صفحه 93 از 317 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.rezvani نمایش پست ها
    سلام تبریک میگم بهتون،
    همه چیزهایی که تو سایت سفارت زده لازمه:
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...istDauerDL.pdf
    مدارک موقت قابل ترجمه نیستند و به همین خاطر به درد نمیخوره! باید از وزارت یک نامه بگیری که بتونی از دانشگاه محل تحصیل ارشدت، اصل گواهی ارشد رو بگیری. مدرک زبان تافل دانشگاه ها رو هم قبول میکنن (البته باید ترجمه ش کنی). مثلا من خودم مال تربیت مدرس رو داشتم که برای 4 سال پیش بود ولی قبول کردند. البته باید توی دعوت نامه ای که برات فرستاده میشه، قید بشه که داشتن توانایی انگلیسی کافیه و نیازی به دانستن زبان آلمانی نیست...
    گواهی سو پیشینه هم چند ماه پیش که من اقدام کردم لازم نبود. در کل هر چی توی سایت زده لازمه، نه کم و نه زیاد
    موفق باشید.
    سلام ممنونم از راهنماییتون.
    ریز نمرات هم باید توسط سفارت تایید بشه یا نه؟

راستش بایدش رو نمیدونم! ولی من ریز نمرات رو هم برای تأیید به سفارت دادم...
    خب چرا روزه شک دار میگیرین؟ شما ریزنمرات رو به همراه مدارک تحصیلی دریافت میکنین دیگه، پس اونها رو هم بعد از ترجمه تحویل سفارت بدین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh نمایش پست ها
    سلام ممنونم از راهنماییتون.
    ریز نمرات هم باید توسط سفارت تایید بشه یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fattaneh_ari نمایش پست ها
    سلام دوستان.. من براي فرصت مطالعاتي در امريكا بايد درخواست ويزاي كار بدهم يا دانشجويي؟
    سلام
    شما به عنوان visiting scholar یا visiting scholar در دانشگاه مشغول به فعالیت خواهید شد. بنابراین دانشگاه برای شما فرم DS-2019 میفرستد. سفارت هم به شما ویزای J-1 خواهد داد.
    شما نیاز نیست درخواستی بدهید. روال کاملا مشخص است.

Junior Member

با سلام
    آیا وزارت علوم ممنوعیت فرصت مطالعاتی انگلیس رو برداشته؟

سلام به همه
    من بالاخره تونستم مراحل اداری رو تمام کنم و الان مشغول فرصت مطالعاتی در ایتالیا هستم. برای این که همه بتونن راحت تر این مراحل رو طی کنند یک جمع بندی کردم (در این جمع بندی از نکات و جمع بندی های کامنت های قبلی این فروم هم استفاده کردم)
    1)هر دانشگاهی ممکن مدارک خاص خودش را بخواهد که باید از مسئول مربوطه دانشگاه خودتان بپرسید. دانشگاه با دانشگاه روش هایش فرق می کند و معمولا آن هم از سر بی اطلاعی کارمندان از خواسته های وزارت علومه که برای خودشون قانون می تراشن!

