتم، پیش خانم اکبری که رفتم گفتن همه ی هزینه های اعم از ریالی که برا خرید ارز دادم، بلیط هواپیما و بیمه رو قراره بدن. گفتن رسید خرید ارز و استعلام قیمت بلیط رو ببرید دانشگاهتون و پولتونو بگیرید. چند روز پیش که رفتم دانشگاه گفت باید منتظر بمونید (شاید 3 ماه یا بیشتر)تا روالش تعریف بشه. با توجه به اینکه شهرستان هستم و به این پولم الان نیاز دارم، از دوستان کسی است که شرایط منو داشته باشه تا بتونیم باهم پیگیر بشیم. راستی دانشگاه خواجه نصیر هستم.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavanmard نمایش پست ها
    جهت اطلاع دوستانی که از نحوه واریز ریالی خبر ندارند ( و با تشکر از اونایی که خبر داشتند و جواب نمی دن)
    وزارت علوم به من گفتن دو ماه دیگه ارز می ده و حدود شش ماه دیگه ریال که باهاش بریم ارز بخریم (تازه ریال رو هم به حساب دانشگاه می ریزه تا از دانشگاه بگیریم)! باورتون میشه؟
    دوست عزیز خیلی ممنون بابت اطلاع رسانی تون خدا خیرتون بده.
    من 3 ماه پیش اومدم فرصت مطالعاتی و هنوز معادل ریالیش رو بهم پس ندادند، به نظر شما امیدی هست که اون رو هم ایشالا بهمون بدن؟
    راستی الان باز ارز مرجع میدن یا شده مبادله ای؟ ما که 3 ماه پیش اقدام کردیم بهمون ارز مرجع دادند و فعلا هم از معادل ریالیش خبری نیست!
    با تشکر.

یک سوال از دوستان (پسر مشمول خدمت سربازی) که برای فرصت مطالعاتی آمریکا اقدام کردند:
    اجازه خروجی که روی پاستون خورده، یکباره بود یا تا چندبار برای اخذ ویزا و در نهایت میشه از کشور خارج شد؟ ممنون میشم راهکاری که خودتون دنبال کردید رو بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.rezvani نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی ممنون بابت اطلاع رسانی تون خدا خیرتون بده.
    من 3 ماه پیش اومدم فرصت مطالعاتی و هنوز معادل ریالیش رو بهم پس ندادند، به نظر شما امیدی هست که اون رو هم ایشالا بهمون بدن؟
    راستی الان باز ارز مرجع میدن یا شده مبادله ای؟ ما که 3 ماه پیش اقدام کردیم بهمون ارز مرجع دادند و فعلا هم از معادل ریالیش خبری نیست!
    با تشکر.
    سلام
    این طور که من فهمیدم ریال دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره! ریال رو می دن به قیمت ارز مرجعی که اون موقع شما رفتی ارز گرفتی! هنوز هم ارز مرجع وجود داره و مبنای محسابه هست

Junior Member

سلام

من دارم برای فرصت می رم آمریکا. کلی فروم رو جستجو کردم برای سوال زیر، ولی باز هم جوابم رو نگرفتم:
    آیا اگر عکس ویزا بدون حجاب باشد، بعد که برای گرفتن ارز به وزارت علوم می رم، دچار مشکل می شم؟
    کلا اگر در طول سفر حجاب نداشته باشیم، وقتی بر می گردیم دچار مشکل می شیم؟ (سوال دوستم)

ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

پیش فرض پاسخ : سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط

من برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه یه دعوت نامه از آلمان دارم. هیچ اطلاعی از اینکه آیا برای فرصت مطالعاتی هم نیاز به ترجمه مدارک هست یا نه ندارم. مدرک ارشدم هم موقت هست و توش تعهد خدمت رایگان هم قید شده. چون تو ای چند سالی که از گرفتن مدرکم میگذره تدریس کردم بنابراین کاریابی گواهی بیکاری رو نمیده تا دانشنامه ام رو بگیرم. به همین ترتیب ریز نمراتی که دارم روش مهر باطل شد زده شده. من باید چی کار کنم؟
    اطلاع دارین سفارت آلمان چه مدارکی برای فرصت مطالعاتی میخواد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)