2) بعد باید از یه استاد از اون ور نامه پذیرش بگیرین (پیشنهاد می کنم که به چندین استاد نامه بزنید و اگر استادی از ایران شما را به اون استاد خارجی معرفیتون کنه احتمال دریافت پاسخ مثبت بیشتر می شه) و تمام تلاشتون رو بکنین که فاند بگیرین، البته سخت فاند میدن اما حداقل می تونین سر اینکه جای زندگی تون رو تامین کنن چونه خوبی بزنین و چون این قسمت زیادی از هزینه ها رو می طلبه خودش کمک بزرگی در آینده خواهد بود. (دو تا سه ماه) توجه داشته باشید که آمریکا و کانادا و انگلستان در ایران سفارت ندارند و برای اخذ ویزا زمان بیشتر و هزینه بیشتری باید بدید که این نوع هزینه های ریالیش رو وزارت علوم متقبل نخواهد شد. همچنین من در وزارت علوم شنیدم که می گفتند که فرصت مطالعاتی به انگلستان فعلا نمی دهند. اگر کسی دقیقتر می دونه خبر بده.
    همچنین توجه کنید که در نامه پذیرش باید نام شما و تاریخی که قرار است به آن دانشگاه بروید و آرم سربرگ شما وجود داشته باشد (فقط همین ها رو خانم اکبری چک می کنه و حتی اگه اصل نامه نباشه پرینت اون نامه رو قبول می کنه)
    3) حالا که دعوت نامه گرفتین با مدرک زبان (وزارت علوم هر مدرک زبانی رو که موید این باشه که شما زبان بلدی معمولا قبول می کند و این مدرک زبان می تونه همون مدرک زبانی باشه دانشگاه های مختلف برای آزمون دکتری غیر متمرکز قدیم می گرفتن) و یک فرم پر شده که باید از یک نفری توی دانشگاهتون که کارش همین فرصت مطالعاتی است بگیرید ببرید وزارت علوم. (2 روز) توجه کنید که در این مرحله دانشگاه ها به تناسب سلیقه خودشون ممکنه برخی مدارک و یا فرم های بیشتری رو از شما بخوان ولی فرم مورد تقاضای وزارت علوم همون یکی است که در بالا مشخصات شما و در ادامه موافقت استاد راهنما و در پایان موافقت تحصیلات تکمیلی یا معاونت آموزشی است.

4)اگه دانشجوی بورسیه باشین نیازی به دادن تعهد نیست ولی اگه نیستی باید بری محضر یه تعهد نامه بدین که برگردین و کارهای لازم رو انجام بدین. این مرحله چند ساعت زمان و 30 تومان هزینه داره. (1 روز)

5) حالا همون شخصی که مدارک رو پیشش بردین یک نامه بهتون میده که شما رو معرفی کرده به وزارت امور علوم وقتی اون نامه رو ببرین وزارت علوم، خانم اکبری در وزارت علوم یک نامه میده به شما که شما رو معرفی کرده وزارت امور خارجه. (یکی دو روز) "معمولا" نامه رو شما نمیتونین حضوری برای وزارت علوم ببرید، دانشگاه ها خودشون معمولا 20 هر ماه نامه ها رو میفرستن وزارتخونه.

6) به جز این نامه یک نامه هم به آقای آقا میر در وزارت خونه فرستاده می شه که تأییدش رو از آقای آقامیر طبقه سوم وازرت خونه می گیری که به نظام وظیفه تهران می گه که شما بری وثیقه بذاری و پاسپورت بگیری. وثیقه 5 میلیونه و به عنوان سپرده (همراه با سود 20 درصد) توی بانک ملی و میری میدیش به نظام وظیفه (یک روز). خوب اونا معرفی می کنن به پلیس +10 و اونا هم درخواست پاسپورت رو براتون پر میکنن و می فرستن. این مرحله حدود 80 هزار تومن اب میخوره. (20 روز) اگه پاسپورت از قبل دارین مستقیم بعد از نظام وظیفه باید برین اداره گذرنامه که تو شهر خودتون هم می شه ولی تو تهران توی شهر آراست.

7) حالا اون نامه ای که به وزرات امور خارجه زده شده است رو بردارین برین وزارت امور خارجه . اونا یک نامه بهتون می دن که شما رو معرفی کرده به سفارت مورد نظرتون. (2 ساعت)

8) تازه باید برین سفارت. این مرحله از خیلی آسون تا خیلی سخت در تغییره. (سفارت ایتالیا خیلی نسبت به سفارت های دیگه راحت می گیره و در ضمن معمولا 21 روزه ویزا می ده)

9) ویزاتون رو که گرفتین باید پاشین با ویزا (کپی شو وزارت علوم می خواد) برین وزارت علوم. همین جاست که اسم شما وارد لیست میشه. و اگه دانشجوی فردوسی ، شیراز و یا تبریز یا چند تای دیگه یک نامه هم میدن که برین معادل ریالی ارزتون رو از دانشگاه بگیرین البته پول بلیط رو هم هر چی باشه کامل میدن و البته بیمه. من خودم تا اینجاش رو رفتم. اگه جزو این دانشگاه ها نباشین باید صبر کنید تا وزارت علوم پول به حساب اون دانشگاه بریزه و از دانشگاه برید پولتون رو بگیرید. (2 تا 3 ماه)
    10) بعد باید منتظر شید خانم اکبری با شما تماس بگیره و بیاید وزارت علوم چندتا امضا بدید و بعد نامه ارزتون رو بگیرید. (معمولا 3 ماه)
    11) بعد می رید بانک تجارت هرمزان تو شهرک قدس (ساعت 10 به بعد برید که نرخ ارز مرجع اعلام شده باشه) اونجا معادل ریالی ارز رو بهتون میگن همونجا پرداخت می کنید. اگه پول تو حساب تجارتتون باشه خیلی راحت ترین و گرنه باید حواله های بین بانکی و از این کارها بکنید.
    12) وقتی برگشتین هم که گذرنامه با لاشه بلیط های قطار و هواپیما و بیمه نامه و یک گزارش کار از استاد خارجی که توش نام شما و تاریخ حضور شما اعلام شده باشه رو ببرید وزارت علوم که باهاتون تصفیه حساب کنن.

امیدوارم با حوصله باشین! من که آخراش خسته شده بودم.
    ارادتمند
    علی

Junior Member

با سلام
    من دیروز وزارت خانه بودم پیش خانم اکبری
    البته من از فرصت برگشتم و برای کارهای تسویه حساب رفته بودم. پس از برگشت برای تسویه حساب نهایی با وزارت خانه و دانشگاه محل تحصیل باید اقداماتی انجام دهید
    به نظر نمی آمد مشکل جدیدی وجود داشته باشه.
    برای دوستانی که به دنبال فرصت هستند توصیه می کنم که حتما با حوصله این فروم را مطالعه کنند
    در مواقع مناسب حتما به وزارت خونه بروند و کارها را حتما پیگیری کنند
    وزارت خانه تا کنون در بدترین شرایطی که مثلا سال قبل هم وجود داشته، ارز را پرداخت کرده ( هر چند بالا و پایین داشته است)
    ظاهرا بعضی روند انجام این نوع کارها از ابتدا تا انتها به دانشگاه ها واگذار شده و دانشگاه ها ممکن است در مدارک ، نحوه انجام و .... تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند هرچند که هنوز وزارت خانه محوریت دارد
    توصیه می کنم که دوستان در انتخاب فرصت با توجه به زمان نوع کشور را نیز در نظر بگیرند. مثلا گرفتن ویزای آلمان بسیار سخت و روند طولانی دارد، اما مثلا هلند ، پروسه کار به نحوی است که مدارک ارسال می گردد و وقتی ویزاتون به سفارت تهران رسید با شما تماس می گیرند که برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنید.
    البته این تنها دلیل نمی تواند کفایت کند که کدام کشور انتخاب گردد، در فروم های مختلف این سایت اطلاعات مناسبی برای کشورهای مختلف وجود دارد که مطالعه آنها بسیار مفید است
    در پایان از دوستان خواهشمند هستم مثل بسیاری حتی پس از رفتن به فرصت ارتباط خود را با این فروم و ... قطع نکنند و تجارب خود را به اشتراک بگذارند
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1135 نمایش پست ها
    با سلام
    من دیروز وزارت خانه بودم پیش خانم اکبری
    البته من از فرصت برگشتم و برای کارهای تسویه حساب رفته بودم. پس از برگشت برای تسویه حساب نهایی با وزارت خانه و دانشگاه محل تحصیل باید اقداماتی انجام دهید
    به نظر نمی آمد مشکل جدیدی وجود داشته باشه.
    برای دوستانی که به دنبال فرصت هستند توصیه می کنم که حتما با حوصله این فروم را مطالعه کنند
    در مواقع مناسب حتما به وزارت خونه بروند و کارها را حتما پیگیری کنند
    وزارت خانه تا کنون در بدترین شرایطی که مثلا سال قبل هم وجود داشته، ارز را پرداخت کرده ( هر چند بالا و پایین داشته است)
    ظاهرا بعضی روند انجام این نوع کارها از ابتدا تا انتها به دانشگاه ها واگذار شده و دانشگاه ها ممکن است در مدارک ، نحوه انجام و .... تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند هرچند که هنوز وزارت خانه محوریت دارد
    توصیه می کنم که دوستان در انتخاب فرصت با توجه به زمان نوع کشور را نیز در نظر بگیرند. مثلا گرفتن ویزای آلمان بسیار سخت و روند طولانی دارد، اما مثلا هلند ، پروسه کار به نحوی است که مدارک ارسال می گردد و وقتی ویزاتون به سفارت تهران رسید با شما تماس می گیرند که برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنید.
    البته این تنها دلیل نمی تواند کفایت کند که کدام کشور انتخاب گردد، در فروم های مختلف این سایت اطلاعات مناسبی برای کشورهای مختلف وجود دارد که مطالعه آنها بسیار مفید است
    در پایان از دوستان خواهشمند هستم مثل بسیاری حتی پس از رفتن به فرصت ارتباط خود را با این فروم و ... قطع نکنند و تجارب خود را به اشتراک بگذارند
    موفق باشید
    من ازشش ماه دقیقا ده روز اقامتم کمتر شد اونجا بنا به دلایلی. موقع تسویه حساب چه جوریاس کلا؟ اصلا زمان خاصی داره که بری تسویه حساب؟

Junior Member

سلام دوستان. من به تازگی به دنبال مشکلی که برام پیش اومد با این فروم آشنا شدم. امیدوارم شما با تجربیاتتون بتونید راهی به من نشون بدید.
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد در یکی از رشته های علوم پزشکی هستم و از میان واحدهام تنها پایان نامه ست که هنوز پاسش نکردم. پروپوزالم رو نوشته م و کامل شده و اجرای پایان نامه م مونده که باید به صورت کلینیکال بیمار ببینم براش و حدود 6 ماهی وقت میگیره. در این میان به دلایل خانوادگی مجبور به مهاجرت به آمریکا شدم. البته انتظارش رو داشتم ولی فکر نمیکردم انقدر زود و قبل از اتمام درسم زمانش برسه.
    دوست ندارم درسم رو رها کنم چون رشته ما فقط در دانشگاههای دولتی ایران تدریس میشه و در صورتی که از تحصیل انصراف بدم و احیانا در آینده به ایران برگردم شانس شرکت مجدد در ارشد رو نخواهم داشت و کلا از دستش میدم. خلاشه اینکه دوست دارم هرجر شده ارشد رو تموم کنم.
    با استاد راهنمای پایان نامه م صحبت کردم که درصورتی که ازون طرف به من اجازه تکمیل کارم در دانشگاهشون رو بدن آیا دانشگاه خودمون به من اجازه میده که برم و اونجا و کار رو تکمیل کنم و برگردم اما چیزی نمیدونست.
    میشه راهنماییم کنید که چه کار باید بکنم. من تو دانشگاه شهری که قراره درش ساکن بشم استادی رو پیدا کردم که زمینه کارهای تحقیقاتی ش به کار من بسیار نزدیکه. اما هنوز باهاشون مکاتبه نکردم چون اصلا نمیدونم روال کار دانشگاه مبدا چطور خواهد بود. باتوجه به اینکه من نیازی به ویزا و ساپورت مالی ندارم و تمام هزینه هام رو خودم متقبل میشم، فکر میکنید ممکنه دانشگاهمون موافقت کنه که من کارم رو اونجا تکمیل کنم؟
    اگه راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_ نمایش پست ها
    سلام تا اونجایی که می دونم اگر بتونید فرصت پست داک رو پیدا کنید حتما نیازی به این نیست که دکتری تون تموم شده باشه. میتونید برید و بعد برگردید از دکتریتون دفاع کنید
    شما مطمئن هستین؟؟که لازم نیست دوره دکتری تموم شده باشه؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط leilimsrt نمایش پست ها
    شما مطمئن هستین؟؟که لازم نیست دوره دکتری تموم شده باشه؟؟؟؟
    اگر منظور از پست داک انجام یک پروژه و پول گرفتن بابت اون باشه یکی از دوستان خودم رفته بود ایتالیا برای فرصت مطالعاتی. همونجا یکسال موند و پروژه ای رو به عنوان پست داک انجام داد و حقوق گرفت براش و بعد برگشت ایران و از دکتریش دفاع کرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)